Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: AngelsDream
Wto Lut 19, 2013 17:23
Fundacja Ogony - Kontrola w hodowli Rat's Baradwys
Autor Wiadomość
PACZEK 



Dołączył: 13 Kwi 2011
Posty: 371
Skąd: niestety POLAND
Ostrzeżeń:
 5/4/5
Wysłany: Nie Paź 14, 2012 20:31   
   Zwierzątka: Szczuraski,pieski,kotki,rybki


Bardzo dziękujemy wszystkim za słowa uznania :oops:
Prawda jest taka że bez moralnego i merytorycznego wsparcia MT z Allo, SHSRP,Fundacji Ogony i innych osób niewiele moglibyśmy zrobić dla tych ogonków! To wszystkim tym osobom pozostającym "w cieniu" należą się podziękowania :serducho: ! Podziękowania również dla DT które aktualnie opiekują się ogonkami z "hodowli". Trudno przewidzieć dalszy rozwój sytuacji dlatego proszę o wyrozumiałość gdy nie zawsze odpowiadam na pytania.

Oli, nie wiem jak mogę pomóc Paulinie ale jeśli zgodzi się przyjąć naszą pomoc to spróbuję. Niestety mam warunek o którym Paulina wie "żadnego rozmnażania zwierząt i ich sprzedaży".
_________________

Ostatnio zmieniony przez PACZEK Nie Paź 14, 2012 22:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Nie Paź 14, 2012 20:43   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Cholera, mi też nie działa :?
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
Kluska 
Hell yeah!



Dołączyła: 03 Lip 2011
Posty: 552
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie Paź 14, 2012 20:45   

Mi działa, właśnie oglądam :)
_________________
Moje szczurze szczęście za TM: Kluska Iwan Filipek Lucky Remy Tempuś Julek Szymuś Stuart Biały Teddy Kołtun Batman Toffi Fado Robin

Ze mną: Buzz, Rex
 
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Paź 14, 2012 21:01   

Bel, uwaga nie na miejscu.

Ja się pytam poważnie, także oglądając programy o tego typu interwencjach za granicą - tam się nie zostawia ludzi po interwencji samych sobie. Trzeba jakiś nadzór, ale nie szpicli, tylko właśnie pomocy. Istnieją nie tylko choroby, ale po prostu problemy w życiu, rodzinie etc. Nie bardzo mam pomysł jak pomóc póki co, ale zaszczuć czy zostawić samej sobie też nie można, bo Paulina już tak była zostawiana i jak widać skończyło się to interwencją. Nie wiem czy nasze prawo przewiduje taką pomoc, jakiegoś kuratora czy coś, może z ramienia fundacji? Tak myślę na szybko co i jak. Pomoc takim osobom zapobiega także krzywdzie zwierząt na przyszłość.
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
Lux 



Dołączyła: 25 Mar 2012
Posty: 860
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Nie Paź 14, 2012 23:27   
   Zwierzątka: stado szczurów :>


Ja sie tak tylko wetnę - PACZKOWIE, cudni jesteście :serducho:
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Paź 14, 2012 23:32   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


PACZEK napisał/a:
Prawda jest taka że bez moralnego i merytorycznego wsparcia MT z Allo,


Kłaniam się, a co. :)
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
Niamey 
Zhongguo!



Dołączyła: 09 Sty 2009
Posty: 3537
Skąd: Szanghaj
Wysłany: Pon Paź 15, 2012 00:15   

Off-Topic:
pixel, gdzie Ty chowasz stręczycieli zwierząt? :P

Ująłeś sedno - fajnie by było, gdyby fundacje oprócz pomocy zwierzętom mogły dostarczyć również pomoc psychologiczną dla właścicieli z problemami, które doprowadziły ich do sytuacji zaniedbywania zwierząt. Ale:
a) podejrzewam, że pieniędzy i rąk do pracy ledwo starcza na pomoc zwierzakom
b) w zasadzie wszystkie pozostałe punkty zawierają się w punkcie a)
_________________
moje szczuraki
Pino*Myszka*Diuna*Zefir*Śmietanka*Lotta*,Migotka*Mimbla*Ponyo*Kikimora*Archa*Bucca*Beren*Itka*
 
     
rudziak 



Dołączyła: 25 Wrz 2010
Posty: 717
Wysłany: Pon Paź 15, 2012 08:25   

Zakładając, że taka osoba nie ma świadomości, że postępuje źle i krzywdzi zwierzęta lub, że wie, że robi coś niewłaściwego lecz jest na tyle nieporadna, że nie umie tego zmienić. Ale istnieje niestety ryzyko, że taka osoba jest całkowicie świadoma swoich czynów lecz jest to tylko kalkulacja nastawiona na zysk i wtedy poza działaniami prawnymi (jak odebranie zwierząt) nic innego zrobić się nie da. A istnieje duże ryzyko oszukiwania, udawania żalu i obiecywania poprawy a za jakiś czas znowu powrotu do "interesu". Aczkolwiek, nie mówię, żeby nie próbować bo dobro zwierząt jest jak najbardziej tego warte.
 
     
Bel 
Rockabilly



Dołączyła: 19 Paź 2009
Posty: 8297
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Paź 15, 2012 14:35   
   Zwierzątka: Szeregowy Pierdolot,Alpha i 3 smoki


rudziak, i mówisz prawdę. Co innego kiedy osoba jest zagubiona i wtedy jak najbardziej należy jej pomóc. Co innego gdy sytuacja przytrafia się już któryś raz z kolei i żadne tłumaczenia tu nie pomogą. Paulinie przyda się nie
Oli napisał/a:
"pomogę Ci w sprzątaniu",
tylko psycholog. Bo takie zachowania nie są normalne. Tym bardziej, że PERFIDNIE i z PREMEDYTACJĄ właziła na moje konto allo po to by badac sytuację. Nie raz oferowano jej pomoc. I coś to dało? NIC. Ile można prosic i tłumaczyc? ile razy można wysłuchiwac obelg tylko dlatego, że oferuje się pomoc? Ta sytuacja trwa od kilku lat. Nie od dziś.
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon Paź 15, 2012 14:50   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Oli, ale co proponujesz? Fundacja w Polsce to nie RSPCA, ledwo wiążą pewnie koniec z końcem, a mają zwierzęta do opieki.
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
L. 
wtulony kropek.



Zaproszone osoby: 21
Dołączyła: 09 Gru 2006
Posty: 6251
Wysłany: Pon Paź 15, 2012 14:51   

Owszem, osoba o której jest mowa, nie potrzebuje wsparcia w sprzątaniu. Nie jest niepełnosprawna, bardzo chora, czy stara.
Paula jest osobą poczytalną, ale nie zdającą sobie sprawy ze swojego stanu. I niestety nie możemy jej zmusić do pójścia do specjalisty, bo zachowuje się jak osoba będąca świadoma swoich czynów, ale nie rozumiejąca konsekwencji swoich czynów.

Jedyne co można zrobić to rozmawiać i namawiać, a największą siłę sprawczą mają jej najbliżsi (przyjaciel, narzeczony), którym często trudno jest dopuścić rzeczywistość do rozumu.

Poza tym nawet, gdyby komuś teoretycznie udało się namówić Paulę do pójścia do specjalisty nikt nie jest w stanie sprawdzić czy faktycznie poszła i czy będzie dalej chodzić.

Jedynie w przypadku wytoczenia jej sprawy w sądzie strona oskarżająca może wnieść wniosek o przebadanie jej przez biegłego psychologa.

edit:
Oli, obawiam sie, że w tym przypadku proszenie "do skutku" nie przyniesie oczekiwanych rezultatów. Osoby zaburzone mają to do siebie, że ich słowom nie można zawierzać, a obietnice działają na bardzo krótką metę. Potrafią przyrzekać na matkę, świętości i inne cuda. I robiąc to mogą działać szczerze i z chęcią, ale to jest tylko na zasadzie tu i teraz, np. w ciągu najbliższej godziny, albo w obrębie dnia, nie dłużej, bo ich rzeczywistość bardzo szybko się zmienia.
_________________

 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon Paź 15, 2012 17:25   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


PACZEK, wielki szacun dla was. Jesteście szlachetni i sympatyczni, bardzo kibicuję wam w tej sprawie.
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
valhalla 



Dołączyła: 04 Lip 2011
Posty: 2589
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Paź 15, 2012 18:22   
   Zwierzątka: świniątka


L. napisał/a:
bo zachowuje się jak osoba będąca świadoma swoich czynów, ale nie rozumiejąca konsekwencji swoich czynów.

Trafiłaś w sedno.

Pytanie za 100 punktów: czemu P. nie rozumie konsekwencji swoich czynów?
Bo NIGDY ICH NIE PONIOSŁA.
Właśnie dlatego powinna je teraz ponieść, aby nauczyć się, że nie można takich rzeczy robić bezkarnie. Przerabiałam parę razy osoby które unikały odpowiedzialności "bo one takie biedne". Takich nie można głaskać po główce, tylko przysłowiowym kopem w tyłek zmusić do zmiany. Oczywiście, że reakcją na to będzie foch i kolejne granie skrzywdzonej. Jak dla mnie mogą to wyemitować nawet w Wiadomościach, nadal będzie to próba manipulacji i potok żalu do świata, bez najmniejszej myśli że "a może jednak to ja zrobiłam coś źle?".


Nie będę oczerniać P. ani życzyć jej smażenia się w ogniu piekielnym - niech po prostu poniesie prawne konsekwencje swoich czynów. Nic nie będzie lepszym rozwiązaniem dla niej i dla jej zwierząt.
_________________
Rozpieszczury: pomknęły wszystkie...
Za Tęczowym Mostem: Gluś, Frodo, Pan Lizawka, Czmyś, Trzpiotek, Człapek, Szkodnik, Ryjek, Herman, Mlekołak, Adolf, Węgielek, Marquand, Ulli i Klusek [*]
 
     
PACZEK 



Dołączył: 13 Kwi 2011
Posty: 371
Skąd: niestety POLAND
Ostrzeżeń:
 5/4/5
Wysłany: Pon Paź 15, 2012 18:55   
   Zwierzątka: Szczuraski,pieski,kotki,rybki


Layla, proszę :oops: daj spokój :oops:
Wszystkim tu chodzi o dobrostan zwierząt nie robimy nic szczególnego inni robią znacznie więcej niż my.Tak naprawdę to program powinien być poświęcony tym wszystkim osobom skromnie ukrywającym się za nikami a które ratują ogonki "wyjmując" je z różnych koszmarnych sytuacji i miejsc. Osobom które transportują bezinteresownie ogonki. Osobom które dają im DT.Osobom które je leczą za własne środki. Wetom którzy często tylko za cenę lekarstw leczą i ratują te biedne istoty skrzywdzone bezmyślnie przez "właścicieli". Osobom które nie mogąc pomóc "fizycznie" pomagają finansowo. Ech... lista wspaniałych szczerych ludzi jest długa.
Ani ja ani moja żona nie mamy "parcia na szkło" ale ta "hodowla" to szczególny przypadek i bez wsparcia mediów niewiele można było zrobić. Niestety tam dalej są zwierzęta :( .
_________________

 
     
Bel 
Rockabilly



Dołączyła: 19 Paź 2009
Posty: 8297
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Paź 15, 2012 20:14   
   Zwierzątka: Szeregowy Pierdolot,Alpha i 3 smoki


Oli, i uważasz, że po tym jak odebrano jej zwierzęta to chętnie wpuści obcych do domu by ją "przyjaźnie skontrolowali" ?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.17 sekundy. Zapytań do SQL: 12