Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Impregnacja drewna
Autor Wiadomość
Ratata 
death note



Dołączyła: 07 Sty 2007
Posty: 533
Skąd: Laskowa/Kraków
Wysłany: Czw Lip 12, 2007 21:20   
   Zwierzątka: Zoo


:shock: Nie słyszałam nigdy o tym sposobie z woskiem, zdradzisz jakieś szczegóły?
Ile kosztuje taka rura :> ?
_________________
Biszkopt i Baton <3~

Kredka i Kropka <3~

['] Bąbel Szuler Ronnie Furby Roy Amidamaru Ceylon Richie Szafir Lilu Toffee Nutella Harriet Rubi Beza Astra Coral Pralinka Danielle Pyza Picia Larunia Mary Loki Drops Achajka Ogryzek Holly Nela Foton Nitael Ushi Eustachy Pinky Budyń [']
 
 
     
myszka145 



Dołączyła: 26 Cze 2007
Posty: 18
Skąd: Warszawa
  Wysłany: Czw Lip 12, 2007 21:26   
   Zwierzątka: szczurki :3>~


:lol1: ...rurka to jakas groszowa sprawa :) , nie wiem 15-18zł no może aż 20zł, ale napewno nie więcej :) . Mąż rurkę wyginał na gorąco :) w deseczce zrobił otworek wycinarką i zainstalował , no... 8)
A jeśli chodzi o "tajemnicza ;P metodę woskową" to wosk z białych podgrzewaczy (takich małych "świeczuszek") został opalarką roztopiony i taki gorący wosk został rozlany po deseczkach - świetnie się w nie wtopił. Nic w nie nie wsiąka :) .
_________________
Mysza145 :3>~
4 ciurki :Pikulka czyli Piket oraz Plusik i Minusik :) i... Reksio :)oraz Tutka['] ; Frania['] :( Pyśka ['] :( ; Balbinka ['] ;o(...
 
 
     
Asaurus 
Arg!



Dołączył: 17 Lis 2006
Posty: 1315
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Lip 13, 2007 02:12   
   Zwierzątka: Raum,Godryk,Fejn,Qworonog,Castiel,Inias,Lugh,Liczący,Lekki


myszka145, ciekawi mnie czy szczury nie obgryzają takich zawoskowanych półek ? I czy na dłuższą metę nie zaszkodzi im jeżeli się tego najedzą.
 
 
     
Ratata 
death note



Dołączyła: 07 Sty 2007
Posty: 533
Skąd: Laskowa/Kraków
Wysłany: Pią Lip 13, 2007 07:47   
   Zwierzątka: Zoo


No właśnie, bo po takiej ilości stearyny na pewno miałyby jakieś sensacje żołądkowe :roll:
_________________
Biszkopt i Baton <3~

Kredka i Kropka <3~

['] Bąbel Szuler Ronnie Furby Roy Amidamaru Ceylon Richie Szafir Lilu Toffee Nutella Harriet Rubi Beza Astra Coral Pralinka Danielle Pyza Picia Larunia Mary Loki Drops Achajka Ogryzek Holly Nela Foton Nitael Ushi Eustachy Pinky Budyń [']
 
 
     
myszka145 



Dołączyła: 26 Cze 2007
Posty: 18
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Lip 13, 2007 10:22   
   Zwierzątka: szczurki :3>~


Hmm, klatka ma już około roku, a ja sensacji nie zaobserwowałam ;) ! Dziewczyny raczej nie wcinaja deseczek - może sa poprostu dobrze wychowane ;) .
Tak sobie myślę,że może im ten wosk poprostu nie smakuje. Nadgryzają teoszkę deseczki - schodki , ale one nie są zalane woskiem :) .
_________________
Mysza145 :3>~
4 ciurki :Pikulka czyli Piket oraz Plusik i Minusik :) i... Reksio :)oraz Tutka['] ; Frania['] :( Pyśka ['] :( ; Balbinka ['] ;o(...
 
 
     
LunacyFringe 
lucyfer



Dołączyła: 10 Sie 2007
Posty: 2045
Skąd: Gliwice
Wysłany: Pią Sie 10, 2007 18:12   
   Zwierzątka: 3 x szczur , pies


Sorry, ze odkopuje temat, ale mam pytanie co do tej farby akrylowej.
Czy to rzeczywisice nie zaszkodzi ogonkom ?
I jesli ktos sie orientuje, to mniej wiecej jaka jest cena tego sprzetu, bo kompletnie sie nie znam w tej dziedzinie, nawet nie wiem czego szukac. ;P

[ Komentarz dodany przez: Viss: Pią Sie 10, 2007 18:17 ]
Proszę używać znaków interpunkcyjnych. I zapoznać się z Regulaminem.
1. Na forum funkcjonują podstawowe zasady „netykiety” – nie używaj wyrazów wulgarnych, nie wyzywaj innych. Traktuj wszystkich tak, jak sam chciałbyś być traktowany. Nie pisz też WIELKIMI LITERAMI – traktowane jest to bowiem jako krzyk. Na forum rozmawiamy, nie krzyczymy. Szanuj język polski - staraj się pisać zgodnie z jego zasadami: zwracaj uwagę szczególnie na ortografię i interpunkcję wypowiedzi.
Ostatnio zmieniony przez Pią Sie 10, 2007 18:22, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
     
Matrix 


Dołączyła: 06 Wrz 2007
Posty: 343
Skąd: 3miasto
Wysłany: Śro Paź 03, 2007 23:07   
   Zwierzątka: Nejka,Cappuccino i kot:)


Czy pokost szybko wietrzeje z tych drewnianych części?mam pomalowane 5 warstwami no i trochę czuć..Czy nie powinno teraz przepuszczać moczu?No i niestety już widzę że od tego drewna odchodzą drzazgi..:(
_________________
Creo que puedo volar...
------------------------------
"Dopóki walczysz,jesteś zwycięzcą.."
 
 
     
Skarga 



Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 1
Wysłany: Wto Kwi 15, 2008 20:03   
   Zwierzątka: Szczurki


Wszyscy piszą o pokoście lnianym, jednak z tego co wiem nie jest to najlepszy impregnat, ponieważ może gnić po dłuższym czasie.
Ja swoją klatkę zaimpregnowałem woskiem rozcieńczonym tempertyną balsamiczną, kilka argumentów "za":
- zarówno wosk i tempertyna są w 100% naturalne i nieszkodliwe (tempertynę otrzymuje się z żywicy drzewnej)
- wosk jest bardzo trwały i wytrzymały, nic się z nim nie dzieje
- po odparowaniu tempertyny (co następuje bardzo szybko) wosk ładnie pachnie i nadaje drewnu bardziej złocisty kolor
 
 
     
nutaka 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 04 Lut 2008
Posty: 3126
Skąd: BW
Wysłany: Wto Kwi 15, 2008 20:36   

ja równiez nie polecam pokostu lnianego, po ppierwsze jak dla mnie smierdział nizmiernie, i nie wiem jak szczury mogły by siedziec na tych połeczkch a po drugie nie wygladało to tak jakby miało chronic przed wsiąkaniem.Obiłam półeczki linoleum samoprzylepnym i jest ok;p
 
 
     
ratpal 


Dołączył: 07 Sie 2008
Posty: 14
Skąd: KRK
  Wysłany: Sob Sie 09, 2008 13:23   
   Zwierzątka: szczurki dwa-Sido i Jumper


Istnieją również lakiery i impregnaty nietoksyczne,wodorozcieńczalne.Dostępne są w każdym markecie budowlanym np. w Obi.Odpada wtedy problem z benzyna,czy też jakimkolwiek rozcieńczalnikiem,który mógłby budzić wątpliwości co do nietoksyczności :) .Są kompletnie bezzapachowe.Ja osobiście użyłem lakieru.Pozostawił nieprzepuszczalną warstwę,wystarczy wytrzeć szczoszki papierowym ręcznikiem i po sprawie :wink: .Mocz,jak również inne płyny mogą leżeć na desce co najmniej kilka godzin i z pewnością nie wsiąkną.
 
     
Matrix 


Dołączyła: 06 Wrz 2007
Posty: 343
Skąd: 3miasto
Wysłany: Sob Sie 09, 2008 13:25   
   Zwierzątka: Nejka,Cappuccino i kot:)


Szczerze powiedziawszy, mimo pomalowaniu kilkoma warstwami pokostu drewno nie było całkiem nieprzesiąkalne i trudno było je czyścić także użyłam jeszcze lakieru i teraz jest dużo lepiej :)
_________________
Creo que puedo volar...
------------------------------
"Dopóki walczysz,jesteś zwycięzcą.."
 
 
     
Zołza 



Dołączyła: 09 Sie 2008
Posty: 31
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie Sie 10, 2008 16:14   
   Zwierzątka: Pies: Gucci


A ja, z racji tego iż jestem niesamowitym leniem i nie chce mi się biegać po sklepach budowlanych, wykombinowałam, żeby półki drewniane obtoczyć w całości folią spożywczą, grubą warstwą. Sprawdza się świetnie, bo tak czy siak klatkę sprzątam często, więc co trzeci dzień wymieniam również folię i zakładam nową. Dziury się nie robią, szczury jej nie gryzą. Na dodatek nad folią są szmatki.
_________________
Ze mną: psowaty Gucci.
Za TM: szczurowata Zuzia, szczurkowaty Kubuś, szczurkowaty Igor i szczurkowaty Borysek oraz psowata Aga i chomikowate 'Misiek', nie zapominając o patyczakowatych 'ej Ty!'.
 
     
Oluś 
Dawniej olus_165



Dołączyła: 14 Kwi 2009
Posty: 2994
Skąd: Ryjewo / Kisielice
Wysłany: Śro Kwi 11, 2012 23:06   
   Zwierzątka: 15 Popierdółek + 1 Psowata + 4 Ślimy


Odkopuję temat, bo przy okazji kupna nowej klatki mam zmartwienie jak zainpregnować drewniane półki. Szukałam w miarę prostego i taniego rozwiązania, aż w końcu poradziłam się wujka stolarza. Ten podsunął mi, żebym nasączyła drewno najzwyklejszym olejem roślinnym. Ponoć jak drewno całkiem nasiąknie to na siuśki już miejsca nie będzie :wink: Nie do końca jestem do tego przekonana, ale na jednej spróbuję, jakby co mam jeszcze dwie na zapas ;)
Myślałam też żeby okleić półki grubą warstwą taśmy izolacyjnej.
_________________
Olusiowe Popierdółki: Radziwiłł & Rokosz SunRat's, Sir Lancelot, Nihil Novi & Neron of Zirrael, Puszkin ot Madam Szapokljak, Cześnik Raptusiewicz ot Madam Szapokljak, Arbiter Elegantiarum & Ab Oriente Lux spod Husarskich Skrzydeł, Chilon Chilonides spod Husarskich Skrzydeł, Izzy's Yanosik, Izzy's Zerwikaptur, Gotfryd of Zirrael, Drakkar spod Husarskich Skrzydeł, Rob Roy von Bruno oraz Psowata Gaja oraz Ślimy: Stefan, Horacy, Ambroży i Izydor :serducho:
Wokół mnie: Baal, Sir Galahad, Móó-Shó Mórmórandó EM, Siwy, Enoki SR, Ądręę WWW, Edward EM, Burton, Ave, Vea, Bazyl, Lucjusz, Akapit, Alucard, Duo, Wacuś. Tęsknię... :(
 
 
     
mmarcioszka 



Dołączyła: 24 Cze 2010
Posty: 11559
Skąd: Nieporęt/Warszawa
Wysłany: Śro Kwi 11, 2012 23:10   
   Zwierzątka: królinka i szczury


olus_165, mnie pomogł pokost lniany, ale wkońcu i tak wymieniam na plastikowe ;)
_________________
:wavexxs:
Paskudy mmarciochy
Hand made by mmarcioszka
 
     
kszysiek 


Dołączył: 24 Lis 2011
Posty: 6
Wysłany: Czw Gru 11, 2014 22:35   Zabezpieczyć półki

Witam .
Czytałem już kilka postów w których mogła by się znajdować odpowiedź którą chciałbym usłyszeć .
Otóż mam klatkę , lecz chciałbym kupić drewno i zrobić z nich półki ( Nie plastikowe - taki temat już istnieje... )

Ok , mam już odpowiednie wymiary co będą pasować , lecz jak je mogę zabezpieczyć przed wsiąknięciem moczu ... . Niektóre farby zabezpieczają tylko przed wodą , ale mocz je rozpuści co mogą wydzielać szkodliwe opary dla naszych ogonków ... .

Zastanawiam się nad farbą chlorokauczukową , co myślicie o niej ?

Albo jaką farbę wy stosujecie bądź inny środek który wytrzyma mocz szczurka ?

Thx za info .

[ Komentarz dodany przez: limomanka: Czw Gru 11, 2014 23:01 ]
Scaliłam z istniejącym tematem. Staramy się na forum nie zakładać nowych wątków, jeśli jest już taki, w którym można zadać pytanie.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.2 sekundy. Zapytań do SQL: 12