Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Czyste zwierzęta? Nauka korzystania z kuwety
Autor Wiadomość
Gość

Wysłany: Sob Kwi 21, 2007 11:07   

Dziewczyny nalejcie do duzego spotka wody i niech sobie stoi w takim miejscu zeby szczury go widzialy, ale nie wkladajcie ich na sile. Po jakims czasie napewno same wejde i nie bedziecie mialy problemu z brudym ogonem. Mozna na zachete wrzucic do wody jakies smakolyki.
 
     
falka 
['] ['] ['] [']



Dołączyła: 20 Lis 2006
Posty: 1957
Skąd: Elbląg
Wysłany: Czw Maj 03, 2007 12:22   
   Zwierzątka: kotka Puma


Ja już gdzieś pisałam to... ja Oku wymyłam ogon szczoteczką do zębów i mydłem :) i żyje już prawie rok :wink:
 
 
     
Maniak 
...:::Marzena:::...



Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 558
Skąd: Z pierwszej stolicy ;)
Wysłany: Czw Maj 03, 2007 12:29   
   Zwierzątka: szczury, brat


Ale falka mydłem szarym czy zwyklym??
_________________
whatever you do,. do it well.
 
 
     
falka 
['] ['] ['] [']



Dołączyła: 20 Lis 2006
Posty: 1957
Skąd: Elbląg
Wysłany: Czw Maj 03, 2007 12:46   
   Zwierzątka: kotka Puma


Maniak, zwykłym zwyczajnym :) i wodą też zwyczajną :P tylko wypłukać trzeba no i oczywiście założyć polar i szalik na czas kąpieli :P
 
 
     
ivi 



Dołączył: 01 Maj 2007
Posty: 111
Skąd: Zakopane
  Wysłany: Wto Cze 05, 2007 18:21   Ciurek śpi we własnych siuskach
   Zwierzątka: Emilcia, Fuzja i Adziula :D


Do administracji...
Nie wiem czy to dobry dział, jednak jak się pomyliłem, to proszę modów o przeniesienie...
A teraz przejdę do swojego problemu/spostrzeżenia... Mianowicie zauważyłem że moja ciurka śpi w swoich siuśkach... Wcześniej spała po przeciwnej stronie klatki... Nie było by to może problemem, gdyby nie fakt, że ogonek teraz bardzo nieprzyjemnie pachnie :? Czym ta zmiana "łóżka" mogła być spowodowana??

[ Komentarz dodany przez: AngelsDream: Wto Cze 05, 2007 18:25 ]
Przeniesione i scalone z istniejącym tematem.
 
 
     
Naciol 
twój koszmar senny



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Lis 2006
Posty: 1511
Wysłany: Wto Cze 05, 2007 18:24   
   Zwierzątka: trzy czterołapy


ivi, zmiana miejsca spania nie jest niczym strasznym, naprawdę ;)
Jeśli ogonek nieprzyjemnie pachnie, to zmocz wacik i możesz tak wyczyścić ogon. Ale delikatnie.
_________________

ze mną: Freya, Mokka, Ąnygsia Qchana WWW

za TM: Thor, Toxic, Rashne, Reggae, Catti-brie, Mii
 
     
Juni
[Usunięty]

Wysłany: Wto Cze 05, 2007 18:26   

A ja dodam, że jeśli naprawdę strasznie się wyturla w tym, to można szczurka po prostu wykąpać. Uwaga: większość szczurów nie lubi kąpieli ;)
 
     
ivi 



Dołączył: 01 Maj 2007
Posty: 111
Skąd: Zakopane
Wysłany: Wto Cze 05, 2007 18:26   
   Zwierzątka: Emilcia, Fuzja i Adziula :D


Pisząc ogonek, miałem na myśli całego ciurka :) Chyba mała będzie się musiała przygotować na kąpcianko :wink:
 
 
     
devilline 
superfrajer.



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 1641
Skąd: Czerwionka-Leszczyny/Rybnik
Wysłany: Wto Cze 05, 2007 19:21   
   Zwierzątka: kot.


a mi się wydaje że kąpanie nic nie da. Ktoś gdzieś kiedyś pisał że kąpanie nie pomaga w eleminowaniu nieprzyjemnego zapachu a i odwrotnie. Poza tym, nawet jeśli po kąpieli szczurek śmierdzieć nie będzie, to znowu się położy w tamto miejsce i nadal będzie "pachniał". Może położyc w tamto miejsce jakieś szmatki, żeby wchłaniały mocz?
 
 
     
ivi 



Dołączył: 01 Maj 2007
Posty: 111
Skąd: Zakopane
Wysłany: Wto Cze 05, 2007 20:54   
   Zwierzątka: Emilcia, Fuzja i Adziula :D


Dałem małej polar tam gdzie wcześniej spała, ale po chwili go zaciągnęła na środek klatki, i poszła spać :P Dobra, z tym kąpaniem się zastanowię...
 
 
     
Naciol 
twój koszmar senny



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Lis 2006
Posty: 1511
Wysłany: Wto Cze 05, 2007 21:20   
   Zwierzątka: trzy czterołapy


ivi, moim zdaniem kompletnie nie ma się czym przejmować - szczury same w sobie mają charakterystyczny zapach. Poza tym większość, jeśli nie wszystkie szczury śpią często tam, gdzie sikają ;) A kąpiel to jest stres dla zwierzaka, lepiej nie męczyć (siebie i zwierzaka)
Zapach generalnie zawsze będzie. Masz wybór - albo zatykać nos, albo się przyzwyczaić :) Chociaż nie jest on jeszcze tak straszny jak np. myszek...
_________________

ze mną: Freya, Mokka, Ąnygsia Qchana WWW

za TM: Thor, Toxic, Rashne, Reggae, Catti-brie, Mii
 
     
falka 
['] ['] ['] [']



Dołączyła: 20 Lis 2006
Posty: 1957
Skąd: Elbląg
Wysłany: Wto Cze 05, 2007 21:47   
   Zwierzątka: kotka Puma


ivi, ja mam trzy szczurki i tylko jedna "sika pod siebie" i nawet ostatnio zdecydowałam się ją wykąpać - po dwóch dniach była tak samo brudna, nie opłaca się ;) lepiej pomyśl nad rozmieszczeniem klatki tak aby wybrała sobie inne miejsce, czasem pomaga reorganizacja - czy Twój szczurek ma hamaczek lub jakiś domek?
 
 
     
ivi 



Dołączył: 01 Maj 2007
Posty: 111
Skąd: Zakopane
Wysłany: Śro Cze 06, 2007 00:38   
   Zwierzątka: Emilcia, Fuzja i Adziula :D


Z tą reorganizacją klatki to się nie da, bo klatka nie jest moja... Ale moja ara już jest w drodze, i chamaczek, i w ogóle całe wyposażenie, no ale nie wiem czy dostanę wszystko w tym tygodniu, 3 dopiero w następnym... A wracając do tematu o śmierdziosku, to jednak jej nie będę kąpał... Szkoda zachodu, jeżeli za chwile ma być to samo...

[ Dodano: Pią Cze 08, 2007 19:49 ]
Problem rozwiązany :D Dostała do klatki sianko melisowe, i teraz ładnie pachnie siankiem :D I w końcu na nim śpi :) Teraz zamiast odciągać sianko na środek klatki, to ciągnie w kącik, i idzie nyny :D
_________________


Lincie 05.2007 - 14.01.2009 ;(
 
 
     
civette 
Moja pierwsza [']Cola



Dołączyła: 23 Sie 2007
Posty: 244
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Sob Sie 25, 2007 11:21   
   Zwierzątka: 3 szczury


Moja samica nigdy nie załatwiała się tam, gdzie spała. Hamak nigdy nie śmierdział szczurzym moczem, bo Cola na siusiu schodziła na dół, ewentualnie na gałąź pod hamakiem i lała po prętach :D . Druga samica była mniejszym czyściochem, facet brata robi, gdzie popadnie, przez co często cuchnie, bo śpi we własnym moczu. Duo (znowu samiec) też zbytnim czyściochem nie jest i nie chce mu się chodzić na bok, ale za to myje się tak często jak tylko się da :D
_________________
...
 
 
     
hisoka 
Elf up!



Dołączyła: 31 Lip 2007
Posty: 42
Skąd: Melbourne( Australia)
Wysłany: Nie Paź 21, 2007 09:47   
   Zwierzątka: 4 szczurze panny i 3 szczurzy panowie;)


tez mam ten sam problem z kupcianiem i sikaniem-_- moje panny leja na wszystko, panowie zreszta tez, kupilam im lozko dla fretek z taka ladna poducha mieciutka jakis czas temu- po tygodniu tak ja zaszczaly i zakupcialy ze moglam w rekach lekko scisnac a siki sie laly-_- pozatym kupciaja gdzie popadnie, hamaki, polki itp, spia tez na wlasnych bobkach i siuskach;) nic z tym nie potrafie zrobic wiec wytrwale wymieniam stare podkoszulki, reczniki i koce...wiekszosc wywalam po jednorazowym uzyciu bo tak cuchnie ze nawet do pralki nie chce tego wkladac;)
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.23 sekundy. Zapytań do SQL: 12