Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Samodzielna budowa klatki
Autor Wiadomość
Kagero 
wyobraźnia kury.



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 997
Skąd: spod Twojego łóżka.
  Wysłany: Śro Sty 03, 2007 04:36   Samodzielna budowa klatki
   Zwierzątka: wszystkie za TM.


AmericanIdiot napisał/a:
masz a myśli zrobienie kolejnego pomieszczenia, ale nie z klatki?

właśnie tak. no i jak zrobić w czymś takim drzwiczki? i w ogóle jak to powinno wyglądać, żeby było bezpieczne i nie rozleciało się przy większym ruchu w klatce?
_________________
I'm sick and I'm twisted, I'm broken - you can't fix it.
reality is truly scaring me


I'm gonna eat your brains and gain your knowledge!
Ostatnio zmieniony przez limomanka Pią Maj 23, 2014 09:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Asaurus 
Arg!



Dołączył: 17 Lis 2006
Posty: 1315
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Sty 03, 2007 22:49   
   Zwierzątka: Raum,Godryk,Fejn,Qworonog,Castiel,Inias,Lugh,Liczący,Lekki


AmericanIdiot, Kagero, ja niedawno kupiłem na allegro siatkę zgrzewaną ocynkowaną do budowy wolier. Drut 0,8mm,oczko 10x10mm, szerokość 1m. Za 11 zl/mb. Bardzo dobra sprawa do budowy i modyfikacji klatek. Drut ocynkowany jest bezpieczny dla szczurów bo nie malowany a siatka zgrzewana nie ma ostrych krawędzi. Tworzenie drzwiczek, otworów i różnych kształtów raczej jest dosyć łatwe przy zastosowaniu takiej siatki a dodatkowo jest ona bardzo wytrzymała na zęby i czyszczenie więc długo posłuży. Watro zaopatrzyć się jeszcze w drut ocynkowany do łączenia elementów z siatki i tworzenia zapinek i innych detali. Jak tylko skończę urządzanie obu klatek to wstawię zdjęcia.
 
 
     
Kagero 
wyobraźnia kury.



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 997
Skąd: spod Twojego łóżka.
Wysłany: Czw Sty 04, 2007 09:15   
   Zwierzątka: wszystkie za TM.


Asaurus, czekamy więc na efekty i opis co i jak zrobić ^.^
_________________
I'm sick and I'm twisted, I'm broken - you can't fix it.
reality is truly scaring me


I'm gonna eat your brains and gain your knowledge!
 
     
Elbereth 


Dołączyła: 13 Paź 2006
Posty: 136
Wysłany: Sob Sty 06, 2007 23:19   
   Zwierzątka: szczury, psy, patyczaki


Jaka siatka jest najlepsza do obciągania klatek? Ocynkowana czy powlekana plastikiem? I jaka wielkość oczek?

Izabela napisał/a:
gdybym mogła, to trzymałabym w ogóle bez klatek

A ja mam 2 płcie i nawet nie mogę o tym marzyć :x .
_________________
Moje ogoniaste słoneczka:
Dziewczyny: Kora, Bella, Nela
Chłopaki: Ferdinand, Kit, Nevis
Po Drugiej Stronie Tęczy: Nora, Vani, Franz
 
 
     
Gość

Wysłany: Sob Sty 06, 2007 23:23   

Ja mam ocynkowana, latwo sie myje, ladnie wyglada i szczury nie zgryza farby.
U mnie wielkosc oczek jest 8mm na 8mm, tata szukal jakies specjalnej, zeby delikatna byla, zeby sobie lapek nie uszkodzily.
 
     
Asaurus 
Arg!



Dołączył: 17 Lis 2006
Posty: 1315
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Sty 08, 2007 01:26   
   Zwierzątka: Raum,Godryk,Fejn,Qworonog,Castiel,Inias,Lugh,Liczący,Lekki


My trzymamy w ocynkowanej i jej nie obgryzja, łatwo się myje, jest czysta i w ogóle ok. Drugą małą klatkę zapasową mamy z pomalowanymi prętami stalowymi, zauważyłem że tą szczury lubią obgryzać a nie sądzę, żeby farba była najzdrowsza...
Co do samych klatek to ja jestem stanowczym zwolennikiem takich z kratką oddzielającą kuwetę z czysto praktycznego powodu. W ten sposób od prawie roku trzymamy maluchy na papierowych ręcznikach i nie mają żadnych problemów zdrowotnych, z robakami itp jak to bywa przy trocinach i klatka nie śmierdzi dzień po wyczyszczeniu. Fakt faktem że jedynymi klatkami z taką kratką na naszym rynku są wiewiórki 60 i 70 interzoo o ile się nie mylę ale dorbienie kratki do normalenj klatki nie jest chyba takim problemem.
 
 
     
marla
[Usunięty]

Wysłany: Pon Sty 15, 2007 21:41   Samodzielna budowa klatki

ktoś z was budował sam klatkę? a może wujek zmontował jako prezent urodzinowy? ;)
moglibyście mi podać w przybliżeniu koszty takiej imprezy? i z czego miałaby być kuwata?
Ostatnio zmieniony przez AngelsDream Wto Sty 16, 2007 11:59, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Juni
[Usunięty]

Wysłany: Pon Sty 15, 2007 21:44   

aga, nie mam pojęcia jak z klatką ale myślę, że kuweta powinna być kupiona gotowa, taka dla kotów większa bo jak własnoręcznie robiona klata to chyba nie malutka ;)
 
     
helen.ch 



Dołączyła: 18 Lis 2006
Posty: 2799
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Pon Sty 15, 2007 21:52   
   Zwierzątka: ......


aga, Matyldy tata budował sam klatkę, mój tatarobił kuwete do mojej klatki z blachy aluminiowej.
_________________
Po drugiej stronie tęczy:Mypcia, Klarysa,Kropka,Tiksi, Dixi, Pixi i Daisy ['], Edzio:( i Ciapek oraz Miłka i Bella
 
 
     
moniaaa 



Dołączyła: 03 Gru 2006
Posty: 47
Skąd: Kalisz/Poznań
Wysłany: Pon Sty 15, 2007 23:37   

Moj tata zbudowal klatke :)
I wlasnie z kuweta byl najwiekszy problem.. :| Ale kupil gdzies na targu staroci taka hmm... jakby gumowa szuflade, nie mam pojecia do czego to moglo sluzyc. Dorobil jakies raczki, cos przywiercil i jest.
 
 
     
Gość

Wysłany: Wto Sty 16, 2007 00:06   

Tak, moj tata robil klatke, kuweta jest z drewna, ale takiego sliskiego, poza tym dziewczyny nie zalatwiaja sie na dole wiec przecieram tylko mokra szmatka :wink:

Klatka ma wymiary: szer. 49, dl. 90, wys. 100. Koszt klatki wraz z polkami to ok 100-120 zl
 
     
Asiulka 



Dołączyła: 23 Lis 2006
Posty: 56
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Wto Sty 16, 2007 10:44   

Ja kiedyś napaliłam się na robienie klatki. Cały dzień chodziłam z tatą żeby kupić kuwetę. Największa jaką znaleźliśmy to 40 cm. x 50 cm. Po kupnie kuwety, pojechaliśmy po listewki (stelaż klatki miał być z listewek, "obwiniętych" siatką) no i po siatkę. I teraz najlepsza część opowiadania. Po wybraniu listewek i wzięciu tej cho.....bardzo drogiej siatki, poszliśmy w kierunku kasy i....po stwierdzeniu że wyniesie to nas ok. 150-170 zł odnieśliśmy wszystko na swoje miejsca, kuwetę jakimś cudem wymieniliśmy (w zoologu którym ją kupiliśmy) na kolby, miseczki itp. No i tak muszę stwierdzić że klatka budowana samodzielnie to koszt ok. 200 zł.
 
 
     
Gość

Wysłany: Wto Sty 16, 2007 13:22   

Asiulka, nie wiem skad taka suma, u mnie nie przekroczyla 120 zl.
 
     
Asiulka 



Dołączyła: 23 Lis 2006
Posty: 56
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Wto Sty 16, 2007 13:54   

siatka - 80 zł
kuweta - 30 - 40 zł
listewki - 40 - 50 zł
no i jeszcze jakieś cosie do połączenia tego wszystkiego - ?? zł
 
 
     
moniaaa 



Dołączyła: 03 Gru 2006
Posty: 47
Skąd: Kalisz/Poznań
Wysłany: Wto Sty 16, 2007 14:23   

fakt faktem, siatka bardzo droga. ale moj tato np wykorzystal za grosze kupiona jakas stara klatke (podzielil ja na czesci i polaczyl dalej z siatka), dlatego samej siatki nie musial tak duzo kupowac. i do tego odszedl koszt listewek bo te stare sciany dosc stabilnie trzymaja. w ogole siatka tez nie nalezy do najbardziej elastycznych. jak znajde fotke jakas to wkleje ;p
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.15 sekundy. Zapytań do SQL: 13