Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Samodzielna budowa klatki
Autor Wiadomość
moniaaa 



Dołączyła: 03 Gru 2006
Posty: 47
Skąd: Kalisz/Poznań
Wysłany: Nie Mar 25, 2007 20:39   

No, to wrzucam tu krolestwo moich grubaskow :)
Ogolnie klatka zrobiona przez mojego tate, recznie, z pozostalosci jakiejs starej klatki i kupnej siatki.
Normalnie to jeszcze na dole jest domek z doniczki, ale aktualnie byl przeksztalcany. Na gorze po prawej ze wzgledu na to, ze wszystkie hamaki byly w praniu zawiesilam im rekaw od polaru, ktory jako namiot spodobal sie maluchom niesamowicie :)

(slabej jakosci bo telefonem robione)
Fakt faktem amatorka, ale zawsze to cos :)
Jak cos to dzisiaj zrobilam kilka dokladniejszych fotek ;p

aaa, dodam jeszcze, ze tam po prawej, na srodkowym pieterku jest taka duza, plaska, brazowa micha. mialam z niej zrobic digging boxa, ale chlopcy sobie tam zrobili toalete, wiec chyba im tak zostawie :)

proszę u umieszczanie zdjęć w postaci klikalnych miniaturek, falka
Ostatnio zmieniony przez falka Wto Wrz 11, 2007 19:29, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Asaurus 
Arg!



Dołączył: 17 Lis 2006
Posty: 1315
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Mar 25, 2007 23:59   
   Zwierzątka: Raum,Godryk,Fejn,Qworonog,Castiel,Inias,Lugh,Liczący,Lekki


moniaaa, bardzo ciekawa klatka właśnie dlatego, że ręcznie robiona :] Może dodaj jeszcze trochę zdjęć tylko w formie trochę mniejszych miniaturek ;)
Tak patrze w to zdjęcie i nie mogę się dopatrzyć czy ta miseczka, talerz i słoik na dole zdjęcia są wewnątrz klatki czy stoją przed nią :drap:
 
 
     
L. 
wtulony kropek.



Zaproszone osoby: 21
Dołączyła: 09 Gru 2006
Posty: 6251
Wysłany: Pon Mar 26, 2007 00:09   

własnie ja tez mam takie dziwne wrażenie ;d
jakby ktoś wyciął kawałek kalatki i umiescił tam te rzeczy O.o
albo taka dziwna dziura O.o nie kumam tego efektu wizualnego.

ps. jak bym jeszcze jakąs rure dała ;]
_________________

 
     
moniaaa 



Dołączyła: 03 Gru 2006
Posty: 47
Skąd: Kalisz/Poznań
Wysłany: Pon Mar 26, 2007 00:25   

rura to dobry pomysl, jak wroce na swieta do domu to sie w jakies zaopatrze - chlopaki je lubia, a tu w pyrlandii nigdy nie mam czasu zeby jechac gdzies do jakiegos obi, czy cos. zrobie kilka dokladnych fotek i wam pokaze dlaczego macie takie wrazenie :) (mam pomyslowego tate :D )
 
 
     
L. 
wtulony kropek.



Zaproszone osoby: 21
Dołączyła: 09 Gru 2006
Posty: 6251
Wysłany: Pon Mar 26, 2007 00:37   

moniaa, wiesz co, chyba rozgryzłam dlaczego jest taki efekt ;] genialne :D
ciekawe czy dobrze myśle.

Asaurus, ani tak, ani tak :mrgreen:
_________________

 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Mar 26, 2007 02:02   

Mnie sie wydaje ze ten sloik jest wyjsciem do czesci w ktorej znajduja sie miski lub na zewnatrz klatki. Taki tunel otwierany.
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
Asaurus 
Arg!



Dołączył: 17 Lis 2006
Posty: 1315
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Mar 26, 2007 02:19   
   Zwierzątka: Raum,Godryk,Fejn,Qworonog,Castiel,Inias,Lugh,Liczący,Lekki


Z przodu klatki jest wgłębienie w którym leżą te przedmioty :] Czyli są dostępne z zewnątrz ale fizycznie znajdują się w obrębie klatki :] O ile się nie mylę. Ale zdjęcia i tak chętnie obejrzę.
 
 
     
helen.ch 



Dołączyła: 18 Lis 2006
Posty: 2799
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Czw Kwi 26, 2007 21:30   
   Zwierzątka: ......


Jakby ktos chciał sam klatkę budować, tu może sobie popodglądać: http://www.rattenwelt.de/kaefig0.html , klikac należy tam gdzie napisali Seite + numer

[ Komentarz dodany przez: AngelsDream: Czw Kwi 26, 2007 23:39 ]
Przeniesione do odpowiedniego tematu.
_________________
Po drugiej stronie tęczy:Mypcia, Klarysa,Kropka,Tiksi, Dixi, Pixi i Daisy ['], Edzio:( i Ciapek oraz Miłka i Bella
 
 
     
mateusz16 


Dołączył: 07 Kwi 2007
Posty: 11
Wysłany: Czw Kwi 26, 2007 21:41   

takie klatki to marzenie... niektóre mi się naprawde podobają
 
     
Asaurus 
Arg!



Dołączył: 17 Lis 2006
Posty: 1315
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Kwi 27, 2007 01:14   
   Zwierzątka: Raum,Godryk,Fejn,Qworonog,Castiel,Inias,Lugh,Liczący,Lekki


Przejrzałem i szczerze mówiąc mam mieszane uczucia. Zdjęcia większości drewanianych wolier były robione tuż po zbudowaniu a zazwyczaj jeszcze przed wpuszczeniem maluchów. Chciałbym zobaczyć jak wyglądają po tygodniu zasikiwania przez stado. A tymbardziej jak taką wolierę umyć. Więc ktoś albo ma bardzo dobrze wychowane szczury, które załatwiają się tylko w określonym miejscu albo lubi smrodek...

Tak na prawdę jedyna woliera która mi się spodobała to ta >> klik << jest wykonana z kątowników aluminiowych, półki są metalowe lub plastikowe na dole jest kuweta i przede wszystkim jest bardzo gęsto i bogato urządzona. Chociaż średnio wyobrażam sobie gruntowne czyszczenie całości.

Za to szczerze się uśmiałem jak to zobaczyłem : >> klik << nie dość że zajmuje bardzo dużo miejsca a dla szczurów są 3 malutkie klateczki to jeszcze te żółte rury wystające na boki :]

Po cichu przyznam się, że mam pewien zamysł co do modyfikacji naszych obecnych klatek po przeprowadzce na nowe mieszkanie, ale co z tego wyjdzie to jeszcze nie wiadomo więc dokładniej będę się chwalił jak już coś zbuduję.
 
 
     
Gość

Wysłany: Nie Kwi 29, 2007 21:00   

Asaurus nei zawsze drewno = smrod. Ja mam 3 drewniane poleczki. Przecieram codziennie wilgotna szmatka, a raz w tygodniu biore pod prysznic, szoruje octem i susze. I naprawde nie smierdzi ;)
 
     
wanna 



Dołączyła: 18 Lis 2006
Posty: 284
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Kwi 30, 2007 03:26   
   Zwierzątka: Gupik Niesmiertelny


Co do kuwety kiedyś na pewnym forum był własnie taki temat i ktoś poddał genialny pomysł żeby ją zrobić z plastikowgo pojemnika na pościel. Można go kupić w ikei za 29,90 jest biały, estetyczny no i oczywiście w miarę duży 70x77cm Ma przykrywkę z której można zrobić półki. Jednak nie nadaje się dla szczurów gryzących kuwety, bo ten plastik jest dość cienki. Jeszcze jednym mankamentem są nóżki wyżłobione w pojemniku, to znaczy tworzące takie wgłębienia od zewnątrz. Jest ich pięć i jedna na środku. dla mnie to był minus, bo wydaje mi się, że jak szczurek w trakcie biegu wpadnie do takiej dziury, to może to być niebezpieczne. Ale Sylvia poddała mi pomysł, że można z nich zrobić pojemniki na pokarm lub dziury do kopania, tylko trzeba jakoś rozsądnie zagospodarować klatkę... ale to już chyba w wakacje jak będę miała chwilkę wolnego...
Co do siatek, to można taką z malutkimi oczkami kupić już za 30 zł metr z rolki 1.5m-2m, co prawda jest trochę giętka, ale na stelażu powinna się trzymać.
 
     
kasia_123 
mały duży debil :P



Dołączyła: 18 Lis 2006
Posty: 391
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon Kwi 30, 2007 10:54   
   Zwierzątka: Bazyla [*] Bingo [*] Shiro [*] Dewi [*]


Od pewnego czasu zastanawiam się nad przerobieniem szafki na klatkę...w przyszłym tygodniu wymieniam całkowicie meble w pokoju i stare idą na śmietnik, więc mogłabym coś zrobić z jednej szafki.
Tylko problem w tym że nie mam pojęcia co dać na spód szafki...chciałam wsadzic do środka kuwetę ale nie znajde nic o takich wymiarach :/
_________________
...Powiedzcie młodym że byłem i odszedłem
pErdolcYe ten świat - przekażcie im ode mnie,
bądźcie silni i pamiętajcie kim jesteście.

Tupac Shakur
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Pon Kwi 30, 2007 12:56   

kasia_123, wbrew pozorom kuwet przeróżnych jest dużo, może się jednak znajdzie coś. Jeśli nie, to można samemu skleić na wymiar z kupionych kawałków plexi.
 
     
kasia_123 
mały duży debil :P



Dołączyła: 18 Lis 2006
Posty: 391
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon Kwi 30, 2007 13:50   
   Zwierzątka: Bazyla [*] Bingo [*] Shiro [*] Dewi [*]


zobaczymy...może uda mi się coś znaleść :) a jak nie to jeszcze zostaje wyjście z plexi
_________________
...Powiedzcie młodym że byłem i odszedłem
pErdolcYe ten świat - przekażcie im ode mnie,
bądźcie silni i pamiętajcie kim jesteście.

Tupac Shakur
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.16 sekundy. Zapytań do SQL: 13