Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: mmarcioszka
Śro Mar 12, 2014 23:46
Dział Oddam - wprowadzenie zmian
Autor Wiadomość
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Lip 05, 2012 10:55   Dział Oddam - wprowadzenie zmian
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=12681

Uściślę, że moderacja działu oddam polega na zaakceptowaniu przez kogoś z MT tylko pierwszego postu każdego wątku założonego od teraz w dziale Oddam. Zostało to jakiś czas temu przetestowane. Gdyby okazało się, że zainstalowany dla forum dodatek działa nieprawidłowo lub powoduje komplikacje, będziemy sytuację omawiać i rozwiązywać problemy na bieżąco.

Wątek informacyjny pozostawiam otwarty.

AD
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Lip 06, 2012 13:55   

czy zanim temat zostanie zatwierdzony musi być widoczny z tytułem "czeka na zatwierdzenie"? bo tak było z tematem nausici o dzikuskach. jeśli można to "schować" to ja bym była za, bo będzie dziwnie wyglądało jak będzie temat niezatwierdzony i nagle zniknie chociaż teoretycznie istniał i widać było autora.
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
tgategav 
pif paf =]



Dołączył: 22 Wrz 2003
Posty: 394
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Pią Lip 06, 2012 14:03   
   Zwierzątka: piesek :)


Oli, co w tym dziwnego? Nie spełnił warunków - temat out, a autor niech podejmie drugą próbę.
_________________
 
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Lip 07, 2012 01:10   

tgategav, tylko po co ma całe forum o tym wiedzieć? Poza tym jeśli chodzi o moje własne zdanie to jeśli takie tematy mają mi zaśmiecać listę nieprzeczytanych postów, to poproszę i ich ukrycie. :wink:
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
tgategav 
pif paf =]



Dołączył: 22 Wrz 2003
Posty: 394
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Sob Lip 07, 2012 02:17   
   Zwierzątka: piesek :)


Oli, a czemu ma nie wiedzieć? Ktoś szuka szczura, widzi temat w poczekalni i wie, że coś się dzieje ;-) . A tak by była pustka :)
_________________
 
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Lip 07, 2012 02:36   

tgategav, ale nie widać co to jest za ogłoszenie, jakie zwierzaki, cokolwiek, a jak zacznie się pojawiać więcej takich tematów pustych, bo one są puste póki nie zostaną zatwierdzone to zacznie to pewnie przeszkadzać. mnie na pewno. no i nie wiem dlaczego nie możesz mi napisać dlaczego tego nie można ukryć, tylko na siłę starasz się udowodnić, że to nic takiego?
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Lip 07, 2012 02:42   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


Oli, ale kiedy ukryjemy taki temat, nie zobaczy go także autor, nie będzie mógł go poprawić, a to jest cały zamysł tej nowej zasady. Ogłoszenia mają być spójne, jasne i nie budzić wątpliwości, by jak najczęściej unikać zbędnych, a zazwyczaj kilkustronnicowych dyskusji w wątkach adopcyjnych.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Lip 07, 2012 02:51   

AngelsDream, tylko jak pojawia się temat w nieprzeczytanych postach o tytule "temat oczekuje na zatwierdzenie" to nikt niczego nie widzi oprócz tego tematu, bo on się nie otwiera. Nie wiem dlaczego autor miałby patrzeć na swój temat dopiero w nieprzeczytanych postach, skoro i tak go jako MT weryfikujecie i możecie napisać co ma poprawić na pw. Mam wrażenie, że nie bardzo rozumiecie o co mi chodzi. :drap: zanim zatwierdzicie treść tematu widnieje on jako nieotwierający się "nieprzeczytany" temat i tytule "temat czeka na zatwierdzenie". Przecież jak zostanie zatwierdzony to wtedy ma sens żeby go było widać, wcześniej nie ma to żadnego sensu, bo on jest pusty, bezwartościowy.
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Lip 07, 2012 02:58   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


Oli, wytłumaczę jaśniej, tak, temat jest niedostępny dla osób spoza MT, ale dla autora tematu i MT jest dostępny i dzięki temu jedna osoba z MT się nim opiekuje, pomaga wypełnić szablon, a potem zatwierdza. W zamyśle poprawki ma wprowadzić autor, nie moderator, bo autor zazwyczaj ma większą wiedzę na temat szczurów, które chce oddać.

Dzięki temu ogłoszenie trafia na forum trochę później, za to pełne.

Te naprawdę pilne ogłoszenia zapewne będą akceptowane od razu i/lub przenoszone do działu Interwencje. Myślę, że z czasem wyrobi się dobry mechanizm dość konkretny, ale nie przesadnie sztywny.

Kombinowanie przy skrypcie, który i tak został doinstalowany, może spowodować tylko tyle, że autor wątku będzie miał problem z edycją swojego tematu. Ogłoszeń jest sporo, ale osób w MT też, więc tych pustych wątków nie powinno być dużo.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Lip 07, 2012 03:07   

Nadal chyba nie rozumiesz... Wiem jak ma wyglądać zamysł całej sprawy, ale tak jak w niektórych tematach posty czekające na akceptację nie są widoczne, tak nie wiem dlaczego nie można by było zrobić z tematem?

AngelsDream napisał/a:
Ogłoszeń jest sporo, ale osób w MT też, więc tych pustych wątków nie powinno być dużo.
wybacz, ale już wielokrotnie były na forum akcje i pretensje, że coś się dzieje, a nie ma nikogo z MT i nikt nie reaguje i zawsze była informacja, że nie ma MT 24/7 no forum. dla mnie jest to całkiem zrozumiałe i nie wymagam tego, ale jednocześnie dla mnie jest to argument przeciw, nie za tym, by takie tematy wisiały. sama jakiś czas temu próbowałam uzyskać pomoc kogoś z MT i po kilkunastu pw, dwóch wpisów w sb i dwóch dniach udało się i to tylko dlatego, że zobaczyłam iż EpKee jest na fb, więc nie działa to szybko i tak jak by to wymagała sytuacja. ;)
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Lip 07, 2012 03:14   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


Oli, ujmę to krótko: gdyby łatwo i bez problemu dało się schować informację o oczekiwaniu na akceptację tematu i/lub samym temacie, to pewnie zostałoby to zrobione, ale nic nie wskazuje na to, że jest to łatwe, więc na razie Twój wniosek możesz uznać za rozpatrzony i zawieszony.

Funkcjonowania takiego rozwiązania nie da się ocenić w teorii, praktyka jest konieczna.

Uściślę jeszcze, że moderacja postów jest włączona tylko w dziale Oddam, tylko dla pierwszych postów. Moderowanie wątku w Ważnych dyskusjach okazało się niewypałem i do tego na pewno prędko nie wrócimy.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Lip 07, 2012 03:20   

AngelsDream napisał/a:
to pewnie zostałoby to zrobione, ale nic nie wskazuje na to, że jest to łatwe
ok, szkoda, że tak się nie dało odpisać na pierwszy mój post ;)
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
agacia 



Dołączyła: 12 Lut 2007
Posty: 2089
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie Lip 22, 2012 22:36   
   Zwierzątka: szczurki, psy i smoki;)


Czy ktoś akceptuje te tematy? Jeden już ponad tydzień czeka :roll:
 
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Lip 22, 2012 22:40   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


agacia, ktoś akceptuje na bieżąco. Zawsze.

Ale nie zawsze jest z autorem/autorką kontakt.

Co swoją drogą, pokazuje także, jaki byłby kontakt w ogóle z autorem/autorką ogłoszenia.

Procedura wygląda tak, że każdym ogłoszeniem zajmuje się jedna osoba. Pisze do autora i prosi o uzupełnienie szablonu, pomaga go wypełnić, służy radą w sprawie zdjęć, etc.

Co ciekawe, już kilka razy było tak, że edycja ogłoszenia była robiona od ręki, na już. A czasem ludzie mają swoje ogłoszenie w poważaniu. :roll:
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
agacia 



Dołączyła: 12 Lut 2007
Posty: 2089
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie Lip 22, 2012 23:00   
   Zwierzątka: szczurki, psy i smoki;)


Ok, rozumiem. A jest jakis okreslony czas po którym takie ogłoszenie jest usuwane gdy nie ma kontaktu z założycielem tematu?
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.19 sekundy. Zapytań do SQL: 12