Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Szczury a przeprowadzka
Autor Wiadomość
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon Sty 15, 2007 11:36   Szczury a przeprowadzka
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Nadchodzi wielkimi krokami środa, czyli dzień, w którym przeprowadzamy się do nowego mieszkania. Co moge zrobić, by smrody czuły się dobrze i jak najmniej się denerwowały? Macie jakieś doświadczenia w przeprowadzkach z ogonami? Jak znoszą takie zmiany?
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
marla
[Usunięty]

Wysłany: Pon Sty 15, 2007 13:11   

może na czas przenoszenia wszystkich gratów szczury oddać komuś u kogo będą miały chwilę spokoju, podczas gdy ty zajmiesz się całą resztą? i sobie w ten sposób ulżysz, nie będziesz ciągle o nich myśleć. wprawdzie stres związany ze zmianą miejsca pobytu też może się pojawić, ale napewno mniejszy niż związany z hałasem, noszeniem, przenoszeniem itd. :)
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon Sty 15, 2007 13:45   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


aga, wszyscy znajomi mają koty albo mieszkają daleko :( Spróbuję oszczędzić im stresu ale chyba będzie on nieunikniony :( Nie wiem, jak zareagują na obce miejsce... Przeprowadzałam się rok temu z Arią, ale ona była malutka i miałam ją tylko jedną. Dała radę, ale nie wiem jak będzie teraz.
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
algi 


Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 4
Skąd: 3citi
Wysłany: Pon Sty 15, 2007 14:28   

To chbya zależy jak się przeprowadzasz. Tj. czy ratami kilka transportów gratów, czy też za jednym zamachem. Ja przenosiłam się z wykorzystaniem opcji 1 i swoja Zośke zabrałam na samym koncu, żeby w nowym mieszkaniu już nie było tyle hałasu i rzucania kartonami.
Poza tym przekupiłam ją smakołykami, żeby po pierwsze była zajęta, a po drugie żeby jej było po prostu milej.
Pozwodzenia.
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon Sty 15, 2007 14:36   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


algi, myślę, że da radę jednym kursem wszystko zabrać. Dam im do transporterka dużo smakołyków i będę cały czas się starała do nich mówić.

Off-Topic:
W nowym mieszkaniu nie ma tapet, cieszę się z tego niezmiernie :D
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
Azi 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 3402
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon Sty 15, 2007 17:14   
   Zwierzątka: Impuls ZR, Impet ZR, Kakashi ZR, Snoopy, Wypłosz i czterolatek


Oto zachowania moich ciurów przy przeprowadzkach:

Frodka - przerażanie w podrózy, nie mogła znaleźć sobie miejsca, ciągle laziła i była poddenerwowana. Na nowym miejscu przez tydzień nie wyłaziła z domku, chyba, że po jedzenie, allbo wodę, a gdy wyjmowałam ją z klatki uciekała w panice spowrotem. Potem się przyzwyczaiła.

Dzika - totalny luzak - bez znaczenia gdzie, byleby była pancia, dropsy i kocyk. W podróży szła spać, w nowym miejscu zaczynała buszować.

Yava - w podróży stres, nie mogła usiedzieć na miejscu, w nowym otoczeniu zero zdenerwowania.

Nessa - podobnie, tylko w podróży zachowywała się spokojniej.

Dodam, że przeprowadzki te, to były przeprowadzki jedynie szczurów - tzn nie musiałam ustawiać gratów. Przyjeżdżały na gotowe.
_________________
W :serducho: : Gandalf, Bilbo, Frodka, Asfa, Dzika, Yavanna, Fniszka RT, Nessa, Fea RT, Moria, Bajaderka HF, Dafne z TM, Baletka z TM, Finka JR, Sasanka RT, Itsu SR, Ruda, Nastka, Irytacja SR, Luthien Tinuviel AB, Hipokryzja HF, Inazuma SR, Athame HF, Kagura HF, Muffinka HF
 
 
     
falka 
['] ['] ['] [']



Dołączyła: 20 Lis 2006
Posty: 1957
Skąd: Elbląg
Wysłany: Pon Sty 15, 2007 18:26   
   Zwierzątka: kotka Puma


Iset jeździła ze mną do Borów Tucholskich i nad morze i zawsze od razu wyskakiwała chętnie z klatki i zwiedzała, zero stresu. (Za to wizyta u weta = wyciek porfiryny.) Iset nie była nigdy bardzo odważna (każdy krok z mojego pokoju to było tak: krok-odwrót-dwakroki-odwrót-trzykroki...itd.), ale wyjazdami się nie przejmowała.
 
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon Sty 15, 2007 18:39   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Mam wyrzuty sumienia, ale niestety dzieciaki muszą to jakoś przeżyć, bo przecież nie uniknę przeprowadzki. Boję się najbardziej o Aiko, która jest okropnym dzikusem i wypłoszem. Boję się też, że po mojej dotychczasowej klitce, nowy, bardzo duży pokój je przerazi i nie będę ich mogła zwabić do klatki z zakamarków. Kiedy wypuścić je na pierwszy wybieg? I czy od razu na cały pokój czy może zacząć od łóżka/stołu? Wiem, mam głupie pytania, szczury mam dorosłe a zachowuję się jakbym je miała od wczoraj...
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
Azi 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 3402
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon Sty 15, 2007 18:46   
   Zwierzątka: Impuls ZR, Impet ZR, Kakashi ZR, Snoopy, Wypłosz i czterolatek


Ja bym najpierw zapchała wszystkie pomiejsze dziury z których byś miała je wielki problem wyciągnąć i mimo wszystko wypuściła na cały pokój, siadając razem z nimi, aby im raźniej było. Jak sama zauważyłaś nie są to nieprzyzwyczajone do Ciebie dzieciaki. Znają Cię, więc jakby co to przcież przybiegną, nie są też już takie nieporadne, dadzą sobie radę ;)
_________________
W :serducho: : Gandalf, Bilbo, Frodka, Asfa, Dzika, Yavanna, Fniszka RT, Nessa, Fea RT, Moria, Bajaderka HF, Dafne z TM, Baletka z TM, Finka JR, Sasanka RT, Itsu SR, Ruda, Nastka, Irytacja SR, Luthien Tinuviel AB, Hipokryzja HF, Inazuma SR, Athame HF, Kagura HF, Muffinka HF
 
 
     
Niuniak 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 133
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto Sty 16, 2007 18:36   
   Zwierzątka: Szczuraki : Manfred, Leon, Kasieńka, Kuba =)


a ja bym na Twoim miejscu nie podchodziła tak nerwowo do sprawy. To nie sa głupie zwierzęta i jak zauważą, że są w klatce swojej, we własnym smrodzie itd to nie będą miały jakiegoś "ale". I ja bym od razu puściła na pokój, to nie chomiki, że prędzej zdechną za łóżkiem niż wrócą ;) I uważam, że lepiej jest, jezeli będą bardzo nerwowe, to zostawić je w spokoju w transporterku tzn. nie otwierać, nie mówić do nich , nie dotykać. Bo one nawet jak się zdenerwują to 1.będą się bezpieczniej razem czuły w jednym miejscu 2. mogą się przestraszyć i nawiać gdzieś przy otwarciu(w samochodzie to mały problem, ale jak w autobusie albo na drodze...może się źle skończyć)
_________________

 
 
     
Akemi 



Dołączyła: 03 Gru 2006
Posty: 27
Skąd: Wrocław
Wysłany: Śro Sty 17, 2007 16:15   
   Zwierzątka: Akemi [*]


Nie martw się na zapas :) Moja Akemi mieszka ze mną , ale co jakiś czas wpadam z nią na kilka dni ( albo dłużej ) do moich rodziców, więc generalnie ma 2 domy. Nie było nigdy z nią problemu przy nowym miejscu. Myślę że powinnaś po prostu poświęcać im teraz jak najwięcej czasu i nie powinno być problemu. Powodzenia :)
 
     
Yshia 
wiedźmo-wampirzyca ^^



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 118
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Śro Sty 17, 2007 19:06   
   Zwierzątka: szczur(y)


ja po przeprowadzce już.. Pierwszego dnia szczury były tak umęczone podróżą autem, że spały cały dzień.. Pod wieczór zabrały się za poobgryzanie firanki mamy.. :P
Ogólnie jest dobrze, tyle, że jeszcze nie puszczam ich luzem po mieszkaniu bo za dużo tu dziwnych kątów itp, więc są luzem - ale - na łóżku, ramieniu, na mamie :P
Do całkowitego zapoznania z terenem zabierzemy się po uprzątnięciu wszystkiego co leży na podłodze... (nierozpakowane kartony itd)
Ale Layla nie ma się czym przejmowac.. Jeśli przeprowadzka odbędzie się spokojnie to szczury sobie szybko poradzą :)
_________________
Bez zwierzęcia w naszym wnętrzu jesteśmy jedynie wykastrowanymi aniołami..
 
 
     
Naciol 
twój koszmar senny



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Lis 2006
Posty: 1511
Wysłany: Śro Sty 17, 2007 19:20   
   Zwierzątka: trzy czterołapy


To czekamy na sprawozdanie z przeprowadzki ;)
_________________

ze mną: Freya, Mokka, Ąnygsia Qchana WWW

za TM: Thor, Toxic, Rashne, Reggae, Catti-brie, Mii
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Śro Sty 17, 2007 21:29   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Ufff.... już na miejscu. Szczury były podekscytowane podróżą z Przymorza na Chełm i biły się w transporterku o ogórka. Były bardzo dzielne, naprawdę :) Teraz słodko śpią w klateczce. W nowym miejscu nie ma takich strasznych przeciągów i Beta od razu przestała świszczeć i kichać
Off-Topic:
ale i tak z nią zajrzę do weta


Jestem pozytywnie zaskoczona, zero strachu :D Z moimi dzieciakami to tylko się przeprowadzać :D
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
Juni
[Usunięty]

Wysłany: Śro Sty 17, 2007 21:31   

Layla, cieszymy się ^^
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.19 sekundy. Zapytań do SQL: 11