Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: mmarcioszka
Sob Lis 02, 2013 01:46
XVI Ogólnopolska Wystawa Szczurów Rasowych we Wrocławiu
Autor Wiadomość
quagmire 



Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 12121
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Sie 26, 2012 11:32   
   Zwierzątka: Mati, Cielo oraz Finn


Zastanowimy się. Jak na razie nic innego nie oddaje tak dobrze tego, o co w tym chodzi.
_________________
"I'm not going to ask you if you just said what I think you just said because I know it's what you just said."

Moje Słonka za TM: Syriusz, Lavian, Fado, Miluś, Ayanek, Oliś, Bibuś, Piesio, Ryjek, Zefirek, Nikuś, Deduś, Jumiś, Viguś, Jazzik, Hiruś, Karmelek, Ilduś, Indi, Szuwarek, Zeze, Ledusia, Mauryś, Kleoszek, Naboo, Przemysław, Remus, Marysia, Tosia :serducho:
 
     
pixel 


Dołączył: 20 Sty 2009
Posty: 231
Wysłany: Nie Sie 26, 2012 18:08   

Mowa jest źródłem nieporozumień. :wink:

Co za różnica jak zostało to określone, skoro każdy wie o co chodzi. Idąc takim myśleniem to dojdziemy do tego, że sama wystawa jest próżna, bo właściciele chcą się pochwalić swoimi "zabawkami" narażając na niebezpieczeństwa/stresy/hałasy, zamiast je kochać i tulić w zaciszu swojego mieszkania.
 
     
Azi 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 3402
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie Sie 26, 2012 18:59   
   Zwierzątka: Impuls ZR, Impet ZR, Kakashi ZR, Snoopy, Wypłosz i czterolatek


pixel, zgadzam się w całej rozciągłości.

dla mnie to jest rzeczywiście czepianie się. Tym bardziej, że u naszych południowych sąsiadów, kategoria funkcjonuje już od 2005 roku i kontrowersji nie wzbudza.

stado odpada, bo to nie jest stado, a osobniki jednej, konkretnej odmiany czy to barwnej, czy znaczeniowej. Jeżeli ktoś wymyśli coś z sensem (jednowyrazowe) - nazwa zostanie zmieniona.

niedługo dojdziecie do wniosku, ze nazywanie szczura zwierzęciem jest jego uprzedmiotawianiem :roll: inna kwestia, że część użytkowników rzeczywiście kolekcjonuje sobie szczury (bo ja chcę same dumbo, bo ja już mam czarnego, rudego, to teraz chcę syjama, bo ja chce tylko selfy), więc i tak już są na zasadzie monet, lalek, znaczków... to, jak my nazwiemy kategorię niczego nie zmieni.

na marginesie - bel, dlaczego w takim razie zaczynasz zdanie od "może się czepiam", skoro za chwilę twierdzisz, że nie, nie czepiasz się? Bez sensu. Jeżeli miała być to ironia, to używa się jej w inny sposób.
_________________
W :serducho: : Gandalf, Bilbo, Frodka, Asfa, Dzika, Yavanna, Fniszka RT, Nessa, Fea RT, Moria, Bajaderka HF, Dafne z TM, Baletka z TM, Finka JR, Sasanka RT, Itsu SR, Ruda, Nastka, Irytacja SR, Luthien Tinuviel AB, Hipokryzja HF, Inazuma SR, Athame HF, Kagura HF, Muffinka HF
 
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Sie 26, 2012 19:03   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


Azi napisał/a:
na marginesie - bel, dlaczego w takim razie zaczynasz zdanie od "może się czepiam", skoro za chwilę twierdzisz, że nie, nie czepiasz się? Bez sensu. Jeżeli miała być to ironia, to używa się jej w inny sposób.


Bardzo proszę tę kwestię wyjaśniać w dalszym ciągu poprzez PW.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
Kasik 
Firestarter



Dołączyła: 27 Cze 2011
Posty: 1788
Skąd: inąd
Wysłany: Nie Sie 26, 2012 19:06   

To nie chodzi o czepianie się czy nie czepianie.pixel, co za różnica? No proszę Cię, jest różnica, nasz język jest bogaty w określenia, które możemy dostosowywać do różnych okazji.

Określenie "kolekcja" razi. Gdyby to był jeden głos Bel, moglibyście dalej sobie przyklaskiwać, że fajnie wymyśliliście, a Bel się czepia. Ale jest kilka takich głosów (nawet mój TZ się skrzywił jak to usłyszał), więc może warto wziąć pod uwagę, że jednak określenie może być niesmaczne i nie przywoływać na myśl nic pozytywnego?
 
     
susurrement 
i'm a dreamer.



Dołączyła: 08 Kwi 2009
Posty: 3379
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Sie 26, 2012 19:46   
   Zwierzątka: 2 susły, jeż i piesy dwa a Nela z rodzicami


Kasik napisał/a:
fajnie wymyśliliście

to nie my wymyśliliśmy, a tak jak
Azi napisał/a:
u naszych południowych sąsiadów, kategoria funkcjonuje już od 2005 roku i kontrowersji nie wzbudza


no niestety, jest to ewidentnie kwestia subiektywna, także każdy sobie to odbierze po swojemu. wg mnie przesadzacie, ciężko to dobrze oddać, a słowo kolekcja wcale nie jest nacechowane pejoratywnie.
_________________
dwa susły, jeż Zefir; psy Pikolo i Molly, Nela
za TM Po, Tori, Timon, Pumba, Tosia, Misia, Tina, Mimi, Plamka, Bonifacy, Filemon, Miracle of A, Chandrika of A, Czekoladka of A, Elodie SR, Timba, Groteska of A, Czereśnia of A, Iluzja SR, Magnolia, Destiny of A, Molly, Moduł of A, Konwalia of A, Helenka SR, Pció, Mabelle of A, Kokardka, Koniczynka SR, Gracja SR, Kami of R4U, Pasja, Vivienne of A, Bamse, Vinci of A, Kulka, Kiss of RAT4U, Antonine B, N, B&B, Krunio, Biszkopcik, Bilbo, Fiona, Molly, Całusek, Bójka, Skarpetka, Brawurka, Bajka. Tościk i Huk & Przytulak, Lucek, Puszka, Rich i Stefan
 
     
Bel 
Rockabilly



Dołączyła: 19 Paź 2009
Posty: 8297
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Sie 26, 2012 19:46   
   Zwierzątka: Szeregowy Pierdolot,Alpha i 3 smoki


a nazywajcie sobie jak chcecie. Wasza wystawa-wasze nazwy, Mnie osobiście razi ta nazwa bo za innych nie będę się wypowiadać. To, że w Czechach czy gdziekolwiek indziej nazywają tę kategorię kolekcją nie oznacza, że jest to dobry przykład. Ale jak widać nie można niczego zasugerować bo zaraz jest jedno wielkie obruszenie :roll:
 
     
Niamey 
Zhongguo!



Dołączyła: 09 Sty 2009
Posty: 3537
Skąd: Szanghaj
Wysłany: Nie Sie 26, 2012 23:51   

Bel, ale nie oburzaj się tak :) Azi napisała - jak ktoś wymyśli jednowyrazową lepszą nazwę oddającą istotę kategorii - to czemu nie zmienić? Póki co zostaje ta.

Trzeba brać pod uwagę, że to jest nazwa "wewnętrzna", przecież nikt nie biega z wielkim banerem "kolekcjonuj szczury pod kolor", tylko w bardzo ograniczonym światku właścicieli szczurów rasowych będzie ta nazwa funkcjonowała w zgłoszeniu na wystawę. I tyle.
_________________
moje szczuraki
Pino*Myszka*Diuna*Zefir*Śmietanka*Lotta*,Migotka*Mimbla*Ponyo*Kikimora*Archa*Bucca*Beren*Itka*
 
     
unicorn 


Dołączyła: 16 Lis 2011
Posty: 833
Skąd: Katowice
Wysłany: Pon Sie 27, 2012 00:11   

A zespół, drużyna?
Mi pierwsze co się nasunęło przy słowie "kolekcja" - ubrań. Każdy synonim do słowa kolekcja jest rzeczowy, no bez jaj. :? Sama nazwa jako nazwa nie brzmi tragicznie, problem się zaczyna, kiedy ktoś chce się pochwalić kategorią, w której jego szczur zajął lokatę. :]
 
     
wuwuna 



Zaproszone osoby: 4
Dołączyła: 15 Kwi 2008
Posty: 9886
Skąd: warszawa
Wysłany: Pon Sie 27, 2012 00:50   
   Zwierzątka: Koronolo i jego królestwo


Ja powiem tylko tyle.
Jest to nowa propozycja kategorii. Nie wymyślamy nowych zasad a uczymy się od związków istniejących kilkanaście czy kilkadziesiąt lat.

Oni mieli taką kategorię, więc my od nich 'przejeliśmy' nazwę.

Jeśli będzie odpowiednio lepsza nazwa to zmienimy.

Ale tak samo można powiedzieć o odmianie "devil". Też jest negatywnie nacechowana jako słowo.
A w statusie mamy, że nie rozmnażamy zwierząt agresywnych, więc devil temu zaprzecza w przenośni.

Nie zawsze da się pewne rzeczy ubrać w odpowiednie słowa.

Ale jeśli ktoś ma jakąś sensowną propozycję zapraszamy na forum SHSRP.
_________________

Szczurkowe Laleczki

w bajkowej krainie do której i ja zmierzam...Aweszelle, Wowo, Ydżynty, Reggae, Ingraadu, Gunnar, CH.P.Ramudilka, Uoi, Wuneczka, Mastomys, Qremkline Qundelek, Bowdaraża, Xibbula, Kóelkonos, Tepikól, Góró Jokómkel, Gygymeszl, Gymýmmöl, Flip, Umúmrúl, Champion, Raś, Hebreebreel, Werdamerda, Enty Emiśmiś, Diópiószele, Charlie, Gín Géžužůý, Awwu, Bůxůwůxib, Umumul, Uau-uu, Dżyliki, Ju-Wu-Tumpek
 
 
     
Cola 
dumny student wet :D



Dołączyła: 07 Lis 2005
Posty: 1730
Skąd: Gdańsk/Olsztyn
Wysłany: Pon Sie 27, 2012 00:59   
   Zwierzątka: kot


a tego słowa od nich nie da się przetłumaczyć inaczej?

jak przeczytałam kolekcja to wybuchłam śmiechem. pomyślałam sobie "pewnie będą pokazywać uzbierane puchary i flo". a tu nie, pokemony jak nic. "złap je wszystkie!"
_________________
mam kota.
 
 
     
agacia 



Dołączyła: 12 Lut 2007
Posty: 2089
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon Sie 27, 2012 10:47   
   Zwierzątka: szczurki, psy i smoki;)


Cola, powiem szczerze, że w pierwszej chwili też tak pomyślałam, ze chodzi o puchary i rozety jakie czyjeś szczury zdobyły :) I nawet pomyślałam, że mogę pokazać swoje, chociaż chłopców już nie ma, bo się trochę uzbierało :mrgreen:
 
 
     
Azi 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 3402
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon Sie 27, 2012 10:54   
   Zwierzątka: Impuls ZR, Impet ZR, Kakashi ZR, Snoopy, Wypłosz i czterolatek


Cola napisał/a:
pewnie będą pokazywać uzbierane puchary i flo
nad tym też można pomysleć :D
_________________
W :serducho: : Gandalf, Bilbo, Frodka, Asfa, Dzika, Yavanna, Fniszka RT, Nessa, Fea RT, Moria, Bajaderka HF, Dafne z TM, Baletka z TM, Finka JR, Sasanka RT, Itsu SR, Ruda, Nastka, Irytacja SR, Luthien Tinuviel AB, Hipokryzja HF, Inazuma SR, Athame HF, Kagura HF, Muffinka HF
 
 
     
agacia 



Dołączyła: 12 Lut 2007
Posty: 2089
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon Sie 27, 2012 11:35   
   Zwierzątka: szczurki, psy i smoki;)


Powiem szczerze, ze ja miałam takie plany i nawet kiedyś rozmawiałam o tym z Maris, że jak będę wystawiać chłopców to przy ich dunie zrobię małą wystawkę z ich dotychczas zdobytymi nagrodami. Niestety życie mi moje plany pokrzyżowało i nie mam kogo wystawiać. Ale myślę, że dla zwiedzających też coś takiego byłoby fajne jakby widzieli, że dany szczur coś już kiedyś zdobył.
 
 
     
quagmire 



Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 12121
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Sie 27, 2012 15:15   
   Zwierzątka: Mati, Cielo oraz Finn


Wybieramy nową nazwę dla kategorii "Najlepsza kolekcja".

A na razie przypominam, że nie można już wycofać zgłoszonych zwierząt (termin mijał 25 sierpnia). Poproszę także o dokonywanie wpłat za wystawę zgodnie z informacjami zawartymi w pierwszym poście. Wpłaty przyjmujemy do 9 września.
Dla przypomnienia:
Cytat:
3. Opłaty za wystawę przyjmowane są od dnia ogłoszenia listy wystawców i tym samym potwierdzenia, że wystawa się odbędzie do dnia 9.09.2012.
4. Wysokość opłaty za wystawę to:
Dla wystawiających do 10 sztuk zwierząt:
- dla osób niezrzeszonych w SHSRP - 12 zł za pierwszego i drugiego szczura oraz 10 zł za każdego kolejnego,
- dla członków SHSRP - 10 zł za pierwszego i drugiego szczura oraz 7 zł za każdego kolejnego,
- szczury nierasowe - 6 zł.
Dla wystawiających 10 i więcej zwierząt:
- dla osób niezrzeszonych w SHSRP - 12 zł za pierwszego i drugiego szczura oraz 8 zł za każdego kolejnego,
- dla członków SHSRP - 10 zł za pierwszego i drugiego szczura oraz 5 zł za każdego kolejnego,
- szczury nierasowe - 6 zł.

5. Dane do przelewu:
36 1160 2202 0000 0000 8671 0590 (Bank Millenium)
SHSRP
ul. Weteranów 21
03-172 Warszawa

4. Proszę o dokładne wpisywanie w tytuł przelewu za co dokonywana jest opłata, wg wzoru [XVII OWSR] nick, ilość rasowych, ilość nierasowych, ilość rodowodów (jeśli dotyczy), np. [XVII OWSR] quagmire, 3 rasowe, 2 nierasowe
_________________
"I'm not going to ask you if you just said what I think you just said because I know it's what you just said."

Moje Słonka za TM: Syriusz, Lavian, Fado, Miluś, Ayanek, Oliś, Bibuś, Piesio, Ryjek, Zefirek, Nikuś, Deduś, Jumiś, Viguś, Jazzik, Hiruś, Karmelek, Ilduś, Indi, Szuwarek, Zeze, Ledusia, Mauryś, Kleoszek, Naboo, Przemysław, Remus, Marysia, Tosia :serducho:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.17 sekundy. Zapytań do SQL: 12