Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
czas sprzątania
Autor Wiadomość
EpKee 
Forever Alone ...



Dołączył: 15 Kwi 2009
Posty: 1120
Skąd: Gdynia
Wysłany: Śro Cze 13, 2012 12:35   
   Zwierzątka: rodzice, pies


10 samców - Furret XL - rozkładanie, rozkręcanie itp. full serwis - 1 - 1,5h
5 samców - Casita 100 - 15 minut - w wannie
3 samców - Casita 100 - czas szacowany 30 minut - pod prysznicem - rozbieranie, rozkręcanie.
_________________
Duże E i jego mały Elementarz.
 
 
     
dudzia 



Dołączyła: 03 Kwi 2010
Posty: 412
Skąd: Wrocław
Wysłany: Śro Cze 13, 2012 16:47   
   Zwierzątka: 2 myszory- Klaus i Damon :)


4 samice (przy 5,6 tyle samo to trwało)- trochę ponad połowa xl'ki :P
-przecieranie półek codziennie- 3 minuty
-wymiana ściółki, mycie kuwety w wannie, przetarcie reszty- co tydzień- 30 minut
-odczepienie sprzętu, mycie wszystkiego w wannie i przyczepienie, ze zmianą ściółki- częstotliwość zależy od potrzeby- godzina, jak się pospieszę to 40 minut.
_________________
dziewczynki moje & bloguję
za TM: Kleopatra, Pandora, Gaja, Effy, Pixie, Agatka, Lenka, Spacja, April, Nerqua ;(
 
 
     
jancia 
czakramy zablokowane :)



Dołączyła: 14 Maj 2011
Posty: 2931
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Śro Cze 13, 2012 21:40   
   Zwierzątka: Wszystkie za TM


u mnie najbardziej śmierdzi z kuwety....i to jak :roll: te kupy jakby "parowały" i to w ciepłe dni...teraz muszę zmieniać codziennie...może pigwa to zła ściółka? półki mam częciowo z paneli a częściowo drawnianie...mycie ich 2 razy w tygodniu zajmuje mi 20 minut :|
_________________
za TM: Harry 26.12.2008-12.01.2011, Franek 04.01.2011-21.02.2012, Edzio 04.01.2011 -31.05.2013, Kevin 15.02.2012 - 05.01.2014, Elvis 15.02.2012-27.03.2014, Freddie 25.10.2011 - 14.05.2014, Reksio 05.07.2013 - 06.09.2015, Jasper 5.07.2013 - 14.12.2015.
 
     
Cegriiz 
Avaria



Dołączyła: 26 Sie 2011
Posty: 4899
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Cze 13, 2012 21:49   
   Zwierzątka: Kupa szczura i cztery myszy


Mam z Inter -Zoo klatkę Ferret 100. Jeśli nie wybieram kup ze ściółki to pewnie jakieś 30 min - z czego najwięcej mi zajmuje wsadzanie klatki do wanny i wymiana "pościeli" - tak dwa razy w tygodniu.
Przy przebieraniu ściółki wychodzi pewnie 50 min.

Ale to wszystko jak się sprężę :P

Plus do tego 5 min na wymienienie co drugi dzień ściółki z koszyków,
_________________
Moje ogony
 
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Cze 13, 2012 23:15   

jancia.sz, nie tylko kupy parują, ale także mocz i to jest trochę jak z praniem - w ciepłe dni szybciej schnie :P
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
LuxTorpeda 



Dołączyła: 08 Lut 2012
Posty: 69
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: Czw Cze 14, 2012 12:08   

sprzątanie dwóch klatek (70x40x80 i 70x40x65) w całości zajmuje mi około godziny i robię to zależnie od tego jak szybko chłopaki nabrudzą. Czasem po tygodniu, czasami po 2...
Ja wyciągam tylko hamaki, szmaty i drewno... wszystko co plastikowe (koszyki, półeczki, rury) zostaje w środku i tak sobie manewruje klatką w wannie żeby wszystko sprawnie, szybko i dokładnie umyć...

Codzienne sprzątanie zajmuje mi około 5 minut - przecieranie półek i koszyków, wymiana szmatek na świeże...
+ 15-20 minut pranie co 2 dni - robię to ręcznie bo nie ma tego dużo i nie widzę sensu włączania specjalnie do tego celu pralki :wink:
_________________
http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=11624
 
 
     
Biała 
wieczny student vet



Dołączyła: 31 Gru 2008
Posty: 1642
Skąd: wrocław
Wysłany: Czw Cze 14, 2012 12:23   

Tower- codziennie półki, zasikane szmatki-->15/20 min
- co ok 8/10 dni--> mycie prętów, wszystkich sprzętów ( bez odczepiania), zmiana hamaków, wszystkich szmatek, zmiana ściółki --> 2 h.
_________________

 
     
Sorgen 



Dołączyła: 03 Mar 2007
Posty: 1293
Skąd: Tarnow
Wysłany: Pon Cze 18, 2012 10:46   

Raz w tygodniu wymiana ściółki, czasem raz na 2 tyg. zależy jaka ściółka i jak nasmrodzą, mycie i wycieranie do sucha kuwety ok 20 minut. Do tego codziennie przecieranie półek, koszyków, rur i domków ok 10 minut.
Raz w miesiącu mycie góry klatki bez odpinania sprzętów ok 30-40 minut pod prysznicem. Sprzętów nie muszę odpinać bo są luźno zamocowane i nie zbiera się syf między nimi a klatką do tego laski mało leją na pręty więc łatwo się czyści górę.
Szmatek nie mam bo niszczą okropnie, leją w nie a finalnie i tak śpią w domku.
Klatka to królicza 100.

I szczerze powiedziawszy gdybym miała na sprzątanie poświęcać jednorazowo więcej jak godzinę to bym chyba sobie szczury darowała :roll:
_________________
‎"Zawsze bądź sobą.
Chyba, że możesz być Batmanem.
Wtedy bądź Batmanem."
 
     
natkapatka 



Dołączyła: 10 Lis 2011
Posty: 736
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Pon Cze 18, 2012 11:30   
   Zwierzątka: Szczurki i pies


U mnie sprzątanie Toddy Rolla trochę trwa. Wyciąganie sputników i domków, mycie jakieś 10 minut. Mycie klatki i półek to w zależności od stanu zabrudzenia przez chłopaków, ale tak 15 minut. Co do ściółki to jak wymieniam w całości to krócej a tak codziennie wyciągam kupale. Hamaczki i inne rozmaitości wyciągane co dwa dni i prane. Przy większym stadzie prace porządkowe trwają dłużej.
Tak się zastanawiałam czy nie kupić takiego urządzenia parowego do czyszczenia klatki. Od razu byłaby super czysto, tylko czy można te pręty taką parą potraktować?
 
     
Bel 
Rockabilly



Dołączyła: 19 Paź 2009
Posty: 8297
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Cze 18, 2012 11:49   
   Zwierzątka: Szeregowy Pierdolot,Alpha i 3 smoki


7 szczurów + xl-ka
mycie co 7 dni (odczepianie wszystkiego, rozkładanie na czynniki pierwsze całej klatki) łączny czas to ok 1,5h.
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Cze 18, 2012 13:02   

Sorgen napisał/a:
I szczerze powiedziawszy gdybym miała na sprzątanie poświęcać jednorazowo więcej jak godzinę to bym chyba sobie szczury darowała
wydaje mi się, że poświęcasz, tylko rozkładasz to w czasie ;) ja myję całą klatkę - kuwetę, sprzęt, rozkładam górę w xl-kach, nie odpinam półek i na codzień nic nie przecieram, więc jednorazowo co tydzień zajmuje mi to dużo czasu, ale jak ktoś codziennie coś robi to wychodzi sumując na to samo mniej więcej. :wink:
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
jolaada 
Jola i Ada



Dołączyła: 25 Lip 2011
Posty: 671
Skąd: Tychy
Wysłany: Pon Cze 18, 2012 13:57   
   Zwierzątka: szczuraski, pies, ryby


natkapatka napisał/a:
Tak się zastanawiałam czy nie kupić takiego urządzenia parowego do czyszczenia klatki. Od razu byłaby super czysto, tylko czy można te pręty taką parą potraktować?

Ja bym chciała taki model, co można nawet szczury potraktować, bez wyciągania z klatki. Ale by pachniało- morska bryza :lol:
_________________
http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=10573
 
     
natkapatka 



Dołączyła: 10 Lis 2011
Posty: 736
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Pon Cze 18, 2012 14:42   
   Zwierzątka: Szczurki i pies


jolaada napisał/a:
natkapatka napisał/a:
Tak się zastanawiałam czy nie kupić takiego urządzenia parowego do czyszczenia klatki. Od razu byłaby super czysto, tylko czy można te pręty taką parą potraktować?

Ja bym chciała taki model, co można nawet szczury potraktować, bez wyciągania z klatki. Ale by pachniało- morska bryza :lol:


No wtedy byłoby bosko :) Jak znajdziesz takie cudo to daj znać. Będę wtedy spać przy klatce, bo morska bryza to jest coś co lubię. Może jeszcze będą szumieć jak morze?
 
     
katasza 


Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 826
Wysłany: Pon Cze 18, 2012 15:46   
   Zwierzątka: pies#szczur


te parowe cus do czyszczenia jest dobre. mam takie cos (teraz zostalo w innym meiscie i nie uzywam) i sprzata sie tym o polowe szybciej no i wg mnie jest higieniczniej, nie trzeba przyklejonych kup szorowac tylko same splywaja.

Ja codziennie wycieram polki - 2 minuty, dwa razy w tygodniu wyciagam hamaki. A klatke myje raz na tydzien 1,5. Splukuje prysznicem, myje gabka z plynem do mycia naczyn i znowu splukuje. Zajmuje mi to ok 20 minut.
_________________
"Zarozumia?o?ci? oraz bezczelno?ci? cz?owieka jest mówienie, ?e zwierz?ta s? nieme, tylko dlatego ?e s? nieme dla jego t?pej percepcji. " Mark Twain
 
 
     
jolaada 
Jola i Ada



Dołączyła: 25 Lip 2011
Posty: 671
Skąd: Tychy
Wysłany: Pon Cze 18, 2012 15:48   
   Zwierzątka: szczuraski, pies, ryby


natkapatka, jak spotkam to Ci kupię, bo jak dam znać, możesz nie zdążyć :P
_________________
http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=10573
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.24 sekundy. Zapytań do SQL: 11