Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gato
Sob Sty 13, 2007 15:37
Grzybica
Autor Wiadomość
nitka 



Dołączyła: 02 Gru 2007
Posty: 68
Wysłany: Czw Lip 23, 2009 19:21   
   Zwierzątka: 2 szczury, 3 psy


co do sprawy tych "ran" ( trzech czy 4 na tyle) to pomogła masc tranowa, obyło się jak radziliście bez bandażowania, wszystko znikło.dziękuje za pomoc :kciuki:
_________________
"Idąc cmentarną aleją szukam ciebie, mój przyjacielu ......" [*] D.
 
 
     
LunacyFringe 
lucyfer



Dołączyła: 10 Sie 2007
Posty: 2045
Skąd: Gliwice
Wysłany: Czw Lip 23, 2009 19:41   
   Zwierzątka: 3 x szczur , pies


nitka, a co to było ? Jakieś pasożyty ?
_________________
Kto chce, szuka sposobu; kto nie chce, szuka powodu.

ze mną : Serge Pandemonium, Fetysz, Maniek i Milva
za TM [*]: Felek, Pysio, Albin, Seth, Dante, Nero, Luno, Mefit, Isei, Kornel, Fenomen, Hector
Lucyferkowe Ratsy
 
 
     
nitka 



Dołączyła: 02 Gru 2007
Posty: 68
Wysłany: Czw Lip 23, 2009 21:47   
   Zwierzątka: 2 szczury, 3 psy


to PODOBNO moze byc grzybica, ale nie wiedzial napewno wiec dał mu antybiotyk i spryskał go antygrzybowym sprejem;/ ale jest z niego konował bo urwał mu dzisiaj kawałek ogona.
_________________
"Idąc cmentarną aleją szukam ciebie, mój przyjacielu ......" [*] D.
 
 
     
paullla17 



Dołączyła: 29 Lip 2010
Posty: 224
Wysłany: Pią Lis 19, 2010 11:42   wszoły

Moje szczury mają czerwone robaki prawdopodobnie wszoły, mam już lek od weta, a pytania mam takie:
1.czy czeka mnie teraz epidemia?
2.czy będzie to długa i ostra walka z najemcami?
3.czy muszę z obłędem codziennie szorować pokój i rodzinę?
_________________
Nasz temat ---> http://forum.szczury.biz/...p=516139#516139
 
     
S 


Dołączyła: 25 Sie 2007
Posty: 357
Wysłany: Pią Lis 19, 2010 12:40   
   Zwierzątka: brak


Ad. 1 tak, w przypadku futrzastych członków rodziny (inne zwierzęta i reszta szczurzego stada)
Ad. 2 tak; ponadto musisz być konsekwentna i przedstrzegać terminów podania leków.
Ad. 3 nie; tylko po kolejnych dawkach leku, przede wszystkim po pierwszej dawce leku.
 
     
quagmire 



Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 12121
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Lis 19, 2010 12:46   
   Zwierzątka: Mati, Cielo oraz Finn


S napisał/a:
Ad. 2 tak; ponadto musisz być konsekwentna i przedstrzegać terminów podania leków.

Nie no bez przesady, wszoły nie są na szczęście aż tak problematyczne.
_________________
"I'm not going to ask you if you just said what I think you just said because I know it's what you just said."

Moje Słonka za TM: Syriusz, Lavian, Fado, Miluś, Ayanek, Oliś, Bibuś, Piesio, Ryjek, Zefirek, Nikuś, Deduś, Jumiś, Viguś, Jazzik, Hiruś, Karmelek, Ilduś, Indi, Szuwarek, Zeze, Ledusia, Mauryś, Kleoszek, Naboo, Przemysław, Remus, Marysia, Tosia :serducho:
 
     
paullla17 



Dołączyła: 29 Lip 2010
Posty: 224
Wysłany: Pią Lis 19, 2010 13:56   

szczerze mówiąc nie wiem co to może być ale jak dla mnie to czerwone okrągłe pchły i jeszcze są takie podłużne z brązowym w środku ;( ale to chyba pchły w różnych stadiach.
Jedyne co dostałam od weta to środek do rozcieńczenia w 4litrach wody i miałam im to tylko raz w sierść wetrzeć i poczyścić wszystko. Nie wiem czy to starczy ale wet się nie zmartwił tymi potworami :(

A są takie co wyglądają jak wszy i tęż takie pchłowate, czy mnie dwa gatunki atakują ? :O
_________________
Nasz temat ---> http://forum.szczury.biz/...p=516139#516139
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Lis 19, 2010 15:10   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


paullla17, bo martwić się bardzo nie trzeba, tylko leczyć :wink:
A co to za preparat? Nie jest dobrze podawać szczurom niewiadomego leku - nawet zaleconego przez weta. Nie każdy lek dla psów / kotów nadaje się dla szczurów (patrz frontline!) - dowiedź się koniecznie co to za preparat.

Co do rodzajów pasożytów to się nie wypowiem zbyt szeroko, bo i tak z grubsza wszystkie leczy się u szczurów tym samym - ivermektyną. Tylko nie słyszałam, aby ivermentynę trzeba było rozcieńczać ?!?
 
     
paullla17 



Dołączyła: 29 Lip 2010
Posty: 224
Wysłany: Pią Lis 19, 2010 15:49   

nie gość dał mi ten pularyl, niestety za późno przeczytałam o tym leku i go użyłam. Teraz myje podłogi w pokoju, wszystko odkurzam i piorę. Maksiu jest cały w strupkach czego nie było widać kiedy nie wie się że strupki na szyi to robactwo :( , na szczęście wyglądają dobrze ale nie za bardzo wiem co mam dalej robić, szczury niby umyte i zawinięte były, teraz czekają aż będzie czysto i trociny kupione, nowe jedzenie. Jak nie pomoże to kupie ten lek zalecany, ale o robakach wiem od wczoraj i nie doczytałam za dużo więc zaufałam pewnemu siebie lekarzowi i zastosowałam natychmiastowo to co mi dał.

Ile kosztuje ten twój lek? A te robale nie przejdą na ludzi? Kurcze no jeśli się zastanowić to pierwszego strupka na szyi widziałam dawno temu dopiero teraz się pogorszyło a robale tak małe że ciężko mi je dostrzec :(
_________________
Nasz temat ---> http://forum.szczury.biz/...p=516139#516139
 
     
quagmire 



Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 12121
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Lis 19, 2010 15:59   
   Zwierzątka: Mati, Cielo oraz Finn


paullla17, tu masz właściwy temat: http://forum.szczury.biz/...?t=1431&start=0
_________________
"I'm not going to ask you if you just said what I think you just said because I know it's what you just said."

Moje Słonka za TM: Syriusz, Lavian, Fado, Miluś, Ayanek, Oliś, Bibuś, Piesio, Ryjek, Zefirek, Nikuś, Deduś, Jumiś, Viguś, Jazzik, Hiruś, Karmelek, Ilduś, Indi, Szuwarek, Zeze, Ledusia, Mauryś, Kleoszek, Naboo, Przemysław, Remus, Marysia, Tosia :serducho:
 
     
Nisia 
ofiara losu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Posty: 3881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Lis 19, 2010 16:03   
   Zwierzątka: ogony


paullla17 napisał/a:
A te robale nie przejdą na ludzi?

Podobno nie, bo to zupełnie inne gatunki.
paullla17 napisał/a:
Ile kosztuje ten twój lek?

Iwermektyna lub selamektyna kosztuje grosze, bo dla szczurów używa się małych ilości.
Plusy tych preparatów sa takie, że w przypadku pularylu trzeba uważać, aby szczur się nie lizał, a iwermektynę/selamektynę podaje sie w postaci spot-on (kropli na kark, gdzie szczur się nie poliże) lub w postaci zastrzyków podskórnych.
paullla17 napisał/a:
trociny kupione,

Hmmm, ponoc kupne trociny i siano najwięcej pasożytów w sobie zawierają (od dzikich gryzoni). Wypraż trociny przed użyciem, albo chociaż zalej wrzątkiem i dokładnie wysusz. A najlepiej przerzuc się na Chipsi Mais z kolb kukurydzy (ostatnio w Kakadu dojrzałam inną wersję tej ściółki, dwa razy tańszą, i jest to chyba to samo).

I nie łącz pularylu z iwermektyną/selamektyną bez konsultacji z lekarzem ;) W końcu to trucizny...
_________________
Wśród Aniołków: Henia, Fatka, Alif Matsura, Hela, Lola, Beba, Iskierka, Šamsi, Tomiś, Calypso, Tamarka, Morelka, Szpulka, Śliwka, Ahirka i Zdenka :(
 
 
     
paullla17 



Dołączyła: 29 Lip 2010
Posty: 224
Wysłany: Pią Lis 19, 2010 16:12   

dzięki za pomoc :) będę kupować te Chipsi Mais i mam nadzieje że potwory już znikną a jak nie to kupie ten drugi lek
_________________
Nasz temat ---> http://forum.szczury.biz/...p=516139#516139
 
     
Nisia 
ofiara losu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Posty: 3881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Lis 19, 2010 16:20   
   Zwierzątka: ogony


Potwory powinny zniknąć, tylko wyszoruj wszystko i używaj bezpiecznych ściółek i karm. Odkąd używam Chpsi Mais (i karm JR Farm) nie mam w zasadzie incydentów z pasożytami u szczurów.
_________________
Wśród Aniołków: Henia, Fatka, Alif Matsura, Hela, Lola, Beba, Iskierka, Šamsi, Tomiś, Calypso, Tamarka, Morelka, Szpulka, Śliwka, Ahirka i Zdenka :(
 
 
     
paullla17 



Dołączyła: 29 Lip 2010
Posty: 224
Wysłany: Pią Lis 19, 2010 16:59   

następnym razem kupie dobrą ściółkę :) a papu mają dobre chyba w verseli robaków nie ma...
_________________
Nasz temat ---> http://forum.szczury.biz/...p=516139#516139
 
     
Madzial98 
SZCZUREX



Dołączyła: 19 Paź 2010
Posty: 33
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto Gru 14, 2010 22:27   
   Zwierzątka: szczurki: Olo, Maniek ;)


Witam. Mam problem- mój szczur od jakiegoś czasu drapie się, ma niewielkie strupki na szyi i koło uszu. Zauważyłam taż małe brązowe plamki na jego skórze. Kiedyś(nawet nie tak dawno) bardzo się drapał i poszłam z nim do weta. Dał mi taki preparat, w którym miałam wykąpać szczura. Pomogło. Nie drapał się i był zdrowy, ale to znowu wraca. Co to może być. Proszę o rady i z góry dziękuję.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.1 sekundy. Zapytań do SQL: 12