Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gato
Sob Sty 13, 2007 15:37
Grzybica
Autor Wiadomość
mataforgana
[Usunięty]

Wysłany: Pią Cze 19, 2009 13:26   

Yui, 6 zastrzyków na świerzb też nie brzmi przekonująco. jaki to lek, że aż 6 zastrzyków potrzeba?

poza tym skoro twój szczuras ma świerzb, a nie grzybicę, to to nie jest odpowiedni temat do dyskusji. polecam ci poczytać ten -> http://forum.szczury.biz/...ierzb&start=540 topic ;)
 
     
nitka 



Dołączyła: 02 Gru 2007
Posty: 68
Wysłany: Czw Lip 09, 2009 21:10   ??? coś
   Zwierzątka: 2 szczury, 3 psy


pisze nowy temat bo szukając tu czegoś podobnego co trafiło się mojemu nic nie znalazłam;/
kiedyś pytałam Was o dziwnego kulkowego strupka i jest to zwykły kaszak, drugi jest wyciśnięty i ok. Ale mam inny problem, znowu skórny z moim spinksem, kóry non stop ma rany na lewej stronie "pleców" nie wiem czy to z drapania, bo nad zadem ma ze 3 inne , mniejsze, generalnie goją się, strupieją a za chwile nowa rana od początku, krew wogole wygląda to paskudnie, i tak wkółko;/ poza tym na pysku zrobił mu się obrzydliwy "syfek" ( chyba już 3 , z czego jednen znikł a drugi z kuli zrobił sie płaska blizną) po prawej stronie ciała widze już zalążki kolejnych "syfków" nie wiem skad by coś złapał, maluchy są osobno, ma ciagle nowe trociny, nowe szmatki, nowe pudła, jedzenie takie jak trzeba, plus vibovit, nutri itp;/ zdjecią są marne bo ciagle uciekał.
smaruje to mascią tranową ale nie wiem czy to dobrze;/ plus neomycyna jak sobie da zakropic

nie wiem czy to norma u łysych czy moze coś złapał?

Rozszerzenie 'jpg' usunięte z forum przez admina, dlatego załącznik nie będzie pokazany.

Rozszerzenie 'jpg' usunięte z forum przez admina, dlatego załącznik nie będzie pokazany.

Rozszerzenie 'jpg' usunięte z forum przez admina, dlatego załącznik nie będzie pokazany.

 
 
     
falka 
['] ['] ['] [']



Dołączyła: 20 Lis 2006
Posty: 1957
Skąd: Elbląg
Wysłany: Czw Lip 09, 2009 21:44   
   Zwierzątka: kotka Puma


nitka, może wrzuć zdjęcia na fotosika tak żeby można było je powiększyć i dokładnie obejrzeć.
 
 
     
sachma 



Zaproszone osoby: 15
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 5423
Skąd: Pruszcz Gd
Wysłany: Czw Lip 09, 2009 22:23   

byłaś u weta? może taki syfek trzeba wyciąć i zobaczyć pod mikroskopem co w środku siedzi..
może to wrastające włoski?
 
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Czw Lip 09, 2009 23:38   

nitka napisał/a:
nie wiem czy to norma u łysych czy moze coś złapał?
nie jest to absolutnie żadną normą u fuzzów, co ze sphinxami nie wiem, bo to ogólnie odmiana pokrzywdzona i nie powinna być w ogóle rozmnażana.

Na pyszczku może być ropień, ale te ranki na boku.. czy to przypadkiem nie są ugryzienia (nie mogę powiększyć zdjęć)?
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Lip 10, 2009 00:14   

ponieważ u sphinxów jest inna budowa włosa, może te ranki są spowodowane wyrastaniem włosów? czy one pojawiają się regularnie okresowo czy są stale?
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
nitka 



Dołączyła: 02 Gru 2007
Posty: 68
Wysłany: Pią Lip 10, 2009 08:47   
   Zwierzątka: 2 szczury, 3 psy


ranki wydaje mi sie, że sa od drapania, bo on ma ostre dosc pazury i nie daje sobie obciac, poza tym od zawsze miał jakieś takie problemy, chociaz wet ostatnio powedział ze jest w b.doibrej formie . Co do tych ranek to nie są to ugryzienia bo nie miał go kto ani co pogrysc;/ najbardziej mnie martwią te ropnie/syfki/czy cokolwiek to jest.
zrobie dzis lepsze jakosciowo fotki to moze coś wymyślicie

a własnie - jako że on co tydzień, co dwa tyg ma w innym miejscu włosy ( tzn albo szczecinkę na plecach, albo czarną grzywkę na czole, lub okresowo czarne obwódki wokół oczu) to moze byc problem w tymi wloskami..eh

http://www.fotosik.pl/pok...cd3801c2d5.html
http://www.fotosik.pl/pok...21dfbf312e.html
http://www.fotosik.pl/pok...c967987cce.html
http://www.fotosik.pl/pok...e923bfc9b6.html
http://www.fotosik.pl/pok...5a111fe490.html
_________________
"Idąc cmentarną aleją szukam ciebie, mój przyjacielu ......" [*] D.
 
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Pią Lip 10, 2009 11:19   

nitka, te na boku wyglądaja dziwnie, przypominają jak od oparzenia papierosem, takie równe i okrągłe. ;)
To na pyszczku, niestety niewyraźne, wygląda jak ropień lub zapalenie mieszka włosowego.
Idź z tym do weta, my ci go nie wyleczymy przecież.
 
     
falka 
['] ['] ['] [']



Dołączyła: 20 Lis 2006
Posty: 1957
Skąd: Elbląg
Wysłany: Pią Lip 10, 2009 11:38   
   Zwierzątka: kotka Puma


nitka, to rzeczywiście mogą być wrastające włosy, jeśli dodatkowo słabo mu się goją ranki to może tak nieciekawie to wyglądać. Ja podam może głupi przykład, ale kiedy nie jadłam mięsa i miałam jakieś braki witaminowe to wrastające włosy goiły mi się miesiąc i straszliwie się babrały. Myślę, że można na dwa sposoby sobie z tym próbować radzić - smarować czymś łagodzącym, gojącym np. chitopanem plus podawać odpowiednie witaminy, może witamina K? Można ją nawet podać w zastrzyku, ale nie wiem zastrzyki są wskazane przy takim problemie.
 
 
     
nitka 



Dołączyła: 02 Gru 2007
Posty: 68
Wysłany: Pią Lip 10, 2009 11:47   
   Zwierzątka: 2 szczury, 3 psy


OKi wielkie dzięki za pomoc:) po dwóch dniach smarowania maścią już mu się "zastrupiły" i krwi nie widac, bede mu to moze jakoś bandażowac a po weekendzie wybiorę sie do weta.
co do tych na pyśku to moze duza racja z tym zapaleniem wlosków bo generalnie robią mu sie nons top tylko na pysklu wlasnie bo tam ma najwiecej tych włosów dziwnych.ok dam znac co i jak po wizycie;/ dzięki wielkie :kciuki:
_________________
"Idąc cmentarną aleją szukam ciebie, mój przyjacielu ......" [*] D.
 
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Pią Lip 10, 2009 11:50   

nitka napisał/a:
bede mu to moze jakoś bandażowac
:rotfl: chce to zobaczyć. :D
 
     
nitka 



Dołączyła: 02 Gru 2007
Posty: 68
Wysłany: Pią Lip 10, 2009 12:36   
   Zwierzątka: 2 szczury, 3 psy


lipa;/ zdrapał sobie strupa i znowu ma paskudne krwistą (płaską) ranę; przemyłam, posmarowalam, ale zabandażowac sie nie dał. (wczoraj sie udało na20 min)
oki jak już go zabandażuje to dodam fotke :shock:
_________________
"Idąc cmentarną aleją szukam ciebie, mój przyjacielu ......" [*] D.
 
 
     
falka 
['] ['] ['] [']



Dołączyła: 20 Lis 2006
Posty: 1957
Skąd: Elbląg
Wysłany: Pią Lip 10, 2009 12:48   
   Zwierzątka: kotka Puma


to się zachowuje jak typowa martwica, polecam jednak chitopan, zrobi na tym taką osłonkę (do kupienia u weta)
 
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Pią Lip 10, 2009 12:49   

nitka, nie bandażuj, niech rana ma dostęp do powietrza. Chitopan i dermatol w proszku.
 
     
Niamey 
Zhongguo!



Dołączyła: 09 Sty 2009
Posty: 3537
Skąd: Szanghaj
Wysłany: Pią Lip 10, 2009 18:21   

na trudne i słabo gojące się rany polecam acudex - to jest taka zasypka w proszku, działa bardzo skutecznie.
_________________
moje szczuraki
Pino*Myszka*Diuna*Zefir*Śmietanka*Lotta*,Migotka*Mimbla*Ponyo*Kikimora*Archa*Bucca*Beren*Itka*
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.23 sekundy. Zapytań do SQL: 15