Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Layla
Wto Cze 05, 2012 14:07
Oddam szczurki
Autor Wiadomość
Cira 


Dołączyła: 15 Sty 2012
Posty: 1
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw Maj 24, 2012 15:37   Oddam szczurki
   Zwierzątka: Psa


Nowego odpowiedzialnego domu szuka dwóch chłopaków
o podobnych odcieniach z futerkiem Rex
(poniżej zdjęcia)

Szczurki nie są z chowu wsobnego aczkolwiek nie był to planowany miot, od 10 lat mam szczury i niestety nie dopilnowałam jednej z moich córeczek. Moja sześcioletnia dziewczynka wiedziała, że Mama nie pozwala puszczać samca z dziewczynami ale to dziecko i niestety nie posłuchała się mnie. Samiec miał 5 miesięcy planowałam go wykastrować niestety nie zdążyłam.
Maluchy karmię najlepszą karmą i staram się robić wszystko wedle rad zamieszczonych na szczurzych forach.
Proszę o pomoc maluchów urodziło się aż 13, samcowi znalazłam już dobry dom, gdyż nie chcę ryzykować, że taka sytuacja powtórzy się, trafił w dobre odpowiedzialne ręce.
Za maluszka chciałabym paczkę mokrych chusteczek bądź kaszkę dla dziecka pół rocznego, proszę o zrozumienie włożyłam w maluszki tyle pracy i funduszy ile było potrzeba, żeby zapewnić im dobry start.
Bardzo proszę o niekrytykowanie mnie na zasadzie, że planowałam takie krycie.
Mam dwójkę dzieci, jestem sama, co więcej, nie stać mnie na hobbystyczne hodowle, co w mojej sytuacji byłoby absurdem!!

Chłopcy

Amini



Avocado

Ostatnio zmieniony przez Kluska Pon Maj 28, 2012 13:48, w całości zmieniany 8 razy  
 
     
Kluska 
Hell yeah!



Dołączyła: 03 Lip 2011
Posty: 552
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw Maj 24, 2012 15:41   

Dobrze by było, gdybyś wstawiła zdjęcia szczurków, to ułatwi ich adopcję :)
W razie problemów ze zdjęciami zapraszam na PW (pamiętaj o miniaturkach, polecam na przykład fotosik.pl)
_________________
Moje szczurze szczęście za TM: Kluska Iwan Filipek Lucky Remy Tempuś Julek Szymuś Stuart Biały Teddy Kołtun Batman Toffi Fado Robin

Ze mną: Buzz, Rex
 
 
     
Cira 


Dołączyła: 15 Sty 2012
Posty: 1
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw Maj 24, 2012 15:50   
   Zwierzątka: Psa


Przepraszam a pomógłby mi ktoś z wstawieniem zdjęć? Mam zdjęcia każdego szczurka z miotu.
Ponad to chciałabym dodać co przedstawi mnie w złym świetle, że za namowami koleżanek i tym, że przestraszyłam się ile będę musiała włożyć wkładu własnego w tą nieodpowiedzialność, wystawiłam ogłoszenie odnośnie sprzedania maluszków.
Jednakże przemyślałam to i liczne Państwa tematy na Forach przekonały mnie, że wspieram tym samym takich nieodpowiedzialnych ludzi, którzy kryją jak popadnie dla zysku.
Za co bardzo przepraszam bo szanuję ideę odnośnie kupowania malców z odpowiedzialnych hodowli.
 
     
Lux 



Dołączyła: 25 Mar 2012
Posty: 860
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Czw Maj 24, 2012 15:52   
   Zwierzątka: stado szczurów :>


Kurcze, ze zdjeciami z komorki nie pomoge, ale na bank jest opisane na forum w poradnikach :)

a na zdjecia znowu z niecierpliwoscia czekam, bo jak sie luby moj zorientuje, ze tu taka kapturka jest to mi sie chyba zakwiczy i zyc nie da... :P

btw - ale ogloszenie o sprzedazy wycofalas?
 
     
Cira 


Dołączyła: 15 Sty 2012
Posty: 1
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw Maj 24, 2012 15:59   
   Zwierzątka: Psa


Tak ogłoszenie oczywiście wycofałam, zdjęcia były robione aparatem nie komórką i mam zdjęcia jak były takie maleńkie przed otworzeniem oczek i teraz. Miot rozwija się prawidłowo a maluchy są dość okazałe prócz jednego, który urodził się najmniejszy ze wszystkich i jest taki tyci.
 
     
Kluska 
Hell yeah!



Dołączyła: 03 Lip 2011
Posty: 552
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw Maj 24, 2012 16:04   

Podałam Ci w PW mojego maila, wyślij mi zdjęcia, wstawię je na forum :)
_________________
Moje szczurze szczęście za TM: Kluska Iwan Filipek Lucky Remy Tempuś Julek Szymuś Stuart Biały Teddy Kołtun Batman Toffi Fado Robin

Ze mną: Buzz, Rex
 
 
     
Cira 


Dołączyła: 15 Sty 2012
Posty: 1
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw Maj 24, 2012 16:29   
   Zwierzątka: Psa


Chciałabym dodać, że moje szczurki nie są ze sklepu a z prywatnych hodowli.
 
     
Lux 



Dołączyła: 25 Mar 2012
Posty: 860
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Czw Maj 24, 2012 17:00   
   Zwierzątka: stado szczurów :>


Prywatnych hodowli, tzn.? Ktorejs z zarejestrowanych w SHSRP?
 
     
Cira 


Dołączyła: 15 Sty 2012
Posty: 1
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw Maj 24, 2012 17:14   
   Zwierzątka: Psa


Nie nie są zarejestrowane ale nie chyba o to chodzi w tym wątku.
Ostatnio zmieniony przez Cira Czw Maj 24, 2012 17:18, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
mmarcioszka 



Dołączyła: 24 Cze 2010
Posty: 11559
Skąd: Nieporęt/Warszawa
Wysłany: Czw Maj 24, 2012 17:15   
   Zwierzątka: królinka i szczury


Cira napisał/a:
Nie nie są zarejestrowane.

Czyli są to zwykle pseudohodowle :]
Nie popieramy na forum czerpania jakichkolwiek korzyści z rozmnożenia maluchów, więc nie wiem, czy możesz prosić o coś w zamian typu kaszka :drap:
_________________
:wavexxs:
Paskudy mmarciochy
Hand made by mmarcioszka
 
     
Lux 



Dołączyła: 25 Mar 2012
Posty: 860
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Czw Maj 24, 2012 17:27   
   Zwierzątka: stado szczurów :>


Cira napisał/a:
Nie nie są zarejestrowane ale nie chyba o to chodzi w tym wątku.


to jest potencjalnie ważne ważne informacje dla przyszłego właściciela, bo w takich wypadkach nie patrzy się na genetykę szczurów, a zazwyczaj tylko na stronę wizualną i przypadki, dlatego szczurki mogą być obciążone jakimiś schorzeniami etc. Nie mówię, że to dyskwalifikuje maluchy do adopcji, tylko po prostu może być informacją dla przyszłych właścicieli, bo stwierdzenie, że są z hodowli, wprowadza (w co prawda nie celowy) błąd :)
 
     
Cira 


Dołączyła: 15 Sty 2012
Posty: 1
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw Maj 24, 2012 17:41   
   Zwierzątka: Psa


Wydawało mi się, że informacja odnośnie tego, że rodzice nie są ze sklepu jest ważna. Nie przypuszczałam, że tematy (oddam) dotyczą jedynie szczurów rasowych.
Oczywiście jeśli to, że zaproponowałam chodź kaszkę dla dziecka, miałoby dyskwalifikować maluchy to nie oczekuję nic w zamian.
W takim razie sprawa jest bardzo pilna bo nie stać mnie na dalsze utrzymywanie stada 13 szczurów.
 
     
Kasik 
Firestarter



Dołączyła: 27 Cze 2011
Posty: 1788
Skąd: inąd
Wysłany: Czw Maj 24, 2012 17:50   

Cira, jest ważna, spokojnie ;) Tematy oddam nie dotyczą szczurków rasowych, do tego jest oddzielny dział, ogłoszenie jest w dobrym miejscu. Z niecierpliwością czekamy na zdjęcia :mrgreen:
 
     
Cira 


Dołączyła: 15 Sty 2012
Posty: 1
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw Maj 24, 2012 17:52   
   Zwierzątka: Psa


Hmm wydawało mi się, że adopcja takiego szczura od ludzi, którzy planują i nie rozmnażają chorych osobników a jedynie zdrowe silne jest lepsza niż w przypadku szczurków sklepowych i może dać maluchom szanse na znalezienie nowych domów w szybszym tempie. Moja jedna ze szczurzyc ma 2,5 roku jest najmądrzejszą jaką dotąd miałam i póki co zdrowa.
Założyłam ten wątek w celu znalezienia szczurkom domków a nie w celu wnioskowania, czy to że mam szczurka z pseudohodowli jest złe i powinnam mieć wyłącznie rasowe.
Jeśli pomyliłam się zakładając ten wątek proszę moderatora o informację, i jeśli Państwa to irytuje mogę go zamknąć.
Ostatnio zmieniony przez smeg Czw Maj 24, 2012 18:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Maj 24, 2012 17:53   

Cira, nie zacietrzewiaj się, tylko czytaj uważnie. ;) Ten temat nie jest tylko dla szczurów rasowych, a dokładniej to dla nich nie jest, bo rodowodowe szczury z zarejestrowanych hodowli mają swój dział pt. sprzedam. Napisałaś, że rodzice są z hodowli, skoro nie są z zarejestrowanych hodowli, to na naszym forum są traktowane jak pseudohodowle. Nikomu nie można zabronić kupowania z takiego źródła, ale naprawdę ogromna większość tych pseudo nie patrzy na genetykę, na choroby przodków, tylko na kolorki, jakie szczurki wyjdą z połączenia rodziców. I to jest szalenie istotna informacja dla przyszłych domów, bo muszą brać pod uwagę, że nie wiadomo czego można się po nich zdrowotnie spodziewać. Nie chodzi tu o to kto jest lepszy, a kto gorszy, ale o szczerość wobec przyszłych właścicieli. Szczurki z tego miotu genetycznie nie różnią się od szczurów, które np. urodziły się po zakupieniu ciężarnej samicy w sklepie zoologicznym i to muszą przyszłe domy wiedzieć.

Cira napisał/a:
W takim razie sprawa jest bardzo pilna bo nie stać mnie na dalsze utrzymywanie stada 13 szczurów.
nie rozumiem dlaczego w takim razie nie uśpiłaś chociażby części miotu, a może i całego, skoro nie stać Cię było na kastrację samca. Przecież to oczywiste, że każde zwierzę je i kosztuje. Teraz już się z tym nic nie zrobi, ale na przyszłość dobrze by było myśleć o takich sprawach. Jeśli nie stać Cię na utrzymanie to może zrób w oddzielnym dziale bazarek charytatywny?
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 1.6 sekundy. Zapytań do SQL: 12