Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: smeg
Sob Maj 26, 2012 21:30
[Łódź, Bełchatów] Oddam samiczkę w doświadczone ręce
Autor Wiadomość
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw Maj 24, 2012 14:01   
   Zwierzątka: brak


Odd eye :serducho:
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
EdenRaj 


Dołączyła: 23 Paź 2011
Posty: 9
Wysłany: Czw Maj 24, 2012 14:02   

Będę szukała domu i spróbuję tych rękawic.
Zobaczę przynajmniej jej reakcję.
 
     
Ebia 


Dołączyła: 13 Lut 2012
Posty: 2876
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Maj 24, 2012 14:30   

EdenRaj, kiedy ona została kupiona i z którego sklepu w Bełchatowie? To dla mnie ważne, bo wydaje mi się, że znam tego szczurka ze sklepu! Marzyłam o niej, pisałam o niej w moim wątku! A tutaj się pojawia! Myślałam, że uda mi się ją wyciągnąć, ale jednak nie mogłam jej dostać, a z zasady nie kupuję zwierząt w sklepie zoologicznym, bo są tam męczone i nie chcę robić popytu.. więc aż się popłakałam, że nie mogę jej mieć! Jeeej a ona teraz jest tutaj! Chodziłam do sklepu kilkanaście razy ją oglądać! Jeeej
Ostatnio zmieniony przez Ebia Czw Maj 24, 2012 14:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
EdenRaj 


Dołączyła: 23 Paź 2011
Posty: 9
Wysłany: Czw Maj 24, 2012 14:33   

Kiedy - na początku tego tygodnia.
W którym - taki mały stary sklep zoologiczny przy Wojska Polskiego przy rynku - ale nie w Zooluxie.
 
     
Kasik 
Firestarter



Dołączyła: 27 Cze 2011
Posty: 1788
Skąd: inąd
Wysłany: Czw Maj 24, 2012 17:12   

smeg napisał/a:
Odd eye :serducho:
Nooo.... Ona jest naprawdę wyjątkowo piękna...

Ebia, bierzesz? :D
 
     
Ebia 


Dołączyła: 13 Lut 2012
Posty: 2876
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Maj 24, 2012 19:15   

Kasik, nie wiem jeszcze. Niedawno zrezygnowałam z adopcji ze względu na fakt, że moje dziewczyny były leczone. Teraz mogę łączyć dopiero za minimum 3 tygodnie i to jest główny problem.
Ja bardzo chciałabym tą małą, pomimo jej zachowania, mam do niej słabość odkąd ją zobaczyłam pierwszy raz w zoologu za szybą.
Rozmawiałam z obecną właścicielką. Muszę jeszcze porozmawiać i skonsultować to z moim T. w końcu nie mieszkam sama ;) Wolę decyzję podjąć wspólnie z chłopakiem, dla dobra mojego i szczurka ;) W przypadku szczurka gryzącego nie powinnam iść na samowolkę :P a niestety jeszcze nie wrócił z pracy
 
     
madziastan 


Dołączyła: 28 Sty 2012
Posty: 400
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Maj 24, 2012 19:44   

Ja ją biorę :)
_________________

 
 
     
madziastan 


Dołączyła: 28 Sty 2012
Posty: 400
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Maj 24, 2012 19:49   

Ebia, jeżeli ci się bardziej zależy to ją bierz :)
_________________

 
 
     
Ebia 


Dołączyła: 13 Lut 2012
Posty: 2876
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Maj 24, 2012 20:17   

madziastan, no ja już ponad miesiąc temu widziałam ją w zoologu i bardzo chciałam ją wziąć, ale że nie popieram kupowania w sklepie, a bez płacenia jednak nie udało mi się jej wyciągnąć.. Dla mnie to jest wyjątkowa sytuacja z tą szczurzynką i mam do niej osobiste podejście. A Ty byś ją wzięła na DT jak pisałaś na orgach czy na DS?

Ogólnie to przed Wielkanocą ten szczurek nie wydawał mi się agresywny.. Pani wyjmowała ją zza szyby bez strachu, a mała nie gryzła. Jak podchodziło się do szyby, to jako jedyny szczur chciała wyjść i zwracała uwagę na ludzi.

Co do wieku, to sprawdziłam mój wątek. 11 kwietnia pisałam w nim, że mała z zoologa ma 3.5 miesiąca, w tej chwili będzie więc miała 5 miesięcy, a nie 3.. W zoologu nie spędziła miesiąca, tylko minimum 2.5

Na początku mieszkała z dwoma samcami - brązowymi kapturami i z fuzzową samiczką. EdenRaj pisze, że mieszkała z 4 samcami. Może była rotacja szczurków w zoologu. W sobotę mam zamiar pójść do zoologa i dokładnie wypytać panią ekspedientkę o zachowanie małej. Może to coś mi podpowie. Może coś się tam stało, coś ją przestraszyło. Nie wiem, ale warto zapytać

Ja z decyzją jestem na tak, ale na ostateczną decyzję muszę czekać na rozmowę z Tomaszem. Jutro od 7 rano mam młyn na uczelni z przygotowaniami do konferencji, więc ostateczną odpowiedź będę mogła przekazać albo dziś w nocy albo dopiero jutro ok 16 - 17.
 
     
madziastan 


Dołączyła: 28 Sty 2012
Posty: 400
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Maj 24, 2012 20:33   

Ebia, ja myślałam tylko na DT ale gdybym ją już oswoiła to bym już chciała ją łączyć z moim stadkiem. A co do zoologa, samiczka nie zaszła w ciążę?

Spoko, czekam na decyzję :) Nie spieszę się, ogólnie to fajnie że będzie miała dobry domek. Ja tylko chciałam brać ją bo nikt nie chciał i wiadomo że większość ludzi boi się trudnych szczurów.
_________________

 
 
     
EdenRaj 


Dołączyła: 23 Paź 2011
Posty: 9
Wysłany: Pią Maj 25, 2012 07:57   

madziastan, Ebia, moje informacje są takie: Bunia była z 4 samcami - 3 husky jeden fuzz - sprzedawczyni powiedziała, że to także samiec. Na pytanie w jakim szczurek jest wieku odpowiedziała, że miesiąc jest u nich więc będzie miała 3 miesiące. Pani sprzedawczyni nie wyjęła szczurki sama i szczurka wcale nie była chętna do wyjścia.
Poza tym na 5 miesięcy mi Ona nie wygląda ;/

Co do sprawy przygarnięcia/adopcji.
Nie oddam Szczurki na 3 tygodnie do DT. To zastrzegam od razu.
Zostawię ją u siebie na ten czas kwarantanny u Ebia.
Mnie nie chodził o to, by się jej pozbyć. Tylko o to, żeby osoba z większym doświadczeniem, która nie przestraszy się jej jak ja - oswoi ją - choć będzie to ciążka praca.

Ebia, zastanów się dobrze - bez emocji, gdyż mam poleconą doświadczoną osobę, która chętnie zajmie się szczurkiem. I takie rozwiązanie dla mnie byłoby najlepsze. Ja chcę jak najlepiej dla tej małej fruzi.
Ostatnio zmieniony przez EdenRaj Pią Maj 25, 2012 17:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
EdenRaj 


Dołączyła: 23 Paź 2011
Posty: 9
Wysłany: Pią Maj 25, 2012 09:23   

Bunia ma zaklepany nowy domek i doświadczonego opiekuna.

Temat proszę zostawić otwarty do momentu aż zawiozę Bunię do nowego domku.
Dam znać, gdy temat będzie można zamknąć.
 
     
madziastan 


Dołączyła: 28 Sty 2012
Posty: 400
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Maj 25, 2012 15:57   

Fajnie ze znajdzie domek :) u kogo? Chcialabym sledzic przebieg oswajania Buni :) . Ciesze sie ze inna osoba ją weźmie :)
_________________

 
 
     
EdenRaj 


Dołączyła: 23 Paź 2011
Posty: 9
Wysłany: Pią Maj 25, 2012 17:14   

To nie jest osoba z tego forum i na razie nie mam zgody na ujawnianie.

Przykro mi.

Jutro dam odpowiedź odnośnie zamknięcia tematu.
 
     
Ebia 


Dołączyła: 13 Lut 2012
Posty: 2876
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Maj 25, 2012 19:05   

EdenRaj, nie wiem, na ile Bunia teraz wygląda, ale na 100% nie ma 3 miesięcy. Pisałam o niej w moim wątku 11 kwietnia i pani mówiła dzień wcześniej, że ma 3.5 miesiąca. Poza tym gdyby miała mieć teraz 3 miesiące, to 11 kwietnia musiałaby mieć 1.5 miesiąca, a gdy ją pierwszy raz zobaczyłam (ok 7 kwietnia) jeszcze mniej, co jest niemożliwe, bo odróżniłabym takie maleństwo. Poza tym już wtedy pani mówiła, że Bunia jest ok miesiąc w zoologiku. Może panie po prostu przyzwyczaiły się do tych danych i automatycznie tak mówią. Mała ma ok 5 miesięcy i jestem tego pewna ;) Możesz mi uwierzyć, od początku miałam na jej punkcie bzika ;)

EDIT:
Ale wyjaśniam wiek tylko dla formalności, niech już będzie porządnie. Najważniejsze jednak jest jej dobro :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.17 sekundy. Zapytań do SQL: 12