Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy szczur może mieć wściekliznę?
Autor Wiadomość
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon Maj 21, 2012 18:23   Czy szczur może mieć wściekliznę?
   Zwierzątka: brak


Postanowiłam założyć taki temat, bo informacje dotyczące wścieklizny są rozsypane po całym forum, a to dość ważna kwestia.

Oli napisał/a:
Oczywiście mógłby mieć wściekliznę, ale po pierwsze musiałby być ugryziony przez wściekłe zwierzę (lub jakaś jego rana musiałaby być zanieczyszczona śliną wściekłego zwierzaka i to świeżą), a po drugie gryzonie na wściekliznę umierają zanim dojdzie do pojawienia się wirusa w ślinie, czyli zanim są zdolne zarażać. I tak, wiele zwierząt zaraża się wścieklizną od gryzoni, ale nie przez pokąsanie, tylko dlatego, że osłabione gryzonie są łatwym łupem i są po prostu zjadane.


Cytat:
Almost any wild or domestic animal can potentially get rabies, but it is very rare in small rodents (rats, squirrels, chipmunks) and lagomorphs (rabbits and hares).

Źródło: http://www.emedicinehealt.../article_em.htm

http://www.nytimes.com/20...and-rabies.html
http://wiki.answers.com/Q/Can_mice_carry_rabies

Wydzielone z "Wyładuj negatywne emocje":

Mój szczur ugryzł weterynarza i musimy przechodzić jakąś procedurę obserwacji pod kątem wścieklizny i stawiać się w lecznicy co 5 dni :/ Co za bzdura.
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
Ostatnio zmieniony przez smeg Pon Maj 21, 2012 21:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Kasik 
Firestarter



Dołączyła: 27 Cze 2011
Posty: 1788
Skąd: inąd
Wysłany: Pon Maj 21, 2012 18:25   

smeg, przepraszam, ale... :rotfl: Mam nadzieję, że nie masz wściekłych szczurów z czerwonymi oczami? :D A gdzie byłaś?
Ostatnio zmieniony przez Kasik Pon Maj 21, 2012 18:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
susurrement 
i'm a dreamer.



Dołączyła: 08 Kwi 2009
Posty: 3379
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Maj 21, 2012 18:25   
   Zwierzątka: 2 susły, jeż i piesy dwa a Nela z rodzicami


smeg, chyba żartujesz :| :lol:
_________________
dwa susły, jeż Zefir; psy Pikolo i Molly, Nela
za TM Po, Tori, Timon, Pumba, Tosia, Misia, Tina, Mimi, Plamka, Bonifacy, Filemon, Miracle of A, Chandrika of A, Czekoladka of A, Elodie SR, Timba, Groteska of A, Czereśnia of A, Iluzja SR, Magnolia, Destiny of A, Molly, Moduł of A, Konwalia of A, Helenka SR, Pció, Mabelle of A, Kokardka, Koniczynka SR, Gracja SR, Kami of R4U, Pasja, Vivienne of A, Bamse, Vinci of A, Kulka, Kiss of RAT4U, Antonine B, N, B&B, Krunio, Biszkopcik, Bilbo, Fiona, Molly, Całusek, Bójka, Skarpetka, Brawurka, Bajka. Tościk i Huk & Przytulak, Lucek, Puszka, Rich i Stefan
 
     
Helcia 



Dołączyła: 11 Lis 2011
Posty: 1250
Skąd: Wąbrzeźno
Wysłany: Pon Maj 21, 2012 18:27   
   Zwierzątka: pięciu śmierdzieli, pies, chomik


Off-Topic:
smeg, mój Ricko też pogryzł weta i to dość mocno, ale nie robił żadnych szopek z obserwacjami :shock: . Tak w ogóle to szczury mogą mieć wściekliznę?
_________________
zapraszamy http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=11941
 
 
     
Kasik 
Firestarter



Dołączyła: 27 Cze 2011
Posty: 1788
Skąd: inąd
Wysłany: Pon Maj 21, 2012 18:28   

Off-Topic:
Helcia, dużo ssaków może.
 
     
EpKee 
Forever Alone ...



Dołączył: 15 Kwi 2009
Posty: 1120
Skąd: Gdynia
Wysłany: Pon Maj 21, 2012 18:28   
   Zwierzątka: rodzice, pies


Którego weta ?? :D
_________________
Duże E i jego mały Elementarz.
 
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon Maj 21, 2012 18:37   
   Zwierzątka: brak


Mój chłopak był w Gdyni na Wolności. Od jakiegoś czasu tylko tam chodzę i wszystko było ok, wet kompetentny, dobry chirurg.

Basiek jest dzikim szczurem, ale jest u mnie od ponad roku, więc już by umarł sto tysięcy razy, gdyby był wściekły. Jak to dzikus - nie lubi gdy się go do czegoś zmusza, zdarzyło mu się ugryźć mnie przy gwałtownym łapaniu, ale nie jest agresywny nawet gdy wyciągam go siłą zapierającego się wszystkimi łapkami z tunelu, pod warunkiem że chwyciłam go delikatnie.

Udziabał przy kładzeniu go na rentgen. Podobno wet klął jak szewc, krew się lała, "palec do szycia". Chyba musiał wyszarpywać mu tę rękę. Jakoś tydzień temu byłam z Baśkiem na Kieleckiej - też mnie ugryzł jak go kładłam na rentgen, nie chciał puścić, ale nie ruszałam ręką, a wet chwycił go za skórę na karku - wtedy puścił. Mam dwie dziurki po zębach, dość głębokie, ale bez przesady, nie do żadnego szycia.

Podobno "to standardowa procedura i nie da się jej ominąć" :roll:
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon Maj 21, 2012 18:46   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


smeg, strasznie cię przepraszam i wiem, że to niemiła sytuacja, ale się z weta uśmialam niemożliwie :rotfl:
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
Hanami 


Dołączyła: 22 Sty 2011
Posty: 3695
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Maj 21, 2012 18:47   
   Zwierzątka: ... Kawunia, Ukkinia, Lavinia, Totunia


Alarm! Wścieklizna w Trójmieście :lol:
smeg jak bardzo Ci współczuję takiego podejścia weta do sprawy. Przetrzymaj to jakoś dzielnie i jeżeli wet jest ogólnie dobry, to spróbujcie o tym zapomnieć. Jeżeli są w 3mieście lepsi lub tak samo dobrzy, może warto zmienić weta?
_________________
449955886677
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon Maj 21, 2012 19:17   
   Zwierzątka: brak


Jeszcze przed chwilą chłopak mi powiedział, że jak wet mu oddał Baśka, to leciała mu piana z pyszczka i noska, myślał, że już po szczurze. Chyba wet go musiał jakoś mocno ścisnąć albo nim rzucić...
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
Kasik 
Firestarter



Dołączyła: 27 Cze 2011
Posty: 1788
Skąd: inąd
Wysłany: Pon Maj 21, 2012 19:25   

smeg, :shock: Masakra... A wiesz, jaki wet go przyjmował?
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon Maj 21, 2012 19:39   
   Zwierzątka: brak


Wiem, tam jest tylko dwóch wetów, pan i pani, i oboje byli obecni podczas wizyty.
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
Asmena 
alv



Dołączyła: 22 Cze 2010
Posty: 594
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon Maj 21, 2012 19:40   

smeg, a nie możesz po prostu nie przyjść? Co niby Ci może zrobić?
_________________
Ze mną: Chiki, Ama, Yoru, Bambi, Latte
Za TM: Akai, Filip, Aida, Naka, Lucy, Labisia, Kate, Mariusz, Nezumi, Doku, Haya, Chibi, Riku, Shinju, Kambru, Hagu, Sukui, Arai
 
 
     
Ajlonka 



Dołączyła: 05 Kwi 2012
Posty: 295
Skąd: Lublin
Wysłany: Pon Maj 21, 2012 19:47   
   Zwierzątka: Kot, Pies, trzy ogonki- Ozzy, Edzio, Chester :)


Helcia napisał/a:
Off-Topic:
smeg, mój Ricko też pogryzł weta i to dość mocno, ale nie robił żadnych szopek z obserwacjami :shock: . Tak w ogóle to szczury mogą mieć wściekliznę?


Off-Topic:
Nas doktorka od Ratownictwa Medycznego uczyła, że szczury raczej nie przenoszą wścieklizny i o to nie trzeba się bać:D
 
 
     
Ninek 



Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 4588
Skąd: Brzeg
Wysłany: Pon Maj 21, 2012 19:52   
   Zwierzątka: 7 kotów, 2x chomik + pies


Dobrze pamiętam, że szczur zarażony wścieklizną baaardzo szybko umiera i raczej nie jest w stanie nikogo zarazić?
_________________
Ze mną:
Kotowate: Mefisto, Mocca, Mia, Manga, Rambosz, Nyks i Hades. [*] Maura [*]
Chomik dżungarski: Ekler; Chomik syryjski : Truskawka
W pamięci 'stare stado': H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F i 'nowe stado': G, B, M, T, Z, MM, W, P, P i LL
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.14 sekundy. Zapytań do SQL: 12