Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Obcinanie pazurków.
Autor Wiadomość
ciacho 



Dołączyła: 14 Maj 2008
Posty: 217
Skąd: Stargard
Wysłany: Wto Cze 03, 2008 22:20   

ooooooooooo dzięki za rade spróbuje ;P



pozdrawoam strup,
 
     
gratis 
kafelkarz piekieł



Dołączyła: 19 Sty 2008
Posty: 2365
Skąd: Jaworzno/Warszawa
Wysłany: Pon Cze 23, 2008 18:47   
   Zwierzątka: Voldemort, Ion


Jak ja ostatnio byłam z chłopami to wróciłam cała podrapana, po twarzy po rękach - zastrzyki ;) nasza pani weterynarz mówi, że wie, że ciężko jest niektórym szczurkom szponki ciachnąć, ale poleciła mi, żebym codziennie, przez jakiś czas wsadzała im do klatki zamiast ściółki drobny papier ścierny, żeby sobie po tym łaziły, ale na nie dłużej niż 1 godzina... co o tym myślicie?
_________________
Voldemort VR, Avada Kedavra HF [u AD&A] Ion Inari IL; Ą-Wu-Trumpek (Sunny) WWW
w Szeregach za TM: Hemingway 12.2007-12.10.2009; Matrix RT 7.01.2008-12.11.2009; Bizou11.2007-8.12.2009; Rafiki 30.01.2008-01.04.2010 ; Faun HF 19/20.08.2008-10.04.2010; Gryf HF 19/20.2008-07.02.2011; Captain SR 28.02.2010-08.08.2011; Figo 21.10.2009-25.09.2011; Avi; Saurac BM 11.09.2009-13.10.2011; Efuselm BM 23.06.2009-14.01.2012; Manolito BM 13.09.2009-07.03.2012; Fiona Be 23.04.2010-03.07.2012; Leto TZ 03.07.2009-04.07.2012; Qashmere Qimi EM 16.02.2010-11.09.2012; Cinteotl SR 28.02.2010-05.12.2012
Ostatnio zmieniony przez gratis Pon Cze 23, 2008 18:55, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
falka 
['] ['] ['] [']



Dołączyła: 20 Lis 2006
Posty: 1957
Skąd: Elbląg
Wysłany: Pon Cze 23, 2008 18:54   
   Zwierzątka: kotka Puma


gratis, jeżeli mają sobie zedrzeć pazurki to dlaczego nie skórę na łapkach? jak dla mnie dziwna koncepcja
 
 
     
marla
[Usunięty]

Wysłany: Czw Lip 31, 2008 16:07   

http://www.safety1st.com/...large/139_1.jpg

polecam :)
 
     
nutaka 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 04 Lut 2008
Posty: 3126
Skąd: BW
Wysłany: Czw Lip 31, 2008 23:39   




trza ścinac?
 
 
     
marla
[Usunięty]

Wysłany: Pią Sie 01, 2008 16:53   

wiesz to nie chodzi o wygląd tylko czy tobie albo szczurowi to przeszkadza. jeśli jesteś przyzwyczajona do tego, że cię drapią, a chłopaki nie robią sobie krzywdy pazurami to nie ma takiej potrzeby (;
 
     
nutaka 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 04 Lut 2008
Posty: 3126
Skąd: BW
Wysłany: Pią Sie 01, 2008 22:08   

no krzywdy sobie moje panienki nie robią :P
 
 
     
Radziorex 
I Hope You Know...



Dołączył: 29 Cze 2008
Posty: 55
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią Sie 01, 2008 23:39   
   Zwierzątka: Szczur , Kot .


nutaka moja ma jeszcze dłuższe pazurki xD
ja się powoli przyzwyczajam że mam ślady zadrapań na szyi tudzież innych częściach ciała gdyż lubi się wspinać i czasem jakby kopać :P
Jednak ja chyba będę musiał się do weta przejść bo jakiś czas temu sobie powiekę zadrapała przy myciu się...
_________________
______________________________
Andare in giro per il mio mondo...
http://radziorex.blog4u.pl/
 
 
     
LunacyFringe 
lucyfer



Dołączyła: 10 Sie 2007
Posty: 2045
Skąd: Gliwice
Wysłany: Nie Sie 03, 2008 10:46   
   Zwierzątka: 3 x szczur , pies


Nawet jeśli nie robią sobie krzywdy , to za długie pazury i tak trzeba przycinać. Przeszkadzają w chodzeniu, mogą się zakręcić i wbić w łapę... ( widziałam to u chomika, nic pięknego :roll: )
Ale nutaka, tych to ja bym nie ścinała. U mnie niektóre osobniki mają krótkie pazury, inne długie i kłujące jak igły , myślę, że to też cecha osobnicza. Ale obcinać nie musiałam , same sobie śceirają na wybiegu ;) biedny parkiet :P
_________________
Kto chce, szuka sposobu; kto nie chce, szuka powodu.

ze mną : Serge Pandemonium, Fetysz, Maniek i Milva
za TM [*]: Felek, Pysio, Albin, Seth, Dante, Nero, Luno, Mefit, Isei, Kornel, Fenomen, Hector
Lucyferkowe Ratsy
 
 
     
NMR 



Dołączyła: 11 Lip 2008
Posty: 51
Wysłany: Pon Wrz 01, 2008 21:23   
   Zwierzątka: ukochany królas i dwie sciurasy


Ostatnio obcinaliśmy szczurkom pazurki. A raczej próbowaliśmy. W dwie osoby, szczurki pozawijane w ruloniki ze szmatek, tak że tylko łapki wystają (:D) i jajco. O ile Ferro przy wtórze pisków jeszcze pozwolił na skrócenie pazurów, to mniej śmiały Algo nie dość że darł się wniebogłosy, jakbym mu co najmniej chciała całą łapkę amputować, to jeszcze wyrywał się cały czas i ze strachu sikał i bobkował :( . Dla jego dobra zostawiliśmy go z nietknietymi tylnymi łapkami. Patentu z trzymaniem pokazanym w którymś z postów na zdjęciach nie da się uskutecznić, bo szczurki są za małe i (jeszcze :P ) ruchliwe .

Pazurków w sumie nie mają długich (w sumie krótsze niż nutakowych), bo to takie góra 4 miesięczne szczuraski, ale są strasznie ostre, jak igiełki i generalnie cali chodzimy podrapani. Aż wstyd się pokazywać w lecie :roll:
_________________
Algo i Ferro - fotki
 
     
NadyaB 



Dołączyła: 23 Sty 2009
Posty: 68
Skąd: Dolnoślązaczka ;)
Wysłany: Wto Mar 31, 2009 02:49   

Mój szczuras ma 6 miesięcy i dopiero 3 razy obcinane paznokcie... tzn teraz był ten 3 raz ale zauważyłam, że paznokcie coraz szybciej mu rosną, a nie ma o co ich ścierać bo biega tylko po miękkim, a nawet jak daje go na podłogę to momentalnie ucieka na fotel- tapczan... podłoga jakby go "gryzła" no albo lata mi za nogami panicznie, żeby się wdrapać :/ Z obcinaniem nie mam problemu większego lecz chciała bym zapytać o ten drobny papier ścierny o którym wspomniała Gratis - na zdjęciach klatek widziałam u któryś szczurków przyklejony taki papier do deseczki która służy jako pomoc przy wejściu na półkę... więc powiedzcie proszę jak to jest naprawdę z tym papierem???
Czy to zły pomysł i czy skóra na łapkach naprawdę się ściera??
Czy nie polecacie tego typu sposobów na ścieranie paznokci?? :roll:
Chodzi mi tu ogólnie o pazurki przy przednich łapkach, które ścina się niezbyt łatwo :?

Pazurki przy przednich łapkach nie są nigdy długie ale strasznie ostre i myślę, że nie tylko mi to przeszkadza lecz zwłaszcza szczurkowi, dlatego zamiast je obcinać leciutko piłuję pilniczkiem do paznokci - lecz jest to sprawa dosyć męcząca, dla szczurcia oczywiście
_________________

 
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Mar 31, 2009 06:47   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Ja obcinam pazurki przy tylnych łapkach jedynie starszym szczurom, młode sobie świetnie ścierają biegając no i obgryzają ;) A koledzy twojego szczurka też się boją podłogi?
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
NadyaB 



Dołączyła: 23 Sty 2009
Posty: 68
Skąd: Dolnoślązaczka ;)
Wysłany: Wto Mar 31, 2009 14:21   

Layla... już opisywałam na forum przypadek mojego szczurasa... on niestety jest sam... był z kumplem ale nie od pierwszego dnia, a potem nie umiałam ich połączyć... obecny ogon strasznie tamtego traktował - gryzł i drapał na maxa pomimo tego, że ogólnie jest mądrym i spokojnym szczurem... nie mogłam pozwolić na tego typu zachowanie, a nie chciałam trzymać ich w dwóch osobnych klatkach, więc tego drugiego oddałam koleżance która teraz ma 5 szczurków i jemu jest tam dobrze... został szybko zaakceptowany i ... po prostu serdecznie przyjęty. Gdy jadę do niej z moim szczurem to... mój i tak biega tylko za mną, a od tamtych ucieka pomimo tego, że one chętnie się garną do niego.
Jest po prostu samolubny :/
Ale poza tym zdarzeniem nic złego o nim nie mogę powiedzieć.... a starałam się połączyć ich razem jak tylko potrafiłam... pora klatką... w klatce... na moich kolanach... wszędzie, dobrowolnie i na siłę i poległam :(

Dlatego teraz obiecałam sobie, że jak będę brała następne ogonki to biorę 2-3 na raz i koniec. Bo muszę przyznać, że bywają chwile, że sama nie mogę poświęcić mu tyle czasu ile bym chciała ale jak na razie zawsze ktoś mnie zastępuje.... ale co gorsze... często w ogóle nie wychodzi z klatki gdy wypuszcza go ktoś inny i widzi, że mnie w pobliżu nie ma :(
A tak w ogóle to przepraszam za zboczenie z tematu.
Ja również obcinam tylko pazurki przy tylnych łapkach, a przy przednich tylko leciutko przecieram pilniczkiem. Ja osobiście nie mam problemu z obcinaniem, mam wprawę gdyż z gryzoniami, że tak powiem się wychowałam (miałam szynszyle i świnki morskie oraz chomiki, a i ptaszka mam który też musi mieć obcinane pazurki). Obcym szczurkom też obetnę pazurki tylne ale często potrzebuję przytrzymania.
Ale tak poza tym to chciałam się zapytać o ten drobny papier ścierny który czasami widzę przyklejony na tych deseczkach... czy faktycznie rani również skórę na łapkach??

aaaa.... Layla.... mój szczur niestety nie biega po podłodze, nie ważne w jakim jest pomieszczeniu on wspina się zawsze na jakieś fotele, krzesła pufy tapczany itp. dywan też raczej mu niezbyt pasuje. Taki od po prostu rozpieszczony maluch ;)
_________________

 
 
     
ewela9 
Nela :*



Dołączyła: 26 Lut 2009
Posty: 21
Skąd: Jawor
  Wysłany: Nie Cze 14, 2009 22:35   Przycinanie pazurków

Mam pytanie moja Nelka ma juz takie długie pazurska ze szok. Czy mogę je obciąć w domu obcinaczkami czy pójść do weterynarza??
 
     
babyduck 
Duckling



Dołączyła: 25 Sie 2007
Posty: 7218
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Cze 14, 2009 22:44   

ewela9, taki temat już istnieje. Scaliłam, ale na przyszłość proszę korzystać ze spisów treści poszczególnych działów lub wyszukiwarki.
_________________
W :serducho: : Fretka, Borsuk, Shiba, Kreta, Corleone RL, Happy Hour AR, Pavan AR, Ex Aequo SR, Roux, Bonus, Muminek EM, Willy Wonka SR, Amor Vincit SR, Tea
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.08 sekundy. Zapytań do SQL: 7