Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Obcinanie pazurków.
Autor Wiadomość
K3 
czosnek



Dołączyła: 21 Gru 2011
Posty: 293
Skąd: Opole
Wysłany: Czw Sty 17, 2013 21:29   

krysztalowy_noz, a masz możliwość go czymś zająć? Wtedy wykorzystać okazje i myk! :-P
_________________
W sercu: Pikku EM (10.12.2011 - 02.10.2013), Puff (14.02.2012 - 16.06.2014), Gapsa EM (10.12.2011 - 09.08.2014)
 
     
Nashi 



Dołączyła: 08 Kwi 2011
Posty: 876
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw Sty 17, 2013 21:36   

krysztalowy_noz, a ktoś nie mógł by ci przytrzymać szczura podczas obcinania pazurów?
_________________
Magma 27.03.2011 - 08.02.2013
Pola 27.03.2011 - 17.07.2013
Dżuma 10.05.2011 - 04.11.2013
 
     
krysztalowy_noz 



Dołączyła: 07 Sty 2013
Posty: 37
Skąd: Tomaszow_Maz
Wysłany: Czw Sty 17, 2013 21:57   
   Zwierzątka: psy szczury


no własnie, z tym 'zajęciem go' to nie taka prosta sprawa, gdy tylko ujrzy że coś kombinuje przy łapkach to zaraz sie zrywa i ucieka. z tym trzymaniem to tez nie lada wyczyn, jak byłam u weta by dała mu antybiotyk w zastrzyku, bo jest coś ostatnio chorowity, to niesamowicie przy tym nas podrapał aż do krwi, i nawet zaatakował ząbkami. I chyba opatentuje ten pomysł z pumeksem ;) skoro zdaje egzamin, to dobre alternatywne rozwiązanie, i nie stresuje zwierzaka, i nie naraża mnie i innych na podrapania, i pogryzienia. :)
_________________
"Za­rozu­miałością oraz bez­czel­nością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tyl­ko dla­tego, że są nieme dla je­go tępej percepcj."
 
 
     
Karmell 
For Paradise.



Dołączyła: 11 Wrz 2011
Posty: 117
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto Lut 26, 2013 20:49   
   Zwierzątka: Szczury, pies


Co jeśli szczurek, ma bardzo krótkie pazurki, ale są one bardzo ostre? Można lekko przypiłować..?
_________________

"Jeśli żałując własnego życia, bojąc się odnieść rany zaprzestajesz poszukiwań to fakt, że w ogóle żyjesz, traci wszelki sens."
Moje maleństwa <3 )~~
 
 
     
Karena 
SITH HAPPENS



Dołączyła: 14 Wrz 2010
Posty: 5324
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Wto Lut 26, 2013 21:12   
   Zwierzątka: szczurze damy


Karmell, Pewnie, że tak ;)
_________________
♥♥♥  Zapraszamy do naszego wątku ♥♥♥ 

🐭 -Hamaki na forum-
▶ -Facebook : Hamaki od 'Wilki Szpilki"-
 
 
     
Varinia 



Dołączyła: 01 Mar 2013
Posty: 234
Skąd: Szczawno Zdrój/Wrocław
Wysłany: Pon Mar 11, 2013 22:53   

Mój jeden szczurek sam obgryza sobie pazurki -> wielki samo-czyścioszek! :serducho: Natomiast Pimpuś [*] strasznie się tego bał, ale miał tak ostre pazurki, że zawsze miałam czerwone sznyty na ramieniu, szyi i wszędzie! Kiedy próbowałam obciąć mu pazurki (dwa razy udało mi się wypełnić do końca tę czynność), to strasznie się wyrywał, piszczał i lizał mnie po palcach, prosząc, bym przestała - nigdy nie obcięłam mu pazurka tak, by leciała krew. Wiem, że gdybym zadała mu ból, to sama bym źle się z tym czuła. Dlatego wolałam go nie "molestować" i skazywać na niepotrzebne tortury. Zresztą raz tak się zestresował, że porfiryna pociekła mu potem z noska - bardzo mnie to przejęło. Czasem po prostu nie da się obciąć pazurków, jak w przypadku mojego szczurka [*]. Wybrałam mniejsze zło, choć wiem, że długie pazurki mogą przeszkadzać. Jemu akurat nie wadziły ani podczas spacerków po mieszkaniu, ani nie zahaczył o hamak, gdy schodził, więc jakoś sobie radził. Nawet kiedy byłam cała podrapana, nie czułam do niego żalu, bo wiedziałam, że jak tylko pokażę mu się na oczy z obcinaczkami, to zacznie przede mną uciekać! :serducho:
_________________
Moje Szczurosławki
Ze mną: Bombel, Edo, Fantazy, Benek
W sercu: Bobek,3x Bobeczna, Pimpuś (avatar) ;-( Tęsknię Pimpuś...

 
     
zią 



Dołączyła: 28 Sty 2013
Posty: 5
Skąd: Puławy
Wysłany: Czw Mar 14, 2013 10:03   

Tak zauważyłam, że niektóre szczursony nie mają takich morderczych pazurów, może i same o to dbają. Ale mój Vader niestety gdziekolwiek mi nie wlazł, zostawiał sznyty czasem mocniejsze niż kot :/

Nie wiedziałam co i jak można z tym zrobić więc czytam tu i czytam no i zdecydowałam się na te obcinaczki. Trochę protestował, potem chował głowę i grzecznie czekał, a później znów protest. I już po wszystkim.
Czuję się jak zdrajca, ale myślę, że wszystkim ulży jak nie będzie tak ciął brutalnie.
_________________

 
     
mmarcioszka 



Dołączyła: 24 Cze 2010
Posty: 11559
Skąd: Nieporęt/Warszawa
Wysłany: Czw Mar 14, 2013 11:15   
   Zwierzątka: królinka i szczury


zią, ulży też jemu ;) Malwina nie znosi obcinania pazurków, ale sama o nie nie dba(czasem jak się intensywnie myje robi sobie rany :roll: ).
_________________
:wavexxs:
Paskudy mmarciochy
Hand made by mmarcioszka
 
     
LawinaPL 


Dołączyła: 20 Kwi 2013
Posty: 99
Wysłany: Śro Kwi 24, 2013 18:56   
   Zwierzątka: Grabocwie


Czy 2 miesieczny ogonek może mieć obcinane pazurcie?
Moje maluchy nie miały , ale Remuś jak chodzi mi po karku to drapie strasznie :?
_________________
Survival
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Kwi 24, 2013 19:06   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


LawinaPL, jak najbardziej może, nie ma ograniczeń wiekowych w tym względzie.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
LawinaPL 


Dołączyła: 20 Kwi 2013
Posty: 99
Wysłany: Śro Cze 05, 2013 14:05   Ścieranie ząbkó. co z pazurkami?
   Zwierzątka: Grabocwie


A więc ząbki się ścierają , ale co z pazurkami?
Moje ciury straaaasznie drapią .. kiedy byłam w zoologu z mamą po karme pani powiedziała że zęby tak pazury nie i nie wolno obcinać..

Pytałam się jesczze czy napewno? Jakaś kłodka żeby se łaziły i pazurki ścierały..
Ona mówi że nie.. :/

Więc czy pazury umia się im żdzierać ? :!:
_________________
Survival
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Cze 05, 2013 14:11   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


LawinaPL, pytałaś już o to i odpisałam Ci, że jak najbardziej szczurowi można obcinać pazury.

Zwracaj większą uwagę na to, gdzie zakładasz wątki i czy takie pytanie już nie padło. Pisz starannie.

AD
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
ramydada 


Dołączyła: 12 Paź 2011
Posty: 52
Skąd: Łódź/Olsztyn
Wysłany: Śro Cze 05, 2013 14:13   
   Zwierzątka: 20 mniejszych i większych łapek


LawinaPL, tak samo jak dba się o pazury psa, kota czy o kopyta konia, tak też należy zadbać o pazury szczura. Zbyt długimi pazurami szczur nie tylko jest w stanie podrapać Ciebie, ale sam sobie może wyrządzić krzywdę, np. zahaczając zbyt długim pazurem o hamak, czy inny przedmiot/materiał w klatce. Wyrwanie pazura jest bolesne.
Jeśli szczur nie ma możliwości naturalnego ścierania pazurków, można mu je obcinać (są filmiki jak to robić).
Pień czy gałęzie drzewa (najlepiej owocowego) są dobrym sposobem na ścieranie pazurków i zębów gryzoni.
_________________
06.01.2012-25.09.2012 Vito; 06.01.2012-11.11.2012 Jim

Fanes i Jaśmin ze mną :-)
 
     
hekatomba 


Dołączyła: 05 Sty 2012
Posty: 429
Skąd: Poznań
Wysłany: Śro Cze 05, 2013 14:23   
   Zwierzątka: cztery szczurzyce oraz stawonogi: rybiki cukrowe, kosarze pospolite i kątniki domowe (gościnnie)


Niestety, w sklepach zoologicznych można usłyszeć różne "mądrości" i nie zawsze należy ślepo ufać radom sprzedawców, którzy nierzadko mają blade pojęcie o szczurach.

Jak możesz przeczytać w tym wątku, pazurki u szczurów mogą być obcinane, choć nie muszą (często szczur sam je sobie obgryza). Przy obcinaniu pazurków, należy pamiętać, by robić to umiejętnie i nie obciąć pazurka za daleko.

Pamiętaj również, że szczur ma to do siebie, że drapie. Pazurki służą mu głównie do wspinania, aby miał się o co zahaczyć. Możliwe również, że nie jest to problem długości pazurków, ale tego, że szczur brany na ręce jest strasznie spięty. Pazurki wbijane w skórę mogą sprawiać wrażenie zbyt długich i ostrych, ale w rzeczywistości takie nie są i problem ten minie, gdy szczur się bardziej oswoi i rozluźni podczas brania na ręce.
 
     
LawinaPL 


Dołączyła: 20 Kwi 2013
Posty: 99
Wysłany: Czw Cze 06, 2013 21:14   
   Zwierzątka: Grabocwie


AngelsDream, Przepraszam i dziękuje

ramydada, hekatomba, postaram się jakoś znaleźć gałązke jakąs
Dziekuje bardzo :P
_________________
Survival
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.18 sekundy. Zapytań do SQL: 11