Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Obcinanie pazurków.
Autor Wiadomość
jokada 



Zaproszone osoby: 2
Dołączyła: 08 Sty 2007
Posty: 2391
Skąd: w-wa, żoliborz
Wysłany: Wto Sty 09, 2007 13:18   

moja foto relacja i sposób trzymania szczura przy obcinaniu pazurów
jeszcze nie trafiłam na szczura któremu by sie nie dało pazurów obciac ;)
no chyba że by jakis miał mnie zamiar pogryśc - ale zawsze mozna delikwetna w ręcznik zawinąc ;)

obcinam cążkami do paznokci - ważne jest zeby były ostre - bo tepymi tylko miazdzy sie pazur... a to boli

tak tne
cążki trzymam tak by cieły pionowo ,bo zauważyłam że przy nacisku gra-dół bardziej sie pazur rozwarstwia


przednia lewa
łapa trzymana miedzy kciukiem a wskazującym, dłoń na około szyi szczura, unieruchania drugą przednia łape


przednia prawa
łapa trzymana miedzy kciukiem a wskazującym, dłoń dociska szczura



tylnia lewa
łapa odciągnieta do tyłu, trzymana miedzy kciukiem a wskazującym, dłoń dociska szczura


tylnia prawa
łapa odciągnieta do tyłu, trzymana miedzy kciukiem a wskazującym, dłoń dociska szczura
_________________
Skunksik / Robin <:3 )~
 
     
Nisia 
ofiara losu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Posty: 3881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Sty 09, 2007 13:40   
   Zwierzątka: ogony


Asiu, bardzo fajna relacja. Ty masz talent do zdjęć.... Szkoda, że się spoóźniłaś na konkurs fotograficzny.

Mam tylko jedno "ale". Piszesz, że tniesz "pionowo". Nie wiem, co masz na myśli, dla mnie to trochę niewyraźnie powiedziane. Może chodzi o cięcie z boku (tzn. ostrza cążek/obcinacza) są z boków pazura? Dla ułatwienia: boki sa w zasadzie płaskie, góra obła, a dół wklęsły.

I gratuluje dobrego oka. Ja tego najmniejszego paluszka nigdy nie ruszam. Po prostu, nie widzę, dokąd ciąć.

Off-Topic:
Czekam na relację o stadku w stosownym dziale :) Ciekawa jestem, jak się ma brat mojego kochanego Alifka :)
_________________
Wśród Aniołków: Henia, Fatka, Alif Matsura, Hela, Lola, Beba, Iskierka, Šamsi, Tomiś, Calypso, Tamarka, Morelka, Szpulka, Śliwka, Ahirka i Zdenka :(
 
 
     
PALATINA 
[']



Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 4754
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Sty 09, 2007 19:48   
   Zwierzątka: pies, 2 koty, 2 knurki morskie... i rybeczki :)


Ja rozumiem, że ''pionowo'' oznacza w tym wypadku, że powierzchnia nacisku jest boczna, z obu boków pazurka (kurcze, jak to trudno powiedzieć, żeby było jasno)... W każdym razie nie tak, żeby cięło ściskając grzbieto-brzusznie. Rozumiesz? Bo nie potrafie się wysłowić.
 
     
Guślarka 
Bezszczurowy czytacz



Dołączyła: 21 Maj 2006
Posty: 494
Skąd: Krosno/Kraków
Wysłany: Wto Sty 09, 2007 20:54   
   Zwierzątka: Za Tęczą: Fuf, Horus, Szaś i Ilford


Właśnie jestem po pierwszym przycinaniu Szasiowych pazurów. Jakimś cudem mi się udało. Z 17 pazurami poszło jak po maśle, lecz z 18 pazurkiem męczyłam się 15 minut. Dopiero tato mi pomógł i się udało. Pazurki obcięłam odwracając uwagę Szadka jedzeniem (przy tylnich łapach stałym, przy przednich płynnym - żeby nie musiał ich używać). Mój dzielny chłopiec :)
_________________
Once upon a time I was somebody else
In another life, I saw myself
Way back then, back when I was you
 
     
wanna 



Dołączyła: 18 Lis 2006
Posty: 284
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto Sty 09, 2007 22:52   
   Zwierzątka: Gupik Niesmiertelny


ja na szczęście nie miałam potrzeby obcinania pazurków moim szczurom, ale kiedyś dużo się na ten temat naczytałam... i z tego co pamiętam dla bezpieczeństwa powinno się obcinać tylko ten odcinek który wystaje w dół (tzw haczyk) troszkę po skosie w górę, ale nie pionowo jak na zdjęciu wyżej

 
     
marla
[Usunięty]

Wysłany: Śro Sty 10, 2007 16:26   

mnie to przerasta. najzupełniej przerasta. szczur jest przerażony drze się jakbym mu chciała łapki całe obciąć. oczywiscie nikt w domu nie pomoże BO NIE. doszłam do wniosku, że dam im spokój, już się przyzwyczaiłam do zadrapań na szyi, mam tylko pytanie, czy jak im się nie obcina w ogóle to ma to negatywny wpływ na szczura? (wpływ na właściciela pomijam)
 
     
Nisia 
ofiara losu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Posty: 3881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Sty 10, 2007 16:32   
   Zwierzątka: ogony


Pazurek może się zadzierać i wtedy trzeba go obciąć. A poza tym - ja nie zauważyłam.

aga, piszesz, że się drze. Każdy szczurek (no, prawie) krzyczy za pierwszym razem, jkaby go z futra obdzierano. Ale jeśli uda się bezboleśnie i bezurazowo obciac to potem ogonek się uczy, że krzywda się nie dzieje i nie krzyczy.
_________________
Wśród Aniołków: Henia, Fatka, Alif Matsura, Hela, Lola, Beba, Iskierka, Šamsi, Tomiś, Calypso, Tamarka, Morelka, Szpulka, Śliwka, Ahirka i Zdenka :(
 
 
     
Juni
[Usunięty]

Wysłany: Śro Sty 10, 2007 16:45   

Nisia, Młoda nie krzyczała... Wyrywała łapkę ale nie piszczała :o
 
     
Elbereth 


Dołączyła: 13 Paź 2006
Posty: 136
Wysłany: Śro Sty 10, 2007 16:58   
   Zwierzątka: szczury, psy, patyczaki


Jak się drapie, to może się uszkodzić.

aga, zawiń delikwenta w jakąś szmatkę, wystaw tylko obcinaną łapkę, obetnij, schowaj spowrotem do szmatki i następną. No a po wszystkim daj potworkowi jakiś smakołyk, żeby sobie skojarzył, że to jest fajne :mrgreen: .
_________________
Moje ogoniaste słoneczka:
Dziewczyny: Kora, Bella, Nela
Chłopaki: Ferdinand, Kit, Nevis
Po Drugiej Stronie Tęczy: Nora, Vani, Franz
 
 
     
Guślarka 
Bezszczurowy czytacz



Dołączyła: 21 Maj 2006
Posty: 494
Skąd: Krosno/Kraków
Wysłany: Śro Sty 10, 2007 18:04   
   Zwierzątka: Za Tęczą: Fuf, Horus, Szaś i Ilford


Elbereth napisał/a:


aga, zawiń delikwenta w jakąś szmatkę, wystaw tylko obcinaną łapkę, obetnij, schowaj spowrotem do szmatki i następną.


Nie zawsze to działa. Wczoraj próbowałam z Szadkiem i się po prostu nie dało. Paskud od razu potrafił wyrwać się ze szamtki, ech...
_________________
Once upon a time I was somebody else
In another life, I saw myself
Way back then, back when I was you
 
     
Elbereth 


Dołączyła: 13 Paź 2006
Posty: 136
Wysłany: Śro Sty 10, 2007 18:45   
   Zwierzątka: szczury, psy, patyczaki


No z niektórymi to rzeczywiście jest ciężko. Guślarka, może spróbuj mu spiłować pazurki pilniczkiem (trochę dłużej potrwa, ale na pewno nie zrobisz mu krzywdy, jak się wyrwie)?
_________________
Moje ogoniaste słoneczka:
Dziewczyny: Kora, Bella, Nela
Chłopaki: Ferdinand, Kit, Nevis
Po Drugiej Stronie Tęczy: Nora, Vani, Franz
 
 
     
Guślarka 
Bezszczurowy czytacz



Dołączyła: 21 Maj 2006
Posty: 494
Skąd: Krosno/Kraków
Wysłany: Śro Sty 10, 2007 18:47   
   Zwierzątka: Za Tęczą: Fuf, Horus, Szaś i Ilford


Pazurki jakoś mu obcięłam, tato i przekupstwo jedzeniowe zrobiło swoje ;)
_________________
Once upon a time I was somebody else
In another life, I saw myself
Way back then, back when I was you
 
     
Izabela 
zwierzomaniaczka


Dołączyła: 18 Gru 2006
Posty: 610
Skąd: Lublin
Wysłany: Czw Sty 11, 2007 18:07   
   Zwierzątka: ogonki, smok


A jak często obcinacie pazurki swoim ogonom ?
 
     
Azi 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 3402
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw Sty 11, 2007 18:28   
   Zwierzątka: Impuls ZR, Impet ZR, Kakashi ZR, Snoopy, Wypłosz i czterolatek


Zależy od szczurka i od tego w jakim tempie sam sobie ściera. Jeżeli ma duzo szorstkich powierzchni do biegania, to sam sobie ściera :)
_________________
W :serducho: : Gandalf, Bilbo, Frodka, Asfa, Dzika, Yavanna, Fniszka RT, Nessa, Fea RT, Moria, Bajaderka HF, Dafne z TM, Baletka z TM, Finka JR, Sasanka RT, Itsu SR, Ruda, Nastka, Irytacja SR, Luthien Tinuviel AB, Hipokryzja HF, Inazuma SR, Athame HF, Kagura HF, Muffinka HF
 
 
     
Izabela 
zwierzomaniaczka


Dołączyła: 18 Gru 2006
Posty: 610
Skąd: Lublin
Wysłany: Czw Sty 11, 2007 18:35   
   Zwierzątka: ogonki, smok


Wiem, że zależy, ale chciałabym wiedzieć, jak to konkretnie wygląda u poszczególnych szczurasów w celach statystycznych, powiedzmy :wink:
_________________
u nas legwan Bazyli ; 2 ogonki z Merchowego Pola (Aayla i Ylesia) oraz Paja, Tea, Milka, Ashna, Dela, Nita, Navi, Ktosio, Misia, Gabi, (Celia i Chanel) of Anahata
TM:Gucia, Fela, Mela, Jaga, Vani, Buba (Erato of Zirrael), Blusia (Kiara Rat's Troop), Bonita, Kiva (Electra of Zirrael), Tola, Tanita of Zirrael, Kola, Estelka Merchowe Pole, Klarysa, Elwirka MP, Edgar MP, Rolfik Rattery Rattonia, Jadzia MP, Enya MP, Klemens, Jula MP, Geminia MP, Pela Baltic Rats, Gotika MP, Felisia MP, Karina, Irenka MP, Inka MP, Pola MP, Petra MP, Żytnie Ziarko of Smeagolie, Selonia MP, Zubejda of Smeagolie, Korina, Stefek [*][*] [*]
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.16 sekundy. Zapytań do SQL: 12