Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Kluska
Czw Cze 14, 2012 16:14
Kakadu w Arkadii w Warszawie - chore szczurki...
Autor Wiadomość
Sirius 


Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 239
  Wysłany: Śro Lis 02, 2011 20:43   Kakadu w Arkadii w Warszawie - chore szczurki...

Jeśli temat jest w złym miejscu to proszę o przeniesienie...

Dziś byłam w Kakadu w Arkadii w Warszawie. Poszłam zajrzeć do szczurków. Przyznam, że głównie patrzyłam na dumbo i przeraziło mnie to co zobaczyłam. Był jeden duży samiec, biały, całe boki ma łyse, oczka nie do końca otwarte.

http://images41.fotosik.p...69d59de8gen.jpg

Maluszki (miałam wrażenie, że płci obojga ale mogę się mylić) zakichane, trzęsące się, z przymkniętymi oczkami.

http://images49.fotosik.p...eaf21b83gen.jpg


Czy można coś z tym zrobić?
_________________
Pozdrawiamy
Elka i stadko wielogatunkowe :)
 
     
magmads 



Dołączyła: 22 Lut 2011
Posty: 694
Skąd: ludów polski
Wysłany: Śro Lis 02, 2011 20:56   
   Zwierzątka: 5 RAZY OGON


Boże jakie bidy...możesz co najwyżej w sklepie postraszyć sprzedawców, popros o okazanie jakiś badań weterynaryjnych że zwierzęta sa zdrowe, w przeciwnym razie powiedz że powiadomisz sanepid że trzymają w miejscu publicznym tak chore zwierzęta. Albo zadzwoń do TOZu, nie wiem czy coś to pomoże, to zależy od tego jak przemądrzali będą sprzedawcy (kierownik czy właściciel). powiedz też że w internecie już huczy o tych szczurkach i że stracą klientów jeśli coś z tym nie zrobią. Raczej nic więcej nie zdziałasz....chyba że Ci je wydadzą a Ty podejmiesz się ich leczenia. Albo stań przed wejściem i przez 3 dni informuj wszystkich wchodzących że tam sa chore zwierzęta i nie warto tam wchodzić, może wtedy coś z tym zrobią w sklepie.
_________________

 
     
Martuha 



Dołączyła: 29 Sty 2009
Posty: 975
Skąd: Legnica/Polkowice
Wysłany: Śro Lis 02, 2011 21:00   
   Zwierzątka: 3 szczurzynki,2 psy,królik,rybki ;)


Wyglądają strasznie :shock: Biedactwa,że im ich nie żal i nie głupio takie szczury wystawiać to ja nie wiem :evil:
_________________
Za TM : Białeczka,Łysa,Tycia,Iva,Gaja i kilkanaście innych aniołków ;(
Ze mną;Lillka SunRat's,Koffi Abraxas i Fetka :)
 
     
Martini 



Dołączyła: 14 Sie 2011
Posty: 2625
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Lis 02, 2011 21:02   
   Zwierzątka: kicha z ogoniastymi zwierzątkami...


mogę wziąć samiczki na dt do przyszłej środy.
_________________
think big, start small
 
     
baradwys 
Catch Me If You Can



Zaproszone osoby: 4
Dołączyła: 15 Gru 2008
Posty: 3398
Skąd: Gorzkowice/Rybnik
Wysłany: Śro Lis 02, 2011 22:06   

Sirius, jeśli to sklep w galerii albo CH to możesz złożyć skargę w biurze obsługi klienta czy co tam mają. W takich miejscach dba się o to by klient był zadowolony i dostał towar najwyższej jakości. Jeśli jest to jednak wolnostojący sklep poproś o pomoc SPS lub zgloś sprawę do TOZu czy jakiejkolwiek zwierzecej ogranizacji zajmującej sie ratowaniem zwierząt.
_________________
Informacja od MT: Osoba korzystała z cudzego loginu i hasła (bez zgody tej osoby), by czytać forum. Za kradzież konta otrzymała ban stały. AD
 
 
     
Sirius 


Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 239
Wysłany: Śro Lis 02, 2011 22:17   

Sprawdziłam już telefon do straży dla zwierząt. Działają od 10 i będę jutro dzwonić.

Sklep jest w centrum handlowym.
_________________
Pozdrawiamy
Elka i stadko wielogatunkowe :)
 
     
nubijka 
miłośniczka brzydoty



Dołączyła: 30 Maj 2011
Posty: 987
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Lis 03, 2011 05:40   

zgłoś do eko patrolu albo do straży dla zwierząt...rozmowy z kierownikiem nic nie dadzą...to człowiek bez serca- miałam kiedyś z nim do czynienia w sprawie chorego zwierzaka...żenuła
_________________
moje kochane łapki: pso-lwy
za TM Krówka, Ratatusia, Duża Bliźniaczka, Mała Bliźniaczka, Romuś, Danusia/Danio, Dzikuska, Karolcia, Mysza- AZYLANT, Zuzia, Agatka, Fela, Łapka i Golasek z DT :(
>>nubijkowo<<
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw Lis 03, 2011 07:51   
   Zwierzątka: brak


Nie pierwszy raz w tym sklepie mają chore szczury :/ Mój pierwszy szczur był z tego Kakadu, ucho miał do połowy zjedzone przez świerzbowca.
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
Sirius 


Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 239
Wysłany: Czw Lis 03, 2011 08:26   

Myślę, że w im więcej miejsc zadzwonię tym lepiej, więc będę dzwonić i do SM i do SdZ.

Czy myślicie, że "interwencja własna" czyli rozmowa z kierownikiem sklepu coś da?
_________________
Pozdrawiamy
Elka i stadko wielogatunkowe :)
 
     
Duality 



Dołączyła: 13 Maj 2011
Posty: 25
Wysłany: Czw Lis 03, 2011 08:36   
   Zwierzątka: Rexio i świerzbowicz.


Być może i coś da, mogłaby nawet rozmowa ze sprzedawcą pomóc.

Kiedyś w galerii handlowej w moim mieście były trzymane razem szczurki samic i samców. Niestety osoby pracujące w Polskich zoologicznych są przeważnie nie douczone obchodzenia się ze zwierzętami i nie potrafią się nimi opiekować. Gdy powiedziałam jednemu ze sprzedawców, w jakim wieku szczurki się rozmnażają i co za tym idzie, od tamtego czasu są trzymane osobno (chociaż nie zawsze :evil: ). Nie wszyscy ludzie źle traktujący zwierzęta są źli. Czasem wynika to po prostu z niewiedzy.

Ja wczoraj wzięłam szczuraska z zoologicznego. Wystraszony jest bardzo, ma dość zaawansowany świerzb i dzisiaj jadę z nim do weta. Dostał wczoraj trochę gerberka, owocków, warzywek i wodę z vibovitą i ma się całkiem dobrze. Płeć sprawdzę, jak malec przestanie się tak bać, bo możliwe, że po prostu jajeczka jeszcze nie wyrosły (nie potrafię oceniać wieku szczurków).

Jeśli jednak nic nie podziała z próśb, zrób jak napisali wyżej. Prawo jest po naszej stronie, tym razem ;)
_________________
 
 
     
klauduska 


Dołączyła: 20 Gru 2010
Posty: 2035
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Lis 03, 2011 09:28   
   Zwierzątka: hodowla norweskich leśnych


w każdym kakadu jest tak samo właściwie, ja tam w ogóle nie chodzę, bo się z tymi ludźmi nie da porozmawiać, bo w dupie mają zwierzęta totalnie.
nie wiem, co zdziałasz, no ale powodzenia.
 
     
Sirius 


Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 239
Wysłany: Czw Lis 03, 2011 10:10   

Dzwoniłam do SdZ, facet powiedział, że podjadą i sprawdzą.
_________________
Pozdrawiamy
Elka i stadko wielogatunkowe :)
 
     
klauduska 


Dołączyła: 20 Gru 2010
Posty: 2035
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Lis 03, 2011 10:18   
   Zwierzątka: hodowla norweskich leśnych


no i ciekawe co zrobią..
to niech pojadą też do całej reszty Kakadu w Warszawie, bo co salon, to gorsze warunki :/
 
     
Sirius 


Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 239
Wysłany: Czw Lis 03, 2011 10:21   

korci mnie, żeby tam dzisiaj podjechać
_________________
Pozdrawiamy
Elka i stadko wielogatunkowe :)
 
     
Biedronka 



Dołączyła: 07 Cze 2011
Posty: 57
Wysłany: Czw Lis 03, 2011 11:38   
   Zwierzątka: szczury


Sirius, też byłam wczoraj...też miałam 'kilka' rozmów na żywo i przez telefon z dziewczyną z tamtego sklepu i raz mówi jedno raz drugie..
w razie czego mogę wziąć jednego/dwóch samców na DT; mogę się podjąć leczenia ale ktoś by to leczenie musiał sfinansować - jedyne co mogę dać do miejsce dla ogona, czas i opiekę oraz wizyty u weta.
Daj znać jak będzie coś wiadomo!
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.18 sekundy. Zapytań do SQL: 14