Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Kluska
Czw Cze 14, 2012 16:15
Łódzka manufaktura
Autor Wiadomość
pizmol 



Dołączyła: 19 Cze 2011
Posty: 2136
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Kwi 16, 2012 16:29   Łódzka manufaktura

Tak przy okazji przypomniała mi się moja wizyta w Kakadu a Manufakturze w Łodzi jakieś dwa tygodnie temu. W akwarium siedziała masa małych szczurków. Wszystkie się drapały i miały wyłysiałe placki. Czy jest na forum ktoś z Łodzi, kto zagląda do tego zoologa i może widział te maluchy? Albo mógłby tam zajrzeć przy okazji?
Zupełnie mi to wyleciało z głowy, a teraz przy okazji warszawskiego zoologa przypomniała mi się ta sytuacja.
_________________
boys boys boys

Moje kolczyki
 
     
Ebia 


Dołączyła: 13 Lut 2012
Posty: 2876
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Kwi 16, 2012 16:37   

Ja jestem z Łodzi i mieszkam bardzo blisko manufaktury. Czasami kupuję tam karmę. Również widziałam te szczurki - odłączane od matki już w wieku ok 3 tyg. Kiedy zapytałam, dlaczego tak wcześnie, dostałam odpowiedź, że przecież już same przyjmują pokarm..
Samce są z samiczkami. Do tego pan twierdzi, że można rozpoznać u nich płeć tylko w 70%... Przekonywał mnie również, ze szczurki z uszkami dumbo są dużo mądrzejsze, bo mają większą mózgoczaszkę. Znał się na szczurach raczej słabo..
Mają tam wprawdzie jedną dziewczynę, która w miarę zna się na gryzoniach. Mają też weta, ale czy on coś robi, to nie wiem...
 
     
pizmol 



Dołączyła: 19 Cze 2011
Posty: 2136
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Kwi 16, 2012 16:43   

Zastanawiałam się przez chwilę czy to może nie są fuzzy, które gubią sierść. Ale mam fuzza, w prawdzie nie widziałam go w trakcie gubienia sierści, mam też double rexa, i oba te przypadki wyglądają zupełnie inaczej niż te maluchy. One miały jakieś takie całe placuszki łyse no i ciągle się drapały. Kurcze, gdyby nie to, że byłam tam z nowopoznaną rodziną mojego chłopa to bym się zapytała :/
_________________
boys boys boys

Moje kolczyki
 
     
Ebia 


Dołączyła: 13 Lut 2012
Posty: 2876
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Kwi 16, 2012 16:49   

Mogę podejść i zapytać. Wiem, że pośród maluszków były fuzzy

Będę w manu jutro albo w środę, więc mogę wejść do Kakadu. Powiedz mi tylko o co i jak mam pytać, bo nie mam niestety zbyt dużego doświadczenia w takich rozmowach
 
     
pizmol 



Dołączyła: 19 Cze 2011
Posty: 2136
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Kwi 16, 2012 16:51   

Ebia, ja też... Zobacz, czy są dalej takie wyłysiałe i zapytaj czemu takie są. Nie mam pojęcia jak postępować w takich sytuacjach.
_________________
boys boys boys

Moje kolczyki
 
     
Ebia 


Dołączyła: 13 Lut 2012
Posty: 2876
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Kwi 16, 2012 16:53   

Ok. Podejdę tam i się zorientuję :) Dam znać za dzień lub dwa

EDIT:
Ale co mam robić, jeśli okażę się, że to jakaś choroba albo pasożyty?
 
     
pizmol 



Dołączyła: 19 Cze 2011
Posty: 2136
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Kwi 16, 2012 16:56   

zapytać, czy są leczone?? może sam fakt, że się ktoś interesuje sprawi, że faktycznie coś zaczną z tym robić...
_________________
boys boys boys

Moje kolczyki
 
     
Ebia 


Dołączyła: 13 Lut 2012
Posty: 2876
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Kwi 16, 2012 16:58   

Ok, zapytam, czy są leczone i czym. Zapytam też, czy chore są wydawane do nowych domków i czy kupujący są informowani.
Mam jednak nadzieję, że nic im nie jest.
Będę też napierała na rozdzielenie płciami. Nie wiem, czy to coś da, ale jeśli kilka osób zaczęłoby na to napierać, to może w końcu podjęliby takie działania.
 
     
pizmol 



Dołączyła: 19 Cze 2011
Posty: 2136
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Kwi 16, 2012 17:02   

Ebia napisał/a:
ie wiem, czy to coś da, ale jeśli kilka osób zaczęłoby na to napierać, to może w końcu podjęliby takie działania.

miejsca mają dość... :/
_________________
boys boys boys

Moje kolczyki
 
     
majlena 
zawsze pozytywnie



Dołączyła: 16 Cze 2011
Posty: 1849
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Kwi 16, 2012 20:19   
   Zwierzątka: obecnie w sferze marzeń


ja byłam w tym kakadu w połowie zeszłego roku.
ogólnie ten zoolog nie zrobił na mnie tak złego wrażenia jak inne zoologiczne.
gadałam z jednym gościem, który powiedział, że ma szczury w domu. z rozmowy wynikało, że ma całkiem niezłą wiedzę, dobrze informował, radził. i nie polecał kupować szczurów w sklepie. nie wiem, czy mnie to powiedział, bo miło nam się gadało, czy wszystkim klientom tak mówił. jeśli wszystkim, to pewnie już tam nie pracuje. szczurki nie pamiętam jakie były. ale miały dość czysto i jedzenie i picie. i chyba były 2 czy 3 akwaria obok siebie ze szczurkami. wiadomo, żal mi ich było na maksa, ale nie pamiętam, żeby były chore.

ja mieszkam z drugiej strony miasta i nie jeżdżę do manu. w ogóle staram się omijać zoologiki ze zwierzakami.
_________________
-> B.RAT: miniusie, kreciki, fragles oraz koralikowiec
WWW Ą-Trumpusia, WWW Ąqysia(Dywan), Sanders Flytrap Kärpäsloukku(Pułapka) oraz Dziedzic Morfeusza
Figa, Czarna Magia, Bzdurka, Lulu, Nutka, Choco, Bańka, Limonka, Rurka, Duszyczka, WWW Arbuzia i ...

a także bRATkowe gratki do szczurzej klatki <- tymczasowo nie szyję... proszę czekać na mój powrót do gry.
 
     
mmarcioszka 



Dołączyła: 24 Cze 2010
Posty: 11559
Skąd: Nieporęt/Warszawa
Wysłany: Pon Kwi 16, 2012 20:23   
   Zwierzątka: królinka i szczury


Prawdziwa masakra, świerzb, gryzonie nie porozdzielane anie wiekiem ani płciami(oseski z dorosłymi samcami :] ) etc. były w Tesco na Widzewie, po awanturze właściciel sklepu stwierdził, że poprawi warunki, ale nie wiem czy coś się zmieniło od grudnia :/ Może mógłby ktoś sprawdzić, bo ja będę najwcześniej za miesiąc dopiero...
_________________
:wavexxs:
Paskudy mmarciochy
Hand made by mmarcioszka
 
     
Ebia 


Dołączyła: 13 Lut 2012
Posty: 2876
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Kwi 16, 2012 21:43   

mmarcioszka, które to Tesco?
 
     
majlena 
zawsze pozytywnie



Dołączyła: 16 Cze 2011
Posty: 1849
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Kwi 16, 2012 22:37   
   Zwierzątka: obecnie w sferze marzeń


na widzewie to duże.
_________________
-> B.RAT: miniusie, kreciki, fragles oraz koralikowiec
WWW Ą-Trumpusia, WWW Ąqysia(Dywan), Sanders Flytrap Kärpäsloukku(Pułapka) oraz Dziedzic Morfeusza
Figa, Czarna Magia, Bzdurka, Lulu, Nutka, Choco, Bańka, Limonka, Rurka, Duszyczka, WWW Arbuzia i ...

a także bRATkowe gratki do szczurzej klatki <- tymczasowo nie szyję... proszę czekać na mój powrót do gry.
 
     
mmarcioszka 



Dołączyła: 24 Cze 2010
Posty: 11559
Skąd: Nieporęt/Warszawa
Wysłany: Pon Kwi 16, 2012 23:15   
   Zwierzątka: królinka i szczury


majlena napisał/a:
na widzewie to duże.
Dokładnie to. Tam jest zoologik, nie pamiętam nazwy, ale nie Kakadu ;)
_________________
:wavexxs:
Paskudy mmarciochy
Hand made by mmarcioszka
 
     
Ebia 


Dołączyła: 13 Lut 2012
Posty: 2876
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Kwi 16, 2012 23:44   

Ale na Widzewie są minimum 3 sklepy Tesco, a ja z innej dzielnicy i dodatkowo w Łodzi nie mieszkam zbyt długo i nie wiem, które jest duże ;( Znacie ulicę ?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.21 sekundy. Zapytań do SQL: 13