Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Sekcja szczura rodowodowego (SHSRP) - dyskusja
Autor Wiadomość
L. 
wtulony kropek.



Zaproszone osoby: 21
Dołączyła: 09 Gru 2006
Posty: 6251
Wysłany: Śro Mar 20, 2013 16:38   

i przychylę się do słów Quag, nam się wydaje, że liczba nie zrobionych sekcji wzrosła.
wyjaśnienie jest proste.
po pierwsze wzrosła liczba właścicieli szczurów i wprost proporcjonalnie do tego wzrosła liczba nie wykonywanych sekcji. a nie sekcji w stosunku do sekcji.
po drugie kiedyś owszem mówiło się o tym, ale zdecydowanie rzadziej poruszało sprawę publicznie czy forumowo. było to zazwyczaj załatwiane na linii hodowca - właściciel szczura.
to typowe złudzenie, niczym nie potwierdzone.

problem był i jest. w jakiej skali - trudno określić.
rozmawiać - trzeba.

[ Dodano: Sro Mar 20, 2013 16:43 ]
nezu napisał/a:
Ulryk na tę chwilę nie jest pod tym względem określony, prawda? Chociaż wiem już, że problemy z sercem w miocie wystąpiły.

w prostej linii 39 szczurów - problem z sercem u jednego. no ogromny mamy problem z sercem. to się statystycznie może zdarzyć. nie róbmy z igły wideł.
btw. czekam na wyniki badania serducha o które prosiłam do końca marca.
_________________

 
     
nezu 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 12 Lip 2006
Posty: 5870
Wysłany: Śro Mar 20, 2013 16:46   

A wiecie, że obrzydliwie mnie łapiecie za słówka?

To może wyjaśnię łopatologicznie, jak 5latkowi, który nie rozumie słowa pisanego.

NIGDZIE nie napisałam, żebyście zlały informowanie domów i edukację.

Napisałam za to, że sama edukacja jak widać nie zdaje rezultatu, więc warto do umowy wprowadzić wyraźny i dokładny kij.
Nie zamiast, nie wyłącznie.
Moim błędem było, że nie pisaam przy okazji że edukacja oczywiście też, ale uznałam, że to oczywiste.
Ostatnio zmieniony przez nezu Śro Mar 20, 2013 16:46, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Mar 20, 2013 16:46   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


Cytat:
5. W przypadku nie wykonania sekcji zwłok po śmierci Szczura lub nie wykonania badania histopatologicznego zmienionych tkanek w przypadku pojawienia się zmian nowotworowych lub podobnych Hodowca może nałożyć na Właściciela karę umowną w wysokości 300 PLN.


Z umowy podpisanej na Avadę (HF) i Qworonoga (WWW).

Z umowy na Perkuna (HF) i Godryka (HF) oraz Eschera (EM): kara to dwukrotna wartość szczura.

Z umowy na Fejna (A): kara to kwota od 50 do 100 złotych.

Błędne jest wpieranie, że czegoś nie ma, kiedy to jest...
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
Ostatnio zmieniony przez AngelsDream Śro Mar 20, 2013 16:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
nezu 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 12 Lip 2006
Posty: 5870
Wysłany: Śro Mar 20, 2013 16:49   

Więc może coś przegapiłam. ;]

Może to, że umowę dostałam do podpisania po prawie 8 miesiącach od otrzymania szczura.

W takim razie zwracam honor, co najwyżej proszę o intensywniejsze zwracanie uwagi przyszłym właścicielom na ten punkt.
Może w zapowiedzi miotu?
Może w podpisie maila?
Ostatnio zmieniony przez nezu Śro Mar 20, 2013 17:03, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Mar 20, 2013 16:57   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


nezu, będę szykować specjalną ulotkę, którą każda hodowla będzie mogła zamieścić na stronie, ale też wydrukować i dołączyć do umowy.

Ale ulotka powstanie po koniecznych w SHSRP zmianach.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
nezu 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 12 Lip 2006
Posty: 5870
Wysłany: Śro Mar 20, 2013 17:11   

Więc pozostaje czekać.
Ja się wyłączam, pretensji nie mam, czekam na korzystne zmiany i liczę na to, że to pomoże hodowcom w pracy, a właścicielom w życiu z ogonkami.

L., masz pw.
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Mar 20, 2013 18:02   

nezu napisał/a:
Też mam szczury z rodowodem SHSR i stanowczo nie chcę usłyszeć raz jeszcze, że któryś z przedstawicieli rodziny Omisia czy Ólryka nie miał sekcji, bo NIE. Bo nie chce kroić ciałka, bo on go kocha, bo nie potrzebuje wiedzieć, bo, bo.
po pierwsze AMEN!

L. napisał/a:
gdybym w takim momencie wyleciała tylko z tekstem - umowa zobowiązuje, a jak nie to kara pieniężna - to więcej bym straciła niż zyskała, bo osoby szybko wycofałby się i zamknęły na jakikolwiek dialog.
nie chodzi o informowanie PO fakcie, ale PRZED podpisanie umowy. ;) nie widziałam umowy (jeśli się mylę to przepraszam), w której jest zawarta informacja o kwocie kary, jest tylko info o odebraniu szczura, kiedy się go zaniedbuje. powiem może na podstawie umowy, którą ja znam i stosuję - najpierw jest sporo konkretnych punktów do czego się właściciel zobowiązuje (także do poinformowania, że nie może się zajmować dalej zwierzakiem, czyli de facto zobowiązuje się do poproszenia o pomoc fundację/wydających do adopcji, czyli coś dobrego dla samego właściciela), jakie ma prawa i na samym końcu jest jeden punkt, w którym jest informacja o karalności, odebraniu przy zaniedbaniu i jednocześnie konieczności zapłacenia kary w konkretnej wysokości. Tym sposobem ludzie wiedzą co mają robić, na jaką pomoc mogą liczyć i jakie konsekwencje ich czekają kiedy nie dopełnią powyższych punktów. Proste, jasne i się sprawdza. Nie znam osoby, która do tej pory zostałaby faktycznie ukarana grzywną. Mam natomiast przykłady osób, które prosiły o pomoc, np. w znalezieniu domu zwierzakowi w momencie ciężkiej choroby właściciela, czy najświeższa sprawa - znalezieniu domu choremu kotu, bo rodzina ma bardzo chore dziecko.

L. napisał/a:
o pierwsze wzrosła liczba właścicieli szczurów i wprost proporcjonalnie do tego wzrosła liczba nie wykonywanych sekcji. a nie sekcji w stosunku do sekcji.
czyli edukacja ludzi nie wzrosła w ogóle... :]

[ Dodano: Sro Mar 20, 2013 18:06 ]
AngelsDream napisał/a:
Błędne jest wpieranie, że czegoś nie ma, kiedy to jest...
ja bym zmieniła jedno, nie może nałożyć, ale nakłada, bo to daje do zrozumienia, że nie ma w tym punkcie dyskusji i koniec kropka. tak jak nie można się znęcać i zaniedbywać, bo nie, bo to jest, a nie może być karalne i koniec kropka. ;)
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
majlena 
zawsze pozytywnie



Dołączyła: 16 Cze 2011
Posty: 1849
Skąd: Łódź
Wysłany: Śro Mar 20, 2013 23:23   
   Zwierzątka: obecnie w sferze marzeń


Szkoda, że w Łodzi tak ciężko o dobrą sekcję. Wet w lecznicy tego nie zrobi. ZHW to żenada. Otwierają tylko jamę brzuszną. Ja będę musiała jeździć do Wawy i prosić hodowcę o pomoc. Mnie tylko denerwuje, że sama na miejscu nie mogę tego załatwić.

Off-Topic:
Dlaczego za każdym razem, jak czytam na forum dyskusje na ważny temat i interesujący, to zdaje mi się, że niektóre zdania napisane są zupełnie niepotrzebnie i podszyte są jadem? Nie podoba mi się to...
_________________
-> B.RAT: miniusie, kreciki, fragles oraz koralikowiec
WWW Ą-Trumpusia, WWW Ąqysia(Dywan), Sanders Flytrap Kärpäsloukku(Pułapka) oraz Dziedzic Morfeusza
Figa, Czarna Magia, Bzdurka, Lulu, Nutka, Choco, Bańka, Limonka, Rurka, Duszyczka, WWW Arbuzia i ...

a także bRATkowe gratki do szczurzej klatki <- tymczasowo nie szyję... proszę czekać na mój powrót do gry.
 
     
nimka 



Dołączyła: 17 Cze 2011
Posty: 1652
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Mar 21, 2013 00:26   
   Zwierzątka: Pies, 3 Koty + u rodziców: Kot i Pies


ile kosztuje sekcja zwłok szczura w Warszawie (legalnie robią chyba tylko na sggw)?
a innych gatunków (pies, kot)? bo mi się obiła o uszy kwota dwóch tysięcy złotych u kota.
_________________
Nasz wątek: [KLIK]
 
     
mmarcioszka 



Dołączyła: 24 Cze 2010
Posty: 11559
Skąd: Nieporęt/Warszawa
Wysłany: Czw Mar 21, 2013 00:29   
   Zwierzątka: królinka i szczury


nimka, wszędzie robią legalnie ;)
Ja u siebie płacę 60zł za szczura - a jest to raczej droga warszawska lecznica. Za badanie np. histopatologiczne guzów są dodatkowe opłaty.
_________________
:wavexxs:
Paskudy mmarciochy
Hand made by mmarcioszka
 
     
nimka 



Dołączyła: 17 Cze 2011
Posty: 1652
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Mar 21, 2013 00:51   
   Zwierzątka: Pies, 3 Koty + u rodziców: Kot i Pies


mmarcioszka napisał/a:
nimka, wszędzie robią legalnie ;)
Ja u siebie płacę 60zł za szczura - a jest to raczej droga warszawska lecznica. Za badanie np. histopatologiczne guzów są dodatkowe opłaty.

To mało. Podasz namiary? Może na przyszłość mi się przyda. Sekcji mojej Marcelinki nie robiłam, bo myślałam że to kwota koło tysiąca zł (jak straszą na sggw - ale rzeczywiście tylko o cenie sekcji kota słyszałam).

Zazwyczaj gdzie nie pytałam mówili "nie ma takiej możliwości w tej lecznicy, proszę się udać na SGGW, tylko tam robią" :roll:

Mam jedną lecznicę, w której robią sekcje, ale kotom. Na szczurach się ten wet średnio zna... Tzn. na przykład nie wiem czy by umiał dobrze przeprowadzić sekcję głowy szczura... czyli czy by cokolwiek z tego wyczytał. Bo rozciąć to każdy umie...
_________________
Nasz wątek: [KLIK]
 
     
mmarcioszka 



Dołączyła: 24 Cze 2010
Posty: 11559
Skąd: Nieporęt/Warszawa
Wysłany: Czw Mar 21, 2013 01:05   
   Zwierzątka: królinka i szczury


Off-Topic:
nimka, masz PW ;)
_________________
:wavexxs:
Paskudy mmarciochy
Hand made by mmarcioszka
 
     
L. 
wtulony kropek.



Zaproszone osoby: 21
Dołączyła: 09 Gru 2006
Posty: 6251
Wysłany: Czw Mar 21, 2013 08:34   

nimka napisał/a:
Bo rozciąć to każdy umie...

Ogólnie tak. Jeśli chodzi o głowę - to niestety nie. Są jakieś newralgiczne punkty i jeszcze podobno warto mieć specjalne szczypce czy obcęgi.
_________________

 
     
susurrement 
i'm a dreamer.



Dołączyła: 08 Kwi 2009
Posty: 3379
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Mar 21, 2013 08:36   
   Zwierzątka: 2 susły, jeż i piesy dwa a Nela z rodzicami


nimka napisał/a:
Bo rozciąć to każdy umie...

głowę niekoniecznie ;)
_________________
dwa susły, jeż Zefir; psy Pikolo i Molly, Nela
za TM Po, Tori, Timon, Pumba, Tosia, Misia, Tina, Mimi, Plamka, Bonifacy, Filemon, Miracle of A, Chandrika of A, Czekoladka of A, Elodie SR, Timba, Groteska of A, Czereśnia of A, Iluzja SR, Magnolia, Destiny of A, Molly, Moduł of A, Konwalia of A, Helenka SR, Pció, Mabelle of A, Kokardka, Koniczynka SR, Gracja SR, Kami of R4U, Pasja, Vivienne of A, Bamse, Vinci of A, Kulka, Kiss of RAT4U, Antonine B, N, B&B, Krunio, Biszkopcik, Bilbo, Fiona, Molly, Całusek, Bójka, Skarpetka, Brawurka, Bajka. Tościk i Huk & Przytulak, Lucek, Puszka, Rich i Stefan
 
     
Sorgen 



Dołączyła: 03 Mar 2007
Posty: 1293
Skąd: Tarnow
Wysłany: Czw Mar 21, 2013 08:51   

W Tarnowie w każdej lecznicy gdzie pytałam czyli w 5 mi powiedzieli że sekcję mogą zrobić ale papieru mi na nią nie dadzą tylko powiedzą co wyszło. Podobno nie mogą mi papieru dać bo nie wolno im sekcji robić. Czy taka sekcja na gębę będzie wiążąca dla hodowcy? Kurcze raczej nie czyli co? Nigdy nie będę mogła kupić szczura rasowego jeśli będę chciała dopełniać warunków umowy? Pytam z ciekawości bo obecnie szczurów nie mam ale w przyszłości kto wie czy do nich nie wrócę. Z histopatologią nie byłoby problemu bo robią.
_________________
‎"Zawsze bądź sobą.
Chyba, że możesz być Batmanem.
Wtedy bądź Batmanem."
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.09 sekundy. Zapytań do SQL: 11