Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Jaką karmą (i z jakim powodzeniem) karmisz swoje szczury?

Jaką karmą (i z jakim powodzeniem) karmisz swoje szczury?
Versele Laga
30%
 30%  [ 271 ]
Xtra Vital
8%
 8%  [ 76 ]
JR Farm
7%
 7%  [ 67 ]
Tima Rattima
6%
 6%  [ 57 ]
Witte Molen
0%
 0%  [ 3 ]
Vitapol
6%
 6%  [ 62 ]
Animals
2%
 2%  [ 18 ]
Megan
2%
 2%  [ 25 ]
Sluis Superior
0%
 0%  [ 0 ]
Best Friend
0%
 0%  [ 2 ]
Deli Nature
0%
 0%  [ 6 ]
Nestor
1%
 1%  [ 15 ]
Wildlife
0%
 0%  [ 2 ]
Vitakraft
7%
 7%  [ 63 ]
Herbal Farm
0%
 0%  [ 7 ]
Herbal Pets
5%
 5%  [ 49 ]
Zuzala
1%
 1%  [ 10 ]
własna mieszanka (jaki skład?)
6%
 6%  [ 59 ]
inna firma/rodzaj karmy (jakie?)
5%
 5%  [ 52 ]
karma dla innych zwierząt (jaka?)
5%
 5%  [ 52 ]
Głosowań: 477
Wszystkich Głosów: 896

Autor Wiadomość
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Cze 22, 2008 18:27   

U mnie karmy pojawiające się to:
1.Versele Laga (w różnych wariantach
2. Sluis Superior
3. Best Friend
4. Xtravital
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
Maga 



Dołączyła: 14 Paź 2007
Posty: 35
Wysłany: Nie Cze 22, 2008 19:06   
   Zwierzątka: Bobek i Zefir


Ja moim babkom mieszam karmy - w mojej obecnej mieszance jest Tropifit Rat, Versele Laga Rat Nature, Versele Laga Hamster Crispy, Deli Nature i Xtra Vital. Poza karmami wrzucam tam Zioła podst. chipsy naturalne Brokuł i Naturę szczura Herbal pets, surowy makaron oraz ekologiczne pestki słonecznika i dyni.
_________________

 
     
nutaka 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 04 Lut 2008
Posty: 3126
Skąd: BW
Wysłany: Nie Cze 22, 2008 21:03   

dawałam sam megan kiedys ale jakos nie szło więc dodaje inne smakołyki i kocią karmę royala, szzury są zadowolone, chodz sporo "śmieci"z megana jest nie zjadana
 
 
     
Mangalarga 



Dołączyła: 11 Lut 2008
Posty: 275
Wysłany: Nie Cze 22, 2008 23:59   

Moje do niedawna miały mieszankę na bazie XtraVitalu, teraz Versele Laga Rat Nature, ale może przy następnych zakupach żarła kupię obie i wymieszam (sie zobaczy). Do tego trochę Vitakraft Vita Special Beauty i Natura Szczura HP (lub Mniszek Lekarski HP jeśli jej akurat nie ma) oraz trochę innych dodatków dla urozmaicenia.
_________________
Ze mną: Ilo, Emi
Za TM [*]: Tequila, Nezu, Panya
 
     
Natalia 


Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 23 Sty 2007
Posty: 993
Wysłany: Pon Cze 23, 2008 10:33   

Off-Topic:
nutaka napisał/a:
dawałam sam megan kiedys ale jakos nie szło więc dodaje inne smakołyki i kocią karmę royala, szzury są zadowolone, chodz sporo "śmieci"z megana jest nie zjadana


Skoro tyle zostaje śmieci z Megana(ogólnie moim zdaniem Megan nie jest dobry) to warto wypróbować inne karmy ;) .
 
     
Sorgen 



Dołączyła: 03 Mar 2007
Posty: 1293
Skąd: Tarnow
Wysłany: Pon Cze 23, 2008 13:09   

Karma tzw. lotowa dla gołębi (spuer mieszanka ziaren, jak ktos bardzo chetny moge spisać dokładny skład)
oraz psie chrupy + czasem surowy makaron, suszony chleb
no i masa bonusów w myśl zasady "podziel się posiłkiem" :wink:
_________________
‎"Zawsze bądź sobą.
Chyba, że możesz być Batmanem.
Wtedy bądź Batmanem."
 
     
Maga 



Dołączyła: 14 Paź 2007
Posty: 35
Wysłany: Pon Cze 23, 2008 14:33   
   Zwierzątka: Bobek i Zefir


A gdzie taką karmę dla gołębi można dostać?
_________________

 
     
Sorgen 



Dołączyła: 03 Mar 2007
Posty: 1293
Skąd: Tarnow
Wysłany: Pon Cze 23, 2008 15:41   

W moim mieście jest sklep z karmami dla gołębi, jest masa różnych mieszanek, lotowa akurat spasowała ogoniastym bo nie ma w niej owsa i mało jest pszenicy. Trochę kukurydzy, słonecznik, dynia, kasze różne, czasem ryż, jakieś okrągłe ziarna dosyć duże. Jak się dorwę do aparatu mogę foto dać. Karma jest śmiesznie tania bo coś ok 3zł za kilogram a mam pewność że dobra jakościowo bo gołębiarze byle czym nie karmią swoich ptaków. No i u moich bab znika wszystko co wcześniej prawie nie miało miejsca.
Ja do tego dodaję makaron razowy, chleb w kosteczkę krojony (bo za to się zabić by dały), rodzynki i orzeszki. Do tego w sklepie można kupić bardzo dużo rodzajów ziaren solo więc jak mnie kiedyś najdzie to zrobię ogoniastym własną mieszankę :twisted:
_________________
‎"Zawsze bądź sobą.
Chyba, że możesz być Batmanem.
Wtedy bądź Batmanem."
 
     
pin3ska 



Dołączyła: 28 Maj 2008
Posty: 63
Skąd: Opole
Wysłany: Sob Paź 25, 2008 10:14   
   Zwierzątka: szczurki


Ja karmie własną mieszanką.

Skład: http://forum.szczury.biz/...p=226988#226988
 
 
     
Salcicia 



Dołączyła: 29 Paź 2008
Posty: 47
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Paź 31, 2008 18:47   
   Zwierzątka: pies, lampart, 2 SCZCZURAKI Pinki i Jajfik(mózg prawie)


Ja karmię meganem. Miałam wcześniej szczura, który właśnie to jadł i bardzo to jej służyło, więc megan nadal zostaje. :)
_________________

 
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Sob Lis 01, 2008 00:57   

Salcicia, megan jest jedną z najgorszych karm. Przeczytaj jakie polecamy, w dziale o karmieniu.
 
     
Devona 
(astro)fizyczka



Dołączyła: 18 Sie 2008
Posty: 3981
Wysłany: Sob Lis 01, 2008 05:02   

Właśnie przekonałam następną osobę do najlepszej (moim zdaniem) karmy dla szczurów, a mianowicie Timy Rattimy. To jedyna karma typu musli, która jest zjadana w całości przez wszystkie moje szczury, nawet mój dżungarek woli tę karmę niż specjalne mieszkanki dla chomików miniaturowych ;) . Oczywiście chomik dostaje jej trochę co 2-3 dni, ale widać wyraźne preferencje. Dodatkowo wszystkie moje gryzonie przepadają wprost za Ucztą dla młodych szczurów JR Farm, którą również bardzo polecam, ale rzadko kupuję, bo jest tylko w małych opakowaniach i wychodzi dużo drożej niż Rattima, a przy takiej ilości gryzoni aspekt finansowy jest ważny :P . Jako dodatek stosuję Rat Complete V-L, przyjęty od razu z ogromnym entuzjazmem. Próbowałam JR Farm Pokarm dla szczura, Vitakraftu dla szczura, Rat Complete V-L i Wite Mollen, ale duża część lądowała w ściółce, wyrzucona przez ogonki z miski w ogromnym impetem. Poza tym jedyne zboża, jakie zjadają moje gryzonie, to te z Rattimy. Oczywiście dostają także świeży pokarm :D .
 
     
Anouk 


Dołączyła: 28 Wrz 2008
Posty: 1912
Wysłany: Sob Lis 01, 2008 09:38   

Ja karmię szczury Vitakraft Menu dla szczurów i są zadowolone :) Co prawda po tym zielonym czymś ich kupki są zielone, ale to pewnie to jest tak, jak z ludźmi, burakami i czerwonym moczem :P A zjadana jest w całości więc chyba im smakuje :mrgreen: A świeży pokarm, przysmaki, dropsy i kolby też dostają oczywiście.
 
 
     
helen.ch 



Dołączyła: 18 Lis 2006
Posty: 2799
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Sob Lis 01, 2008 11:22   
   Zwierzątka: ......


Devona napisał/a:
Właśnie przekonałam następną osobę do najlepszej (moim zdaniem) karmy dla szczurów, a mianowicie Timy Rattimy. To jedyna karma typu musli, która jest zjadana w całości przez wszystkie moje szczury
tak jest, dzięujemy, szczury zakochane, kolejna micha zniknęła w nocy, nadal tkwię w szoku :D .
_________________
Po drugiej stronie tęczy:Mypcia, Klarysa,Kropka,Tiksi, Dixi, Pixi i Daisy ['], Edzio:( i Ciapek oraz Miłka i Bella
 
 
     
Fea 



Dołączyła: 21 Lis 2006
Posty: 1150
Wysłany: Sob Lis 01, 2008 13:02   

Ostatnio Versele Laga, z powodzeniem bardzo mizernym. Moje szczury w ogóle karmy nie lubią i nie zanosi się, żeby polubiły, królewny jedne. Nawet waciki się zbiesiły. Lipa.
_________________
Można pogłaskać naszego królika i nadać mu imię. Królik ma to w dupie, a państwu będzie miło.

pisz, dopóki nie uwolnisz wszystkich
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.24 sekundy. Zapytań do SQL: 10