Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Jaką karmą (i z jakim powodzeniem) karmisz swoje szczury?

Jaką karmą (i z jakim powodzeniem) karmisz swoje szczury?
Versele Laga
30%
 30%  [ 271 ]
Xtra Vital
8%
 8%  [ 76 ]
JR Farm
7%
 7%  [ 67 ]
Tima Rattima
6%
 6%  [ 57 ]
Witte Molen
0%
 0%  [ 3 ]
Vitapol
6%
 6%  [ 62 ]
Animals
2%
 2%  [ 18 ]
Megan
2%
 2%  [ 25 ]
Sluis Superior
0%
 0%  [ 0 ]
Best Friend
0%
 0%  [ 2 ]
Deli Nature
0%
 0%  [ 6 ]
Nestor
1%
 1%  [ 15 ]
Wildlife
0%
 0%  [ 2 ]
Vitakraft
7%
 7%  [ 63 ]
Herbal Farm
0%
 0%  [ 7 ]
Herbal Pets
5%
 5%  [ 49 ]
Zuzala
1%
 1%  [ 10 ]
własna mieszanka (jaki skład?)
6%
 6%  [ 59 ]
inna firma/rodzaj karmy (jakie?)
5%
 5%  [ 52 ]
karma dla innych zwierząt (jaka?)
5%
 5%  [ 52 ]
Głosowań: 477
Wszystkich Głosów: 896

Autor Wiadomość
falka 
['] ['] ['] [']



Dołączyła: 20 Lis 2006
Posty: 1957
Skąd: Elbląg
Wysłany: Pią Sty 05, 2007 17:06   
   Zwierzątka: kotka Puma


Kurczę, myślałam że Zoocenter i Eurozoo to to samo :/ i kupiłam Eurozoo, a to zakamuflowany Animals. Wściekle zielone chrupki (wybrane, wyrzucone), dwa orzeszki ziemne na całą paczkę (2 orzeszki = 4% z 0,5kg? chyba nie-ee). Dobrze, że akurat potrzebowałam takich zwykłych karm, żeby je dorzucić do mojej mieszanki, bo zaczęła wyglądać jak z samych dodatków ;)

Viss, a te Zoocenter jak wygląda, jakie składniki, gdzie kupujesz?

ps. u nas w rekinie xtravital kosztuje 9,50
 
 
     
szczu*milka 
wszystko na odwrót ^_^



Dołączyła: 07 Gru 2006
Posty: 36
Skąd: Szczecin/Podgrodzie
Wysłany: Pią Sty 05, 2007 19:14   
   Zwierzątka: Albi ^_^


moją niunię karmię mieszanką : megan przysmak owocowy, megan pełnowartościowy pokarm dla gryzoni, megan przysmak exclusive, trochę makaronu, ryżu, pasze białkową dla gryzoni którą mój tata pasie króliki, chrupki suche psie.
Dodatkowo daje też chipsy brokułowe Herbal Pets i Natura szczura

oczywiście tych dodatków nie daję za dużo aby nie zaszkodzić :wink:
_________________
*Kami*,*Wacek* za TM
 
 
     
Elbereth 


Dołączyła: 13 Paź 2006
Posty: 136
Wysłany: Sob Sty 06, 2007 01:02   
   Zwierzątka: szczury, psy, patyczaki


Versele Laga, własna mieszanka i inna firma/rodzaj karmy (tzn. różne inne, np. Xtra Vital, albo co innego zagranicznego jest w sklepie :mrgreen: + oczywiście zioła Herbal Pets).

Kiedyś dawałam potworom Rat Nature lub Rat Crispy i bardzo smakowało (raz im kupiłam takie kółeczka z Vitakrafta, Franzowi i Ferdinandowi strasznie smakowały, ale tego stale nie kupuję, to nie zaznaczyłam w ankiecie), no ale przy takiej gromadzie jak ja mam, to dosyć szybko się kończy i dużo kosztuje :? . Teraz sama robię im mieszankę, tzn. dobra szczurza karma (tzn. jakiś Prestige, Xtra Vital też może być, ale najlepiej jakaś mieszanka ziaren, chrupek itp., nie granulki - ostatnio dodałam im taki granulat Versele Laga, albo to jedzą po kryjomu, albo w ogóle nie jedzą, w każdym razie ostatnio widziałam u dziewczyn kolekcję tego na półeczce, w moim łóżku też to znalazłam :x ) + różne zboża/płatki zbożowe, ziarna, kasze (płatki sojowe, płatki 5 zbóż, kasza gryczana, pestki dyni itp.) + zioła Herbal Pets, Natura Szczura i suszone owoce/warzywa + orzechy i bakalie (ale nie za dużo, najczęściej fistaszki i rodzynki) + surowy makaron + pewnie jeszcze coś, o czym zapomniałam 8) .
_________________
Moje ogoniaste słoneczka:
Dziewczyny: Kora, Bella, Nela
Chłopaki: Ferdinand, Kit, Nevis
Po Drugiej Stronie Tęczy: Nora, Vani, Franz
 
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sob Sty 06, 2007 14:48   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Megan dla szczurków zmieszany z suchym makaronem, suchym ryżem, płatkami kukurydzianymi, musli z biedronki 8) , suszonymi bananami, orzeszkami, ziołami HP i co tam mi jeszcze przyjdzie do głowy. Mam wyjątkowo mało wybredne szczury- one zjedzą absolutnie każdą karmę ze smakiem. Nie wiem, czy akurat tak się dobrały, czy ja ich po prostu nie rozpieszczałam :P
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
Mangusta 
ICanHasASnake!



Dołączyła: 12 Lip 2006
Posty: 2458
Wysłany: Sob Sty 06, 2007 22:53   

megan na wagę - mam w sklepie wersję z ziarnami i bez, więc kupuję i mieszam... tylko to jedzą, i nic innego. żadne tam extra vital czy inne burżujstwa, one chcą megana i koniec kropka.
_________________
Gadzinowe: Haribo, Gary; Czterokołowe: Hondziaszek, Granatowa Krowa
 
 
     
Maniak 
...:::Marzena:::...



Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 558
Skąd: Z pierwszej stolicy ;)
Wysłany: Sob Sty 06, 2007 23:30   
   Zwierzątka: szczury, brat


Moje mieszanke własna ale ze sklepu zoologicznego :mrgreen: ale i tak połowe rzeczy nie ruszają...cóż taka natura szczura, trza im dogadzać : :mrgreen:
_________________
whatever you do,. do it well.
 
 
     
sachma 



Zaproszone osoby: 15
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 5423
Skąd: Pruszcz Gd
Wysłany: Nie Sty 07, 2007 00:19   

a nie ma xtra vital...

[ Dodano: Nie Sty 07, 2007 00:22 ]
XtraVtal+ karma dla psow + megan owocowy + platki kukurydziane + slonecznik + dynia + kukurydza + susz warzywny + herbatniki :) wiekszosc znika ;) nie wiem ile to kosztuje.. nie licze ile na ogony wydaje (wole nie wiedziec)
 
 
     
Gość

Wysłany: Nie Sty 07, 2007 13:08   

Cytat:
ps. u nas w rekinie xtravital kosztuje 9,50

Tak, u nas tez, a 12,00 kosztuje karma dla fretek ktora mieszam z XtraVitalem dla szczurow, moj blad.
 
     
Doma 



Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 20
Skąd: warszawa
Wysłany: Pon Sty 08, 2007 18:49   
   Zwierzątka: dwa szczurki, psa i szynszyle


Moje jedzą xtra vital i im smakuje :D
_________________
....
 
 
     
Niuniak 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 133
Skąd: Wrocław
Wysłany: Śro Sty 10, 2007 21:34   
   Zwierzątka: Szczuraki : Manfred, Leon, Kasieńka, Kuba =)


u mnie szczury są czasami karmione karmą dla psa pedigree z wołowiną (najczęściej) lub whiskasem dla kota, ale nie z mojej właśnej inicjatywy - poprostu biegną do kuchni i zanim ja zauważę to zabierają do pokoju i jedzą :/
oprócz tego własna mieszanka - ryż prażony + płatki corn flakes + kilka orzeszków + "ziarna świata - kutia, pszenica łuskana"
i inna firma - TRIXIE - w tej chwili dropsy o smaku owoców lasu :) (ostatnio znalazłam w sklepie - gorąco polecam ;) )
_________________

 
 
     
Oleczka 
Sklep Gryzoland


Dołączyła: 06 Gru 2006
Posty: 67
Skąd: Warszawa - Wola
Wysłany: Czw Sty 11, 2007 17:49   
   Zwierzątka: szczurcie


Versele Laga Prestige Duo rat &mouse Mysia to je bo wet jej to polecil :) i je chetnie :) minusem tej karmy jest to ze jest to cos w stylu granulatu i szczurek nie ma co grzebac w miseczce :( bo wszystko wyglada tak samo :(
 
 
     
Natalia 


Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 23 Sty 2007
Posty: 993
Wysłany: Wto Sty 23, 2007 21:21   

Pamiętajcie, że to, co smakuje szczurom, nie zawsze jest dobre... Zwierzę nie potrafi odróżnić, co jest zdrowe, a co nie. Najbardziej im smakują te kolorowe badziewia znajdujące się w karmach. Co się później odbija na ich zdrowiu... Ja moim szczurom kupię Prestige, w ostateczności Best Friend - zobaczymy, czy będzie im smakowało :mrgreen: . Myślę, że tak, ale niektóre szczury mają wymagania ;) .
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Sty 23, 2007 21:25   

A ja swoim daje granulat Duo rat&mouse bo moje paskudy to wybredne sa i nie zawsze jedza wszystko (a tak musza zjesc wszelkie wartosciowe rzeczy) - nawet im smakuje. :)
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
Gość

Wysłany: Wto Sty 23, 2007 21:48   

Natalia wszyscy doskonale na tym forum o tym wiedza :wink:
 
     
Cola 
dumny student wet :D



Dołączyła: 07 Lis 2005
Posty: 1730
Skąd: Gdańsk/Olsztyn
Wysłany: Wto Sty 23, 2007 22:14   
   Zwierzątka: kot


Off-Topic:
Matylda racja, tu wszyscy takie rzeczy wiedzą, czuję się jedną z mniej zaawansowanych i nie moge przestawić na to, że na epulsowym forum pisza tak strasznie prymitywne tematy....wciąz nie moge sie otrząsnąc, mam ochote wszystkim pozabierać te biedne zwierzęta..:x
_________________
mam kota.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.28 sekundy. Zapytań do SQL: 13