Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Jaką karmą (i z jakim powodzeniem) karmisz swoje szczury?

Jaką karmą (i z jakim powodzeniem) karmisz swoje szczury?
Versele Laga
30%
 30%  [ 271 ]
Xtra Vital
8%
 8%  [ 76 ]
JR Farm
7%
 7%  [ 67 ]
Tima Rattima
6%
 6%  [ 57 ]
Witte Molen
0%
 0%  [ 3 ]
Vitapol
6%
 6%  [ 62 ]
Animals
2%
 2%  [ 18 ]
Megan
2%
 2%  [ 25 ]
Sluis Superior
0%
 0%  [ 0 ]
Best Friend
0%
 0%  [ 2 ]
Deli Nature
0%
 0%  [ 6 ]
Nestor
1%
 1%  [ 15 ]
Wildlife
0%
 0%  [ 2 ]
Vitakraft
7%
 7%  [ 63 ]
Herbal Farm
0%
 0%  [ 7 ]
Herbal Pets
5%
 5%  [ 49 ]
Zuzala
1%
 1%  [ 10 ]
własna mieszanka (jaki skład?)
6%
 6%  [ 59 ]
inna firma/rodzaj karmy (jakie?)
5%
 5%  [ 52 ]
karma dla innych zwierząt (jaka?)
5%
 5%  [ 52 ]
Głosowań: 477
Wszystkich Głosów: 896

Autor Wiadomość
Ebia 


Dołączyła: 13 Lut 2012
Posty: 2876
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Gru 13, 2012 01:22   

Możecie mi podpowiedzieć, jaką karmę najlepiej kupić dla 3 szczurów, z których dwa mają odpowiednią wagę, są aktywne, wszystko spalają i nie powinny chudnąć, chciałabym, aby wagę utrzymały, a trzeci to leniuszkowaty tłuścioch ze słabą kondycją i łapkami, którego koniecznie trzeba odchudzić :roll:
Aktualnie jedzą Labofeed, miałam zamówić Timę albo JR Farm, ale teraz myślę, czy Vilmie nie byłaby lepsza, skoro ma mniej tłuszczu. Chociaż mój grubasek nawet na Labofeedzie nie chudnie (je go i je i je, a potem znów sobie skubnie..), to czy jakaś karma jej pomoże i nie odchudzi mi pozostałych? A ona akurat musi schudnąć. HELP!
 
     
Devona 
(astro)fizyczka



Dołączyła: 18 Sie 2008
Posty: 3981
Wysłany: Czw Gru 13, 2012 01:40   

Ebia, ja odchudzałam szczury na Rat&Mouse Pro, efekty były bardzo dobre, jako przysmak dostawały "fajniejszy" granulat Bephar Care+. Aktualnie próbuję zahamować nadmierny przyrost masy u moich tymczasów, które mieszanki typu musli zjadają w takiej ilości, że jestem w szoku. Niestety, one Pro nie lubią, robią sobie z niego ściółkę ;) , dlatego na razie mają w miskach Labofeed.
_________________
za TM: W, S, J, DM1, K, M, P, DM2, S-a, N, L, B-o, Cz, Sh, OM3, G, A, R, Q, T, Po, Pe, C, B-a, E, Ś, B-k, MM
 
     
mmarcioszka 



Dołączyła: 24 Cze 2010
Posty: 11559
Skąd: Nieporęt/Warszawa
Wysłany: Czw Gru 13, 2012 01:48   
   Zwierzątka: królinka i szczury


Ebia, ja mam teraz Vilmie i poki co jestem zachwycona. Nic praktycznie mie zostaje w misce i poki co waga szczurów nie rośnie(jedzą ją niedługo, więc nie jest to może miarodajne, ale na Timie od razu tyły i mimo że ją lubiły zrezygnowałam i zastąpiłam Labofeedem, ktorego nie lubią, ale jedzą). Jak dla mnie na razie Vilmie jest optymalna : smaczna, dobry skład, nie za droga - teraz znowu ją zamawiam.
_________________
:wavexxs:
Paskudy mmarciochy
Hand made by mmarcioszka
 
     
Ninek 



Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 4588
Skąd: Brzeg
Wysłany: Czw Gru 13, 2012 10:26   
   Zwierzątka: 7 kotów, 2x chomik + pies


Moje baby wciągają Vilmie jak nic innego! Nie zostaje nic w misce, tylko pare takich drobnych, czarnych nasionek, nie wiem co to.
Niestety nie wiem jak będzie z wagą, bo za krótko ją jedzą. No i ja mam tylko jedną babe pulchniejszą, reszta szczupła.
_________________
Ze mną:
Kotowate: Mefisto, Mocca, Mia, Manga, Rambosz, Nyks i Hades. [*] Maura [*]
Chomik dżungarski: Ekler; Chomik syryjski : Truskawka
W pamięci 'stare stado': H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F i 'nowe stado': G, B, M, T, Z, MM, W, P, P i LL
 
     
Ebia 


Dołączyła: 13 Lut 2012
Posty: 2876
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Gru 13, 2012 13:02   

Devona, na Rat&Maus Pro nie chudły Ci pozostałe? Ja właśnie tego się obawiam, że schudną też te, które nie powinny być chudsze.
Chociaż póki co skłaniam się do kupna właśnie Rat&Maus Pro i Vilmie (skoro dziewczyny na razie nie zauważyły przyrostu wagi u swoich ogonów). Na Beaphar może skuszę się za jakiś czas :roll:
W sumie mogłabym zostać przy Labofeedzie, bo wagi 2 pięknie się wyrównały (jedna schudła, druga przytyła - zgodnie z zamierzeniem), ale waga tej trzeciej ani drgnie, a musi spaść
 
     
quagmire 



Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 12121
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Gru 13, 2012 13:11   
   Zwierzątka: Mati, Cielo oraz Finn


Ebia, moje szczury nigdy nie chudły na żadnym granulacie. Ale one kiedyś były od początku granulatowe i po prostu zjadały wszystko. Próbując ich odchudzić musiałam zmniejszać porcje, co skutkowało tym, że byli głodni, a i tak nie chudli.
Pro nie polecam ze względu na zbyt dużą ilość białka - 20%.

Mi się udało odchudzić chłopaków, gdy zaczęli dostawać 85% ilości karmy (zwykła mieszanka, ja akurat robię sama od ponad roku), którą by zjadali, gdyby mieli stały dostęp do karmy. Tylko to chłopcy, inaczej jedzą, mniej się ruszają.
_________________
"I'm not going to ask you if you just said what I think you just said because I know it's what you just said."

Moje Słonka za TM: Syriusz, Lavian, Fado, Miluś, Ayanek, Oliś, Bibuś, Piesio, Ryjek, Zefirek, Nikuś, Deduś, Jumiś, Viguś, Jazzik, Hiruś, Karmelek, Ilduś, Indi, Szuwarek, Zeze, Ledusia, Mauryś, Kleoszek, Naboo, Przemysław, Remus, Marysia, Tosia :serducho:
 
     
Devona 
(astro)fizyczka



Dołączyła: 18 Sie 2008
Posty: 3981
Wysłany: Czw Gru 13, 2012 13:32   

Ebia, nie schudły ;) . Nie wiedziałam, że Pro ma aż tyle białka :shock: . Wcześniej w wersji Duo też był taki skład? Ja zaczynałam odchudzanie szczurów jeszcze od "starej" wersji.
_________________
za TM: W, S, J, DM1, K, M, P, DM2, S-a, N, L, B-o, Cz, Sh, OM3, G, A, R, Q, T, Po, Pe, C, B-a, E, Ś, B-k, MM
 
     
quagmire 



Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 12121
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Gru 13, 2012 13:36   
   Zwierzątka: Mati, Cielo oraz Finn


Devona, raczej tak. Nie martw się, bo Care+ ma 22,5% (Complete też 20%).
Ja nie zwracałam na to uwagi w momencie, gdy karmiłam, a jednak lepszy białkowo jest Selective czy też Labofeed.
_________________
"I'm not going to ask you if you just said what I think you just said because I know it's what you just said."

Moje Słonka za TM: Syriusz, Lavian, Fado, Miluś, Ayanek, Oliś, Bibuś, Piesio, Ryjek, Zefirek, Nikuś, Deduś, Jumiś, Viguś, Jazzik, Hiruś, Karmelek, Ilduś, Indi, Szuwarek, Zeze, Ledusia, Mauryś, Kleoszek, Naboo, Przemysław, Remus, Marysia, Tosia :serducho:
 
     
Devona 
(astro)fizyczka



Dołączyła: 18 Sie 2008
Posty: 3981
Wysłany: Czw Gru 13, 2012 16:33   

Care+ ze względu na cenę i ówczesną ilość szczurów był tylko smakołykiem, tak samo Complete (raz kupiłam więcej, ale szybko się nudził, przynajmniej moim ogonkom).

Na Selective przy kilkunastu szczurach nie było mnie stać, ale Labofeed testuję od jakiegoś czasu i ogólnie jakoś wchodzi, entuzjazmu nie ma, ale strajków głodowych też nie.
_________________
za TM: W, S, J, DM1, K, M, P, DM2, S-a, N, L, B-o, Cz, Sh, OM3, G, A, R, Q, T, Po, Pe, C, B-a, E, Ś, B-k, MM
 
     
Ninek 



Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 4588
Skąd: Brzeg
Wysłany: Czw Gru 13, 2012 20:04   
   Zwierzątka: 7 kotów, 2x chomik + pies


Devona napisał/a:

ale Labofeed testuję od jakiegoś czasu i ogólnie jakoś wchodzi, entuzjazmu nie ma, ale strajków głodowych też nie.

U mnie jest strajk, ale mojej rodzicielki :roll: Pt.: "Jak ona może was takimi trocinami karmić? Macie, pańcia wam da po chrupeczku" (kukurydzianym) :lol:
Szczury jedzą i nie grymaszą. Wszystkie poza ślepą Grażyną. Ona nie rusza, przenosi z miski do kącika w którym sika :P W poprzednim domu miała pinio, może to przez to? :P Wygląda podobnie xD
_________________
Ze mną:
Kotowate: Mefisto, Mocca, Mia, Manga, Rambosz, Nyks i Hades. [*] Maura [*]
Chomik dżungarski: Ekler; Chomik syryjski : Truskawka
W pamięci 'stare stado': H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F i 'nowe stado': G, B, M, T, Z, MM, W, P, P i LL
 
     
pszczoła 
uczulona na hipokryzję



Dołączyła: 25 Lis 2010
Posty: 3661
Skąd: Poznań / Gryfice
Wysłany: Czw Gru 13, 2012 20:42   

klimejszyn napisał/a:
granulat tej samej firmy dla szczurków

klimejszyn, czy mogłabyś podać skład (białko, tłuszcz itd.) tej karmy? Na stronie sklepu nie ma tej informacji (?).

Off-Topic:
Straszna szkoda, że nie mogę moim podawać Vilmie :(

_________________
Ze mną: Yankes of Anahata, Faun i Syrio Forel of Anahata, Irytek SR
Na zawsze w sercu: Carlos, Olli, Ozzy SR, Huragan of NL :(

 
 
     
klimejszyn 



Dołączyła: 05 Sty 2010
Posty: 382
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw Gru 13, 2012 21:43   

pszczółka napisał/a:
klimejszyn napisał/a:
granulat tej samej firmy dla szczurków

klimejszyn, czy mogłabyś podać skład (białko, tłuszcz itd.) tej karmy? Na stronie sklepu nie ma tej informacji (?).

- białka surowe 17,5%
- włókno surowe 4,5%
- oleje i tłuszcze 5%
- substancje nieorganiczne 5%
_________________
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie,2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
 
     
pszczoła 
uczulona na hipokryzję



Dołączyła: 25 Lis 2010
Posty: 3661
Skąd: Poznań / Gryfice
Wysłany: Czw Gru 13, 2012 22:15   

klimejszyn, dzięki :)
_________________
Ze mną: Yankes of Anahata, Faun i Syrio Forel of Anahata, Irytek SR
Na zawsze w sercu: Carlos, Olli, Ozzy SR, Huragan of NL :(

 
 
     
Kami 



Dołączyła: 19 Maj 2011
Posty: 1446
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto Sty 08, 2013 22:56   
   Zwierzątka: nie ma :(


Jakiś czas temu zmieniłam Timę na Vilmie i zdecydowanie polecam. Na moje oko ma więcej ziaren, a mniej granulek niż Tima, ale poza tym wygląda tak samo. Szczurom smakuje i z miski znika wszystko. Duży plus za mniejszą zawartość tłuszczu i niższą cenę - do Timy raczej nie wrócimy. :wink:
_________________
Moje słoneczka:
Roxanne Weasley HF (16.08.2011 - 1.06.2013)
Batalia SR (1.03.2012 - 15.12.2013)
Bellatrix Lestrange HF (16.08.2011 - 21.10. 2014)
Bitwa SR - (1.03.2012-13.04.2015)
:serducho: :serducho: :serducho: :serducho:
 
 
     
mmarcioszka 



Dołączyła: 24 Cze 2010
Posty: 11559
Skąd: Nieporęt/Warszawa
Wysłany: Wto Sty 08, 2013 22:58   
   Zwierzątka: królinka i szczury


Kami, widzę że jest nas coraz więcej - ją też już całkiem się przerzuciłam na Filmie i polecam ;)
_________________
:wavexxs:
Paskudy mmarciochy
Hand made by mmarcioszka
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.17 sekundy. Zapytań do SQL: 10