Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Kiedy jest odpowiedni czas, żeby zostać hodowcą?
Autor Wiadomość
aneczka1-13 


Dołączyła: 09 Maj 2010
Posty: 866
Skąd: P-ń(WLKP)/Żabice(Lubuskie)
Wysłany: Śro Kwi 04, 2012 13:26   
   Zwierzątka: ;(


L. napisał/a:
a czy dokształcasz się też w kwestii tego jakich odmian nie można łączyć i dlaczego? potrafisz je wymienić i podać powody? bo jest ich zdecydowanie więcej niż tylko megacolon u szczurów z "dużą ilością bieli".


No właśnie nie mogę znaleźć źródeł odnośnie większej ilości info odnośnie tego. Wiem tylko że downunder+ downunder jest śmiertelnym połączeniem. No oczywiście oprócz połaczeń dających megacolon.
_________________
https://trafficmonsoon.com/?ref=aneczka1992
Zarabianie w necie chętnie odpowiem na pytania na pw
 
 
     
quagmire 



Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 12121
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Kwi 04, 2012 13:27   
   Zwierzątka: Mati, Cielo oraz Finn


Pearl też.
_________________
"I'm not going to ask you if you just said what I think you just said because I know it's what you just said."

Moje Słonka za TM: Syriusz, Lavian, Fado, Miluś, Ayanek, Oliś, Bibuś, Piesio, Ryjek, Zefirek, Nikuś, Deduś, Jumiś, Viguś, Jazzik, Hiruś, Karmelek, Ilduś, Indi, Szuwarek, Zeze, Ledusia, Mauryś, Kleoszek, Naboo, Przemysław, Remus, Marysia, Tosia :serducho:
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Kwi 04, 2012 13:31   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


Będę wdzięczna za przeniesienie tej dyskusji na forum SHSRP lub stworzenie kolejnego tematu - ewentualnie dołączenie się do już istniejącego. Chodzi o to, żeby ten wątek pokazywał, ile trzeba czasu, żeby przygotować się do hodowli i co ogólnie należy przemyśleć. Temat odmian i wiedzy to chyba już trochę inny aspekt sprawy.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
Niamey 
Zhongguo!



Dołączyła: 09 Sty 2009
Posty: 3537
Skąd: Szanghaj
Wysłany: Śro Kwi 04, 2012 14:14   

aneczka1-13, z takich rad "pozaszczurzych" - angielski, angielski, angielski :) Bez tego naprawdę ciężko, bo mimo wszystko większość informacji można znaleźć właśnie w tym języku, plus dogadywanie się z zagranicznymi hodowcami. Oczywiście wszelki inne języki nie zaszkodzą, ale jako takie czytanie po angielsku to podstawa.

Klauduska bardzo dobrze pisze - jak się wejdzie w środowisko hodowlane, odkrywa się mnóstwo rzeczy, o których wcześniej się nawet nie myślało, dobrze jest dać sobie dużo czasu na zdobycie doświadczenia, zanim zacznie się hodować.
_________________
moje szczuraki
Pino*Myszka*Diuna*Zefir*Śmietanka*Lotta*,Migotka*Mimbla*Ponyo*Kikimora*Archa*Bucca*Beren*Itka*
 
     
majlena 
zawsze pozytywnie



Dołączyła: 16 Cze 2011
Posty: 1849
Skąd: Łódź
Wysłany: Śro Kwi 04, 2012 17:36   
   Zwierzątka: obecnie w sferze marzeń


a powiedzcie mi, czy w SHSRP są na tyle mili i pomocni ludzie, którzy pomogliby w zdobyciu wiedzy potrzebnej do założenia hodowli, czyli nie tylko rozmowy, ale i materiały, książki... i czy pomogliby w założeniu hodowli?

a czy hodowca może mieć tylko jednego współhodowcę? jak np. L. i Żywym_trudniej.

i czy osoba posiadająca szczura hodowlanego na współwłasność z hodowcą musi mieć status hodowcy?

i ostatnie na razie: czy ze względu na opłaty lepiej zgłosić się do SHSRP na początku roku? :mrgreen:
_________________
-> B.RAT: miniusie, kreciki, fragles oraz koralikowiec
WWW Ą-Trumpusia, WWW Ąqysia(Dywan), Sanders Flytrap Kärpäsloukku(Pułapka) oraz Dziedzic Morfeusza
Figa, Czarna Magia, Bzdurka, Lulu, Nutka, Choco, Bańka, Limonka, Rurka, Duszyczka, WWW Arbuzia i ...

a także bRATkowe gratki do szczurzej klatki <- tymczasowo nie szyję... proszę czekać na mój powrót do gry.
 
     
aneczka1-13 


Dołączyła: 09 Maj 2010
Posty: 866
Skąd: P-ń(WLKP)/Żabice(Lubuskie)
Wysłany: Śro Kwi 04, 2012 19:14   
   Zwierzątka: ;(


Co do angielskiego to ogólnie ten język umiem dośc dobrze ale pozostaje problem z tym naukowym angielskim którego nie umiem. I nie mogę znaleźć słownika takiego naukowego.
_________________
https://trafficmonsoon.com/?ref=aneczka1992
Zarabianie w necie chętnie odpowiem na pytania na pw
 
 
     
wuwuna 



Zaproszone osoby: 4
Dołączyła: 15 Kwi 2008
Posty: 9886
Skąd: warszawa
Wysłany: Śro Kwi 04, 2012 19:45   
   Zwierzątka: Koronolo i jego królestwo


majlena napisał/a:
a powiedzcie mi, czy w SHSRP są na tyle mili i pomocni ludzie, którzy pomogliby w zdobyciu wiedzy potrzebnej do założenia hodowli, czyli nie tylko rozmowy, ale i materiały, książki... i czy pomogliby w założeniu hodowli?
Taki jest cel SHSRP. Każdy w miarę możliwości czasowych na pewno chętnie pomoże. Wystarczy tylko poprosić.

majlena napisał/a:
a czy hodowca może mieć tylko jednego współhodowcę? jak np. L. i Żywym_trudniej.
Tak właściciel może mieć jednego współwłaściciela.

majlena napisał/a:
i czy osoba posiadająca szczura hodowlanego na współwłasność z hodowcą musi mieć status hodowcy?
nie. nie musi.

majlena napisał/a:
i ostatnie na razie: czy ze względu na opłaty lepiej zgłosić się do SHSRP na początku roku?
nie ma znaczenia. Płatności można rozłożyć na raty. Czyli nie trzeba płacić całości wstępując pod koniec roku.
_________________

Szczurkowe Laleczki

w bajkowej krainie do której i ja zmierzam...Aweszelle, Wowo, Ydżynty, Reggae, Ingraadu, Gunnar, CH.P.Ramudilka, Uoi, Wuneczka, Mastomys, Qremkline Qundelek, Bowdaraża, Xibbula, Kóelkonos, Tepikól, Góró Jokómkel, Gygymeszl, Gymýmmöl, Flip, Umúmrúl, Champion, Raś, Hebreebreel, Werdamerda, Enty Emiśmiś, Diópiószele, Charlie, Gín Géžužůý, Awwu, Bůxůwůxib, Umumul, Uau-uu, Dżyliki, Ju-Wu-Tumpek
Ostatnio zmieniony przez wuwuna Czw Kwi 05, 2012 12:40, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
     
pszczoła 
uczulona na hipokryzję



Dołączyła: 25 Lis 2010
Posty: 3661
Skąd: Poznań / Gryfice
Wysłany: Śro Kwi 04, 2012 19:45   

Ja jeszcze dodam, że aby być dobrym hodowcą trzeba mieć duuuuże doświadczenie ze szczurami. Przeżyć różne stadne i niestadne chorowania, problemy w ustalaniu hierarchii, nauczyć się i rozumieć szczurze zachowania, i być przygotowanym na ich śmierci (co mocno daje w kość). Ja ponad rok mam szczury i dalej uważam siebie za laika, szczególnie w kwestiach szczurzych chorób. Mimo że dużo czytam i rozmawiam z ludźmi. Więc najpierw proponowałabym kilka lat pobyć ze szczurami, przejść wiele na własnej skórze, bo dopiero wtedy oczy się otwierają i można podjąć świadomie decyzję o hodowli. Ale to tylko moje zdanie ;)
_________________
Ze mną: Yankes of Anahata, Faun i Syrio Forel of Anahata, Irytek SR
Na zawsze w sercu: Carlos, Olli, Ozzy SR, Huragan of NL :(

 
 
     
majlena 
zawsze pozytywnie



Dołączyła: 16 Cze 2011
Posty: 1849
Skąd: Łódź
Wysłany: Śro Kwi 04, 2012 21:17   
   Zwierzątka: obecnie w sferze marzeń


wuwuna, dziękuję bardzo za odp.
pszczółka, w sumie to masz rację, ale to tez zależy.
jedni mogą mieć intensywne doświadczenia, a inni żadnych większych problemów i cięższych przypadków przez lata.
fajnie by było, jakby nowy hodowca mógłby być pod opieką doświadczonego promotora :P
_________________
-> B.RAT: miniusie, kreciki, fragles oraz koralikowiec
WWW Ą-Trumpusia, WWW Ąqysia(Dywan), Sanders Flytrap Kärpäsloukku(Pułapka) oraz Dziedzic Morfeusza
Figa, Czarna Magia, Bzdurka, Lulu, Nutka, Choco, Bańka, Limonka, Rurka, Duszyczka, WWW Arbuzia i ...

a także bRATkowe gratki do szczurzej klatki <- tymczasowo nie szyję... proszę czekać na mój powrót do gry.
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Kwi 04, 2012 21:22   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


majlena, i jest. Pod opieką całego SHSRP, jeśli tylko chce.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
Asmena 
alv



Dołączyła: 22 Cze 2010
Posty: 594
Skąd: Poznań
Wysłany: Śro Kwi 04, 2012 22:17   

aneczka1-13, przecież chociażby w poznańskim Omnibusie jest spory wybór słowników tematycznych, dwa dni temu na bank widziałam medyczny.
_________________
Ze mną: Chiki, Ama, Yoru, Bambi, Latte
Za TM: Akai, Filip, Aida, Naka, Lucy, Labisia, Kate, Mariusz, Nezumi, Doku, Haya, Chibi, Riku, Shinju, Kambru, Hagu, Sukui, Arai
 
 
     
majlena 
zawsze pozytywnie



Dołączyła: 16 Cze 2011
Posty: 1849
Skąd: Łódź
Wysłany: Śro Kwi 04, 2012 23:44   
   Zwierzątka: obecnie w sferze marzeń


fajnie, może za jakiś czas zacznę się tym interesować na poważnie. na razie nie czuję się na siłach.
marzy mi się stado samiczek i maluchy. jak się raz miało maluchy, to miłość zostaje i ciągnie do hodowli. zwłaszcza kiedy wszelkie informacje o szczurach, zachowaniach i genetyce ciekawią.

przemyślę wstąpienie do SHSRP
_________________
-> B.RAT: miniusie, kreciki, fragles oraz koralikowiec
WWW Ą-Trumpusia, WWW Ąqysia(Dywan), Sanders Flytrap Kärpäsloukku(Pułapka) oraz Dziedzic Morfeusza
Figa, Czarna Magia, Bzdurka, Lulu, Nutka, Choco, Bańka, Limonka, Rurka, Duszyczka, WWW Arbuzia i ...

a także bRATkowe gratki do szczurzej klatki <- tymczasowo nie szyję... proszę czekać na mój powrót do gry.
 
     
pszczoła 
uczulona na hipokryzję



Dołączyła: 25 Lis 2010
Posty: 3661
Skąd: Poznań / Gryfice
Wysłany: Czw Kwi 05, 2012 00:05   

majlena napisał/a:
a inni żadnych większych problemów i cięższych przypadków przez lata.

a gdzie są tacy? :shock:

majlena, ja tylko wyraziłam swoje zdanie, a że aktualnie dostaję nieźle w kość (i w portfel) to jestem dość sceptycznie nastawiona. A hodowla to nie tylko opieka nad maluszkami, zachęcam do rozmowy z hodowcami, jak to naprawdę jest ;) Bo z zewnątrz można mieć różne wyobrażenia związane z hodowlą, a potem obić się o rzeczywistość. Jeśli lubisz opiekować się maluchami, może spróbuj najpierw być DT, często są ciężarne samiczki. To na pewno wzbogaci Twoje doświadczenia ;)
I w żaden sposób nie próbuję nikogo odwieść od tego pomysłu. Mamy mało hodowli w Polsce i przydałoby się jeszcze kilka ;)
_________________
Ze mną: Yankes of Anahata, Faun i Syrio Forel of Anahata, Irytek SR
Na zawsze w sercu: Carlos, Olli, Ozzy SR, Huragan of NL :(

 
 
     
majlena 
zawsze pozytywnie



Dołączyła: 16 Cze 2011
Posty: 1849
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Kwi 05, 2012 00:33   
   Zwierzątka: obecnie w sferze marzeń


pszczółka napisał/a:
majlena napisał/a:
a inni żadnych większych problemów i cięższych przypadków przez lata.

a gdzie są tacy? :shock:

majlena, ja tylko wyraziłam swoje zdanie, a że aktualnie dostaję nieźle w kość (i w portfel) to jestem dość sceptycznie nastawiona. A hodowla to nie tylko opieka nad maluszkami, zachęcam do rozmowy z hodowcami, jak to naprawdę jest ;) Bo z zewnątrz można mieć różne wyobrażenia związane z hodowlą, a potem obić się o rzeczywistość. Jeśli lubisz opiekować się maluchami, może spróbuj najpierw być DT, często są ciężarne samiczki. To na pewno wzbogaci Twoje doświadczenia ;)
I w żaden sposób nie próbuję nikogo odwieść od tego pomysłu. Mamy mało hodowli w Polsce i przydałoby się jeszcze kilka ;)


ja rozumiem, jaki masz tok myślenia, bo z wszystkim, co piszesz się zgadzam i podzielam Twoje zdanie. bardzo wręcz mnie cieszy, że wiele osób na tym forum ma takie myślenie. i że mam się tu od kogo uczyć i do kogo pisać o radę.

co do małych problemów, to rzeczywiście przegięłam z tymi latami. :P pomyślałam trochę o sobie i że prawdopodobnie są inni, co nie mieli w stadzie tylu chorób. wiadomo, jak coś się dzieje złego więcej się o tym pisze i czyta i prosi o rady. jak jest wszystko ok, to się cieszy zdrowiem i mniej opowiada. ja miałam ok. 2,5roku łącznie 5 szczurów i naprawdę chorób prawie wcale nie było. dziki fart, tylko i wyłącznie. a może mniejsza świadomość. nawet mi nigdy nie kichały, nie brały antybiotyków, ani sterydów. owszem pod koniec ich życia było ciężko, bo wszystkie prawie w jednym wieku i jedno za drugim umierało. tu trzeba mieć siłę, żeby znieść śmierć szczurów. ale to było kiedyś, kiedyś. wielu szczegółów już nie pamiętam. więc nie mam co dyskutować.

nie będę zaprzeczać, że szczury są chorowite, bo to fakt. i potrafią dać w kość i koszty utrzymania, wet, operacje, chorobówki. jestem tego świadoma. niestety :P

lubię opiekować się szczurami, nie tylko maluchami. włącza mi się GMR, owszem, ale fakt, że ostatnio przygarnęłam niechciane ponad roczne dziewczynki w jakiś sposób pokazuje moją miłość do szczurów a nie tylko zachwyt maluszkami. ale nie o tym, nie o tym.

tak planuję być DT, jak tylko połączę w stado moją czwórkę :) klatka się zwolni. zobaczymy też jak będzie z moją pracą. jestem chętna do pomocy.

nie rzucam się na głęboką wodę ani w przepaść, staram się myśleć realistycznie, nie nakręcam się, mierzę swoje siły, dlatego to wszystko potrwa.

hodowla na razie to tylko marzenia, za małą mam wiedzę, doświadczenie i niewystarczające warunki według mnie. ale wszystko powoli, może kiedyś doczekam, popracuję nad sobą i porwę się na tę ciężką harówkę i wielką odpowiedzialność.
a może nie...
_________________
-> B.RAT: miniusie, kreciki, fragles oraz koralikowiec
WWW Ą-Trumpusia, WWW Ąqysia(Dywan), Sanders Flytrap Kärpäsloukku(Pułapka) oraz Dziedzic Morfeusza
Figa, Czarna Magia, Bzdurka, Lulu, Nutka, Choco, Bańka, Limonka, Rurka, Duszyczka, WWW Arbuzia i ...

a także bRATkowe gratki do szczurzej klatki <- tymczasowo nie szyję... proszę czekać na mój powrót do gry.
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Kwi 05, 2012 10:42   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


majlena, jak Ciebie czytam, to mi bardzo kogoś przypominasz... Kogoś, kto uważam, że ma zadatki na bycie hodowcą bardzo dobrym, o ile czasoprzestrzeń tej istocie na to pozwoli.

Jeśli kiedyś poczujesz, że masz siłę na martwienie się nie tylko o swoje kilka szczurów, ale i o kilkadziesiąt w innych rękach, to ja nie będę protestować. Przeciwnie.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.16 sekundy. Zapytań do SQL: 12