Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Kiedy jest odpowiedni czas, żeby zostać hodowcą?
Autor Wiadomość
aneczka1-13 


Dołączyła: 09 Maj 2010
Posty: 866
Skąd: P-ń(WLKP)/Żabice(Lubuskie)
Wysłany: Pon Kwi 02, 2012 15:25   
   Zwierzątka: ;(


Wydaje mi się że temat jest najbardziej odpowiedni. Bo mnie nurtuje jedno pytanie. Wiem że nie będąc zrzeszona, jak kupię szczura, to nie ma on praw hodowlanych. A czy jeśli, mając już takiego szczura, zostanę hodowcą, to czy on nabywa te prawa hodowlane?? Czy liczą się tylko szczury nabyte po zostaniu już hodowcą??

[ Komentarz dodany przez: AngelsDream: Pon Kwi 02, 2012 16:34 ]
Błędy poprawione. AD

[ Komentarz dodany przez: AngelsDream: Wto Kwi 03, 2012 23:32 ]
Wydzielone z tematu Rozmnażanie szczurów rodowodowych poza SHSRP: http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=7065
_________________
https://trafficmonsoon.com/?ref=aneczka1992
Zarabianie w necie chętnie odpowiem na pytania na pw
Ostatnio zmieniony przez AngelsDream Pon Kwi 02, 2012 15:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
baradwys 
Catch Me If You Can



Zaproszone osoby: 4
Dołączyła: 15 Gru 2008
Posty: 3398
Skąd: Gorzkowice/Rybnik
Wysłany: Pon Kwi 02, 2012 15:30   

aneczka1-13, to zależy od tego gdzie się zrzeszysz. Z tego co pamiętam w SHSRP prosisz hodowcę macierzystego i chyba zarząd o zgodę do nadania takich praw Twojemu szczurowi. W zagranicznych związkach (czechy i słowacja) wszystko zależy od tego jak umówiłaś się z hodowcą macierzystym, jeśli wyraża on zgodę na rozmnażanie to masz szczura hodowlanego.
_________________
Informacja od MT: Osoba korzystała z cudzego loginu i hasła (bez zgody tej osoby), by czytać forum. Za kradzież konta otrzymała ban stały. AD
 
 
     
quagmire 



Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 12121
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Kwi 02, 2012 15:34   
   Zwierzątka: Mati, Cielo oraz Finn


W SHSRP to hodowca nadaje prawa hodowlane.
(lub ewentualnie Zarząd)
_________________
"I'm not going to ask you if you just said what I think you just said because I know it's what you just said."

Moje Słonka za TM: Syriusz, Lavian, Fado, Miluś, Ayanek, Oliś, Bibuś, Piesio, Ryjek, Zefirek, Nikuś, Deduś, Jumiś, Viguś, Jazzik, Hiruś, Karmelek, Ilduś, Indi, Szuwarek, Zeze, Ledusia, Mauryś, Kleoszek, Naboo, Przemysław, Remus, Marysia, Tosia :serducho:
 
     
wuwuna 



Zaproszone osoby: 4
Dołączyła: 15 Kwi 2008
Posty: 9886
Skąd: warszawa
Wysłany: Pon Kwi 02, 2012 17:11   
   Zwierzątka: Koronolo i jego królestwo


aneczka1-13, i w polsce i za granicą w każdym momencie można poprosić o nadanie praw, czy to przez hodowcę czy zarząd nadzorujący. Bardzo jest podobnie na całym świecie.
_________________

Szczurkowe Laleczki

w bajkowej krainie do której i ja zmierzam...Aweszelle, Wowo, Ydżynty, Reggae, Ingraadu, Gunnar, CH.P.Ramudilka, Uoi, Wuneczka, Mastomys, Qremkline Qundelek, Bowdaraża, Xibbula, Kóelkonos, Tepikól, Góró Jokómkel, Gygymeszl, Gymýmmöl, Flip, Umúmrúl, Champion, Raś, Hebreebreel, Werdamerda, Enty Emiśmiś, Diópiószele, Charlie, Gín Géžužůý, Awwu, Bůxůwůxib, Umumul, Uau-uu, Dżyliki, Ju-Wu-Tumpek
 
 
     
aneczka1-13 


Dołączyła: 09 Maj 2010
Posty: 866
Skąd: P-ń(WLKP)/Żabice(Lubuskie)
Wysłany: Pon Kwi 02, 2012 22:20   
   Zwierzątka: ;(


Czyli rozumiem że jeśli bym kupiła szczura nie będąc hodowcą i poźniej nim została to żeby miał prawa hodowlane to muszę poprosić o to zarząd lub hodowcę. A można się już na wstępie biorąc szczura o to umówić. Takie coś też istnieje??
_________________
https://trafficmonsoon.com/?ref=aneczka1992
Zarabianie w necie chętnie odpowiem na pytania na pw
 
 
     
wuwuna 



Zaproszone osoby: 4
Dołączyła: 15 Kwi 2008
Posty: 9886
Skąd: warszawa
Wysłany: Pon Kwi 02, 2012 22:28   
   Zwierzątka: Koronolo i jego królestwo


aneczka1-13, po co ci szczur hodowlany? Chciałabyś mieć miot? Jeśli tak to można spytać hodowcę, który planuje miot czy zechciałby podpisać z Tobą umowę współwłasnościową.
Czasem hodowcy sami szukają swoim maluchom do hodowli domków. Ale uprzedzam, że dany hodowca musiał by ciebie znać dobrze i ufać i akurat nie zostawić sobie wnuka.

Jeśli chciałabyś zostać hodowcą, to trzeba zapisać się do shsrp odbyć stać, poznać regulaminy. Tak wszystkiego się dowiesz.
_________________

Szczurkowe Laleczki

w bajkowej krainie do której i ja zmierzam...Aweszelle, Wowo, Ydżynty, Reggae, Ingraadu, Gunnar, CH.P.Ramudilka, Uoi, Wuneczka, Mastomys, Qremkline Qundelek, Bowdaraża, Xibbula, Kóelkonos, Tepikól, Góró Jokómkel, Gygymeszl, Gymýmmöl, Flip, Umúmrúl, Champion, Raś, Hebreebreel, Werdamerda, Enty Emiśmiś, Diópiószele, Charlie, Gín Géžužůý, Awwu, Bůxůwůxib, Umumul, Uau-uu, Dżyliki, Ju-Wu-Tumpek
Ostatnio zmieniony przez AngelsDream Pon Kwi 02, 2012 22:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
aneczka1-13 


Dołączyła: 09 Maj 2010
Posty: 866
Skąd: P-ń(WLKP)/Żabice(Lubuskie)
Wysłany: Wto Kwi 03, 2012 08:08   
   Zwierzątka: ;(


Wiem. Ogolnie to mam takie plany ale to dopiero jak skończę studia i wyniosę się z domu :wink: . Więc jeszcze trochę czasu jest. A póki co próbuję się dowiadywać różnych rzeczy.

[ Komentarz dodany przez: AngelsDream: Wto Kwi 03, 2012 10:29 ]
Pisownia poprawna: póki co. AD
_________________
https://trafficmonsoon.com/?ref=aneczka1992
Zarabianie w necie chętnie odpowiem na pytania na pw
Ostatnio zmieniony przez AngelsDream Wto Kwi 03, 2012 09:28, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Kwi 03, 2012 08:20   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


aneczka1-13, lepiej zapisać się wcześniej, bo trzeba mieć w SHSRP staż i zdany egzamin. :)
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
Nakasha 



Dołączyła: 16 Cze 2007
Posty: 9971
Skąd: Białystok/Kuriany
Wysłany: Wto Kwi 03, 2012 10:34   
   Zwierzątka: 3 psy, 2 kotki


aneczka1-13, jeśli chcesz wziąć szczura z zamiarem przyszłego zostania hodowcą i rozmnożenia go - możesz zwyczajnie porozmawiać z hodowcą macierzystym o umowie współwłasności.

Teoretycznie mogłabyś kupić samca, potem wstąpić do SHSRP, poczekać pół roku, zdać egzamin, itp. i potem nadać mu uprawienia hodowlane. Ale w praktyce lepiej umówić się na współwłasność. ;)
_________________
Za TM: 95 szczurzych duszyczek [*]
 
 
     
aneczka1-13 


Dołączyła: 09 Maj 2010
Posty: 866
Skąd: P-ń(WLKP)/Żabice(Lubuskie)
Wysłany: Wto Kwi 03, 2012 17:34   
   Zwierzątka: ;(


No oczywiście wcześniej jakoś pod koniec studiów (a jestem dopiero na I roku) wstąpię do SHSRP tak żeby mieć ten staż 0,5 roku i zdać egzamin.
_________________
https://trafficmonsoon.com/?ref=aneczka1992
Zarabianie w necie chętnie odpowiem na pytania na pw
 
 
     
susurrement 
i'm a dreamer.



Dołączyła: 08 Kwi 2009
Posty: 3379
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Kwi 03, 2012 17:40   
   Zwierzątka: 2 susły, jeż i piesy dwa a Nela z rodzicami


aneczka1-13, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby wstąpić już - im dłużej będziesz i zobaczysz to wszystko od środka tym większa będzie Twoja wiedza ;)
_________________
dwa susły, jeż Zefir; psy Pikolo i Molly, Nela
za TM Po, Tori, Timon, Pumba, Tosia, Misia, Tina, Mimi, Plamka, Bonifacy, Filemon, Miracle of A, Chandrika of A, Czekoladka of A, Elodie SR, Timba, Groteska of A, Czereśnia of A, Iluzja SR, Magnolia, Destiny of A, Molly, Moduł of A, Konwalia of A, Helenka SR, Pció, Mabelle of A, Kokardka, Koniczynka SR, Gracja SR, Kami of R4U, Pasja, Vivienne of A, Bamse, Vinci of A, Kulka, Kiss of RAT4U, Antonine B, N, B&B, Krunio, Biszkopcik, Bilbo, Fiona, Molly, Całusek, Bójka, Skarpetka, Brawurka, Bajka. Tościk i Huk & Przytulak, Lucek, Puszka, Rich i Stefan
 
     
wuwuna 



Zaproszone osoby: 4
Dołączyła: 15 Kwi 2008
Posty: 9886
Skąd: warszawa
Wysłany: Wto Kwi 03, 2012 18:19   
   Zwierzątka: Koronolo i jego królestwo


aneczka1-13, nie trzymaj się tak sztywnie reguł i okresów czasu.
Pół roku to jest mało, a trzeba spełnić masę innych rzeczy po drodze. Pokazać się z jak najlepszej strony i dużo się dowiedzieć. Ja proponuję wstąpić wcześniej i poznać jakie mamy zasady i jak to działa od środka. Hodowla to bardzo pracochłonna, wysoce kosztowna i odpowiedzialna sprawa. Nie każdy da radę psychicznie.
_________________

Szczurkowe Laleczki

w bajkowej krainie do której i ja zmierzam...Aweszelle, Wowo, Ydżynty, Reggae, Ingraadu, Gunnar, CH.P.Ramudilka, Uoi, Wuneczka, Mastomys, Qremkline Qundelek, Bowdaraża, Xibbula, Kóelkonos, Tepikól, Góró Jokómkel, Gygymeszl, Gymýmmöl, Flip, Umúmrúl, Champion, Raś, Hebreebreel, Werdamerda, Enty Emiśmiś, Diópiószele, Charlie, Gín Géžužůý, Awwu, Bůxůwůxib, Umumul, Uau-uu, Dżyliki, Ju-Wu-Tumpek
 
 
     
Niamey 
Zhongguo!



Dołączyła: 09 Sty 2009
Posty: 3537
Skąd: Szanghaj
Wysłany: Wto Kwi 03, 2012 18:54   

też radzę wcześniejsze zobaczenie "od środka" jak to wygląda :) Można wtedy skonfrontować swoje wyobrażenie z rzeczywistością, ale też dużo się dowiedzieć, rozwinąć palny hodowlane, śledzić linie itp.
_________________
moje szczuraki
Pino*Myszka*Diuna*Zefir*Śmietanka*Lotta*,Migotka*Mimbla*Ponyo*Kikimora*Archa*Bucca*Beren*Itka*
 
     
aneczka1-13 


Dołączyła: 09 Maj 2010
Posty: 866
Skąd: P-ń(WLKP)/Żabice(Lubuskie)
Wysłany: Wto Kwi 03, 2012 19:34   
   Zwierzątka: ;(


Z tym też że ja na razie nawet w ogóle nie mogę mieć szczurów ze względu na mamę. Więc to tak trochę dziwnie być w takim stowarzyszeniu i nie mieć wcale szczurów.
_________________
https://trafficmonsoon.com/?ref=aneczka1992
Zarabianie w necie chętnie odpowiem na pytania na pw
Ostatnio zmieniony przez smeg Wto Kwi 03, 2012 19:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Asmena 
alv



Dołączyła: 22 Cze 2010
Posty: 594
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto Kwi 03, 2012 19:37   

aneczka1-13, dlaczego dziwne? Podejrzewam, że należenie do SHSRP to coś więcej niż tylko robienie fotek szczurom :lol: Przecież możesz nabywać samą wiedzę merytoryczną.
_________________
Ze mną: Chiki, Ama, Yoru, Bambi, Latte
Za TM: Akai, Filip, Aida, Naka, Lucy, Labisia, Kate, Mariusz, Nezumi, Doku, Haya, Chibi, Riku, Shinju, Kambru, Hagu, Sukui, Arai
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.19 sekundy. Zapytań do SQL: 15