Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Kalkulator szczurzych klatek
Autor Wiadomość
Cegriiz 
Avaria



Dołączyła: 26 Sie 2011
Posty: 4899
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Paź 05, 2012 12:42   
   Zwierzątka: Kupa szczura i cztery myszy


50cm 58 i 36 - to są wymiary klatki ?
Na minusie jest, bo klatka za mała.

Kup nową klatkę, to i więcej wyposażenia, to będzie na plusie :P
Zresztą powinnaś skoro szczury mają mieć komfort.
_________________
Moje ogony
 
 
     
Asaurus 
Arg!



Dołączył: 17 Lis 2006
Posty: 1315
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Paź 06, 2012 15:27   
   Zwierzątka: Raum,Godryk,Fejn,Qworonog,Castiel,Inias,Lugh,Liczący,Lekki


didko, klatka jest za mała, co zresztą kalkulator wypisuje na samym dole.
 
 
     
daciuniaa 



Dołączyła: 04 Paź 2012
Posty: 55
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Sob Paź 06, 2012 17:01   
   Zwierzątka: 3 szczurki (Tequila, Mojito, Martini) i piesek Jessi :)


Kalkulator świetny! :) Ten z fancy jest zdecydowanie za mało precyzyjny... U mnie wyszło, że mogę mieć ok 6 szczurków a mam w tej klatce tylko trzy (w tym dwa miesięczne maluchy) więc upewniłam się, że maleństwa mają duuuuużo miejsca :) )
 
     
Cegriiz 
Avaria



Dołączyła: 26 Sie 2011
Posty: 4899
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Paź 06, 2012 17:05   
   Zwierzątka: Kupa szczura i cztery myszy


daciuniaa, mają, tylko oczywiście trzeba odpowiednią ilość półek mieć, aby np, taka ilość szczurów mogła funkcjonować w klatce :)
_________________
Moje ogony
 
 
     
daciuniaa 



Dołączyła: 04 Paź 2012
Posty: 55
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Sob Paź 06, 2012 17:11   
   Zwierzątka: 3 szczurki (Tequila, Mojito, Martini) i piesek Jessi :)


Wiem wiem :) Półeczki są, hamaczki są :D
 
     
maris 



Dołączyła: 25 Mar 2009
Posty: 1571
Skąd: Gierałtowice/Warszawa
Wysłany: Nie Paź 07, 2012 11:37   
   Zwierzątka: 5 Ogonków i Bożątko ;)


Nieźle, wyszło mi, że mam klatkę na max. 21 szczurów :P A mieszka w niej teraz piątka :)
Choć jak patrzę na tę klatkę, to wydaje mi się za mała na 21, tak 12 to optymalne warunki, do 15 jeszcze ok. ale dla większej ilości byłoby już zbyt ciasno, mimo iż mam dużo wyposażenia (średnia wysokość użytkowa klatki: 15,7cm).

Asaurus, wrzuciłam linka na fb ogonkowa, co by rozpowszechnić Twoje dzieło :)

Asaurus napisał/a:
Dodatkowo ogłaszam konkurs na sensowną i zwięzłą nazwę dla mojego najnowszego dzieła. Jeżeli pomysły na nazwę będą fajne to na pewno nie zabraknie nagród.

Proponuję RatCageWelfare (RCW) - Klatkowy dobrostan szczurów ;)
_________________
http://ogonkowo.pl - zapraszam do odwiedzin! <:3 )~
Ze mną: Pringles SR, Totoro SR, Fiołek ZR, Morgan i Magic RT
Za TM [*]: Hugo, Charlie, Claire, Niunia, Juliet, Klusia, Lori, Amelka, Kira, Ashanti, Krzysiu, Vanilka V, Aralka Ab, Mia, Florence SR, Maniek, Fergie SR, Kelly Ab, Franklin, Michael, Reynevan SR, Toffee SR, Szarlej SR, Rubin SR, Pepper SR, Mikan RT
 
 
     
Ebia 


Dołączyła: 13 Lut 2012
Posty: 2876
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Paź 11, 2012 17:41   

A ja tego kalkulatora ni w ząb nie rozumiem...
I męczę się z nim już ze 40 minut :| (objętość szczura, powierzchnia szczura?) W ogóle nie rozumiem co to jest "pojemność szczurów"? Mam ją odczytać, czy wpisać ile szczurów o danej masie mam? Po co te proporcje klatki, skoro wyżej są wymiary? Co to jest "kubatura klatki" :|

Wielki szacunek za stworzenie kalkulatora, ale ja stanowczo odpadam, jeśli chodzi o jego obsługę
 
     
Asaurus 
Arg!



Dołączył: 17 Lis 2006
Posty: 1315
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Paź 11, 2012 17:58   
   Zwierzątka: Raum,Godryk,Fejn,Qworonog,Castiel,Inias,Lugh,Liczący,Lekki


Ebia, działa w dwie strony, o kubaturę zapytaj wujka googla i przeczytaj ten temat od początku, masz tutaj dokładną instrukcję jak korzystać z kalkulatora.
 
 
     
Ebia 


Dołączyła: 13 Lut 2012
Posty: 2876
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Paź 11, 2012 18:05   

Asaurus, ja czytałam i nadal nie rozumiem.
Poza tym - ja mam szczury jakiś czas i mam ogólne o nich pojęcie, także z ich ilością w klatce również sobie poradzę. Jednak uważam, że laik który wejdzie na forum "na chwilę" i nie będzie chciał wertować 10 stron, szybko się zniechęci i wujka google nie będzie pytał :]
Nie zrozum mnie źle. Ja na prawdę szanuję ogrom pracy, jaki w to włożyłeś i podziwiam za umiejętności, ale myślę, że szczególnie Tobie zależy, aby kalkulator był zrozumiały dla jak największej ilości osób - dla dobra szczurów - a nie tylko dla gromadki miłośników forum, która i tak szczurkom krzywdy nie zrobi ;)

P.S. Mam nadzieję, że nowej osobie na forum nie napiszesz, żeby szła do wujka google ;)
 
     
Cegriiz 
Avaria



Dołączyła: 26 Sie 2011
Posty: 4899
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Paź 11, 2012 18:16   
   Zwierzątka: Kupa szczura i cztery myszy


Ebia, ale kalkulator naprawdę jest prosty. Jeśli nie chcesz się bawić w szczegóły, wpisujesz, szerokość, głębokośc i wysokość, a na górze Ci wyskakuje ilość szczurów.

Proste, i nie potrzeba myślenia.
_________________
Moje ogony
 
 
     
szczurowata 
ciurza mama



Dołączyła: 20 Sie 2011
Posty: 366
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Paź 11, 2012 18:18   
   Zwierzątka: Pies i świnka morska.


Umiem, umiem! :P Bardzo fajny kalkulator :) Nie wiem czy te "wyniki" dobrze zrozumiałam, ale mam nadzieję że tak :)
_________________
Za TM - Keyko, Bambi, Ariska, Pchełka, Wenus i Sawa. ;(

aktualny brak ogonów
 
 
     
Ebia 


Dołączyła: 13 Lut 2012
Posty: 2876
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Paź 11, 2012 18:25   

Cegriiz, ja dziś siedzę na forum z koleżanką mającą 1 samiczkę w za małej klatce. Chcę ją przekonać do adopcji i kupna nowej klatki. A ten kalkulator został stworzony właśnie by korzystać ze szczegółów... bezszczegółowe już istniały i autor napracował się po to, żeby z tych szczegółów właśnie korzystać
A odpowiedź Asaurusa sprawiła, że koleżanka poszła miziać moje pysie, zamiast siedzieć nad nową klatką i w dziale adopcyjnym :| Na prawdę przeglądanie 10 stron to dla laika za dużo. Może niech choć jedna dobra rzecz wyniknie z tej sytuacji, a mianowicie napisanie w pierwszym poście, że instrukcja obsługi znajduje się na 5 stronie, dla nowych osób będzie łatwiej
 
     
Cegriiz 
Avaria



Dołączyła: 26 Sie 2011
Posty: 4899
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Paź 11, 2012 18:54   
   Zwierzątka: Kupa szczura i cztery myszy


Ebia, dla niej właśnie jest ten podstawowy.
Wpiszesz rozmiary podstawowe (nie bawiąc się w proporcje klatki) i wyskakuje wynik na minusie - na minusie, czyli jest coś nie tak. Na górze wyskakuje liczba zero, na dole "klatka jest za mała".

Sądzę, ze w jej przypadku jest potrzebny od razu wynik, który stwierdzi, ze klatka jest za mała.
Ma Ciebie, więc jest prościej.
_________________
Moje ogony
 
 
     
Asaurus 
Arg!



Dołączył: 17 Lis 2006
Posty: 1315
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Paź 11, 2012 20:33   
   Zwierzątka: Raum,Godryk,Fejn,Qworonog,Castiel,Inias,Lugh,Liczący,Lekki


Ebia, przerzuciłem instrukcję obsługi z piątej strony do pierwszego postu, to sensowniejsze rozwiązanie. Pracuję nad drugą wersją, prostszą w obsłudze i bardziej przejrzystą w interface'ie. Ten temat powstał właśnie po to, aby zebrać wnioski i spostrzeżenia docelowych użytkowników tego kalkulatora, także jeżeli mogłabyś konkretniej napisać czego nie rozumiesz, co uważasz, że powinno się poprawić czy inne wnioski to bardzo pomożesz. Przepraszam jeżeli poczułaś się urażona moją odpowiedzią, ale łatwiej w necie znaleźć znaczenie słowa, niż pisać zapytanie na forum.
 
 
     
Edyta820917 
zakosiana w ściurach :)



Dołączyła: 17 Maj 2013
Posty: 146
Skąd: Sosnowiec,śląskie
Wysłany: Czw Cze 27, 2013 14:36   
   Zwierzątka: 7 bab różnych ;)


próbuje wyliczyć sobie klatkę 100x54x100 z Art-met i wychodzi mi raz na 4 szczury max raz na 7 a gdzieś indziej pisze że 9??? ja nie panimaju :roll:
_________________
ze mną: Shila,Kiara,Layla,Gina,Negra,Ronja i Ranija
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.12 sekundy. Zapytań do SQL: 11