Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Kalkulator szczurzych klatek
Autor Wiadomość
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Kwi 07, 2012 20:43   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


smeg, ale pisałam o tym ja na początku i Misiek w instrukcji też. :)

Ale to o tyle bez znaczenia, że druga wersja będzie wyglądać inaczej, żeby było łatwiej.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
Kasik 
Firestarter



Dołączyła: 27 Cze 2011
Posty: 1788
Skąd: inąd
Wysłany: Sob Kwi 07, 2012 21:13   

smeg napisał/a:
Ale interfejs nie podpowiada, że można ;) Dopiero za którymś razem się zorientowałam, że wymiary można edytować, bo są napisane takim samym tekstem, jak opisy i niczym nie sugerują możliwości ich zmiany.
Aha, to chyba do tej pory nie zauważyłam nawet mimo tego, że AD to napisała :P W życiu bym się nie domyśliła :lol1:
 
     
Devona 
(astro)fizyczka



Dołączyła: 18 Sie 2008
Posty: 3981
Wysłany: Sob Kwi 07, 2012 21:15   

quagmire napisał/a:
Osobiście dodałabym możliwość wpisywania większej ilości elementów samemu, np. poprzez przycisk Więcej, jakby ktoś miał np 5 hamaków o różnych wymiarach i chciał dokładnie wpisać wszystkie.
Ja też jestem za tym. Opcja wpisywania wymiarów już istniejących elementów nie jest wystarczająca, przydałaby się możliwość podawania wymiarów każdego elementu, tym bardziej, że ja np. korzystam z niestandardowego wyposażenia (np. koszyki łazienkowe) i trudno mi wypełnić formularz prawidłowo. Poza tym kalkulator jest świetny, nie testowałam go jeszcze pod Linuxem, ale w Safari działa bez zarzutu.
_________________
za TM: W, S, J, DM1, K, M, P, DM2, S-a, N, L, B-o, Cz, Sh, OM3, G, A, R, Q, T, Po, Pe, C, B-a, E, Ś, B-k, MM
 
     
Dogha 



Dołączyła: 24 Gru 2011
Posty: 145
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Kwi 07, 2012 23:13   
   Zwierzątka: 3 psy, chomik, szczur


smeg napisał/a:

Ale interfejs nie podpowiada, że można ;) Dopiero za którymś razem się zorientowałam, że wymiary można edytować, bo są napisane takim samym tekstem, jak opisy i niczym nie sugerują możliwości ich zmiany.

Nigdy bym się nie domyśliła, że można zmienić te wymiary gdyby nie post smeg :P Ale może to ja taka niekumata jestem :lol1:
 
     
majlena 
zawsze pozytywnie



Dołączyła: 16 Cze 2011
Posty: 1849
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Kwi 08, 2012 07:35   
   Zwierzątka: obecnie w sferze marzeń


Pyl napisał/a:
Ją bym z nazwą poszła w kierunku rozszerzenia pojęcia "kalkulator". Bo faktycznie zaczęło się od kalkulatora, ale obecnie jest to weryfikator / narzędzie do ilościowego projektowania wyposażenia klatki.


"weryfikator ilości szczurów, rozmiaru klatki i jej wyposażenia"
_________________
-> B.RAT: miniusie, kreciki, fragles oraz koralikowiec
WWW Ą-Trumpusia, WWW Ąqysia(Dywan), Sanders Flytrap Kärpäsloukku(Pułapka) oraz Dziedzic Morfeusza
Figa, Czarna Magia, Bzdurka, Lulu, Nutka, Choco, Bańka, Limonka, Rurka, Duszyczka, WWW Arbuzia i ...

a także bRATkowe gratki do szczurzej klatki <- tymczasowo nie szyję... proszę czekać na mój powrót do gry.
 
     
Asaurus 
Arg!



Dołączył: 17 Lis 2006
Posty: 1315
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Kwi 08, 2012 10:03   
   Zwierzątka: Raum,Godryk,Fejn,Qworonog,Castiel,Inias,Lugh,Liczący,Lekki


majlena, właśnie w tym problem, że wolałbym jeden "chwytliwy" wyraz, niż całe opisowe zdanie.
 
 
     
dotsa 



Dołączyła: 04 Maj 2010
Posty: 43
Skąd: Siemianowice Śląskie
Wysłany: Nie Kwi 08, 2012 11:25   

Hohoho, groźny ten kalkulator. :twisted: Wyszło mi, że mój Perfect z obecnym wyposażeniem mógłby pomieścić 17 samiczek 200-400g, a mieszka ich tam 5 w takim przedziale wagowym.
Tylko nie bardzo wiedziałam jak zaliczyć kuwetę narożną, która u mnie stoi na półce. Raz dałam do domków w kuwecie/na półce, a raz jako inne wyposażenie. Jednak widzę, że to niewiele zmienia, tylko jeśli daję jako domek na półce, to odejmuje nieco powierzchni.
A jeszcze mam pytanie: jak to liczenie się ma do używania kratki nad kuwetą? Zaznaczyłam, że mam 1 kuwetę, ale faktycznie jest tak, że szczury nie mają do niej dostępu, bo jest kratka. Perfect akurat przez nią dużo na wysokości nie traci, bo kuweta to taka tacka i kratka jest zaraz nad nią, ale niektórzy używają kratek w klatkach z dość wysoką kuwetą. Wtedy trzeba odliczyć wysokość kuwety od wys. klatki?
 
     
Paul_Julian 



Dołączył: 20 Cze 2010
Posty: 55
Skąd: 3miasto
Wysłany: Nie Kwi 08, 2012 11:26   

Bardzo fajnie wygląda ten kalkulator. Pod Maxthonem (na silniku IE) jest całkowicie rozsypany :( Na Firefox 2 działa w porządku (tylko wielka reklama jest), na IE też ( są 2 wielkie reklamy :D ).

A czy da się sprawdzic, czy mamy odpowiednia ilośc wyposazenia dla naszych szczurów?
Mam casite 120, 3 szczury i jak zacząłem wypełniać zgodnie z tym co mam (ilośc, wielkośc klatki, ilość hamaczków itd) , to najpierw mi sie zrobiło u góry 7 szczurów, potem 14, a jak dopisałem jeszcze 2 inne wyposazenia , to z 33 szczury sie pojawiły i adnotacja " za mało wyposażenia" :lol:
Wiadomo, ze 120 to pałac dla 3 szczurów, ale byłem ciekaw czy reszta jest ok na 3 szczury (hamaczki itd) .
I ferplast Casita ma wymiary 120x60x60 ( w proporcjach) , ale to moze nie ejst tak super istotne, bo w tym punkcie chyba chodzi o proporcje , nie wymiary.

Edit: spróbowałem jeszcze raz i jak mi sie wyswietliło "33 szczury" , to zmieniły sie wymiary klatki na ok. 170x80x ileś tam. Jak zmniejszyłem na 120x60x60 , to ilośc szczurów "11" .
Trzeba troszkę treningu do tego kalkulatora 8)
_________________
Szczursieny :
Nezumi,Bubuś,Mucha,Fru-Fru,Buła
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir,Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,Trzykropka,Mink,Sowa
 
     
Asaurus 
Arg!



Dołączył: 17 Lis 2006
Posty: 1315
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Kwi 08, 2012 12:48   
   Zwierzątka: Raum,Godryk,Fejn,Qworonog,Castiel,Inias,Lugh,Liczący,Lekki


dotsa, wysokość klatki powinna być wpisywana od kratki do sufitu, chodzi nam przecież o przestrzeń w której szczury mogą przebywać. W następnej wersji będzie poprawka na klatkę z kratką i odliczenie wysokości kuwety.

Wyposażenie jest po to aby policzyć powierzchnię na której szczury mogą przebywać więc jak mamy kuwetę na półce to liczymy w praktyce tylko raz powierzchnię kuwety jeżeli jest wielkości półki lub powierzchnię półki jeżeli jest większa od kuwety.

Paul_Julian, pod IE 6 się rozjeżdża, ale aby poprawić to musiałbym pisać osobny kod pod stare przeglądarki, czego stanowczo nie lubię i w sumie nie powinno być praktykowane, bo zachęca ludzi do używania przestarzałego oprogramowania a twórców przeglądarek do wypuszczania kolejnych bubli, bez poprawiania starych błędów.

Wymiary klatek w dziale proporcje mogą się różnić, bo ferplast ma zwyczaj wypuszczania nowych wersji o zmienionych wymiarach pod tą samą nazwą. Kalkulator działa w dwóch trybach ilość szczurów - > wielkość klatki i wymiary klatki -> ilość szczurów, przeliczanie wyposażenie>powierzchnia>ilość szczurów jest dodatkową niezależną funkcją. W nowej wersji postaram się to bardziej intuicyjnie zrobić.
 
 
     
Paul_Julian 



Dołączył: 20 Cze 2010
Posty: 55
Skąd: 3miasto
Wysłany: Nie Kwi 08, 2012 13:02   

Off-Topic:
Maxthon faktycznie jest dość starą przeglądarką ( i zapewne korzysta ze starego IE, bo mam starą wersje Maxthona), to akurat było tylko informacyjnie gdzie nie działa, absolutnie nie zarzut czy pretensja :) Jak cos nie działa to sprawdzam pod FF, wiadomo że każdy dostosowuje sobie przeglądarkę pod swoje wymagania.
Pod IE7 chodzi stabilnie i to jest dużo wazniejsze, bo jednak nadal duzo osób uzywa IE , a Maxthona to nie wiem czy ktos jescze oprócz mnie ;p


Bardzo zaawansowany ten kalkulator/weryfikator :D Początkujący posiadacz ogonków może sie zniechęcić (szczególnie ci bardziej leniwi) , ale dla szczuromaniaków to niezła gratka.

Tylko z nazwą problem, bo tego się nie da ująć jednym słowem.
_________________
Szczursieny :
Nezumi,Bubuś,Mucha,Fru-Fru,Buła
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir,Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,Trzykropka,Mink,Sowa
 
     
Asaurus 
Arg!



Dołączył: 17 Lis 2006
Posty: 1315
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Kwi 08, 2012 18:05   
   Zwierzątka: Raum,Godryk,Fejn,Qworonog,Castiel,Inias,Lugh,Liczący,Lekki


Paul_Julian, nie da się sprawdzić wszystkich przeglądarek, ba powinno być tak, że jeżeli piszesz zgodnie ze standardami, to nie musisz testować czy na pewno wszystko się wyświetla, tak jak powinno. W drugiej wersji już natrafiłem na konieczność użycia CSS 3 i automatycznie IE z Firefoxem wysiadają.

Myślałem nad wersją uproszczoną, dla początkujących, ale szybko zdałem sobie sprawę, że to nie ma sensu, gdyż wrócilibyśmy do tego co jest na ratguide'ie, czyli totalnego ogólnika, prawdziwego tylko dla środkowego przedziału. No i głównie chciałem zwrócić uwagę na konieczność odpowiedniego wyposażenia klatki, o którym często się zapomina.
 
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Nie Kwi 08, 2012 18:12   
   Zwierzątka: brak


Warto byłoby dodać trochę obrazków, aby uczynić kalkulator bardziej intuicyjnym. Zwłaszcza jeśli chodzi o wyposażenie - przydałby się mały schematyczny obrazek każdego rozpatrywanego elementu wyposażenia. Niektórzy początkujący posiadacze szczurów mogą nie wiedzieć, co się kryje pod pojęciem domek wiszący, taras ferplast, sputnik, a nawet hamak. Hamaki wiele początkujących kojarzy jako kształt łódki ;)
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Kwi 08, 2012 20:10   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Asaurus napisał/a:
majlena, właśnie w tym problem, że wolałbym jeden "chwytliwy" wyraz, niż całe opisowe zdanie.
No to może właśnie Weryfikator klatek? Albo Klatkowy Cerber ;) Rat Cage Cerberus? Rat Cage Size Guard? Klatkomierz? Klatkometrażomierz? Weryfikator szczurometrażu? Szczurometr klatek?
 
     
majlena 
zawsze pozytywnie



Dołączyła: 16 Cze 2011
Posty: 1849
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Kwi 08, 2012 20:46   
   Zwierzątka: obecnie w sferze marzeń


Asaurus napisał/a:
Myślałem nad wersją uproszczoną, dla początkujących, ale szybko zdałem sobie sprawę, że to nie ma sensu, gdyż wrócilibyśmy do tego co jest na ratguide'ie, czyli totalnego ogólnika, prawdziwego tylko dla środkowego przedziału. No i głównie chciałem zwrócić uwagę na konieczność odpowiedniego wyposażenia klatki, o którym często się zapomina.

też myślę, że nie warto. lepiej popracować nad czytelnym opisem, co robić krok po kroku.
jeśli ktoś trafia na to forum, to zwykle chce dla szczura jak najlepiej, do tego potrzeba trochę wysiłku, żeby poczytać i poszukać, to i kalkulatora się nauczą. uproszczony kalkulator byłby pójściem na łatwiznę i po łebkach.

Pyl napisał/a:
Asaurus napisał/a:
majlena, właśnie w tym problem, że wolałbym jeden "chwytliwy" wyraz, niż całe opisowe zdanie.
No to może właśnie Weryfikator klatek? Albo Klatkowy Cerber ;) Rat Cage Cerberus? Rat Cage Size Guard? Klatkomierz? Klatkometrażomierz? Weryfikator szczurometrażu? Szczurometr klatek?


"Cerber" mi się podoba :)
"calcuRATorCAGE" :P
_________________
-> B.RAT: miniusie, kreciki, fragles oraz koralikowiec
WWW Ą-Trumpusia, WWW Ąqysia(Dywan), Sanders Flytrap Kärpäsloukku(Pułapka) oraz Dziedzic Morfeusza
Figa, Czarna Magia, Bzdurka, Lulu, Nutka, Choco, Bańka, Limonka, Rurka, Duszyczka, WWW Arbuzia i ...

a także bRATkowe gratki do szczurzej klatki <- tymczasowo nie szyję... proszę czekać na mój powrót do gry.
 
     
Kasik 
Firestarter



Dołączyła: 27 Cze 2011
Posty: 1788
Skąd: inąd
Wysłany: Nie Kwi 08, 2012 21:29   

majlena napisał/a:
"calcuRATorCAGE" :P

CAGEcuRATor ;)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.09 sekundy. Zapytań do SQL: 7