Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Kalkulator szczurzych klatek
Autor Wiadomość
Asmena 
alv



Dołączyła: 22 Cze 2010
Posty: 594
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto Kwi 03, 2012 20:16   

Niamey napisał/a:
Asmena napisał/a:
AngelsDream, ale wpisalam cale wyposażenie.

asmena, może po prostu według kalkulatora na Twoją dużą wolierę to jest mało wyposażenia :drap:

Czy ja wiem? Ten inny kalkulator nie jest tak rozbudowany, a pokazywał koło 11 szczurów.
_________________
Ze mną: Chiki, Ama, Yoru, Bambi, Latte
Za TM: Akai, Filip, Aida, Naka, Lucy, Labisia, Kate, Mariusz, Nezumi, Doku, Haya, Chibi, Riku, Shinju, Kambru, Hagu, Sukui, Arai
 
 
     
Niamey 
Zhongguo!



Dołączyła: 09 Sty 2009
Posty: 3537
Skąd: Szanghaj
Wysłany: Wto Kwi 03, 2012 20:19   

Asmena, no właśnie ten inny kalkulator nie uwzględnia wyposażenia. Milcząco zakłada, że ilość wyposażenia jest optymalna, tudzież zakłada, że szczury latają :)

Sama nie wiem...Podoba mi się ten kalkulator, ale wychodzi mi, że przy takim wyposażeniu, do mojej klatki wejdzie 15 szczurów. Dotychczas max było 9 i nie jestem do końca przekonana, że rzeczywiście weszłoby jeszcze 6 :drap:

Ciekawa jestem ile kalkulator pokazuje, że zmieści się w pylowej IKLI z pełnym wyposażeniem. przecież przy takiej ilości hamaków i tuneli powinno wyjść chyba ze 100 :D
_________________
moje szczuraki
Pino*Myszka*Diuna*Zefir*Śmietanka*Lotta*,Migotka*Mimbla*Ponyo*Kikimora*Archa*Bucca*Beren*Itka*
 
     
L. 
wtulony kropek.



Zaproszone osoby: 21
Dołączyła: 09 Gru 2006
Posty: 6251
Wysłany: Wto Kwi 03, 2012 20:28   

ej. sorry wpisałam te rzeczy co można wpisać w pierwszych trzech częściach i nie wiem czy dobrze czy źle, nie potrafię przeczytać opisu.
sorry, ale ja jestem tępy mózg w tych rzeczach: jak widzę cyferki w czymś takim to już mam lawinowy spadek motywacji i załamanie ;(



ogólnie super pomysł, ale bez instrukcji taki tępy łeb z cyferek jak ja średnio coś skuma.
a. mam mozille i jeśli chodzi o pojnik to nic mi nie wyskakuje.
_________________

 
     
Asmena 
alv



Dołączyła: 22 Cze 2010
Posty: 594
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto Kwi 03, 2012 20:29   

Niamey, no dlatego teoretycznie nowy kalkulator powinien pokazywać większą ilość, bo uwzględnia to wszystko.
No dobra, nieważne, trzymam się tych górnych pól, mi już GMR nie grozi :lol:
_________________
Ze mną: Chiki, Ama, Yoru, Bambi, Latte
Za TM: Akai, Filip, Aida, Naka, Lucy, Labisia, Kate, Mariusz, Nezumi, Doku, Haya, Chibi, Riku, Shinju, Kambru, Hagu, Sukui, Arai
 
 
     
Niamey 
Zhongguo!



Dołączyła: 09 Sty 2009
Posty: 3537
Skąd: Szanghaj
Wysłany: Wto Kwi 03, 2012 20:30   

Asmena napisał/a:
dlatego teoretycznie nowy kalkulator powinien pokazywać większą
Pokaże większą ilość tylko wtedy, jeśli masz gęsto urządzoną klatkę. Jeśli nie, to pokaże dużo mniej niż wynikałoby to z samej kubatury.
_________________
moje szczuraki
Pino*Myszka*Diuna*Zefir*Śmietanka*Lotta*,Migotka*Mimbla*Ponyo*Kikimora*Archa*Bucca*Beren*Itka*
 
     
Asmena 
alv



Dołączyła: 22 Cze 2010
Posty: 594
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto Kwi 03, 2012 20:32   

Aha. Dziwne, ledwo upycham obecne staffy, a wychodzi, że jestem daleko za tym pierwszym kalkulatorem :lol:
_________________
Ze mną: Chiki, Ama, Yoru, Bambi, Latte
Za TM: Akai, Filip, Aida, Naka, Lucy, Labisia, Kate, Mariusz, Nezumi, Doku, Haya, Chibi, Riku, Shinju, Kambru, Hagu, Sukui, Arai
 
 
     
Niamey 
Zhongguo!



Dołączyła: 09 Sty 2009
Posty: 3537
Skąd: Szanghaj
Wysłany: Wto Kwi 03, 2012 20:33   

L., wypełniasz część "Wymiary klatki" oraz "wyposażenie" i reszta uzupełnia Ci się automatycznie. W lewym dolnym rogu pola "pojemność szczurów", wyświetla Ci się duża wyboldowana liczba - i to jest max Twojej klatki.

[ Dodano: Wto Kwi 03, 2012 20:35 ]
Asmena, wrzuć zdjęcie swojego obecnego wyposażenia do tematu nasze klatki, to chętnie zerknę, jak to się przelicza.
_________________
moje szczuraki
Pino*Myszka*Diuna*Zefir*Śmietanka*Lotta*,Migotka*Mimbla*Ponyo*Kikimora*Archa*Bucca*Beren*Itka*
 
     
L. 
wtulony kropek.



Zaproszone osoby: 21
Dołączyła: 09 Gru 2006
Posty: 6251
Wysłany: Wto Kwi 03, 2012 20:36   

Niamey, już wysłałam do Angels prośbe o wypełnienie.
Bo pełna podziwu jestem i extra ten kalkulator, ale bez instrukcji taka ciemna masa z cyferek jak ja sobie nie poradzi :mrgreen:
_________________

 
     
majlena 
zawsze pozytywnie



Dołączyła: 16 Cze 2011
Posty: 1849
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Kwi 03, 2012 20:38   
   Zwierzątka: obecnie w sferze marzeń


Niamey napisał/a:
Zastanawiam się jak liczyć niektóre rzeczy - np. mam duży domek-kostkę podwieszany pod tarasem - szczury wykorzystują zarówno wnętrze domku, jak jak płaską powierzchnię na górze. Tak samo np. duże pudełko prostopadłościenne - szczury śpią w środku, ale mogą też leżeć na wierzchu. Do której kategorii to się wlicza, czy może np. do dwóch?


domek podwieszany nie zabiera przestrzeni na półkach, więc zaznacz jako powieszany. pudełko policz jako domek. nie wiem, jak Asaurus liczył powierzchnię użytkową domków, czy liczył dach domku jako powierzchnię... Asaurus, co Ty na to? ciekawi mnie.

Niamey napisał/a:
Zastanawiałam się nad drabinkami, ale w gruncie rzeczy szczury na nich nie śpią/odpoczywają/siedzą
tak, nie śpią, ale zmniejszają średnią wysokość między półkami, chyba...

smeg napisał/a:
Ja trochę nie ogarniam, a niby też jestem ścisłym umysłem :P

1. "Pojemność szczurów" - trochę dziwnie brzmi, jakbym miała coś wkładać do szczurów :P
2. Przy wpisywaniu szczurów po kliknięciu na inną część okienka wpisana liczba znika, nawet w Operze.
3. Przy podaniu proporcji klatki (95x63x120) liczy mi max 11 szczurów, jeśli wpiszę 11 szczurów, a max 12, jeśli wpiszę np. 13 i więcej. Max to moim zdaniem powinna być maksymalna ilość szczurów, które mogę do tej klatki włożyć, a nie liczba mniejsza lub równa wpisanej ilości szczurów.
4. Przy podaniu wymiarów klatki (identycznych, 95x63x120 cm) liczy mi max 13 szczurów w górnym okienku, mimo że z proporcji wynikało max 12 przy tym samym wyposażeniu. Jednocześnie na dole mam "Powierzchnia przypadająca na jednego szczura przy 21 szczurach" - skąd ta liczba 21? Aaa, już mam - 21 szczurów średnich. Skąd więc to "max 13" na górze?

1.pojemność :] objętość... obojętnie.
2.mnie nic nie znika...
3.nie rozumiem chyba :P chodzi Ci o to, że jak wpisujesz, że chcesz klatkę na 12szczurów, to nie chcesz, żeby wyszło Ci na np. 11,8 tylko powiększyło klatkę. tak?
4. możesz sobie zmienić ręcznie tą liczbę 21. wpisać 14 i zobaczysz, że powierzchnia na jednego szczura się zwiększy. a max 13? a co wyszło w ilości szczurów na kubaturę i ilość na powierzchnię wyposażenia?
_________________
-> B.RAT: miniusie, kreciki, fragles oraz koralikowiec
WWW Ą-Trumpusia, WWW Ąqysia(Dywan), Sanders Flytrap Kärpäsloukku(Pułapka) oraz Dziedzic Morfeusza
Figa, Czarna Magia, Bzdurka, Lulu, Nutka, Choco, Bańka, Limonka, Rurka, Duszyczka, WWW Arbuzia i ...

a także bRATkowe gratki do szczurzej klatki <- tymczasowo nie szyję... proszę czekać na mój powrót do gry.
 
     
Kcal 



Dołączyła: 28 Lut 2012
Posty: 80
Skąd: Kielce
Wysłany: Wto Kwi 03, 2012 20:38   
   Zwierzątka: pies, świnka, ryby


dziwne wpisuje to samo i raz mogę mieć 6,7 szczura, później 3, a ostatecznie 23...
_________________
 
 
     
majlena 
zawsze pozytywnie



Dołączyła: 16 Cze 2011
Posty: 1849
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Kwi 03, 2012 20:42   
   Zwierzątka: obecnie w sferze marzeń


L. napisał/a:
ogólnie super pomysł, ale bez instrukcji taki tępy łeb z cyferek jak ja średnio coś skuma.
a. mam mozille i jeśli chodzi o pojnik to nic mi nie wyskakuje.


w linijce o pojnikach możesz ręcznie wpisać ilość szczurów i ilość dni, co ile zmieniasz wodę. wtedy wyjdzie Ci ile pojników o jakiej pojemności powinnaś mieć (AD mówiła, że to ilość zawyżona, ja uważam, że bardzo słusznie)

Asmena, wpisz jak dużą masz klatkę i jakie masz wyposażenie, to sprawdzimy, co tam się dzieje.

AngelsDream, pomóc z instrukcją?
_________________
-> B.RAT: miniusie, kreciki, fragles oraz koralikowiec
WWW Ą-Trumpusia, WWW Ąqysia(Dywan), Sanders Flytrap Kärpäsloukku(Pułapka) oraz Dziedzic Morfeusza
Figa, Czarna Magia, Bzdurka, Lulu, Nutka, Choco, Bańka, Limonka, Rurka, Duszyczka, WWW Arbuzia i ...

a także bRATkowe gratki do szczurzej klatki <- tymczasowo nie szyję... proszę czekać na mój powrót do gry.
 
     
Asaurus 
Arg!



Dołączył: 17 Lis 2006
Posty: 1315
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Kwi 03, 2012 21:14   
   Zwierzątka: Raum,Godryk,Fejn,Qworonog,Castiel,Inias,Lugh,Liczący,Lekki


Dopiero teraz wróciłem do domu i nie sądziłem, że temat aż tak się rozwinie, także wybaczcie, że nie odpowiem od razu na wszystkie pytania z 4 stron. W skrócie, stronę tworzyłem w operze i nie miałem czasu na sprawdzenie w innych przeglądarkach. Jak widać (a raczej nie widać) w większości nie wyświetla się treść pól tekstowych, w których są wszystkie opisy i komunikaty o błędach i przekroczeniach wartości.

Azi, punktem wyjściowym był kalkulator z ratguide'a który w uproszczeniu zakłada 2 stopy sześcienne na szczura. Jednak taka wartość sprawdza się jedynie dla 4-5 szczurów, przy mniejszej ilości podaje za małą klatkę, a dla stad powyżej 12 sztuk trzeba by budować gigantyczne woliery. Dlatego razem z Pylką przeanalizowaliśmy kilka klatek z forum i naszego doświadczenia i wyszedł także liniowy wykres ale lekko zmodyfikowany. Dodatkowo akurat tuż po opracowaniu pierwszego działającego algorytmu mieliśmy na przechowaniu szczury Gratis, które wyraźnie ciągle się denerwowały i co chwilę były jakieś spięcia. Po dodaniu dużej półki, drugiego hamaka i rury szczury znacznie się uspokoiły pomimo wilczaka po drugiej stroni prętów. Co do wymaganej powierzchni to wyszedłem z 2 stóp kwadratowych na szczura i tak samo zmodyfikowałem na podstawie danych z różnych istniejących klatek. Chyba wartości 15-30cm dla średniej wysokości w jakiej powinien żyć szczur nie muszę za bardzo tłumaczyć.

Idę dostosować to tałatajstwo do pozostałych przeglądarek, proszę o cierpliwość.
 
 
     
mmarcioszka 



Dołączyła: 24 Cze 2010
Posty: 11559
Skąd: Nieporęt/Warszawa
Wysłany: Wto Kwi 03, 2012 22:20   
   Zwierzątka: królinka i szczury


Jak 'przeliczacie' sputniki?
_________________
:wavexxs:
Paskudy mmarciochy
Hand made by mmarcioszka
 
     
furburger 
bez kija nie podchodź



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 30 Gru 2010
Posty: 1222
Skąd: Kudowa-Zdrój
Wysłany: Wto Kwi 03, 2012 22:23   

mmarcioszka, ja przeliczyłam jako domki i rury wiszące
_________________
Ferdek, Boczek, Paździoch :D
Alfred [*] ;( Manfred [*] ;( Bolesław [*] ;( Kayomi [*] ;( Księżniczka [*] ;( Perła [*] ;(

Fruburgerwe stadko :)
 
 
     
L. 
wtulony kropek.



Zaproszone osoby: 21
Dołączyła: 09 Gru 2006
Posty: 6251
Wysłany: Wto Kwi 03, 2012 22:53   

ja też.
_________________

 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.19 sekundy. Zapytań do SQL: 11