Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Kalkulator szczurzych klatek
Autor Wiadomość
majlena 
zawsze pozytywnie



Dołączyła: 16 Cze 2011
Posty: 1849
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Kwi 03, 2012 11:20   
   Zwierzątka: obecnie w sferze marzeń


AngelsDream napisał/a:
majlena, tam sporo rzeczy można wpisać ręcznie.
i i właśnie to jest takie świetne.
te narzędzia, które Asaurus umieścił w kalkulatorze wystarczą najbardziej wymagającym. tylko z niektórymi rzeczami trzeba pokombinować. ale się da. jak najbardziej.
do tego z pomocą kalkulatora będzie można sprawdzić, czy aby czasem dołożenie wielkiego domku, czy kolejnego koszyka nie będzie przegięciem i nie zmniejszy średniej wysokości między półkami. a więc i oszczędność: najpierw możesz sprawdzić, a potem kupić.
plusów a plusów... można wyliczać
AngelsDream napisał/a:
Mi nie dziękuj, ja tylko obiecałam pilnować temat i redagowałam komentarze. Większość matematyki zrobił Michał na podstawie wzoru i rozmów z Pyl, można też wpisywać klatki o dowolnych proporcjach, zmieniać wielkość i ilość wyposażenia.

AngelsDream, dzięki za redagowanie
Asaurus, dzięki za stworzenie kalkulatora, matematyku
Pyl, dzięki za rady, dzięki którym powstało to dzieło
good job ;)
_________________
-> B.RAT: miniusie, kreciki, fragles oraz koralikowiec
WWW Ą-Trumpusia, WWW Ąqysia(Dywan), Sanders Flytrap Kärpäsloukku(Pułapka) oraz Dziedzic Morfeusza
Figa, Czarna Magia, Bzdurka, Lulu, Nutka, Choco, Bańka, Limonka, Rurka, Duszyczka, WWW Arbuzia i ...

a także bRATkowe gratki do szczurzej klatki <- tymczasowo nie szyję... proszę czekać na mój powrót do gry.
 
     
Cegriiz 
Avaria



Dołączyła: 26 Sie 2011
Posty: 4899
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Kwi 03, 2012 11:23   
   Zwierzątka: Kupa szczura i cztery myszy


Z dotychczasowym wyposażeniem wyszło 9 szczurów. Z czego ja jeszcze mogę trochę koszyków powrzucać do środka, czyli jednak te 11 by się zmieściło... :shock: Zresztą planowałam, przemeblować klatkę :D

Kurczę...W złą godzinę zrobiliście ten kalkulator... :lol1:
_________________
Moje ogony
 
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Kwi 03, 2012 11:25   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


Cegriiz, mamy przepraszać? :mrgreen:
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
Cegriiz 
Avaria



Dołączyła: 26 Sie 2011
Posty: 4899
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Kwi 03, 2012 11:51   
   Zwierzątka: Kupa szczura i cztery myszy


AngelsDream, oczywiście że nie :P

Ale cieszę się, ze wiem już na czym stoję i ile mogę mieć w tej klatce szczurów ;)

Na razie mam ban na szczury, bo najmłodsze są w zbyt podobnym wieku ;)

Ale za kilka miesięcy to kto wie :DD
_________________
Moje ogony
 
 
     
majlena 
zawsze pozytywnie



Dołączyła: 16 Cze 2011
Posty: 1849
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Kwi 03, 2012 11:56   
   Zwierzątka: obecnie w sferze marzeń


u mnie w firefoxie nie mam zielonego koloru... obejdzie się :wink:

uwielbiam kalkulatory. liczenie w excelu to moja "pasja". swojego czasu robiłam kalkulatory kredytowe i porównujące lokaty i konta oszczędnościowe. wiem, ile trzeba włożyć w to pracy, dlatego tym bardziej doceniam Waszą w tym projekcie

a jeszcze chciałam zapytać, czy jakiś wpływ mają drabinki? na pewno bezpieczeństwo. ale jakoś minimalnie na powierzchnię użytkową?
_________________
-> B.RAT: miniusie, kreciki, fragles oraz koralikowiec
WWW Ą-Trumpusia, WWW Ąqysia(Dywan), Sanders Flytrap Kärpäsloukku(Pułapka) oraz Dziedzic Morfeusza
Figa, Czarna Magia, Bzdurka, Lulu, Nutka, Choco, Bańka, Limonka, Rurka, Duszyczka, WWW Arbuzia i ...

a także bRATkowe gratki do szczurzej klatki <- tymczasowo nie szyję... proszę czekać na mój powrót do gry.
 
     
Niamey 
Zhongguo!



Dołączyła: 09 Sty 2009
Posty: 3537
Skąd: Szanghaj
Wysłany: Wto Kwi 03, 2012 12:40   

Zastanawiam się jak liczyć niektóre rzeczy - np. mam duży domek-kostkę podwieszany pod tarasem - szczury wykorzystują zarówno wnętrze domku, jak jak płaską powierzchnię na górze. Tak samo np. duże pudełko prostopadłościenne - szczury śpią w środku, ale mogą też leżeć na wierzchu. Do której kategorii to się wlicza, czy może np. do dwóch?

Zastanawiałam się nad drabinkami, ale w gruncie rzeczy szczury na nich nie śpią/odpoczywają/siedzą
_________________
moje szczuraki
Pino*Myszka*Diuna*Zefir*Śmietanka*Lotta*,Migotka*Mimbla*Ponyo*Kikimora*Archa*Bucca*Beren*Itka*
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Kwi 03, 2012 13:22   
   Zwierzątka: brak


Ja trochę nie ogarniam, a niby też jestem ścisłym umysłem :P

1. "Pojemność szczurów" - trochę dziwnie brzmi, jakbym miała coś wkładać do szczurów :P
2. Przy wpisywaniu szczurów po kliknięciu na inną część okienka wpisana liczba znika, nawet w Operze.
3. Przy podaniu proporcji klatki (95x63x120) liczy mi max 11 szczurów, jeśli wpiszę 11 szczurów, a max 12, jeśli wpiszę np. 13 i więcej. Max to moim zdaniem powinna być maksymalna ilość szczurów, które mogę do tej klatki włożyć, a nie liczba mniejsza lub równa wpisanej ilości szczurów.
4. Przy podaniu wymiarów klatki (identycznych, 95x63x120 cm) liczy mi max 13 szczurów w górnym okienku, mimo że z proporcji wynikało max 12 przy tym samym wyposażeniu. Jednocześnie na dole mam "Powierzchnia przypadająca na jednego szczura przy 21 szczurach" - skąd ta liczba 21? Aaa, już mam - 21 szczurów średnich. Skąd więc to "max 13" na górze?
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Kwi 03, 2012 13:27   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


Off-Topic:
smeg, umysł ścisły-twórczy to nie to samo. Ja po latach zrozumiałam, czemu niektórzy uważają architektów za inżynierów, a inni za artystów.


Jeśli dobrze zrozumiałam problem, to przy zbyt małej ilości wyposażenia, co wpływa na powierzchnię użytkową, kalkulator podaje liczbę względem powierzchni, a nie kubatury.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
cheldorado 



Dołączyła: 25 Mar 2011
Posty: 114
Skąd: Warszawa/Wrocław
Wysłany: Wto Kwi 03, 2012 13:30   
   Zwierzątka: 4 ogoniaste i Panna Kotełkiewicz


Wow! Jestem naprawdę pod wrażeniem. Co prawda na początku kalkulator trochę mnie przeraził, a na pewno przeraziłby mnie bardziej jakbym dopiero zaczęła przygodę ze szczurami, ale jak już zauważono może być bardzo przydatny przy planowaniu wyposażenia klatki (ile czego dla ilu ogonów).

Korzystam z FF 3.6.28 i jest ok.
_________________
Ze mną: Keiko SR
Odeszły: Reira, Rysa, Selune SR, Vega, Soi SR, Blair SR, Lexie, Luna
 
     
Dolly 



Dołączyła: 08 Paź 2009
Posty: 44
Wysłany: Wto Kwi 03, 2012 13:35   

Ciekawe. Wygląda na to, że moje paskudy cierpią na chroniczny brak wyposażenia w klatce. Trzeba będzie nad tym pomyśleć.
Faktycznie przy wpisywaniu liczby szczurów cyferki znikają, ale tylko ich nie widać - a wszystko jest wyliczane na podstawie tego co wpisaliśmy.
 
 
     
Dogha 



Dołączyła: 24 Gru 2011
Posty: 145
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Kwi 03, 2012 16:34   
   Zwierzątka: 3 psy, chomik, szczur


Super pomysł :) Wyszło mi, że przy tym urządzeniu co mam XL'ka jest na 13 szczurów a mieszkają w niej 2... Zaraz mi się GMR włączy :P
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Kwi 03, 2012 16:35   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


Dogha, dopiszemy komunikat, że nie istnieje za duża klatka, jeśli jest odpowiednio gęsto urządzona. GMR nie włączamy.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
Dogha 



Dołączyła: 24 Gru 2011
Posty: 145
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Kwi 03, 2012 16:37   
   Zwierzątka: 3 psy, chomik, szczur


Ja wiem, ze za duża klatka nie istnieje, ale świadomość, że może być ich tyle :P
 
     
Cegriiz 
Avaria



Dołączyła: 26 Sie 2011
Posty: 4899
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Kwi 03, 2012 16:47   
   Zwierzątka: Kupa szczura i cztery myszy


Dogha napisał/a:
że może być ich tyle :P


To samo mnie dopadło :D
_________________
Moje ogony
 
 
     
Niamey 
Zhongguo!



Dołączyła: 09 Sty 2009
Posty: 3537
Skąd: Szanghaj
Wysłany: Wto Kwi 03, 2012 20:08   

mniejsza z tym
_________________
moje szczuraki
Pino*Myszka*Diuna*Zefir*Śmietanka*Lotta*,Migotka*Mimbla*Ponyo*Kikimora*Archa*Bucca*Beren*Itka*
Ostatnio zmieniony przez Niamey Wto Kwi 03, 2012 20:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.25 sekundy. Zapytań do SQL: 12