Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Czemu NIE NALEŻY rozmnazac szczurkow wzietych ze sklepu?
Autor Wiadomość
Nakasha 



Dołączyła: 16 Cze 2007
Posty: 9971
Skąd: Białystok/Kuriany
Wysłany: Sob Gru 26, 2009 21:34   
   Zwierzątka: 3 psy, 2 kotki


No właśnie, nie dość, że sklepy z linii Kakadu są drogie, to są znane z braku dbania o zwierzęta...
_________________
Za TM: 95 szczurzych duszyczek [*]
 
 
     
wushu 



Dołączyła: 26 Gru 2009
Posty: 1021
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Gru 27, 2009 18:17   

Porządny napisałam w cudzysłowie... To nie moje zdanie, tylko wielu ludzi, którzy przecież nabywają tam zwierzaki. :|
_________________
Moje wesołe naleśniki
Łysa :) Ruda Wushu Sun Rat's :)

Mortek ['] Danuta ['] Łajka ['] Kukiełka Quetzal Anahata ['] Linka Sun Rat's ['] Nirvana Anahata ['] Tuja Emerald Moon ['] Maślana ['] Chmurka Gluty [']
 
     
Sandra:):):):) 


Dołączyła: 17 Lip 2011
Posty: 6
Wysłany: Śro Paź 19, 2011 07:18   Jak wytłumaczyć, że rozmnażanie szczurów to zła decyzja?

Pewnie temat jest w złym dziale, ale nie wiedziałam gdzie go dodać.
Ogólnie sprawa wygląda tak. Znalazłam ogłoszenie w necie

CIACH

Nie wiem czy mogę wklejać taki link. Jak z ogłoszenia wynika -dla samic nie dla jednej. W związku z tym napisałam do niej maila. A o to nasza dyskusja:
JA: Czy Ty wiesz ile szczurow Ci sie urodzi? Wiesz że bedziesz musiała /musiał miec osobne stada? zdajesz sobie z tego sprawe!!!
KASIASONIA: ile szczurów? wiem... nie wiecej niż 13... ponadto samców bym wykastrowała... osobne stada? to jakieś kpiny... widać że się nie znasz na tych zwierzakach... pozdrawiam
JA: Znam się na szczurach i osobne stada trzeba robic w przypadku nie wykastrowania samców, a tego w ogłoszeniu nie napisałaś. i pamietaj je oddzielic od siebie po niecałaych 4 tygodniach(oczywiście małe) bo Ci sie jeszcze bardziej rozmnoża!!!!!!!!
KASIASONIA: dzieciaczek!!
JA: Oj z Ciebie. Dzisiaj okazuje sprawe fundacji i w odpowiednim miejscu.pozdrawiam
KASIASONIA: gówno cie obchodzą moje szczuraski !!
ja zgłosze cie na policje !!
JA: to sobie zgłaszaj mi chodzi o szczury nich dobro nie o Ciebie.
A poza tym jeśli się okaże że szczurki które się urodzą, a będzie ich duużo, samce zostaną wykastrowane i oddzielone do czasu kastracji od samic w odpowiednim momencie( tak jak pisałam Ci wcześniej) i będą miały odpowiednie warunki na taka ilośc szczurasków to będzie ok. W takim razie ja nie wiem czemu Ty się denerwujesz skoro ma być dobrze. Życze miłego dnia i zgłębienia wiedzy na temat ogonków:)


Co o tym sądzicie, czy ona jest odpowiedzialna? Bo mi się wydaje że nie i szczerze wątpie że będzie w stanie wykastrować taka ilość samców a nie wi ile się ich urodzi biorąc pod uwagę że ma więcej niż jedną samice. Czy ja robię słusznie kłócąc się z nią o to? Po prostu martwie się o te jeszcze nie narodzone ogonki. Piszcie, jak coś mnie opierniczajcie i przenieście temat w odpowiednie miejsce.

Ja już od bardzo dawna jestem na forum , tylko zapomniałam loginu i hasła i musiałam założyć nowy profil.
Ostatnio zmieniony przez AngelsDream Pon Mar 26, 2012 21:06, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Bel 
Rockabilly



Dołączyła: 19 Paź 2009
Posty: 8297
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Paź 19, 2011 07:32   
   Zwierzątka: Szeregowy Pierdolot,Alpha i 3 smoki


wiesz, uświadamianie ludzi nie polega na straszeniu ich ;) przyznam, że na miejscu tej dziewczyny też odprawiła bym Cię z kwitkiem bo w wypowiedziach byłaś wyjątkowo opryskliwa i chamska. Trzeba było w sposób kulturalny zapytać ją o wiedzę na temat rozmnażania, podesłać link do forum itd.
 
     
Sandra:):):):) 


Dołączyła: 17 Lip 2011
Posty: 6
Wysłany: Śro Paź 19, 2011 08:24   

No może i byłam, bo ja ostatnio złośliwa jestem :oops: Ale ona tez za milutka nie była. Nie wiem co z nią zrobić, bo raczej nie będzie w stanie zapanować nad TAAKĄ grupką szczurasków. Jak dla mnie jest strasznie nie odpowiedzialna....
 
     
Bel 
Rockabilly



Dołączyła: 19 Paź 2009
Posty: 8297
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Paź 19, 2011 08:37   
   Zwierzątka: Szeregowy Pierdolot,Alpha i 3 smoki


Sandra:):):):), spróbuj jeszcze raz ;) pokaż jej forum, pogadaj na spokojnie ;)
 
     
Martini 



Dołączyła: 13 Sie 2011
Posty: 2625
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Paź 19, 2011 08:37   
   Zwierzątka: kicha z ogoniastymi zwierzątkami...


Sandra, moim zdaniem źle zaczęłaś całą sprawę. Uświadamianie ludzi nie dość, że nie polega na straszeniu ich, to jeszcze nie polega na najeżdżaniu na nich. Zaczęłaś całą sprawę od konfrontacji i pokłóciłyście się jak dziewczynki w piaskownicy o to, czyja łopatka lepsza - sorry, takie miałam wrażenie czytając tę wymianę zdań. Lubisz, jak ktoś do Ciebie pisze zupełnie od czapy i pisze "powinnaś zrobić to to i to"? Nik nic z tego nie miał: ani ona niczego się nie dowiedziała (jeśli nie wiedziała wcześniej), ani Ty jej nie uświadomiłaś, jak to miałaś w planie, za to obie się wkurzyłyście:)
_________________
think big, start small
Ostatnio zmieniony przez Martini Śro Paź 19, 2011 09:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Martuha 



Dołączyła: 29 Sty 2009
Posty: 975
Skąd: Legnica/Polkowice
Wysłany: Śro Paź 19, 2011 08:48   
   Zwierzątka: 3 szczurzynki,2 psy,królik,rybki ;)


Sandra:):):):), na pewno jest nieodpowiedzialna,ale wpływu nie masz na to co zrobi ze swoimi szczurami,a straszenie fundacją i tak nic nie da,bo nie ma ogólnie zakazu rozmnażania szczurów (niestety). Takie same uświadamiające meile musiałabyś napisać chyba do tysiąca osób,bo takich ogłoszeń są setki
_________________
Za TM : Białeczka,Łysa,Tycia,Iva,Gaja i kilkanaście innych aniołków ;(
Ze mną;Lillka SunRat's,Koffi Abraxas i Fetka :)
 
     
Nisia 
ofiara losu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Posty: 3881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Paź 19, 2011 08:55   
   Zwierzątka: ogony


Sandra:):):):), większość ludzi na agresję reaguje agresywnie. Ty ją najpierw zaatakowałaś, więc ona zaczęła się bronić tą samą bronią. Gdybyś zapytała grzecznie i rzeczowo z babką pogadała - to większość ludzi również zaczęłaby grzecznie odpowiadać.
A czy babka jest nieodpowiedzialna? Ciężko powiedzieć. Pokłóciłyście się i mogła próbować Ciebie zbyć. Tylko i wyłącznie.

Czy ponowne Twoje odezwanie się do niej, w jakikolwiek sposób, pomoże? Trudno powiedzieć, może już być do Ciebie uprzedzona i być do Ciebie "na nie".

Zasada na przyszłość: najpierw pomyśl, potem pisz/mów.
_________________
Wśród Aniołków: Henia, Fatka, Alif Matsura, Hela, Lola, Beba, Iskierka, Šamsi, Tomiś, Calypso, Tamarka, Morelka, Szpulka, Śliwka, Ahirka i Zdenka :(
 
 
     
Sandra:):):):) 


Dołączyła: 17 Lip 2011
Posty: 6
Wysłany: Śro Paź 19, 2011 09:59   

ok. Spróbuje jeszcze raz do niej dotrzeć. hmmm... macie racje. Tylko kurde nie mogę przeżyć tego że będzie miała tyle ogonów i chyba nie zdaje sobie sprawy z powagi sytuacji.
 
     
Martuha 



Dołączyła: 29 Sty 2009
Posty: 975
Skąd: Legnica/Polkowice
Wysłany: Śro Paź 19, 2011 10:07   
   Zwierzątka: 3 szczurzynki,2 psy,królik,rybki ;)


Sandra:):):):) napisał/a:
Tylko kurde nie mogę przeżyć tego że będzie miała tyle ogonów i chyba nie zdaje sobie sprawy z powagi sytuacji.
A może właśnie doskonale zdaje sobie sprawę z tego,nie każdy rozumuje tak jak my-wystarczy spojrzeć ile jest pseudohodowli.Próbować możesz-oczywiście
_________________
Za TM : Białeczka,Łysa,Tycia,Iva,Gaja i kilkanaście innych aniołków ;(
Ze mną;Lillka SunRat's,Koffi Abraxas i Fetka :)
 
     
Martini 



Dołączyła: 13 Sie 2011
Posty: 2625
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Paź 19, 2011 10:12   
   Zwierzątka: kicha z ogoniastymi zwierzątkami...


kochana, o ilu rzeczach ja myślałam, że nie przeżyję... I jak często w grę wchodziły na przykład dzieciaki z odchyłami od normy emocjonalnej/ intelektualnej + niewydolni wychowawczo rodzice, super zestaw :lol: . A zagryzam zęby, ewentualnie komuś coś sugeruję. Jak zaczynasz od agresji, to od razu walisz głową w mur. Czasem by się chciało, naprawdę by się chciało kogoś zdzielić już na wstępie, ale nie tędy droga:)
_________________
think big, start small
 
     
aneczka1-13 


Dołączyła: 09 Maj 2010
Posty: 866
Skąd: P-ń(WLKP)/Żabice(Lubuskie)
Wysłany: Śro Paź 19, 2011 11:04   
   Zwierzątka: ;(


Mogłabym prosić o wysłanie mi tego linka na pw?? Może ja spróbuję się skontaktować i zacząć w sposób mniej najeżdżający.
_________________
https://trafficmonsoon.com/?ref=aneczka1992
Zarabianie w necie chętnie odpowiem na pytania na pw
 
 
     
Sandra:):):):) 


Dołączyła: 17 Lip 2011
Posty: 6
Wysłany: Śro Paź 19, 2011 12:49   

Link wysłałam na priv
 
     
aneczka1-13 


Dołączyła: 09 Maj 2010
Posty: 866
Skąd: P-ń(WLKP)/Żabice(Lubuskie)
Wysłany: Śro Paź 19, 2011 19:36   
   Zwierzątka: ;(


I proszę. Oto efekt mojej próby uświadomienia jej.



Ania
19:32:08
hej
19:32:34
ja w sprawie ogłoszenia z gumtree


Ona
20:25:51
tak??


Ania
20:26:21
czy mogłabym spytać ile masz tych samic??


Ona
20:26:33
a co to za roznica?
20:26:47
trzy ale nie kazda przeciesz chce zaplodnic :/


Ania
20:27:05
a ile??




ona
20:28:05
a czy to takie wazne?
20:28:07
Nie ;)


Ania
20:29:00
ja tylko chciałam zapytać czy masz świadomość ile ich się może urodzić
20:29:15
??


ona
20:30:24
dziewczyno....
20:30:43
jesli to ty do mnie też pisałaś na pcozte.. to mowie ci.. nie denerwuj mnie i idź lekcje odrabiać
20:30:50
wiem i mam świadomość...


Ania
20:31:01
ja nie pisałam do ciebie na żadna pocztę


ona
20:31:15
jak byś już musiała wiedzieć jestem na weterynarii i wiem jak się nimi iopiekować i co z nimi zrobić
20:31:27
więc nie wtrącaj sie z laski swojej do moich spraw
20:31:31
pozdrawiam

Czyli myślała że to ty do niej piszesz.
_________________
https://trafficmonsoon.com/?ref=aneczka1992
Zarabianie w necie chętnie odpowiem na pytania na pw
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.19 sekundy. Zapytań do SQL: 13