Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Kluska
Śro Kwi 25, 2012 09:19
Szczecin dwa samce około 1-1,5 roku
Autor Wiadomość
adzia19923 



Dołączyła: 19 Gru 2010
Posty: 112
Wysłany: Sob Mar 31, 2012 18:03   Szczecin dwa samce około 1-1,5 roku
   Zwierzątka: Dwie cudowne panny


Słuchajcie, jest taka sprawa. Likwidują zwierzęta z zoologa. Do sprzedania za niewielką sumę są szczury, ja bym kupiła ale sam mam 4 szczury i niestety nie dam rady. Jeden szczurek kapturek drugi czarny, są braćmi, mieszkają razem i raczej są zżyci. W zoologu mają niezbyt dobrbe warunki jeżeli chodzi o rozmiar klatki, jak dla mnie są klitce i się cisną.
_________________
Ze mną: Baal, Szami
W szczurzym raju: MATYLDA, RICO( My Love), KRÓWKA,JURGEN, MICUŚ, Murzyn, Alex, Frugo, Misza

,,Są tajemnice, które łączą, ale są też takie, które na zawsze dzielą"
 
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sob Mar 31, 2012 18:11   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


adzia19923, jeśli nie chcą oddać za darmo, nie widzę sensu dawania zarobić. Takie dorosłe samce można się starać wyciągnąć za darmo.
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
adzia19923 



Dołączyła: 19 Gru 2010
Posty: 112
Wysłany: Sob Mar 31, 2012 19:07   
   Zwierzątka: Dwie cudowne panny


No dobrze, gdybym poszła i powiedziała, że chce kupić karmę i czy odda mi te szczury?
_________________
Ze mną: Baal, Szami
W szczurzym raju: MATYLDA, RICO( My Love), KRÓWKA,JURGEN, MICUŚ, Murzyn, Alex, Frugo, Misza

,,Są tajemnice, które łączą, ale są też takie, które na zawsze dzielą"
 
 
     
Noxa 



Dołączyła: 24 Lis 2011
Posty: 328
Skąd: Szczecin
Wysłany: Sob Mar 31, 2012 19:14   
   Zwierzątka: Pięć szczuropaskudów


adzia19923, można spróbować. Gdzie jest ten zoologiczny? Mogę się z Tobą przejść, pogadać i ewentualnie dać im DT.
Samce w takim wieku się nie sprzedadzą, bo ludzie do kochania chcą maluchy, a na karmówkę dorosłe też rzadko kiedy idą bo mało co jest w stanie je zjeść więc myślę że szansa na ich wyciągniecie jest całkiem spora.
_________________
Moje Tuptaki zapraszają (;

ze mną: Kłapouszek, Villemo, Dolg, Jaskier, Łizel i Wacław Nostromo de Pip :D

za TM biegają: Zgryzek, Dejmon, Kangurek, Miki, Virion, Kamyk, Blum, Hachiko vel Haczyk, Gizmonek, Tygrysek oraz Placek
 
 
     
adzia19923 



Dołączyła: 19 Gru 2010
Posty: 112
Wysłany: Sob Mar 31, 2012 19:18   
   Zwierzątka: Dwie cudowne panny


Wiesz, kobieta nie do końca likwiduje sklep, ona sklepu nie lidwiduje, ale chce pozbyć się szczurów i ostatnio proponowała mojej koleżance za 5 zł raczej od sztuki.
_________________
Ze mną: Baal, Szami
W szczurzym raju: MATYLDA, RICO( My Love), KRÓWKA,JURGEN, MICUŚ, Murzyn, Alex, Frugo, Misza

,,Są tajemnice, które łączą, ale są też takie, które na zawsze dzielą"
 
 
     
Noxa 



Dołączyła: 24 Lis 2011
Posty: 328
Skąd: Szczecin
Wysłany: Sob Mar 31, 2012 19:22   
   Zwierzątka: Pięć szczuropaskudów


adzia19923, to może da radę je wyciągnąć :D Tylko napisz który to sklep, gdzie mniej więcej jest (; Ja z chęcią się przejdę i pogadam, a nóż widelec mi się uda :D
A jeśli nie to można zaproponować im że kupi się u nich karmę, zawsze to nie jest płacenie za szczury a na paczce karmy za 13-15 zł będą na spokojnie mieli więcej niż te 5 zł dla siebie...
_________________
Moje Tuptaki zapraszają (;

ze mną: Kłapouszek, Villemo, Dolg, Jaskier, Łizel i Wacław Nostromo de Pip :D

za TM biegają: Zgryzek, Dejmon, Kangurek, Miki, Virion, Kamyk, Blum, Hachiko vel Haczyk, Gizmonek, Tygrysek oraz Placek
 
 
     
adzia19923 



Dołączyła: 19 Gru 2010
Posty: 112
Wysłany: Wto Kwi 03, 2012 19:11   
   Zwierzątka: Dwie cudowne panny


Musiałam tymczasowo założyć nowe konto( adzia19923 zablokowali mi, bo hasło zapomniałam, ale pewnie mi odblokują)

Byłam dziś w tym zoo, kobieta upiera się, że jej szczury mają 4 miesiące hahaha, jak ja je zobaczyłam to normalnie śmiać mi się chciało. Szczury są duże, grube, siedzą w klitce, ZERO wybiegów, ruchu;( A są bardzo śliczne. Spały ze sobą, widać, że są braćmi i bardzo są zżyci.

Powiedziała, że sprzeda za 10 zł oba. Bo 5 zł od sztuki.

Obydwa są czarno-białe. Dorodne Samce:) Czekają tylko na szczęśliwy dom. Nie wydaje mi się, że są agresywne.

Połączyłam posty, następnym razem użyj opcji "edytuj" - smeg.
Ostatnio zmieniony przez smeg Wto Kwi 03, 2012 20:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Kwi 03, 2012 20:17   
   Zwierzątka: brak


Nie ma sensu ich kupować. Namów właścicielkę na oddanie ich za darmo, powiedz że takich dużych i tak już nikt nie kupi. Jeśli nie da się przekonać, to niestety trzeba odpuścić.
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
czartoria 



Dołączyła: 05 Cze 2011
Posty: 1341
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Kwi 03, 2012 20:27   
   Zwierzątka: Gucio, Bryś, Amorek, psy i rybki


Ja też zabrałam szczurka i chomiki ze sklepu, w którym likwidowali dział gryzoniowy. Zwierzaczki były młode, ale oddali za darmo. Za to kilka miesięcy wcześniej z tego samego sklepu odebrałam 3 szczurki już całkiem duże i w dodatku ze świerzbem (a jak się potem okazało i z zapaleniem płuc) - nikt ich już nie chciał kupić więc chcieli oddać komukolwiek choćby dla węża. Zabrałam ja. Oczywiście za darmo. Ponegocjuj. Jak się nie zgodzą oddać to odczekaj trochę. Jeśli nikt ich nie kupi to w końcu może oddadzą.
_________________
http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=11606
Za TM: Dumbusia, Tchórzyczka, Tentej, Drechu, Tfety, Zygmunt, Borsuk, Sylwuś, Malinka, Maciusiu, Suszi, Sziszunek, Kreciu, Nesti, Abies, Holly, Czili, Liczi, Kofi
 
     
Ebia 


Dołączyła: 13 Lut 2012
Posty: 2876
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Kwi 03, 2012 20:28   

Można spróbować tak, jak mówiła Noxa, kupić u nich karmę i coś dla Twoich szczurów, co się przyda. Powiedzieć, że i tak trzeba poświęcić sporo czasu na ich oswojenie. Ona przecież na tych 10 zł się nie wzbogaci, a przecież lepiej, jak odda szczury, niż jak sprzeda je za te 10 zł na karmę :| Można coś powiedzieć o dobrym rozgłosie sklepu, jeśli je odda. I skoro tak długo nie ma na nie chętnych i ona tylko traci na karmę dla nich, na ściółkę, to lepiej dla niej będzie oddać + robi lepszą opinię dla sklepu, bo pokazuje, że w jakimś stopniu obchodzi ją los jej zwierząt
 
     
adzia19923 



Dołączyła: 19 Gru 2010
Posty: 112
Wysłany: Wto Kwi 03, 2012 23:27   
   Zwierzątka: Dwie cudowne panny


Wiecie co? Czy wy w ogóle myślicie? Wg mnie was nie obchodzi los tych zwierząt, skoro ja widzę, że te szczury nie mają warunków i poważnie mnie to ruszyło to chcę im pomóc, gdybym sama nie miała swoich, to nie przejmowałabym się, że są one z zoo i kosztuą ileś tam kasy. Ale to nie jest temat tabu, jak byłam dziś w tym zoologu to kobieta powiedziała, że ona wie komu sprzedaje swoje zwierzęta a wcale nie zgadzam się z tym co ona twierdzi. Bo mnie nie zna i nie wie jakie ja lub ktokolwiek inny mają zamiary. Oczywiście ja na karmówkę nie biorę zwierząt i tych rownież nie wezmę nawet na DT, bo nie dam rady. Ale NOXA jest chętna. Kobieta raczej nie odda ich za darmo ale nawet za 10 zł to przecież nie są wielkie pieniądze i nie przesadzajmy. Szczur jak szczur, ale dla mnie nie jest ważne, że szczur to szczur, (i to jeszcze z zoo, a czym one różnią się od tych od was z forum???one też potrzebują miłości) ale ważne jest to, że będzie miał dobry, ciepły dom a nie Zoologiczne warunki. Te szczury są duże, one potrzebują ręki człowieka, wyglądają na dość zadbane, alee... nie wiem czy są dzikie czy nie. Jedno wiem, że ta kobieta lubi te szczury i serce jej kraja, że siedzą w tej małej klatce i nikt ich nie chce wziąć. Noxa ja za nie zapłacę te 10 zł tylko proszę Cię abyś je wzięła na DT i znalazła im dobry dom!!
 
 
     
Ebia 


Dołączyła: 13 Lut 2012
Posty: 2876
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Kwi 03, 2012 23:43   

CandyMan, to nie tak, że nikogo nie obchodzi los tych zwierząt, bo obchodzi. Mi też ich szkoda, ale tu chodzi o coś więcej. Obchodzi wszystkich z forum los szczurów. Uwierz. Wielu ludzi poświęca swój czas i pieniądze na DT na opiekę nad szczurkami, ewentualne leczenie. Wkładają w to mnóstwo zaangażowania.
Z tymi zoologicznymi to inna sprawa. Na forum zakłada się, że nie można kupować zwierząt w sklepie zoologicznym, ponieważ na dłuższą metę to nic nie da, a pogorszy sprawę. Pomożesz tym dwóm szczurom kupując je, a na ich miejsce właścicielka zamówi kolejne, maleńkie, często za wcześnie odłączone od matki.. Czy je też wtedy kupisz? Czy może część z nich kupią inni, a pozostałe spędzą połowę swojego życia w sklepie? Tak jak te, które chcesz teraz kupić? Kupując jednego szczura, nakręcasz interes, bo na jego miejsce pojawią się kolejne... Tym sposobem ratujesz 2 szczury, ale skazujesz na mieszkanie w sklepie kolejne.. Tu naprawdę NIE CHODZI O 10 ZŁ. Wiele sklepów zrezygnowało całkowicie ze sprzedaży zwierząt i o to właśnie chodzi, ludzi na forum do tego zmierzają - dla szeroko pojętego dobra zwierzaków, niestety jest to działanie długofalowe, nie da się tego zdziałać od razu
Ostatnio zmieniony przez Ebia Wto Kwi 03, 2012 23:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Karena 
SITH HAPPENS



Dołączyła: 14 Wrz 2010
Posty: 5324
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Wto Kwi 03, 2012 23:46   
   Zwierzątka: szczurze damy


CandyMan, Nie popieramy na forum kupowania zwierząt ze sklepów zoologicznych niezależnie czy chodzi o 5zł czy 50zł.
Jeśli jej zależy odda szczury za darmo.
_________________
♥♥♥  Zapraszamy do naszego wątku ♥♥♥ 

🐭 -Hamaki na forum-
▶ -Facebook : Hamaki od 'Wilki Szpilki"-
 
 
     
adzia19923 



Dołączyła: 19 Gru 2010
Posty: 112
Wysłany: Śro Kwi 04, 2012 00:22   
   Zwierzątka: Dwie cudowne panny


Kobieta mi mówiła, że więcej już nie chce szczurów, bo jej nie schodzą. Więc może warto je uratować. Ja już podjęłam decyzję. Teraz czekam na odpowiedź NOXY. Zapewne już nie zaoferuje im DT, bo wiadomo na forum ludzie mają jedno zdanie. Ja jestem inna i mam zupełnie inne podejście do tego wszystkiego.
Boli mnie tylko to, że ja sama nie mogę zaoferować im DT, żebym mogła przeprowadzić adopcję.
_________________
Ze mną: Baal, Szami
W szczurzym raju: MATYLDA, RICO( My Love), KRÓWKA,JURGEN, MICUŚ, Murzyn, Alex, Frugo, Misza

,,Są tajemnice, które łączą, ale są też takie, które na zawsze dzielą"
 
 
     
Vaco 
phage the Chihuahua



Dołączyła: 30 Sty 2010
Posty: 1785
Skąd: Świnoujście
Wysłany: Śro Kwi 04, 2012 01:14   

adzia19923 napisał/a:
bo wiadomo na forum ludzie mają jedno zdanie. Ja jestem inna i mam zupełnie inne podejście do tego wszystkiego.

Każdy na forum jest inny. Czasem zdania na pewne tematy mamy bardzo podobne, czasem zupełnie różne. Tylko Ty nie rozumiesz, że swoim podejściem działasz jedynie na "dobro" tych 2 konkretnych szczurków, a szkodzisz być może dla wielu innych.
_________________


 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.16 sekundy. Zapytań do SQL: 13