Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Kluska
Śro Kwi 25, 2012 09:19
Szczecin dwa samce około 1-1,5 roku
Autor Wiadomość
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Kwi 04, 2012 01:20   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


adzia19923, a co zrobisz, jeśli kolejne szczury się jednak pojawią?
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
majlena 
zawsze pozytywnie



Dołączyła: 16 Cze 2011
Posty: 1849
Skąd: Łódź
Wysłany: Śro Kwi 04, 2012 01:44   
   Zwierzątka: obecnie w sferze marzeń


jakby ktoś chciał kupić szczura z zoologa, to znalazłby jakiś bliżej siebie.
rozumiem, że tym szczurkom nic nie dolega? małe klatki/akwaria w zoologach to niestety norma.
zresztą na tym forum nie sprzedaje się szczurów (chyba, że są z hodowli). jeśli wyciągniesz je za darmo ze sklepu, to będzie miało to jeszcze jakiś sens.
nie da się wszystkich szczurów uratować...
to moje zdanie.

a pytanie AngelsDream nasunęło mi jeszcze jedną myśl. (wiadomo są dwie strony medalu, ale...chcę zwrócić uwagę na tę:) czy branie nawet za darmo starszych szczurów z zoologa w jakimś stopniu nie pomaga zoologowi? jeśli nie mogą sprzedać szczura, to muszą go karmić albo się go pozbyć. biorąc go, wybawiamy ich z tego problemu. oni wtedy mogą brać nowe małe, które chętnie schodzą, a jak zostanie jakiś starszy, to może znów przyjdziesz go uratować albo inna dobroduszna istota.

edit: "jakby chciałby" lol
_________________
-> B.RAT: miniusie, kreciki, fragles oraz koralikowiec
WWW Ą-Trumpusia, WWW Ąqysia(Dywan), Sanders Flytrap Kärpäsloukku(Pułapka) oraz Dziedzic Morfeusza
Figa, Czarna Magia, Bzdurka, Lulu, Nutka, Choco, Bańka, Limonka, Rurka, Duszyczka, WWW Arbuzia i ...

a także bRATkowe gratki do szczurzej klatki <- tymczasowo nie szyję... proszę czekać na mój powrót do gry.
Ostatnio zmieniony przez majlena Śro Kwi 04, 2012 08:19, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Śro Kwi 04, 2012 07:20   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


adzia19923 napisał/a:
serce jej kraja
jak taka wrażliwa, to niech odda ;)
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
majlena 
zawsze pozytywnie



Dołączyła: 16 Cze 2011
Posty: 1849
Skąd: Łódź
Wysłany: Śro Kwi 04, 2012 08:27   
   Zwierzątka: obecnie w sferze marzeń


Layla napisał/a:
adzia19923 napisał/a:
serce jej kraja
jak taka wrażliwa, to niech odda ;)

jak by jej się krajało, to by im lepsze warunki stworzyła

dobry sprzedawca, widzi szczurolubnego stosuje technikę: na litość
jak przyjdzie wężolubny kupiec, to zastosuje technikę: klient nasz pan i zamówi nowe szczury
_________________
-> B.RAT: miniusie, kreciki, fragles oraz koralikowiec
WWW Ą-Trumpusia, WWW Ąqysia(Dywan), Sanders Flytrap Kärpäsloukku(Pułapka) oraz Dziedzic Morfeusza
Figa, Czarna Magia, Bzdurka, Lulu, Nutka, Choco, Bańka, Limonka, Rurka, Duszyczka, WWW Arbuzia i ...

a także bRATkowe gratki do szczurzej klatki <- tymczasowo nie szyję... proszę czekać na mój powrót do gry.
 
     
runa 
mniejsze zło.



Dołączyła: 15 Maj 2008
Posty: 465
Skąd: z kątowni
Wysłany: Śro Kwi 04, 2012 09:04   
   Zwierzątka: horda szczurów i innych czterołapów


adzia19923, jak wygląda sytuacja?
Jesli wzięłas te szczury, daj znac, w Szczecinie jest zaufany dt, który w awaryjnej sytuacji chętnie pomoże.
_________________
 
 
     
adzia19923 



Dołączyła: 19 Gru 2010
Posty: 112
Wysłany: Śro Kwi 04, 2012 11:49   
   Zwierzątka: Dwie cudowne panny


Wg mnie pomoc nie jest szkodliwa....

Nie spodziewałam się tylko tego, że RUNA odpisze takie coś. Jestem w szoku:), bo zawsze naskakiwała na jakiekolwiek odstępstwa z forum. Teraz idą święta ja mam swoje 3 szczury w Szczecinie i jeden transporter więc podejrzewam, że po świętach po nie pójdę, chyba, że dziś do 15 zdąży ktoś zaoferować DT i przyjedzie po nie. To wtedy je wezmę aby przekazać je jeszcze przed świętami, jeśli nikt forum się nie znajdzie to moja koleżanka jest w TOZ-ie i pomoże mi znaleźć DT ze swoich znajomych z TOZ-u. I zapewne adopcja będzie postępować zgodnie z ich zasadami.
_________________
Ze mną: Baal, Szami
W szczurzym raju: MATYLDA, RICO( My Love), KRÓWKA,JURGEN, MICUŚ, Murzyn, Alex, Frugo, Misza

,,Są tajemnice, które łączą, ale są też takie, które na zawsze dzielą"
Ostatnio zmieniony przez adzia19923 Śro Kwi 04, 2012 11:55, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Kwi 04, 2012 11:55   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


adzia19923, sama pomoc nie, ale musisz zdawać sobie sprawę z tego, że sprzedawca w sklepie zazwyczaj doskonale widzi, z kim ma do czynienia i potrafi to wykorzystać. Może to cyniczne podejście, ale wielokrotnie obserwowałam, że piekielnie prawdziwe.

W tym konkretnym przypadku poszłabym i porozmawiała wprost, że mam możliwość wydać szczury do adopcji przez sprawdzone osoby, ale mogę je zabrać wyłącznie za darmo. Kwotę za nie proponowaną mogę przeznaczyć na jakąś organizację pomagającą zwierzętom. Skoro pani jest wrażliwa i serce się jej kraje, niech to pokaże.

majlena, trochę racji w tym jest, ale co innego zabrać, a co innego zabrać i jeszcze zapłacić.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
adzia19923 



Dołączyła: 19 Gru 2010
Posty: 112
Wysłany: Śro Kwi 04, 2012 11:57   
   Zwierzątka: Dwie cudowne panny


Wiesz próbowałam z nią tak rozmawiać, ale to jest sklep, skoro sklep to nastawiony jest na zysk i tak zniżyła cenę, bo wiadomo, że nikt nie weźmie dorosłych szczurów za 30 zł więc 20 zł opuściła i to i tak jest sukces.




Tematem tego wątku jest: Szukanie DT dla dwóch szczurów około 1-1,5 roku.( SZCZECIN) Osoby chętne proszę o kontakt na gg: 3474626
_________________
Ze mną: Baal, Szami
W szczurzym raju: MATYLDA, RICO( My Love), KRÓWKA,JURGEN, MICUŚ, Murzyn, Alex, Frugo, Misza

,,Są tajemnice, które łączą, ale są też takie, które na zawsze dzielą"
 
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Kwi 04, 2012 12:01   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


adzia19923, jak uważasz, dla mnie to nadal jest postępowanie wątpliwe i licz się z tym, że mogą się tam pojawić kolejne szczury. Może nie za tydzień czy dwa, ale akurat będą w hurtowni takie ładniejsze, w bardziej chodliwym kolorze...
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
adzia19923 



Dołączyła: 19 Gru 2010
Posty: 112
Wysłany: Śro Kwi 04, 2012 12:09   
   Zwierzątka: Dwie cudowne panny


Rozumiem was, poczytałam, super, że się wypowiadacie, ale ja już nie chcę się spierać. Mam inne podejście do tej sytuacji i zależy mi na tym aby miały swoje domy;) To tyle. Więc czekam na osoby, które również chcą pomóc, oferując DT.
_________________
Ze mną: Baal, Szami
W szczurzym raju: MATYLDA, RICO( My Love), KRÓWKA,JURGEN, MICUŚ, Murzyn, Alex, Frugo, Misza

,,Są tajemnice, które łączą, ale są też takie, które na zawsze dzielą"
 
 
     
Noxa 



Dołączyła: 24 Lis 2011
Posty: 328
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pią Kwi 06, 2012 22:57   
   Zwierzątka: Pięć szczuropaskudów


Wybaczcie że nie zabierałam głosu w sprawie, byłam odcięta od internetu przez kilka dni.

Moje zdanie jest takie, że wyciąganie szczurów z zoologa ma sens, bez względu na to w jakim są wieku (odnośnie wypowiedzi majleny) ale już płacenie za nie sensu nie ma całkowicie. Napędzanie machiny handlowej nie ma sensu, im więcej zwierząt się kupi tym więcej zostanie w późniejszym czasie zakupionych przez sklep.
adzia takie pytanie, próbowałaś chociaż w prost porozmawiać z babką na temat adopcji szczurów? Podejrzewam że w ciągu ostatnich 2 tygodni spokojnie zjadły kilogram karmy, a to nawet przy najtańszej zoologowej jest koło tych 10 zł (chyba). Gdyby kobiecie naprawdę zależało na dobru zwierząt to już dawno by je oddała, oczywiście jeżeli została z nią przeprowadzona szczera rozmowa.

Odnośnie DT powiem tak, w tej sytuacji muszę się intensywnie zastanowić, bo jeżeli od mojej decyzji ma zależeć to czy one zostaną kupione to ja podziękuje. Dla mnie na prawdę obojętne jest czy one są ze sklepu czy skąd, ale nie popieram napędzania tego biznesu. Z drugiej strony jeśli do TOZu trafią szczury nieoswojone, "gryzące" czy cokolwiek w tym stylu to oni raczej nie będą się bawić w szukanie im domu i oswajanie. Na prawdę sama nie wiem co mam robić.
_________________
Moje Tuptaki zapraszają (;

ze mną: Kłapouszek, Villemo, Dolg, Jaskier, Łizel i Wacław Nostromo de Pip :D

za TM biegają: Zgryzek, Dejmon, Kangurek, Miki, Virion, Kamyk, Blum, Hachiko vel Haczyk, Gizmonek, Tygrysek oraz Placek
 
 
     
adzia19923 



Dołączyła: 19 Gru 2010
Posty: 112
Wysłany: Sob Kwi 07, 2012 13:00   
   Zwierzątka: Dwie cudowne panny


hm czyli jeśli je kupię bez Twojej wiedzy, to również ich nie weźmiesz? Chcę mieć sprawę jasnę, bo jeśli nie Ty to kto inny mi w tym pomoże;)
_________________
Ze mną: Baal, Szami
W szczurzym raju: MATYLDA, RICO( My Love), KRÓWKA,JURGEN, MICUŚ, Murzyn, Alex, Frugo, Misza

,,Są tajemnice, które łączą, ale są też takie, które na zawsze dzielą"
 
 
     
Noxa 



Dołączyła: 24 Lis 2011
Posty: 328
Skąd: Szczecin
Wysłany: Sob Kwi 07, 2012 13:06   
   Zwierzątka: Pięć szczuropaskudów


adzia19923 napisał/a:
czyli jeśli je kupię bez Twojej wiedzy, to również ich nie weźmiesz?
po takich tekstach to już nie wiem. Moim zdaniem funkcjonowanie na forum, ze względu na brak kontaktu "twarzą w twarz" powinno się opierać na pewnego rodzaju racjonalnym zaufaniu. Ty je właśnie zaburzasz.

Powtarzam, nie popieram tego żeby je kupować, trzeba przeprowadzić szczerą rozmowę z panią w sklepie, po podaniu argumentów które były wyżej powinna się zgodzić na oddanie dzieciarni. To jest pierwsza rzecz jaka powinna zostać zrobiona!
Jeśli uda się wyciągnąć szczury za darmo, raczej będę w stanie dać im DT, co najmniej do 1 czerwca.
_________________
Moje Tuptaki zapraszają (;

ze mną: Kłapouszek, Villemo, Dolg, Jaskier, Łizel i Wacław Nostromo de Pip :D

za TM biegają: Zgryzek, Dejmon, Kangurek, Miki, Virion, Kamyk, Blum, Hachiko vel Haczyk, Gizmonek, Tygrysek oraz Placek
 
 
     
adzia19923 



Dołączyła: 19 Gru 2010
Posty: 112
Wysłany: Pon Kwi 09, 2012 19:54   
   Zwierzątka: Dwie cudowne panny


Wy tak uważacie;)
_________________
Ze mną: Baal, Szami
W szczurzym raju: MATYLDA, RICO( My Love), KRÓWKA,JURGEN, MICUŚ, Murzyn, Alex, Frugo, Misza

,,Są tajemnice, które łączą, ale są też takie, które na zawsze dzielą"
 
 
     
Devona 
(astro)fizyczka



Dołączyła: 18 Sie 2008
Posty: 3981
Wysłany: Pon Kwi 09, 2012 20:58   

Adzia19923, oferowanie szczurów kupionych w sklepie zoologicznym, tym bardziej po wcześniejszych próbach tłumaczenia bezzasadności takich działań, jest niezgodne z regulaminem, który zaakceptowałaś rejestrując się tutaj.

Cytat:
8. Kierujemy się dobrem zwierząt. W związku z tym nie zgadzamy się [...] kupowanie szczurów w sklepach zoologicznych/pseudohodowlach (które zazwyczaj nie mają odpowiednich warunków do hodowli szczurów i stawiają tylko na zysk kosztem zdrowia zwierząt) [...]. Jeśli punkt ten złamany został nieświadomie i rozumiesz swój błąd, postaramy się zrobić wszystko, by pomóc Ci w ewentualnych późniejszych konsekwencjach oraz doradzić jak najlepsze wyjście z sytuacji. Jeśli notorycznie i świadomie postępujesz wbrew tym zasadom, działasz na niekorzyść zwierząt. Licz się z tym, że nie będziesz mile widziany. Nie szanując zasad forum lub propagując odmienne idee, możesz zostać ukarany ostrzeżeniem lub banem. Każdy przypadek zostanie rozważony indywidualnie i ewentualne przedsięwzięte środki będą adekwatne do skali Twoich działań.
_________________
za TM: W, S, J, DM1, K, M, P, DM2, S-a, N, L, B-o, Cz, Sh, OM3, G, A, R, Q, T, Po, Pe, C, B-a, E, Ś, B-k, MM
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.08 sekundy. Zapytań do SQL: 8