Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: AngelsDream
Pią Lis 09, 2012 15:13
Punkty "pomógł" - co z nimi zrobić?

Czy punkty "pomógł" mają zostać wyłączone?
Tak, mają zostać wyłączone.
67%
 67%  [ 38 ]
Nie, mają zostać na forum.
16%
 16%  [ 9 ]
Nie mam zdania.
16%
 16%  [ 9 ]
Głosowań: 56
Wszystkich Głosów: 56

Autor Wiadomość
Martini 



Dołączyła: 14 Sie 2011
Posty: 2625
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Mar 30, 2012 17:01   
   Zwierzątka: kicha z ogoniastymi zwierzątkami...


susurrement napisał/a:
i wtedy np nowy użytkownik wiedziałby do kogo napisać w potrzebie.


nie mając pewności, że uzyska odpowiedź, bo przecież taka osoba nie ma tu etatu, może mieć akurat wszystko w nosie i zalegiwać w łóżku, a nie wisieć na forum. Jej święta prawo:)
Ja jestem za opcją, że odpowiada, kto chce i może.
_________________
think big, start small
 
     
Asmena 
alv



Dołączyła: 22 Cze 2010
Posty: 594
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią Mar 30, 2012 17:11   

Martini, ale tak samo będzie z punktami 'pomógł'. Wg mnie są one bez sensu, sama często zapominam o ich przyznaniu i są one kompletnie niemiarodajne.
Grupa 'pomagaczy' na forum to wg mnie o wiele lepszy pomysł. Lista też (w niej można dokładnie wymienić, na czym zna się dana osoba, bo nie wszystkie muszą znać się na wszystkim). Nad avkiem można takiej osobie umieścić inną belkę.
_________________
Ze mną: Chiki, Ama, Yoru, Bambi, Latte
Za TM: Akai, Filip, Aida, Naka, Lucy, Labisia, Kate, Mariusz, Nezumi, Doku, Haya, Chibi, Riku, Shinju, Kambru, Hagu, Sukui, Arai
 
 
     
majlena 
zawsze pozytywnie



Dołączyła: 16 Cze 2011
Posty: 1849
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Mar 30, 2012 17:14   
   Zwierzątka: obecnie w sferze marzeń


myślę, że opcja "pomógł" jest fajna, bo to takie docenienie kogoś, ale rzeczywiście mało miarodajna.
chciałam kliknąć Martini, za to, że pomogła mi w transporcie (jeszcze raz wielkie dzięki), ale w dziale transport nie mogłam. na szczęście odezwała się u mnie w temacie i kliknęłam przy okazji.
szczerze się przyznam, że przeczytałam wiele postów, w których informacje były ciekawe i wiedza z nich może przydać się na przyszłość... a "pomógł" nie kliknęłam. mam wątpliwości, kiedy używać tej opcji. jakaś informacja była pomocna, ale transport Martini to była mega pomoc. jak to stopniować?

a może by dać miejsce na krótką informację, w czym lub jaką radą ktoś pomógł i żeby ta info pojawiała się na profilu danej osoby?
co o tym myślicie?

a co do pomysłu, żeby nowe osoby pisały do pomocnych doświadczonych użytkowników jest według mnie niepotrzebne. po to jest forum, żeby tu pytać. jak ktoś nie chce na forum, to ma PW danej osoby.
wyobraźcie sobie, jakby tak o doświadczonej X dać w widocznym dla wszystkich miejscu informacje, że pomoże na gg, to powinno się jej płacić za pełny etat :P nowe osoby zamiast zastanowić się nad postem, czytać forum, będą z każdą pierdołą zwracać się do X. tak myślę. (no i to trochę za bardzo osobiste... obca osoba pisze na gg, no nie wiem)
_________________
-> B.RAT: miniusie, kreciki, fragles oraz koralikowiec
WWW Ą-Trumpusia, WWW Ąqysia(Dywan), Sanders Flytrap Kärpäsloukku(Pułapka) oraz Dziedzic Morfeusza
Figa, Czarna Magia, Bzdurka, Lulu, Nutka, Choco, Bańka, Limonka, Rurka, Duszyczka, WWW Arbuzia i ...

a także bRATkowe gratki do szczurzej klatki <- tymczasowo nie szyję... proszę czekać na mój powrót do gry.
Ostatnio zmieniony przez majlena Pią Mar 30, 2012 17:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Asmena 
alv



Dołączyła: 22 Cze 2010
Posty: 594
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią Mar 30, 2012 17:19   

Jak dla mnie to tylko zaśmiecanie forum.

[ Dodano: Pią Mar 30, 2012 17:22 ]
majlena, ale taka X może zwyczajnie odesłać do odpowiedniego tematu. Nie zliczę, ile razy pisały do mnie jakieś nowe osoby, a ja pomogłam im samym linkiem i w razie potrzeby jeszcze jakimś wytłumaczeniem, czy odpowiedzią, której w danym wątku nie znalazły.
_________________
Ze mną: Chiki, Ama, Yoru, Bambi, Latte
Za TM: Akai, Filip, Aida, Naka, Lucy, Labisia, Kate, Mariusz, Nezumi, Doku, Haya, Chibi, Riku, Shinju, Kambru, Hagu, Sukui, Arai
 
 
     
susurrement 
i'm a dreamer.



Dołączyła: 08 Kwi 2009
Posty: 3379
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Mar 30, 2012 17:32   
   Zwierzątka: 2 susły, jeż i piesy dwa a Nela z rodzicami


Martini, a czy ja twierdzę coś innego? tak czy inaczej wszystkie działania na forum są naszą dobrą wolą, nikt nie ma obowiązku tu siedzieć ani komukolwiek odpowiadać. chodzi mi jedynie o to, że funkcja 'pomógł' jest zupełnie niemiarodajna, bo nie można tych "punktów" sensownie przyznawać, często się o nich zapomina. osobiście nawet nie zwracam na nie uwagi. zdecydowanie bardziej rzucałoby się w oczy coś bardziej dosadnego.
sama chyba jestem nienajgorszym przykładem. ile mam punktów "pomógł"? 4. a i tak 'skądś' ludzie wiedzą, że w pewnych kwestiach można się mnie poradzić ;)
notabene niekiedy sobie przeglądam za jakie wypowiedzi ludzie dostają takie kliknięcie i śmiać mi się chce, bo są to czasem po prostu podnoszące na duchu posty, ale nie wnoszące nic merytorycznie do tematu. żeby nie zabrzmiało to źle - w pełni to doceniam, ale takie wypowiedzi raczej nie są podstawą, która miałaby świadczyć o czyjejś wiedzy i doświadczeniu :)

AngelsDream, to dobra myśl! i np oznaczyć takie osoby belką w konkretnym, rzucającym się w oczy, kolorze.

edit:
generalnie wydaje mi się, że dobrą myślą była taka funkcja, tylko nie spełniła niestety swojej roli, więc warto pomyśleć nad zamiennikiem :)
_________________
dwa susły, jeż Zefir; psy Pikolo i Molly, Nela
za TM Po, Tori, Timon, Pumba, Tosia, Misia, Tina, Mimi, Plamka, Bonifacy, Filemon, Miracle of A, Chandrika of A, Czekoladka of A, Elodie SR, Timba, Groteska of A, Czereśnia of A, Iluzja SR, Magnolia, Destiny of A, Molly, Moduł of A, Konwalia of A, Helenka SR, Pció, Mabelle of A, Kokardka, Koniczynka SR, Gracja SR, Kami of R4U, Pasja, Vivienne of A, Bamse, Vinci of A, Kulka, Kiss of RAT4U, Antonine B, N, B&B, Krunio, Biszkopcik, Bilbo, Fiona, Molly, Całusek, Bójka, Skarpetka, Brawurka, Bajka. Tościk i Huk & Przytulak, Lucek, Puszka, Rich i Stefan
 
     
Martini 



Dołączyła: 14 Sie 2011
Posty: 2625
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Mar 30, 2012 18:10   
   Zwierzątka: kicha z ogoniastymi zwierzątkami...


susurrement, zgadzam się w zupełności. Chodzi mi o to, że jeśli ktoś będzie na liście Sióstr/ Braci Niosących Pomoc, to bardzo możliwe, że spotka go - proporcjonalna lub nieproporcjonalna - do liczby podziękowań, liczba zarzutów, że za mało odpowiada i czemu nie natychmiast. Forum nie jest odpowiadalnią, forum jest wspólną rozwiązywalnią, to widzę po latach szlajania się po forach, co jest moim hobby i sposobem na sędzanie wolnego czasu :mrgreen:

susurrement napisał/a:
sama chyba jestem nienajgorszym przykładem. ile mam punktów "pomógł"? 4. a i tak 'skądś' ludzie wiedzą, że w pewnych kwestiach można się mnie poradzić


jesteś :wink: , i nie tylko Ty. Ja bym wielokrotnie chciała kliknąć, ale nie mam jak, bo, jak pisałam wyżej, nie mam technicznej możliwości - post nie jest w temacie założonym przeze mnie. Chętnie klikałabym też na posty napisane długo przed moim pojawieniem się tutaj, bo często sięgam do archiwum.

Nie wiem, czy podoba mi się pomysł dzielenia uczestników na kolejną grupę. A poza tym, czego by to poradnictwo potencjalnych eskpertów miało dotyczyć tak naprawdę?
_________________
think big, start small
 
     
susurrement 
i'm a dreamer.



Dołączyła: 08 Kwi 2009
Posty: 3379
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Mar 30, 2012 18:36   
   Zwierzątka: 2 susły, jeż i piesy dwa a Nela z rodzicami


zatem należałoby to odpowiednio ubrać w słowa i poinformować, że udzielana pomoc jest dobrowolna i niekoniecznie musi być w tempie natychmiastowym. sama niekiedy przeoczę pw albo zwyczajnie nie mam siły lub czasu wgłębić się w temat, żeby odpowiedzieć.

nie wiem jak reszta widzi to poradnictwo, sama najczęściej spotykam się z prośbami o wypowiedź w jakiś kwestiach zdrowotnych, które już główna zainteresowana osoba na forum poruszyła, ale nie uzyskała satysfakcjonującej odpowiedzi albo potrzebuje większej ilości opinii. od dawna nie siedzę tu już nałogowo i nie zagłębiam się we wszystkie działy, więc czasami mi ktoś tak zwraca uwagę, że np w tej kwestii chciałby, żebym powiedziała co myślę.
_________________
dwa susły, jeż Zefir; psy Pikolo i Molly, Nela
za TM Po, Tori, Timon, Pumba, Tosia, Misia, Tina, Mimi, Plamka, Bonifacy, Filemon, Miracle of A, Chandrika of A, Czekoladka of A, Elodie SR, Timba, Groteska of A, Czereśnia of A, Iluzja SR, Magnolia, Destiny of A, Molly, Moduł of A, Konwalia of A, Helenka SR, Pció, Mabelle of A, Kokardka, Koniczynka SR, Gracja SR, Kami of R4U, Pasja, Vivienne of A, Bamse, Vinci of A, Kulka, Kiss of RAT4U, Antonine B, N, B&B, Krunio, Biszkopcik, Bilbo, Fiona, Molly, Całusek, Bójka, Skarpetka, Brawurka, Bajka. Tościk i Huk & Przytulak, Lucek, Puszka, Rich i Stefan
 
     
Martini 



Dołączyła: 14 Sie 2011
Posty: 2625
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Mar 30, 2012 18:40   
   Zwierzątka: kicha z ogoniastymi zwierzątkami...


susurrement napisał/a:
nie wiem jak reszta widzi to poradnictwo, sama najczęściej spotykam się z prośbami o wypowiedź w jakiś kwestiach zdrowotnych


uważam, że bardzo ryzykowne jest udzielanie takich porad przez internet ze znaczkiem ekspert. Ty masz świadomość, że opcji jest jeszcze mnóstwo i zwierzę powinno zostać obejrzane przez weta i napisać to wołami a, osoba po drugiej stronie i tak uzna, że skoro ktoś ogólnie mądrze i sensownie (i za darmo!) napisał, to do wizytę można sobie odpuścić. Nie mowię, że tak jest za każdym razem, ale to duże prawdopodobieństwo: "nie muszę ze szczurem do weta, bo ekspert w necie mi napisał, że..."
_________________
think big, start small
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią Mar 30, 2012 18:40   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Ja jestem przeciwna tym punktom, uważam, że niczego nie dają, sama dostawałam je za pierdoły. Ale - wasza wola, dlatego ankieta :)
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
tgategav 
pif paf =]



Dołączył: 22 Wrz 2003
Posty: 394
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Pią Mar 30, 2012 19:00   
   Zwierzątka: piesek :)


susurrement napisał/a:
zatem należałoby to odpowiednio ubrać w słowa i poinformować, że udzielana pomoc jest dobrowolna i niekoniecznie musi być w tempie natychmiastowym. sama niekiedy przeoczę pw albo zwyczajnie nie mam siły lub czasu wgłębić się w temat, żeby odpowiedzieć


ale z drugiej strony, przeciez rownie dobrze można napisać temat na forum i czekać. Nawet większe prawdopodobieństwo, że ktoś krzyknie 'idź szybko do weta'.
_________________
 
 
     
susurrement 
i'm a dreamer.



Dołączyła: 08 Kwi 2009
Posty: 3379
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Mar 30, 2012 19:17   
   Zwierzątka: 2 susły, jeż i piesy dwa a Nela z rodzicami


Martini, sama jestem temu nieco przeciwna, bo wiem jacy ludzie potrafią być, dlatego nawet nie kombinuję "co może być szczurowi" jeśli opis problemu mogę dopasować zarówno do ciężkiego schorzenia jak i zwykłych zachowań zwierzęcia. nie będę brała odpowiedzialności za czyjeś szczury; ale mogę poradzić jeśli kwestia jest prosta albo wynika np z zapomnienia tego co powiedział wet. ludzie różnej pomocy oczekują i po różną się zwracają. fakt faktem, trzeba odpisywać z głową i nie brać tego ambicjonalnie, żeby nie zrobić nikomu krzywdy.

tgategav, pewnie.

jeśli mam być szczera to mi to w zasadzie obojętne. wydaje mi się, że jakieś "oznaczenie" osób pomocnych będzie przydatne; a w jaki sposób pomagamy to już kwestia naszej moralności i obycia tak naprawdę. warto sensownie ując w jakąś wypowiedź parę zasad takiego pomagania, ale sami wiecie, że całego świata nie zbawimy i zawsze znajdzie się osoba, która będzie chciała "wyleczyć zwierzę online".
_________________
dwa susły, jeż Zefir; psy Pikolo i Molly, Nela
za TM Po, Tori, Timon, Pumba, Tosia, Misia, Tina, Mimi, Plamka, Bonifacy, Filemon, Miracle of A, Chandrika of A, Czekoladka of A, Elodie SR, Timba, Groteska of A, Czereśnia of A, Iluzja SR, Magnolia, Destiny of A, Molly, Moduł of A, Konwalia of A, Helenka SR, Pció, Mabelle of A, Kokardka, Koniczynka SR, Gracja SR, Kami of R4U, Pasja, Vivienne of A, Bamse, Vinci of A, Kulka, Kiss of RAT4U, Antonine B, N, B&B, Krunio, Biszkopcik, Bilbo, Fiona, Molly, Całusek, Bójka, Skarpetka, Brawurka, Bajka. Tościk i Huk & Przytulak, Lucek, Puszka, Rich i Stefan
 
     
majlena 
zawsze pozytywnie



Dołączyła: 16 Cze 2011
Posty: 1849
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Mar 30, 2012 19:50   
   Zwierzątka: obecnie w sferze marzeń


ja nie jestem za tworzeniem grupy. nie jestem za poradami na gg. po to jest forum i podzielone tematy.
jeśli boimy się, że jakiś ważny post nowej osoby, proszącej o radę zostanie niezauważony i bez odpowiedzi, to może by stworzyć przycisk "ważne", którego by się używało, żeby zwrócić uwagę na poważną kwestię. ale tu znów są moderatorzy tematów, którzy mają pieczę nad nimi.
ale czy usuwać zupełnie opcję? zmodyfikować, jeśli to możliwe i poinformować, jakich sytuacji (przykłady) takie kliknięcie mogłoby dotyczyć. może jakąś kontrolę nad tym... taa, dodatkowa robota.
Martini napisał/a:
Ja bym wielokrotnie chciała kliknąć, ale nie mam jak, bo, jak pisałam wyżej, nie mam technicznej możliwości - post nie jest w temacie założonym przeze mnie. Chętnie klikałabym też na posty napisane długo przed moim pojawieniem się tutaj, bo często sięgam do archiwum.
też mi się tak zdarzało. może coś tu dałoby się zmienić?
_________________
-> B.RAT: miniusie, kreciki, fragles oraz koralikowiec
WWW Ą-Trumpusia, WWW Ąqysia(Dywan), Sanders Flytrap Kärpäsloukku(Pułapka) oraz Dziedzic Morfeusza
Figa, Czarna Magia, Bzdurka, Lulu, Nutka, Choco, Bańka, Limonka, Rurka, Duszyczka, WWW Arbuzia i ...

a także bRATkowe gratki do szczurzej klatki <- tymczasowo nie szyję... proszę czekać na mój powrót do gry.
 
     
tgategav 
pif paf =]



Dołączył: 22 Wrz 2003
Posty: 394
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Pią Mar 30, 2012 20:06   
   Zwierzątka: piesek :)


majlena napisał/a:
, to może by stworzyć przycisk "ważne", którego by się używało, żeby zwrócić uwagę na poważną kwestię. ale tu znów są moderatorzy tematów, którzy mają pieczę nad nimi.


i każdy będzie wciskał, bo dla tej konkretnej osoby będzie to lokalny kryzys.


majlena napisał/a:
Martini napisał/a:
Ja bym wielokrotnie chciała kliknąć, ale nie mam jak, bo, jak pisałam wyżej, nie mam technicznej możliwości - post nie jest w temacie założonym przeze mnie. Chętnie klikałabym też na posty napisane długo przed moim pojawieniem się tutaj, bo często sięgam do archiwum.
też mi się tak zdarzało. może coś tu dałoby się zmienić?



tgategav napisał/a:
Kasik napisał/a:
Według mnie problem polega nie na tym, za co i komu punkty są przyznane, ale na tym, że przyznawać te punkty może tylko założyciel tematu. Mija się to w praktyce z podstawowym założeniem tego forum, czyli scalaniem wszystkich problemów w jeden temat - realnie nie można przyznać tych punktów, nawet jeżeli ktoś by bardzo chciał, bo ktoś mu pomógł.


Prawdopodobnie jest możliwość, by każdy mógl przyznawać punkty.
_________________
 
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Pią Mar 30, 2012 21:30   

Do mnie wielokrotnie zgłaszali się ludzie, dzięki temu, że miałam tych punktów dużo/najwięcej. I nadal tak jest, mimo iż na forum mnie nie ma. One mają wartość.. nie wiem, informacyjną chyba. :)
 
     
Martini 



Dołączyła: 14 Sie 2011
Posty: 2625
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Mar 30, 2012 21:34   
   Zwierzątka: kicha z ogoniastymi zwierzątkami...


Może mają... Tylko pytanie, czy pytający patrzą, co się pod tymi punktami kryje, bo ja zerknęłam właśnie, w czym pomogłam całe trzy razy (nie wiedziałam, że jest taka opcja) - i się zdziwiłam:)
_________________
think big, start small
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.17 sekundy. Zapytań do SQL: 14