Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Layla
Wto Wrz 16, 2008 19:52
W ciąży czy nie?
Autor Wiadomość
majka 


Dołączyła: 10 Maj 2008
Posty: 15
  Wysłany: Wto Wrz 16, 2008 19:38   W ciąży czy nie?
   Zwierzątka: szczur


kupiłam mikę ponad tydzień temu. w sklepie była z samcem jak już się dowiedziałam. od czasu gdy do mnie przyszła zaokrąglił jej się brzuszek. ma ok.3miesięcy, martwię sie o nią jest mniej ruchliwa. czy to ciąża??

:?: :?:
a i jeszcze kilka pytań:
jeśli się okarze że jest w ciązy, to co mam jej dać do zrobienia gniazda? mam ją oddzielić od jej koleżanki i dać jej koleżankę do innej klatki czy nie?? poza tym nie wiem co zrobić z małymi można je uśpić czy co mam zrobić nie mam pojęcia RATUNKU!!!!!!!!!!!
_________________
mika i mini to najlepsze szczurki jakie znam
Ostatnio zmieniony przez EpKee Sob Mar 12, 2011 13:54, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
babyduck 
Duckling



Dołączyła: 25 Sie 2007
Posty: 7218
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Wrz 16, 2008 19:42   

Możesz ją wykastrować jeszcze zanim urodzi.
_________________
W :serducho: : Fretka, Borsuk, Shiba, Kreta, Corleone RL, Happy Hour AR, Pavan AR, Ex Aequo SR, Roux, Bonus, Muminek EM, Willy Wonka SR, Amor Vincit SR, Tea
 
 
     
Cietrzew 



Dołączyła: 22 Lip 2008
Posty: 127
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Śro Wrz 17, 2008 19:24   

Cytat:
Możesz ją wykastrować jeszcze zanim urodzi.
wut?!
 
     
majka 


Dołączyła: 10 Maj 2008
Posty: 15
Wysłany: Śro Wrz 17, 2008 19:40   
   Zwierzątka: szczur


jak wykastrować?? a to może jej zaszkodzić??? a jest jakaś inna opcja?? nie wiem co mam zrobić co dla niej lepsze. :?: :?: hmmm są jakieś propozycje z góry dzięki za odpowiedź. :)
_________________
mika i mini to najlepsze szczurki jakie znam
 
     
sachma 



Zaproszone osoby: 15
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 5423
Skąd: Pruszcz Gd
Wysłany: Śro Wrz 17, 2008 19:47   

jak znajdziesz dobrego weta to kastracja nie zaszkodzi - a ma swoje plusy, eliminuje powstawanie gruczolakow sutka ;) kastracja aborcyjna oszczedzi jej wysilku utrzymania ciazy, dodatkowo sprawi ze nie bedzie tak wielkiego szoku jak w przypadku uspienia calego miotu po porodzie..
Ostatnio zmieniony przez sachma Śro Wrz 17, 2008 19:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
mataforgana
[Usunięty]

Wysłany: Śro Wrz 17, 2008 19:48   

majka, może na początek powiedz, skąd jesteś?
jeśli mieszkasz w dużym mieście, to fakt, możesz wykastrować /wysterylizować/ dziewuszkę zanim urodzi.

ale ja zdecydowałabym się na to tylko w sytuacji, gdybym miała pod ręką naprawdę dobrego weta.

w przypadku braku znającego się na gryzoniach weterynarza uśpiłabym młode tuż po porodzie...

edit:
a póki co, zadbałabym na twoim miejscu o jak najlepsze żarełko dla samiczki, żeby ta ewentualna ciąża nie wyeksploatowała jej za bardzo młodego organizmu :)
 
     
majka 


Dołączyła: 10 Maj 2008
Posty: 15
Wysłany: Pią Wrz 19, 2008 16:01   
   Zwierzątka: szczur


mieszkam w raciborzu i nie wiem czy jest tu jakiś dobry wet od szczurków możecie mi pomóc go znaleść??
_________________
mika i mini to najlepsze szczurki jakie znam
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią Wrz 19, 2008 16:04   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


majka, jeśli na forum nie ma o żadnych wetach z Twojego miasta, sama musisz wybadać.
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Wrz 19, 2008 16:45   

majka, tu masz temat o opiece nad ciężarną samicą i jak się na poród przygotować - warto przeczytać :wink: http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=2257

tu z kolei jest dział o polecanych i niepolecanych wetach - poszukaj, może jest jakiś chociażby w najbliższej okolicy, jeśli nie w samym mieście http://forum.szczury.biz/viewforum.php?f=62
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
majka 


Dołączyła: 10 Maj 2008
Posty: 15
  Wysłany: Sob Wrz 20, 2008 14:15   
   Zwierzątka: szczur


no dzięki za te linki niestety nie ma żadnego z mojego miasta, dziś niestety musiałam iść do szkoły, ale już w pon. po lekcjach ide szukać jakiegoś weta. a poza tym to co mam iść tak po prostu do weta i spytać czy jest dobry "w gryzoniach"?? a dokładniej szczurach czy jak to sprawdzić??? :?: no nic póki co rozdzieliłam szczurki od siebie, na wszelki wypadek. ale nie wiem dalej co mam dać szczurce do budowy gniazda, mam jej dać pudełko po butach jaako domek czy może coś innego.( aktualnie u mni w zoolo nie ma żadnego dużego domku dla szczurka, więc jestem skazana na coś innego). poza tym jestem już pewna że mika jest w ciąży poniewasz moja koleżanka ma siostrę która studiuje weterynarię i powiedziała że wyczuwa u miki małe szczurzątka.
_________________
mika i mini to najlepsze szczurki jakie znam
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Wrz 20, 2008 15:56   

http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=1870 wystarczy poszukać :wink:

Co do gniazda to się specjalnie nie znam, ale ja bym dała jakieś szmatki, polarki etc. Domek chyba nie jest niezbędny.
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
Ninek 



Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 4588
Skąd: Brzeg
Wysłany: Sob Wrz 20, 2008 16:19   
   Zwierzątka: 7 kotów, 2x chomik + pies


Moja samica nie miała domku, klatka była tylko częściowo przykryta kocem (który został oczywiście wciągnięty do środka i przerobiony na gniazdo :twisted: )
W klatce były tylko polarki (dużo małych kawałków) i ręczniki papierowe. Na pierwsze dni zrezygnowałam ze ściółki.
_________________
Ze mną:
Kotowate: Mefisto, Mocca, Mia, Manga, Rambosz, Nyks i Hades. [*] Maura [*]
Chomik dżungarski: Ekler; Chomik syryjski : Truskawka
W pamięci 'stare stado': H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F i 'nowe stado': G, B, M, T, Z, MM, W, P, P i LL
 
     
sachma 



Zaproszone osoby: 15
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 5423
Skąd: Pruszcz Gd
Wysłany: Sob Wrz 20, 2008 16:35   

jesli sciolka to tylko drobna i w malych ilosciach, polarow tez nie dawalabym wiele. samica bedzie chciala ukryc male, i moze je pogubic w duzej stercie szmatek. polarki sa na tyle fajne ze nie kleja sie do dzieciakow tak jak papier, chusteczki czy reczniki polarowe. odradzam cat's dream i tego typu sciolki, bo kiedy sie rozpadaja tworzy sie pyl ktory czesto klei sie do pyszczkow i maluchy maja cale noski oblepione..

ja zawsze wrzucalam bardzo malo zwirku chipsi albo trotek, kilka polarkow i koniec - zadnych domkow czy kartonow, bo utrudnia kontrole nad sytuacja.
 
 
     
majka 


Dołączyła: 10 Maj 2008
Posty: 15
Wysłany: Sob Wrz 20, 2008 17:12   
   Zwierzątka: szczur


postanowiłam że te szczurki urodzą się u mnie w domu jeśli urodzi się ich dużo to część uśpię, ale nie chcę aby szczurka nie miała żadnych małych, pozatym dla 3 szczurków znalazłam już dom, więc przynajmniej tyle zostawię wielki dzięki wszystkim za dotychczsową pomoc. :)

[ Dodano: Nie Wrz 21, 2008 12:08 ]
szczurki urodziły się dziś w nocy, jest ich 12!!!!!!!! nie uśpię ich bo nie znalazłam dobrego weta, ale mam inny problem ona nie umie się chyba nimi opiekować bo zajmuje się tylko 6 na raz, czy mogę jej jakoś pomóc??? :?:
_________________
mika i mini to najlepsze szczurki jakie znam
 
     
mataforgana
[Usunięty]

Wysłany: Pon Wrz 22, 2008 13:51   

majka, jeśli samiczka jest za młoda, to niestety zdarzają się przypadki, że okazuje się złą matką... i nie możesz na to za wiele poradzić.

skorzystaj z funkcji 'szukaj' i poczytaj tematy o szczurkach od narodzin. gdzieś na forum jest także temat o dokarmianiu maluszków sztucznym mlekiem. spróbuj...

jeśli się nie uda, część maluszków odejdzie... i taka kolej rzeczy.
załóż kluskom temat w dziale Narodziny, może ktoś z forum się skusi na klusię.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.23 sekundy. Zapytań do SQL: 15