Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Agresywna samiczka w ciąży
Autor Wiadomość
naturalhorse 


Dołączyła: 19 Lis 2011
Posty: 18
Skąd: Zawiercie
Wysłany: Nie Gru 04, 2011 11:11   Agresywna samiczka w ciąży

Witam, piszę bo mam problem z moją szczurzyczką. Jest u mnie od kilku dni. Odebrałam ją razem z jej towarzyszką od pani która miała mnóstwo szczurków :shock: , w niezbyt dobrych warunkach. Ogólnie samiczki wyglądały na przyjazne, niegryzące. Wiedziałam, że jedna jest w ciąży ale jednek wzięłam ją. Nie chciałam jej tam zostawiać :cry: Są u mnie od kilku dni, zaprzyjaźniły się z moim samiczkami bez większych problemów. Samiczka zaciążona dostała osobna klatkę, aby miała spokój i żeby sobie stworzyła swoje gniazdko. Ale pojawił sie problem, od wczoraj samiczka mnie gryzie;( zaczęło się gdy chciałam ja wyjąść z klatki a ta na mnie z zębiskami. Upatrzyła sobię rurę w klatce, siedzi tam cały czas i gry wkładam rękę do klatki chce mnie uchapać. Gdy biega na wolności i gdzieś się schowa, po czym ją chce schwytać jest to samo. widać że broni swojego terytorium. Nie wiem co zrobić, czy ma za mało towarzystwa? zostawić ją w spokoju czy brać na ręce i głaskać i głaskać ?A co z dzieciaczkami, jesli sie urodzą i nie pozwoli mi ich tknąć?
Ostatnio zmieniony przez AngelsDream Czw Lis 15, 2012 15:47, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
     
aneczka1-13 


Dołączyła: 09 Maj 2010
Posty: 866
Skąd: P-ń(WLKP)/Żabice(Lubuskie)
Wysłany: Nie Gru 04, 2011 16:46   
   Zwierzątka: ;(


Czasami tak się zdarza że samiczki w zaawansowanej ciąży od nadmiaru hormonów stają się agresywne.Jest szansa że po porodzie się uspokoi.

W jakim wieku jest samica??Zamierzasz uśpić cześć miotu czy zostawić cały??
_________________
https://trafficmonsoon.com/?ref=aneczka1992
Zarabianie w necie chętnie odpowiem na pytania na pw
 
 
     
Niamey 
Zhongguo!



Dołączyła: 09 Sty 2009
Posty: 3537
Skąd: Szanghaj
Wysłany: Nie Gru 04, 2011 16:54   

naturalhorse, zerknij sobie jeszcze np. do tego tematu: http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=2257

Samice w ciąży często zaczynają gryźć. Potem mimo wszystko musisz się starać wyjmować maluszki, żeby się oswajały. Wyjmij jej rurę i inne tego typu rzeczy z klatki, tak byś zawsze miała do niej dobry dostęp. Potem możesz wyjmować ją przez ręcznik lub rękawicę i spokojnie zajmować się maluchami.

Przeczytaj również koniecznie ten temat: http://forum.szczury.biz/...p=219214#219214
_________________
moje szczuraki
Pino*Myszka*Diuna*Zefir*Śmietanka*Lotta*,Migotka*Mimbla*Ponyo*Kikimora*Archa*Bucca*Beren*Itka*
 
     
naturalhorse 


Dołączyła: 19 Lis 2011
Posty: 18
Skąd: Zawiercie
Wysłany: Nie Gru 04, 2011 17:07   

Samiczka ma ok roku, jesli wierząc tej babie. Zamierzam zostawić miot w większości dla siebie. Ale szukam także dobrych domków. Mam już 2 zaufane osoby, które sa chętne przygarnąć ogonki.
Więc zostaje mi tylko czekać aż będzie po sprawie. Dzisiaj to juz palców nie czuje!
 
 
     
Niamey 
Zhongguo!



Dołączyła: 09 Sty 2009
Posty: 3537
Skąd: Szanghaj
Wysłany: Nie Gru 04, 2011 17:32   

naturalhorse, załóż skórzane rękawiczki ;)
_________________
moje szczuraki
Pino*Myszka*Diuna*Zefir*Śmietanka*Lotta*,Migotka*Mimbla*Ponyo*Kikimora*Archa*Bucca*Beren*Itka*
 
     
naturalhorse 


Dołączyła: 19 Lis 2011
Posty: 18
Skąd: Zawiercie
Wysłany: Nie Gru 04, 2011 18:37   

haha no tak, tak chyba zrobię, bo tą babeczkę złapać to juz teraz sztuka!
Ciekawe ile jeszcze, ale mysle, że na dniach będzie rodzić.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.1 sekundy. Zapytań do SQL: 14