Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Chcę pomagać, co mogę zrobić - dyskusja
Autor Wiadomość
Gość

Wysłany: Sob Gru 03, 2011 01:28   

Świetny tekst! Brawo! A może stworzyć takie wydarzenie na fb? Jakoś to rozpropagować w internecie, w miejscach, gdzie jest dużo przypadkowych ludzi? Bo niestety z własnego doświadczenia wiem, że na forum tematyczne wielu ludzi trafia juz "po fakcie".
 
     
mataforgana
[Usunięty]

Wysłany: Sob Gru 03, 2011 11:40   

rudziak, dobry pomysł, na fb zawsze można dotrzeć do szerokiej grupy odbiorców. chociaż zamiast wydarzenia, ja bym to zrobiła w formie fanpejdża, ze względu na łatwość "polubienia" i dołączenia do grupy :) i każdy mógłby to udostępniać i polecać do rozpropagowania wśród znajomych :)
 
     
Kasik 
Firestarter



Dołączyła: 27 Cze 2011
Posty: 1788
Skąd: inąd
Wysłany: Sob Gru 03, 2011 13:08   

mataforgana, ale na wydarzenie zapraszasz ludzi, więc oni są niejako zmuszeni zobaczyć co to, chociażby po tytule, a na fanpejdż ktoś musi sam trafić.
 
     
mataforgana
[Usunięty]

Wysłany: Sob Gru 03, 2011 13:58   

też prawda. a czy wydarzenia nie mają jakiegoś określonego czasu, po którym wygasają?
 
     
Kasik 
Firestarter



Dołączyła: 27 Cze 2011
Posty: 1788
Skąd: inąd
Wysłany: Sob Gru 03, 2011 16:42   

Może i mają, ale zawsze można ustawić odległą datę, a poza tym chyba da się edytować? :mrgreen:
 
     
L. 
wtulony kropek.



Zaproszone osoby: 21
Dołączyła: 09 Gru 2006
Posty: 6251
Wysłany: Sob Gru 03, 2011 20:08   

ale na fanpage też możesz zapraszać ludzi i teraz już się wyświetla to chyba w powiadomieniach.
_________________

 
     
Gość

Wysłany: Nie Gru 04, 2011 00:09   

wiecie co ja tak rzuciałam, że "wydarzenie" ale nie znam się za bardzo na fb i nie wiem jak to działa :P w każdym razie chodziło o to, żeby coś zrobić bo myslę, że może dzięki temu trafić do wielu ludzi :wink:
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Mar 26, 2012 16:40   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


Dyskusja wokół artykułu i tego, jak można go wykorzystywać dalej została wydzielona. Artykuł został podklejony, ew. uwagi do niego można zgłaszać tu lub na PW do mnie. AD
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
Żelek^^ Drucik 


Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 22
Wysłany: Wto Cze 12, 2012 12:30   Poznań -sklep Sonia i przyjaciele

Postanowiłam tutaj napisać aby poprosić o małą pomoc w sprawie szczurków.
Jak wiecie człowiek musi kupować jedzonko dla zwierzaków tak więc dzisiaj byłam w jednym z Wildeckich sklepów zoologicznych w Poznaniu. Sklep:Sonia i przyjaciele- koło rynku wildeckiego

Na poczatku dobre wrażenie, ale gdy zobaczyłam szczury to zdanie zmieniłam

Kilka maluchów w małym akwarium ,a pod nimi kolejne małe akwarium z 3 dorosłymi szczurami. Zaniemogłam w dodatku w kącie młode. Są tam 2 samice i duży samiec. Nie mają gdzie swobodnie biegać, samica matka atakowała druga samice tak,że tamta nie mogła dojść do picia i tylko kładła się bez ruchu. Straszne. Poszłam do sprzedawcy i powiedziałam,że ma coś z tym zrobić bo tak nie może być. Ten odparł ,że wczesniej też miały mioty i było ok.

Powiedziałam,że ma zmienić to jak jest,szczurzyce przenieść koniecznie bo nie sadze aby samca rozdzielił. Że absurdalne jest to,że szczury żyją w tak małym pomieszczeniu. Powiedział ,że zmieni to ,a ja odparłam że przyjdę zobaczyć i ma się mnie spodziewać. Nie wiem czy myslał ,że zrobi ze mnie głupią ale jak powiedziałam że też mam szczury od razu przytaknął.Chciałabym aby jeszcze kilka osób poszło tam i zwróciło mu uwagę. Jak nie zmieni tego zgłoszę to dalej jak będzie trzeba. Trzeba by go ponachodzić trochę i powiedziec,żeby poprawił warunki tym zwierzętom -wiecie o co chodzi. Prosze was i pomoc

Reszta zwierząt nie była w takiej sytuacji.
_________________
 
     
Martini 



Dołączyła: 14 Sie 2011
Posty: 2625
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Cze 12, 2012 13:14   
   Zwierzątka: kicha z ogoniastymi zwierzątkami...


Żelek^^ Drucik napisał/a:
Poszłam do sprzedawcy i powiedziałam,że ma coś z tym zrobić bo tak nie może być

Żelek^^ Drucik napisał/a:
Powiedział ,że zmieni to ,a ja odparłam że przyjdę zobaczyć i ma się mnie spodziewać.

Żelek^^ Drucik napisał/a:
Powiedziałam,że ma zmienić to jak jest


Jeśli ujęłaś to dosłownie w ten sposób, jak napisałaś tutaj, to szanse na to, że zmieni, są bliskie zeru. To mniej więcej tak, jak gdybyś weszła do piekarni i powiedziała, że od jutra bułki mają leżeć na lewej półce, a chleb na prawej, bo Ty się na tym znasz i tak ma być. Sprzedawcy w sklepach traktują zwierzęta jak chleb i bułki, jak towar do sprzedania. Jestem gotowa się założyć, że przytaknął, bo chciał się pozbyć fanatyczki, chociaż oczywiście chciałabym, żeby było inaczej. Edukacja nie polega na tym, że idziesz do ludzi i im mówisz, co mają robić, nawet jeśli w środku Tobą telepie i robisz to w szczytnych celach. Smutna prawda jest taka, że w jego oczach jesteś nikim i nie masz prawa mu rozkazywać, pouczać go i kontrolować. Jedynym konstruktywnym działaniem jest poinformiwanie odpowiednich służb - z tego, co opisujesz, miałyby podstawę do interwencji, jeśli zwierzęta faktycznie nie mają dostępu do wody na przykład.
_________________
think big, start small
 
     
Żelek^^ Drucik 


Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 22
Wysłany: Wto Cze 12, 2012 13:38   

Tak rozumiem Cię, na początku podeszłam do tego delikatnie ale facet totalnie mnie zbywał.
Więc nie idzie się nie wkurzyć jak widzi się takie zwierzęta w takim stanie. Ciśnienie się podnosi.
Powiedz gdzie można zgłaszać taki fakt?? Do jakich służb dokładniej.
Bedę monitorowała sprawe tym bardziej,że większość zwierząt nie była w złym stanie.Postaram sie podejść do tego ze spokojem bo czasami warto upomnieć tylko.
Żeby nie było, nie powiedzialam tego grożąc tylko,że po prostu jeszcze przyjdę sobie zobaczyć :) Nie był zlośliwy czy coś wiec mam nadzieję że coś jednak zmieni. Jak zobaczyłam tą szczurkę która nie mogla podejść do picia bo matka bronila terytorium gdzie były małe to az mi serce ścisnęło. No ale gdyby to akwarium bylo trochę dłuższe ,a nie że one pościskane w jednym kącie żyją


Ale dobrze byłoby gdyby ktoś jeszcze zwrócił uwagę na to jak te zwierzaki żyją.
_________________
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Cze 12, 2012 13:47   
   Zwierzątka: brak


Połączyłam z już istniejącym tematem. W przypadku rozwinięcia się dyskusji warto uzupełnić artykuł o sposoby poprawiania warunków w pojedynczych sklepach zoologicznych, namiary na odpowiednie służby itp. ;) Chętnie skorzystamy w tym celu z wiedzy i doświadczeń użytkowników.
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
Żelek^^ Drucik 


Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 22
Wysłany: Śro Cze 13, 2012 13:39   

Pomoże ktoś??

[ Dodano: Sob Cze 16, 2012 07:28 ]
Ten watek jest chyba malo odwiedzany ;/
_________________
 
     
Waterloo 
Co ja tu robię?! :D



Dołączył: 23 Paź 2014
Posty: 72
Skąd: Białystok
Wysłany: Pią Lut 20, 2015 19:33   
   Zwierzątka: szczur, mrówki


Wątek mało odwiedzany, a jednak informacje w nim zawarte mogą się bardzo przydać w przyszłości. Jak wiadomo czasami ktoś z nas przechodzi obok sklepu gdzie sprzedają zwierzęta i aż krew zalewa na widok warunków.
Miałem ostatnio nie miłą sytuację podczas zwracania uwagi bo nie wiedziałem jakimi paragrafami rzucić w dyskusji.

Pogrzebałem więc i znalazłem.

Ustawa z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt.

http://isap.sejm.gov.pl/D...=WDU19971110724 to jest link do strony głównej gdzie każdy może pobrać treść ustawy.

Artykuły na które należy zwrócić uwagę przy ewentualnej chęci pomocy:

Art. 4
punkt 11 "o rażącym zaniedbaniu"
punkt 15 "o właściwych warunkach bytowania"

Art. 6 ust. 2
punkt 10
punkt 19

Art. 7.1
ust. 1 wraz z podpunktami a,b,c
ust. 2
ust. 3
ust. 4
ust. 5

Organizacją pożytku publicznego, której celem statutowym jest pomoc zwierzętom to np. TOZ z tego co mi wiadomo.

Nie dam rady zrobić kopiuj->wklej dlatego tylko podałem artykuły i ustawy. Jak ktoś będzie dał radę to będę wdzięczny jeśli wstawi.
_________________
We will cross any water...any water... ;)
Ze mną:
Za TM: Mały, Beta, Grey, Heisenberg, Hebzagał
Znaleźli nowy dom: Gandalf
 
     
Karena 
SITH HAPPENS



Dołączyła: 14 Wrz 2010
Posty: 5324
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Pią Lut 20, 2015 21:37   
   Zwierzątka: szczurze damy


Waterloo, na forum jest wszystko ;) Wystarczy użyć opcji 'szukaj'
http://forum.szczury.biz/...ghlight=#140785
_________________
♥♥♥  Zapraszamy do naszego wątku ♥♥♥ 

🐭 -Hamaki na forum-
▶ -Facebook : Hamaki od 'Wilki Szpilki"-
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.16 sekundy. Zapytań do SQL: 11