Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Merdanie ogonem - oznaka pobudzenia, złości, irytacji
Autor Wiadomość
Kagero 
wyobraźnia kury.



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 997
Skąd: spod Twojego łóżka.
Wysłany: Czw Sty 04, 2007 06:53   
   Zwierzątka: wszystkie za TM.


też strach i irytacja. zauważyłam u Katuchy w chwilach zastoju ostatnio /siedzi na mnie bez ruchu a tu czuję, że mnie coś w ramię uderza - wyglądał tak, jakby był przestraszony i jednocześnie zirytowany, że nie może czegoś dosięgnąć/.

może to sposób na wyrażanie szczurzych emocji?
_________________
I'm sick and I'm twisted, I'm broken - you can't fix it.
reality is truly scaring me


I'm gonna eat your brains and gain your knowledge!
 
     
L. 
wtulony kropek.



Zaproszone osoby: 21
Dołączyła: 09 Gru 2006
Posty: 6251
Wysłany: Czw Sty 04, 2007 16:58   

Moja merda jak sie próbuje do czegos dobrac i cos kombinuje ^^
zaraz zdjecie Wam wkleje :D :mrgreen:

edit: Troche nie wyraźne XDD
mach mach ogonkiem w wykonaniu Yuki.
mała próbowała wleść w szpare która jest miedzy biurkiem, ściana a klatką ;d

 
     
Justka1 



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 2512
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sty 04, 2007 20:00   
   Zwierzątka: małe stadko


U mnie Buffy merdała ogonem jak ja Dzidzia przegonila z dołu klatki na hamak wyzej.Widac było wsciekłosc Buffy i to merdanie ogonem oraz zaniepokojenie,szybkie chodzenie i trzeszczenie zebami :lol:
 
 
     
Maniak 
...:::Marzena:::...



Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 558
Skąd: Z pierwszej stolicy ;)
Wysłany: Nie Sty 21, 2007 21:19   
   Zwierzątka: szczury, brat


U mnie ogonkiem merdała tylko Masakra na samym początku jak się u mnie zjawiła :) teraz spokój, merdała zazwyczaj kiedy widziała że Cookie się do niej zbliża :) ale już jest dobrze :)
_________________
whatever you do,. do it well.
 
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Sty 21, 2007 22:19   

Moj Gizmo wczoraj po mega-bojce (mega bo sie pierwszy raz zdarzyla odkad chlopaki sa razem,a to juz z 4 miechy ok) tak wil ogonem. Ale byl wsciekly,bylo po nim widac i slychac (zgrzytal zebami). capri zaczyna ostatecznie dorastac i chcialby rzadzic (jest wiekszy),a do tego ostatnio Gizmo byl chory i dal sei zdominowac,ale jak widac tylko tymczasowo. :mrgreen:
 
 
     
Guślarka 
Bezszczurowy czytacz



Dołączyła: 21 Maj 2006
Posty: 494
Skąd: Krosno/Kraków
Wysłany: Pon Sty 22, 2007 16:43   
   Zwierzątka: Za Tęczą: Fuf, Horus, Szaś i Ilford


Szaś pomerdał tylko raz - jak się naprawdę bardzo zestresował, kiedy owinęłam go szmatką, żeby przyciąć mu pazurki (i tak się ze szmatki wydostał). Ogonek zaczął mu szybko chodzić na lewo i na prawo. Dlateo wydaje mi się, że takie merdanie ogonem oznacza strach i gniew (ale z przewagą strachu).
_________________
Once upon a time I was somebody else
In another life, I saw myself
Way back then, back when I was you
 
     
Lavi 



Dołączyła: 20 Sty 2007
Posty: 2838
Wysłany: Pon Lut 12, 2007 13:29   
   Zwierzątka: Szczur x2, psiak


Moja zamiata ogonem podłogę jak szykuje się do ataku na żarty. Po tym jak rzuci się na moją nogę susami zwiewa pod łóżko :-P
_________________
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Paź 18, 2007 12:21   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


U nas tak robi tylko Orion - zawsze, kiedy się zezłości. Czyli np. podczas odrobaczania = zastrzyku. Na wszelki wypadek miałam rękawiczki do całego stada, bo i Todd był brany, ale skończyło się tylko na tym, że Orion wił ogonem na nas. :twisted:
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
Nisia 
ofiara losu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Posty: 3881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Paź 18, 2007 12:23   
   Zwierzątka: ogony


Moja Shamsi też ostro wywija, gdy się zdenerwuje, bo nie dostaje tego, czego chce.
Co ciekawe, ona wtedy tylko wywija ogonem. Nie ma zgrzytania zębami, a tym bardziej jeżenia sierści, pokazywania zębów i syczenia.
_________________
Wśród Aniołków: Henia, Fatka, Alif Matsura, Hela, Lola, Beba, Iskierka, Šamsi, Tomiś, Calypso, Tamarka, Morelka, Szpulka, Śliwka, Ahirka i Zdenka :(
 
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Czw Paź 18, 2007 13:15   

U mnie najczęściej wije ogonem Forrest. I zgrzyta przy tym zębami, szalenie niezadowolony ma wtedy pyszczek, od razu widać, o co chodzi. :D On też jest najbardziej mimiczny spośród wszystkich moich szczurów. I zdecydowanie najbardziej emocjonalny, :serducho: bo jednocześnie nikt jak on nie wyraża tak pełnie zadowolenia, szczęscia czy rozkoszy.
Samiczki u mnie nie wiją ogonem w ogóle. Jak są wściekłe to zgrzytają zębami, ale rzadko.
 
     
scorpio80 
fide, sed cui vide



Dołączyła: 17 Wrz 2007
Posty: 401
Skąd: Żory obecnie Warszawa
Wysłany: Sob Mar 29, 2008 23:00   
   Zwierzątka: wilku, łajka, bordera i Lilo :(


ja zauwazylam merdanie u jednego z chlopaków.Wogole smieszne zachowanie jego od dluzszego czasu obserwuje jak podklada sie specjalnie pod Dzodzo ,kladzie na pleckach i zaczyna wlasnie wtedy merdac koncowka ogonka jednoczesnie podgryzajac lapke Dzodzo i czekajac az ten zacznie go iskac :P zawsze sie usmieje jak ten go olewa a Abu lata za nim i sie podklada do skutku :D
_________________
https://www.facebook.com/galeriatastas?ref=hl

www.shewolf.posadzdrzewo.pl
 
 
     
Savash 



Dołączyła: 26 Mar 2007
Posty: 232
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Mar 30, 2008 10:01   
   Zwierzątka: 5 ciu szalonych chłopaków ^^ pies i koty


Pierwszy u mnie merdać zaczął Narcyz - najczęściej jak zaczepiał któregoś z chłopaków i dostawał solidnego kopa. Teraz zaobserwowałam, że jak między Orfeusem i Greebo są jakies spięcia to Orfi też potrafi merdac.
_________________


2004-2006 Szczypulinek - najukochańszy
 
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Nie Mar 30, 2008 10:05   

Wczoraj zauważyłam Bobka, który wił ogonem, ale w sytuacji zabawy z Forrestem. Nie wydaje mi się, żeby był jakoś szczególnie niezadowolony, czy zadowolony, ot zwykła zabawa w ganianie się i zaczepki, a ogon mu chodził jak szalony.
Zauważyliście może różnicę w zachowaniu gdy wiją całym ogonem, a gdy samą końcówką? Mnie się wydaje, że końcówka jest od radości i zadowolenia, także przy pieszczotach, a cały ogon oznacza zdecydowanie niezadowolenie i wściekłość. Ktoś ma podobne obserwacje?

scorpio80 napisał/a:
kladzie na pleckach i zaczyna wlasnie wtedy merdac koncowka ogonka jednoczesnie podgryzajac lapke Dzodzo i czekajac az ten zacznie go iskac
scorpio80, obserwujesz bardzo fajne zachowanie "poddańcze". :)
 
     
PALATINA 
[']



Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 4754
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Mar 30, 2008 13:02   
   Zwierzątka: pies, 2 koty, 2 knurki morskie... i rybeczki :)


Ja nie zauważyłam nigdy merdania z zadowolenia.
Mój pierwszy szczur merdał podczas nakrywania mu dłonią głowy, ale jestem pewna, że to było z niezadowolenia, nie z radości.
"Reszta merdań" jakie widziałam była podczas gonitw/bójek - albo prawdziwych albo tych na niby, ale jednak związanych z pewnym napięciem.
Ostatnio widziałam jak Ybisek pogoniony przez innego szczura zatrzymał się, odwrócił w kierunku goniącego go i wpatrzony stał nieruchomo + strasznie merdał ogonem.
 
     
Szura 
Wasza Wyskokowość



Dołączyła: 28 Paź 2007
Posty: 1069
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Mar 30, 2008 13:19   

PALATINA napisał/a:
Ja nie zauważyłam nigdy merdania z zadowolenia.


A ja nie zauważyłam merdania z niezadowolenia. ;) Moje merdają podczas miziania, mrużąc oczy i nadstawiając się po jeszcze - niechęcią tego nazwać nijak się nie da.
_________________
Jeśli powstaniesz choć jeden raz więcej niż upadłeś, uda ci się.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.2 sekundy. Zapytań do SQL: 11