Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Bijatyki i sprzeczki - kiedy wkroczyć?
Autor Wiadomość
wilczek777 



Dołączyła: 23 Maj 2012
Posty: 1966
Skąd: Szczecin
Wysłany: Śro Lut 05, 2014 20:56   
   Zwierzątka: 2 x sheepdog


Czy to są na pewno dwie samiczki?

Tu masz link do tematu już istniejącego o bójkach... Na Twoim filmie nie ma żadnej walki.

Koniecznie zabierz oba szczurki do weta. Oba szczurki mogą mieć pasożyty a szary na pewno jest chory...
_________________
Nasz temat :)
http://forum.szczury.biz/...t=13184&start=0

Za TM :(
Silver i Sharingan [*] Śpioch i Grubas [*] Białas i Mithril [*] Czarnuszek i Bibs [*] Miki i Kaszmir [*] Desant zwany Fretką i Miętus Emerald Moon [*] Bjorn i Anubis (Ibasan) Beris[*] Belfast [*]
 
     
sliwkowapanna 



Dołączyła: 01 Lut 2014
Posty: 486
Skąd: Płock/Wawa
Wysłany: Śro Lut 05, 2014 21:20   
   Zwierzątka: 4 szczury i 2 myszki


że sklep-ok, sama mam Harrego ze sklepu-ale że z dwóch różnych, nie mogłeś od razu przygarnąć dwóch z jednego? chociaż by większe prawdopodobieństwo było, że jeden miot, a widać, że to już maluchy nie są, też inaczej może być z zakumplowaniem się. w ich zachowaniu nic nie ma szczególnego. trudno stwierdzić co ta druga robi, wydaje się jakby iskała, ale chociaż jak dla mnie za "mocno", bardziej doświadczone się wypowiedzą. Ale na pewno nie jest to bójka, przy bójce szczurki latałyby po klatce i głośno piszczały:P Poza tym masz je dwa dni, nie oczekuj od razu miłości:) Ja jestem w fazie łączenia, dopiero 4 dnia chłopaki się tulili:)

+następnym razem obejrzyj dokładnie zwierzaka, nawet jeśli ze sklepu, obejrzyj jak się zachowuje, czy ma ładne futerko, zdrowe oczka i uszy zanim przygarniesz następnego ogonka, a jeśli chcesz go wziąć to idź od razu do weta i nie łącz z drugim ogonem, może go zarazić. teraz jak mówi, trzeba iść z dwoma ogonami do weta
_________________

___________________________________
Harry(04.2013), Wally (02.2014), Karmelek i Hermiona(06.2014) -> Nasz temat
 
     
wilczek777 



Dołączyła: 23 Maj 2012
Posty: 1966
Skąd: Szczecin
Wysłany: Śro Lut 05, 2014 21:54   
   Zwierzątka: 2 x sheepdog


nie popieramy kupowania szczurków w sklepach zoologicznych i pseudohodowlach więc nie jest to ok ;)

samiczka iska bardzo mocno drugiego szczurka - priorytetem jest sprawdzenie u weta dlaczego drugi ogonek jest taki osowiały.

I jeszcze raz pytanie o płeć - kupowanie w różnych zoologach jest często spowodowane właśnie szukaniem szczurków przeciwnej płci.
_________________
Nasz temat :)
http://forum.szczury.biz/...t=13184&start=0

Za TM :(
Silver i Sharingan [*] Śpioch i Grubas [*] Białas i Mithril [*] Czarnuszek i Bibs [*] Miki i Kaszmir [*] Desant zwany Fretką i Miętus Emerald Moon [*] Bjorn i Anubis (Ibasan) Beris[*] Belfast [*]
 
     
sliwkowapanna 



Dołączyła: 01 Lut 2014
Posty: 486
Skąd: Płock/Wawa
Wysłany: Śro Lut 05, 2014 21:58   
   Zwierzątka: 4 szczury i 2 myszki


wiem, że najlepiej hodowla/adopcja, ale jednak jak już ktoś MUSI kupić w zoologu, to niech chociaż bierze "rodzeństwo", chociaż tak dbając o dobro ogona a nie wybiera jakie popadnie, niewiadomo czy zdrowe, bo takie mu się akurat podobają ... ech
_________________

___________________________________
Harry(04.2013), Wally (02.2014), Karmelek i Hermiona(06.2014) -> Nasz temat
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Śro Lut 05, 2014 22:03   
   Zwierzątka: brak


Połączyłam temat z już istniejącym.

sliwkowapanna, nie wyobrażam sobie sytuacji, że ktoś "musi" kupić w zoologu - chyba że ma taki kaprys i chce mieć zwierzę na już, bo nie chce mu się poczekać kilku tygodni na adopcję.

Na forum nie popieramy kupowania szczurów w sklepach zoologicznych, rejestrując się tutaj zaakceptowałaś regulamin, więc proszę o niepropagowanie idei niezgodnych z przyjętymi zasadami.
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
sliwkowapanna 



Dołączyła: 01 Lut 2014
Posty: 486
Skąd: Płock/Wawa
Wysłany: Śro Lut 05, 2014 22:07   
   Zwierzątka: 4 szczury i 2 myszki


smeg napisał/a:

sliwkowapanna, nie wyobrażam sobie sytuacji, że ktoś "musi" kupić w zoologu - chyba że ma taki kaprys i chce mieć zwierzę na już, bo nie chce mu się poczekać kilku tygodni na adopcję


o to mi chodziło, że też nie popieram, ale mówię, że "mniejszym złem" byłoby coś takiego, nie że namawiam/popieram kupno ze sklepu... nie myślę dzisiaj by sensownie ubrać w słowa to co myślę, a więc nie chcę być źle zrozumiana jak teraz- ale dobra bez offa
_________________

___________________________________
Harry(04.2013), Wally (02.2014), Karmelek i Hermiona(06.2014) -> Nasz temat
 
     
Verenvuodadtus 



Dołączyła: 23 Sie 2014
Posty: 3
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob Sie 23, 2014 22:45   
   Zwierzątka: Szczury, psy i chomik


Witam! Nie wiem, gdzie zadać pytanie, a pilnie potrzebuję pomocy ;)
Mam cztery szczurki, samiczki. Problemów z łączeniem nie było żadnych - adoptowałam najstarszej trzy siostry. Szczurki zachowywały się w stosunku do siebie łagodnie i troskliwie. Ciągle razem śpią, są momenty, że się tulą. Do ludzi spokojne i miłe, potrafią się zachować, nie terroryzują psów, nie gryzą ;) Problem polega na tym, że ich 'zabawy' są brutalne i przemoc skupia się głównie na najstarszej - Ahmedzie. Rozdzielam je i uspokajam, bo nie mogę już wytrzymać jej pisków, krew nie leci, zadrapań nie ma i żadnych innych kontuzji. Jedynie ten pisk. Ahmed jest spokojnym szczurkiem i się nie obroni, ucieka do mnie. Na wybiegu problem znika. Nie wiem co może być powodem, odmiana? Ahmed to fuzz, Ajlali, Habiba i Lusia - standard. Oswojone, zdrowe, nie nudzą się - poświęcam im bardzo dużo czasu. Nie są agresywne nawet w stosunku do chomika. Ahmed stał się osowiały i smutny. Nie wiem co robić...

[ Komentarz dodany przez: limomanka: Śro Lut 11, 2015 14:59 ]
Scaliłam z wątku zbiorczego.
 
     
mmarcioszka 



Dołączyła: 24 Cze 2010
Posty: 11559
Skąd: Nieporęt/Warszawa
Wysłany: Sob Sie 23, 2014 23:27   
   Zwierzątka: królinka i szczury


Verenvuodadtus, jeśli krew się nie leje, a są tylko przepychanki nie rób nic, zostaw je same sobie. Ahmed jest prawdopodobnie najniżej w hierarchii i dlatego obrywa najwięcej. Szczurze piski słyszalne dla nas nie zawsze są faktycznie piskami rozpaczy ;) - porozumiewają się ultradźwiękami, które w znacznym stopniu nie są przez nas odbierane. Poza tym szczury są różne, bardziej piskliwe, które drą się o byle pierdołę i zupełnie ciche. Nie martw się na zapas :)
_________________
:wavexxs:
Paskudy mmarciochy
Hand made by mmarcioszka
 
     
sliwkowapanna 



Dołączyła: 01 Lut 2014
Posty: 486
Skąd: Płock/Wawa
Wysłany: Nie Sie 24, 2014 08:06   
   Zwierzątka: 4 szczury i 2 myszki


piski piskami, gorzej jak "skrzeczą", to już wtedy całkiem serce się kraja:(
_________________

___________________________________
Harry(04.2013), Wally (02.2014), Karmelek i Hermiona(06.2014) -> Nasz temat
 
     
Verenvuodadtus 



Dołączyła: 23 Sie 2014
Posty: 3
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie Sie 24, 2014 11:03   
   Zwierzątka: Szczury, psy i chomik


Z tym, że te piski słychać z pokoju obok i są naprawdę przerażające. Ahmed należy własnie do szczurów wyjątkowo cichych i spokojnych, jak piszczy to ja umieram ze strachu. Boję się, że te przepychanki zrobią się bardziej krwawe.
Mimo wszystko dziękuję, uspokoiłaś mnie trochę :D
 
     
sliwkowapanna 



Dołączyła: 01 Lut 2014
Posty: 486
Skąd: Płock/Wawa
Wysłany: Pon Sie 25, 2014 08:06   
   Zwierzątka: 4 szczury i 2 myszki


Ja mam bardzo grube drzwi i ścianę, że jak trzaśniesz innymi to nic nie słychać to wyobraź sobie ten skrzek, który aż mnie budzi :-P biegnę a tam zawsze co? Zupełnie nic, stoją tylko koło siebie:-P
_________________

___________________________________
Harry(04.2013), Wally (02.2014), Karmelek i Hermiona(06.2014) -> Nasz temat
 
     
Verenvuodadtus 



Dołączyła: 23 Sie 2014
Posty: 3
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon Sie 25, 2014 12:48   
   Zwierzątka: Szczury, psy i chomik


Mam to samo! Moje jeszcze się na mnie patrzą jak niewiniątka :D
Trzeba się chyba przyzwyczaić do nocnych pobudek :-P
 
     
kasia2406 


Dołączyła: 05 Lut 2015
Posty: 100
Skąd: spod Wrocławia
Wysłany: Sob Lut 14, 2015 15:02   
   Zwierzątka: NIE MAM NO!


A ja mam pytanko . Co mam robić jeżeli moje dwa ogonki (samiczki) codziennie prowadzą bitwy ? Piszczą , w klatce jest bardzo głośno . Czasami biorę jedną do transporterka żeby się uspokoiły :kciuki: . Bitwy te polegają na szarpaniu się pazurkami (bez ran i krwi) i podgryzaniu się lub tarzaniu .Czy to ustanawianie hierarchii? Proszę o pomoc bo nie wiem co tym zrobić
_________________
IDŹCIE BO !
 
     
Emilia 



Dołączyła: 20 Gru 2012
Posty: 569
Skąd: Z kraju na mapie po lewej.
Wysłany: Sob Lut 14, 2015 16:14   
   Zwierzątka: 8 x M


kasia2406, to normalne u mlodych szczurow. Bawia sie a przy tym moga tez ustalac hierarchie. Nie ma sensu ich oddzielac.
_________________
Moje skarby: Marie Antoinette KR, Málaga HS, Mousse au Chocolat i Mazurka FR, Mafia, Marsupilami i Miramis IR, labik Mio
Opuścili nas: Marlo, Mokka SR, Mint SR, Mascarpone, Meringue, Malvo, Miu Miu KR
 
     
kasia2406 


Dołączyła: 05 Lut 2015
Posty: 100
Skąd: spod Wrocławia
Wysłany: Sob Lut 14, 2015 17:24   
   Zwierzątka: NIE MAM NO!


Emilia napisał/a:
kasia2406, to normalne u mlodych szczurow. Bawia sie a przy tym moga tez ustalac hierarchie. Nie ma sensu ich oddzielac.


A więc dobrze :] raz mi się zdarzyło je oddzielić . Dziękuje Ci za radę :jupi:
_________________
IDŹCIE BO !
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.2 sekundy. Zapytań do SQL: 11