Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Ruja, rujka - jak się objawia?
Autor Wiadomość
Nisia 
ofiara losu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Posty: 3881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Sie 03, 2007 09:59   
   Zwierzątka: ogony


Ja się nie przejmuję, ino mam wirujący seks na podłodze. Wczoraj sąsiadka się nie mogła nadziwić. Pomijając, że na dzień dobry zobaczyła Lolę niosącą jakis kawałek papieru w pyszczku i skomentowała: "ale się ładnie bawi". Cóż to za zabawa.
_________________
Wśród Aniołków: Henia, Fatka, Alif Matsura, Hela, Lola, Beba, Iskierka, Šamsi, Tomiś, Calypso, Tamarka, Morelka, Szpulka, Śliwka, Ahirka i Zdenka :(
 
 
     
falka 
['] ['] ['] [']



Dołączyła: 20 Lis 2006
Posty: 1957
Skąd: Elbląg
Wysłany: Pią Sie 03, 2007 10:30   
   Zwierzątka: kotka Puma


Nisia, u mnie koleżanka była na noc i Oczko dostała rujki - zauważyłam, że jak ktoś do mnie przychodzi to od razu jest rujka ;) Paulina też podziwiała "żabie skoki" i wirujący seks ;) przynajmniej mogła pooglądać jak biegają, bo ja jest rujka to są bardziej aktywne :)
 
 
     
Ratata 
death note



Dołączyła: 07 Sty 2007
Posty: 533
Skąd: Laskowa/Kraków
Wysłany: Sob Sie 04, 2007 07:56   
   Zwierzątka: Zoo


U mnie też tak było - samica w rujce często kryje inne, inne rujkujące kryją ją. Z jednym małym wyjątkiem: U mnie samica dominująca kryje inne, ale nigdy żadna jej nie pokrywała.
_________________
Biszkopt i Baton <3~

Kredka i Kropka <3~

['] Bąbel Szuler Ronnie Furby Roy Amidamaru Ceylon Richie Szafir Lilu Toffee Nutella Harriet Rubi Beza Astra Coral Pralinka Danielle Pyza Picia Larunia Mary Loki Drops Achajka Ogryzek Holly Nela Foton Nitael Ushi Eustachy Pinky Budyń [']
 
 
     
welcometomylife
[Usunięty]

Wysłany: Nie Wrz 02, 2007 23:36   Dominacja, rujka i zachowania w stadzie samic.

Nie wiem czy był już taki temat więc go zakładam bo dziwi mnie zachowanie moich szczurków. Posiadam 2 młode samiczki. Jedna jest trochę starsza. I właśnie ta starsza nieustannie "atakuje" druga, przewracając ja na plecy i... zaczyna lizać jej narząd płciowy.
Robi to ciągle, nawet jak mała stoi to podbiega i wkopuje sie tam jak tylko sie da.
Nie wiem czy to normalne i nie wiem co z tym zrobić. Dziewczyna podejrzewa rujke. Czy to to? Czy może co innego..? :roll:
Ostatnio zmieniony przez falka Śro Lis 21, 2007 11:35, w całości zmieniany 3 razy  
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Wrz 02, 2007 23:38   

To normalne, ze dominantka "sprawdza" tozsamosc podwladnych. :wink: Przewracajac ja dodatkowo na plecy dominuje. Poki nie robi jej krzywdy w okolicach narzadow plciowych (ugryzienia) to jest to ok. Rujka wyglada u szczurow zupelnie inaczej, ale jest o tym temat z tego co wiem. :wink:


EDIT/
Prosze bardzo - o rujce :arrow: http://forum.szczury.biz/...highlight=rujka
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Wrz 03, 2007 00:14   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


Tytuł zmieniony na adekwatny do tematu.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
Paula. 
Paprykowo Truskawkowa



Dołączyła: 07 Lip 2007
Posty: 47
Wysłany: Sob Wrz 08, 2007 12:10   
   Zwierzątka: Rumuńskie Księżniczki.


A jaki ma zapach samica w czasie rujki? Papryka pachnie no e dziwnie. Trochę tak jak słodkie mdłe perfumy (!) a niczym psikana nie była trzymam ją w trocinach bezzapachowych. Truskawka nie pachnie tak. Co to może być? :shock:
_________________

 
     
babyduck 
Duckling



Dołączyła: 25 Sie 2007
Posty: 7218
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Wrz 14, 2007 12:44   

A czy rujka może przebiegać bezobjawowo? Albo występować tylko przy okazji? Bo Shiba ma 2 miesiące, a od trzech jest u mnie. I nie zauważyłam wyginania się, nadstawiania pupką albo trzepotania uszkami. Kretę mam 2 tygodnie, ma 7 miesięcy. I też nic nie zauważyłam.
_________________
W :serducho: : Fretka, Borsuk, Shiba, Kreta, Corleone RL, Happy Hour AR, Pavan AR, Ex Aequo SR, Roux, Bonus, Muminek EM, Willy Wonka SR, Amor Vincit SR, Tea
 
 
     
an
[Usunięty]

Wysłany: Pią Wrz 14, 2007 13:09   

nie rozumiem, jak szczurka moze miec 2 miesiace, a byc u Ciebie od trzech ;P Ale zakladam, ze chodzilo o 3 tygodnie... jesli szczurka ma 2 miesiace, to wcale nie musiala miec jeszcze pierwszej rujki. poza tym, u niektorych samic rujka wystepuje tylko w polaczeniu z odpowiednim bodzcem (zapach/obecnosc samca), a niektore maja je po prostu regularnie.

byc moze wiec Twoja szczurcia, jesli juz dojrzala, nalezy do tej pierwszej grupy :)
 
     
Nisia 
ofiara losu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Posty: 3881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Wrz 14, 2007 14:08   
   Zwierzątka: ogony


an napisał/a:
poza tym, u niektorych samic rujka wystepuje tylko w polaczeniu z odpowiednim bodzcem (zapach/obecnosc samca), a niektore maja je po prostu regularnie.

U niektórych samic widać rujkę - trzepotanie uszami, inne takie, u innych natomiast rujka jest wyczuwalna tylko po zapachu (dla innego szczura).

babyduck, jeśli nie widzisz rujek, a jednocześnie nie ma innych objawów choroby, to nic złego się nie dzieje. Nie martw się.
_________________
Wśród Aniołków: Henia, Fatka, Alif Matsura, Hela, Lola, Beba, Iskierka, Šamsi, Tomiś, Calypso, Tamarka, Morelka, Szpulka, Śliwka, Ahirka i Zdenka :(
 
 
     
an
[Usunięty]

Wysłany: Pią Wrz 14, 2007 14:16   

Nisiu, to ja wiem :)
moja Dove reagowala w taki sposob, ze jak tylko poczula zapach samca, to zaczynala sie jezyc i wyginac :] ale na codzien rujki po prostu nie miala... nazwalabym to, ze byla po prostu wygodna ;)
 
     
Nisia 
ofiara losu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Posty: 3881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Wrz 14, 2007 15:02   
   Zwierzątka: ogony


an, ale to nie było do Ciebie, tylko do babyduck. Po prostu, uzupełniłam Twoją wypowiedź.

Też znałam taką, co to tylko na chłopa rujki dostawała. I to jeszcze na chłopa, który nie mieszkał z nią na codzień w klatce. Takiego "chłopaka z sąsiedztwa". Puszczalska była i tyle.
_________________
Wśród Aniołków: Henia, Fatka, Alif Matsura, Hela, Lola, Beba, Iskierka, Šamsi, Tomiś, Calypso, Tamarka, Morelka, Szpulka, Śliwka, Ahirka i Zdenka :(
 
 
     
babyduck 
Duckling



Dołączyła: 25 Sie 2007
Posty: 7218
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Wrz 14, 2007 15:05   

an napisał/a:
nie rozumiem, jak szczurka moze miec 2 miesiace, a byc u Ciebie od trzech ;P Ale zakladam, ze chodzilo o 3 tygodnie

Oj ja głupia pała, oczywiście, że chodziło mi o trzy tygodnie :oops:
Żadna z dziewczynek na chorą nie wygląda. Pewnie jest tak, jak mówicie - rujkują tylko przy facetach. Ale chyba wole tego nie sprawdzać.
_________________
W :serducho: : Fretka, Borsuk, Shiba, Kreta, Corleone RL, Happy Hour AR, Pavan AR, Ex Aequo SR, Roux, Bonus, Muminek EM, Willy Wonka SR, Amor Vincit SR, Tea
 
 
     
Nisia 
ofiara losu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Posty: 3881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Wrz 14, 2007 15:07   
   Zwierzątka: ogony


babyduck, szczerze mówiąc, gdyby szukał domu jakis chłopczyk obowiązkowo kastrat (najlepiej min miesiąc po operacji) to wiesz...
Ja tak zrobiłam mojej nimfomance, baaardzo była zadowolona.
Ale pamiętaj, kastrat!
_________________
Wśród Aniołków: Henia, Fatka, Alif Matsura, Hela, Lola, Beba, Iskierka, Šamsi, Tomiś, Calypso, Tamarka, Morelka, Szpulka, Śliwka, Ahirka i Zdenka :(
 
 
     
babyduck 
Duckling



Dołączyła: 25 Sie 2007
Posty: 7218
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Wrz 14, 2007 16:32   

Nisia, Jak dla mnie to ok, ale jeśli pojawię się w domu z trzecim szczurem, to wylecę z niego szybciej niż wejdę
_________________
W :serducho: : Fretka, Borsuk, Shiba, Kreta, Corleone RL, Happy Hour AR, Pavan AR, Ex Aequo SR, Roux, Bonus, Muminek EM, Willy Wonka SR, Amor Vincit SR, Tea
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.22 sekundy. Zapytań do SQL: 12