Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: AngelsDream
Pią Lis 09, 2012 15:13
Wybory MT - komentarze, pytania.
Autor Wiadomość
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Mar 09, 2012 19:53   

Wampiwor, jest różnica między respektem a zamordyzmem ;) to pierwsze bez wyjątku idzie w parze z sympatią, to drugie jest jej pozbawione.

pixel napisał/a:
Jak ktoś nie uszanuje zasad forum (których reprezentantem jest admin) to i tak długo nie zagrzeje tu miejsca.
no właśnie, tylko żeby to były zasady forum, a nie admina ;) nie mówię, że AD taka będzie, ale swego czasu taka była i przez to ludzie się zbuntowali, bo prowadziła swoje, a nie nasze forum.
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
Martini 



Dołączyła: 14 Sie 2011
Posty: 2625
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Mar 09, 2012 20:26   
   Zwierzątka: kicha z ogoniastymi zwierzątkami...


pixel napisał/a:
Admina nie musi nikt lubić, admin nie musi mieć żadnego autorytetu. Admin musi dobrze i sprawnie działać


Po pierwsze - nikt nic nie musi:)
Po drugie, do lubienia tym bardziej zmusić nikogo nie można.
Ale jeśli chodzi o autorytet - każdej osobie, która ma ogarniać jakąś masę ludzką się przydaje ze względów organizacyjnych - po to, żeby jej ci ludzie nie wleźli na głowę przy pierwszej nadarzającej się okazji. Wyobrażasz sobie admina o "autorytecie" pamiętnego nauczyciela angielskiego, któremu uczniowie nałożyli kosz na śmieci na głowę? Autorytet wbrew pozorom bardzo wiąże się ze sprawnym zarządzaniem, nawet w internetowej rzeczywistości:) I nie mówię tutaj o "autorytecie" rozumianym jako osobie cieszącej się uznaniem w kwestii swojej wiedzy szczurzej bądź jakiejkolwiej innej, tylko po prostu o wysokim poważaniu.
A poza tym, auorytet stabilizuje i to jest w nim moim zdaniem bardzo cenne.
_________________
think big, start small
 
     
Kasik 
Firestarter



Dołączyła: 27 Cze 2011
Posty: 1788
Skąd: inąd
Wysłany: Pią Mar 09, 2012 20:40   

Autorytet jest konieczny. Może nie do końca w przypadku admina, bo tu na forum pełni on raczej rolę organizacyjną, a porządku pilnują na bierząco głównie modzi. Ale bez autorytetu to MT sobie może krzyczeć, pisać na czerwono i rozdawać osty na prawo i lewo, a ludzie nic sobie z tego nie będą robili i np. dalej będą spamować, kłócić się, czy zakładać milion nowych tematów ;)
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Mar 09, 2012 20:45   

Kasik, masz rację, tylko ja np. nie słucham się osób, których nie lubię, bo automatycznie takie osoby nie mają u mnie autorytetu (piszę teraz stricte o forum, bo w życiu bywa inaczej), więc jak kogoś nie lubię to 10x trudniej będzie mi się posłuchać jego ostrzeżenia, czy komentarza. Myślę, że większość osób tak ma, że nie posłucha się kogoś kogo nie lubi.
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
Martini 



Dołączyła: 14 Sie 2011
Posty: 2625
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Mar 09, 2012 20:47   
   Zwierzątka: kicha z ogoniastymi zwierzątkami...


Oli napisał/a:
Myślę, że większość osób tak ma, że nie posłucha się kogoś kogo nie lubi.


Jak mówi do rzeczy, to posłucham. Jak gada bzdury, to nie posłucham. Oddzielam osobę od treści:)
_________________
think big, start small
 
     
Kasik 
Firestarter



Dołączyła: 27 Cze 2011
Posty: 1788
Skąd: inąd
Wysłany: Pią Mar 09, 2012 21:11   

No niekoniecznie. Bo jak dla mnie to, że się kogoś nie lubi, nie jest jednoznaczne z tym, że się go nie "boi" i się nie posłucha. Najlepszy przykład - szef w pracy ;) To zależy od sytuacji i od człowieka. W sytuacji MT słowo autorytet ma dla mnie znaczenie raczej posłuchu niż bycia autorytetem w sensie wiedzy w danej dziedzinie (w tym wypadku szczurzej) ;)
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Mar 09, 2012 21:19   

Kasik napisał/a:
Najlepszy przykład - szef w pracy
dlatego też napisałam to
Cytat:
(piszę teraz stricte o forum, bo w życiu bywa inaczej)
:wink: dla mnie życie codzienne to nie forum ;)

Kasik napisał/a:
W sytuacji MT słowo autorytet ma dla mnie znaczenie raczej posłuchu niż bycia autorytetem w sensie mentora w danej dziedzinie
a według mnie właśnie powinni być autorytetem w sensie mentorów, znawców tematu szczurów oraz znawców odpowiedniego zachowania, ogłady. MT powinien dawać przykład, dlatego tak ciężko jest być dobrą "sprzątaczką", bo muszą być dość mocno ograniczeni w byciu sobą, bo postawą reprezentują forum.
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
Martini 



Dołączyła: 14 Sie 2011
Posty: 2625
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Mar 09, 2012 21:21   
   Zwierzątka: kicha z ogoniastymi zwierzątkami...


Oli napisał/a:
dlatego tak ciężko jest być dobrą "sprzątaczką", bo muszą być dość mocno ograniczeni w byciu sobą, bo postawą reprezentują forum.


tak, pod tym się podpisuję wszystkimi klawiszami.
_________________
think big, start small
 
     
Kasik 
Firestarter



Dołączyła: 27 Cze 2011
Posty: 1788
Skąd: inąd
Wysłany: Pią Mar 09, 2012 21:26   

Owszem powinni dawać przykład. Powinni też, z racji tematyki forum, wiedzieć co nieco o szczurach :) Ale jednak szczury to temat rzeka, szczególnie leczenie, i tak naprawdę nie wiem, czy na forum jest ktokolwiek, kto jest wszechwiedzący :P Więc wiedzę elementarną MT powinien posiadać, ale więcej mimo wszystko bym nie wymagała, bo są na forum osoby, które mają naprawdę dużą wiedzę w zakresie konkretnych problemów, a składając to w jedną całość daje to naprawdę szeroki zakres - i to uważam jest najcenniejsze i najważniejsze tutaj :)
 
     
Martini 



Dołączyła: 14 Sie 2011
Posty: 2625
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Mar 09, 2012 21:32   
   Zwierzątka: kicha z ogoniastymi zwierzątkami...


Kasik napisał/a:
Więc wiedzę elementarną MT powinien posiadać, ale więcej mimo wszystko bym nie wymagała


z tym też się zgadzam, bo jednak mod to mod, a nie ekspert i dla mnie jako użytkownika dużo ważniejsze jest, żeby miał dobrą orientację w forumowym terenie chociażby. Wiedza nigdy nie jest do przecenienia, ale niesie do niebezpieczeństwo tego, że mod uzna, że skoro wiedzą przewyższa innych, to może wiele - znam niejedno forum, które padło, bo mod uważal się za eksperta i robił, co chciał. A modowanie to sprzątanie, choć akurat na forach tematycznych trzeba wykazać się wiedzą, by to robić.
_________________
think big, start small
 
     
Wampiwor 
zzasiedmiogórogrodzianka


Dołączyła: 14 Lis 2008
Posty: 215
Skąd: Poznań/Nowogard
Wysłany: Pią Mar 09, 2012 22:34   

Kasik napisał/a:
dlatego tak ciężko jest być dobrą "sprzątaczką", bo muszą być dość mocno ograniczeni w byciu sobą, bo postawą reprezentują forum.
to jest moim zdaniem kluczowe. A o tym niestety się zapomina.
Co do wiedzy, to dokładnie o to chodzi i zupełnie się zgadzam - moderator powinien mieć elementarną wiedzę, chociaż większość rad i tak będzie udzielana przez użytkowników, siłą rzeczy, jest ich więcej :)
Moderatorzy mają taką ładną grupę "sprzątaczki", to powinno obrazować właśnie tę pracę. Jest niewdzięczna, zupełnie nieopłacalna i ciężka. Plusem jest tylko satysfakcja
_________________
Bywam na forum, nie jestem. Szybki kontakt tylko telefonicznie (numer u moderacji)
 
     
tgategav 
pif paf =]



Dołączył: 22 Wrz 2003
Posty: 394
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Pią Mar 09, 2012 22:36   
   Zwierzątka: piesek :)


Wampiwor napisał/a:
to powinno obrazować właśnie tę pracę. Jest niewdzięczna, zupełnie nieopłacalna i ciężka. Plusem jest tylko satysfakcja


http://i1.kwejk.pl/site_m...3ef2a81c023.jpg
_________________
 
 
     
Wampiwor 
zzasiedmiogórogrodzianka


Dołączyła: 14 Lis 2008
Posty: 215
Skąd: Poznań/Nowogard
Wysłany: Pią Mar 09, 2012 22:39   

tgategav, bingo :D
_________________
Bywam na forum, nie jestem. Szybki kontakt tylko telefonicznie (numer u moderacji)
 
     
Martini 



Dołączyła: 14 Sie 2011
Posty: 2625
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Mar 09, 2012 22:40   
   Zwierzątka: kicha z ogoniastymi zwierzątkami...


tgategav, :lol:
_________________
think big, start small
 
     
Frugo 
Szczurofanka



Dołączyła: 05 Sty 2012
Posty: 85
Wysłany: Sob Mar 10, 2012 16:02   
   Zwierzątka: Tina - Pies <3 , i 2 ogony .


Nie czytałam całego tematu ale ile wybierzecie osób 4 ?
_________________
Ze mną:Dudek i Irysek.
http://forum.szczury.biz/...p=744572#744572 - Moje małe kudłacze. :serducho:
27.07 do 30.07 lub do 5.08 - nie ma!
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.2 sekundy. Zapytań do SQL: 8