Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: AngelsDream
Pią Lis 09, 2012 15:13
Wybory MT - komentarze, pytania.
Autor Wiadomość
tgategav 
pif paf =]



Dołączył: 22 Wrz 2003
Posty: 394
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Czw Mar 08, 2012 21:07   
   Zwierzątka: piesek :)


Mangusta, magia demokracji
_________________
 
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Mar 08, 2012 21:19   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


Ja jestem za tym, żeby w MT (Vego to wyjątek, ale swoją rolę spełnia świetnie) były wyłącznie osoby zainteresowane kwestiami szczurzymi, posiadające jakąś wiedzę i doświadczenie, jeśli chodzi o ogony. W końcu to forum o szczurach. Jednak. A demokracja demokracją. Zdaję sobie sprawę, że dla wielu osób to tylko i wyłącznie forum, warto - mimo wszystko - docenić wagę jego istnienia dla ludzi mniej doświadczonych w tematach okołoszczurowych.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
Devona 
(astro)fizyczka



Dołączyła: 18 Sie 2008
Posty: 3981
Wysłany: Czw Mar 08, 2012 22:07   

AngelsDream napisał/a:
Ja, bez względu na to, czy będę w MT i kim będę, mam cały stos propozycji zmian.
Ja wciąż podtrzymuję swoją chęć stworzenia regulaminu wyborów modteamu i odpowiednich narzędzi do zbierania głosów na kandydatów, a później na poszczególne stanowiska.
AngelsDream napisał/a:
Ja jestem za tym, żeby w MT (Vego to wyjątek, ale swoją rolę spełnia świetnie) były wyłącznie osoby zainteresowane kwestiami szczurzymi, posiadające jakąś wiedzę i doświadczenie, jeśli chodzi o ogony. W końcu to forum o szczurach. Jednak. A demokracja demokracją. Zdaję sobie sprawę, że dla wielu osób to tylko i wyłącznie forum, warto - mimo wszystko - docenić wagę jego istnienia dla ludzi mniej doświadczonych w tematach okołoszczurowych.
Ja też się pod tym podpisuję, wiedza o szczurach jest potrzebna do właściwego zarządzania działami tematycznymi czy właściwej reakcji na posty nowych użytkowników. Dlatego uważam, że kwestia wyborów wymaga dopracowania.
_________________
za TM: W, S, J, DM1, K, M, P, DM2, S-a, N, L, B-o, Cz, Sh, OM3, G, A, R, Q, T, Po, Pe, C, B-a, E, Ś, B-k, MM
Ostatnio zmieniony przez Devona Pią Mar 09, 2012 09:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Mar 08, 2012 23:12   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


Devona, dobry mechanizm wyborów byłby cenny. Tak sądzę. Ja np. bardzo wiele uzależniam od tego, kto będzie w zespole i na jakie stanowisko byłabym wyznaczona. Rozważałam równolegle wycofanie się z forum, ostatecznie przeważyła chęć zrobienia czegoś, skoro mogę i mam jak.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią Mar 09, 2012 08:57   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


AngelsDream napisał/a:
ostatecznie przeważyła chęć zrobienia czegoś
To tak jak u mnie :)
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Mar 09, 2012 12:08   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


Layla, i sądzę, że w tym rzecz, jeśli chodzi o dobry MT. To nie mogą być tylko osoby, które mają czas i znają się na szczurach, ale także takie, które mają na forum jakieś pomysły. Wiadomo, nie wszystkie są świetne, niektóre rozwiązania są niepraktyczne, inne zbyt sztywne, ale kiedy złożyć je razem, od kilku różnych ludzi, forum ma realną szansę rozruszać się w kierunku szczurów. Ja np. bardzo chciałabym, żeby Devona zaproponowała jakieś sensowne rozwiązanie, przyszłościowe, żeby nie było już takiej sytuacji, że przez kilka miesięcy (uzasadnienie) narzeka się na MT i prowadzi to donikąd. Wiadomo, że nie będzie tak, że każdego Moderatora czy Administratora wszyscy będą kochać, ale... No właśnie. Mnie te kwestie akurat mało interesują. Za to sporo mam do zaproponowania działowi o leczeniu, klatkach, a także ogłoszeniom i regulaminowi. Coś z tego pewnie da się wybrać, wprowadzić i przetestować. :)
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Mar 09, 2012 12:56   

AngelsDream napisał/a:
Wiadomo, że nie będzie tak, że każdego Moderatora czy Administratora wszyscy będą kochać, ale... No właśnie. Mnie te kwestie akurat mało interesują.
a ja uważam, że te kwestie są bardzo ważne, dlatego np. nie widzę Cię w roli Admina, bo jak widać nie zależy Ci na tym, by jednak stosunek do Ciebie był lepszy niż gorszy, a na tym stanowisku jest to jednak bardzo ważne.
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
Wampiwor 
zzasiedmiogórogrodzianka


Dołączyła: 14 Lis 2008
Posty: 215
Skąd: Poznań/Nowogard
Wysłany: Pią Mar 09, 2012 17:48   

Oli, admin nie jest do lubienia, tylko do szanowania. Super, jeśli są oba jednocześnie, ale ważniejszy jest jednak autorytet, co widać teraz. EpKee wszyscy lubią, a autorytetu nie ma (chociaż to też kwestia całego MT, a nie tego Vikinga). I moim zdaniem, lepszą osobą będzie AD, która jest konkretna, miejscami ostra i bezkompromisowa, ale przez to budzi respekt.
_________________
Bywam na forum, nie jestem. Szybki kontakt tylko telefonicznie (numer u moderacji)
 
     
Martini 



Dołączyła: 14 Sie 2011
Posty: 2625
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Mar 09, 2012 17:53   
   Zwierzątka: kicha z ogoniastymi zwierzątkami...


Wampiwor napisał/a:
a autorytetu nie ma


Wampiwor, może u Ciebie. Może powstrzymaj się od wypowiadania się w imieniu wszystkich.
Bezkompromisowy moderator...? Jeśli chodzi o bezkompromisowe przestrzeganie regulaminu, to tak, ale gdyby tu byli sami tacy, to każdy z nas miałby co najmniej po jednym oście:P
_________________
think big, start small
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią Mar 09, 2012 17:57   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Ja mam nieco inny styl niż AD, ale myślę, że różne podejścia mogą się sprawdzić, mi osobiście z AD się dobrze działało w MT :)
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
Martini 



Dołączyła: 14 Sie 2011
Posty: 2625
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Mar 09, 2012 18:00   
   Zwierzątka: kicha z ogoniastymi zwierzątkami...


Layla napisał/a:
Ja mam nieco inny styl niż AD, ale myślę, że różne podejścia mogą się sprawdzić, mi osobiście z AD się dobrze działało w MT :)


No właśnie o to chodzi, najfajniejsze są kolorowe MT, tak jak grona pedagogiczne i każde inne grona:)
_________________
think big, start small
 
     
Wampiwor 
zzasiedmiogórogrodzianka


Dołączyła: 14 Lis 2008
Posty: 215
Skąd: Poznań/Nowogard
Wysłany: Pią Mar 09, 2012 18:00   

Martini, nie mówię w imieniu wszystkich, ale mówię z perspektywy kogoś, kto widzi, jak forum się zmienia przez lata i jak wygląda stosunek userów do MT. I owy stosunek jest zupełnie inny, po prostu.
Było nie tyle bezkompromisowo, co po prostu sprawnie, konkretnie i konsekwentnie ;) I wcale nie było więcej warnów niż teraz, nie musiało być czerwono, żeby było dobrze
_________________
Bywam na forum, nie jestem. Szybki kontakt tylko telefonicznie (numer u moderacji)
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Mar 09, 2012 18:07   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


Cytat:
a ja uważam, że te kwestie są bardzo ważne, dlatego np. nie widzę Cię w roli Admina, bo jak widać nie zależy Ci na tym, by jednak stosunek do Ciebie był lepszy niż gorszy, a na tym stanowisku jest to jednak bardzo ważne.


Oli, obecnie zależy mi na tym, żeby forum się rozwijało, a w MT znalazły się osoby, które - prócz tego, że się do czegoś zgłoszą - również to zrealizują. Jak pokazał m.in. przykład strony o terrarystach, często z chęci nic nie wynika.

Nie sprawię, żeby polubili mnie wszyscy - nieważne, kim będę na forum i czy w ogóle na nim będę - mogę jedynie robić to, co umiem w jak najlepszy sposób.

MT nie będzie miał łatwego zadania, bo poprzedni skład trochę położył kilka kwestii, ale wszystko jest do wypracowania. A autorytet nie musi wynikać z przestrzegania lub nie regulaminu, myślę, że kluczowe jest i będzie po prostu działanie. Coś zauważalnego, prostego do oceny dla każdego użytkownika forum. Co widać choćby po tym, że Kluska i Karena dość szybko zaskarbiły sobie uzasadnioną sympatię wielu ludzi. :)

Layla, mi się z Tobą świetnie pracowało, bo wiedziałam, że mogę na Tobie polegać. Tam, gdzie ja nie dawałam rady, Ty się sprawdzałaś na piątkę i na odwrót. Tego nigdy nie ukrywałam.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
pixel 


Dołączył: 20 Sty 2009
Posty: 231
Wysłany: Pią Mar 09, 2012 19:01   

Admina nie musi nikt lubić, admin nie musi mieć żadnego autorytetu. Admin musi dobrze i sprawnie działać. Autorytet może przyjdzie z czasem, chociaż uważam, że ciężko kogoś uważać za autorytet bo poprawnie zarządza forum internetowym :P Jak ktoś nie uszanuje zasad forum (których reprezentantem jest admin) to i tak długo nie zagrzeje tu miejsca.

Wydaje mi się, że Wiking bardzo dobrze, chłodno, wszystko ogarnia. Chociaż prawda jest taka, że pracy admina nie da się ocenić w poprawny sposób, bo większość rzeczy tak naprawdę dzieje się za kulisami, tak samo całego MT. To widać po różnicach wypowiedzi ludzi we wrażliwych tematach - tych którzy już 'tam' kiedyś byli - i tych którzy nie byli.

Zawsze się śmieje jak mam wypełnić ankietę z działalności MT. Po czym ocenić? po poprawionych błędach ortograficznych? po spamie przy czyszczeniu tematów? czasem tylko wyskakują jakieś sytuacje które wymagają rzeczywiście jakiegoś ogarnięcia, ale tak naprawdę są dosyć rzadkie, że wręcz nie każdy użytkownik je wyłapuje (oczywiście jak MT szybko ową sytuację wyłapie).

Najlepszy MT, to taki którego prawie nie widać, a działa, ale niestety przez to nigdy nie zostanie odpowiednio doceniony. Jak w polityce ; )

Znowu coś mi się tematy rozjeżdżają, ale mam nadzieję, że wyłapiecie pointę :mrgreen:
Z leśnym pozdrowieniem,
Margaryna Zosia.
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Mar 09, 2012 19:17   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


pixel napisał/a:
Wydaje mi się, że Wiking bardzo dobrze, chłodno, wszystko ogarnia.


Prawda, choć często ta słuszna reakcja przychodziła już za późno. Może kwestia zgrania zespołu, nie wiem.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.13 sekundy. Zapytań do SQL: 8