Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Samica czy młode? - dyskusja wokół miotów wpadkowych
Autor Wiadomość
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Mar 21, 2012 01:13   

agnieszka123, piszesz o ludziach i słodkich maluszkach, a nie pomyślałaś o samicy? To ona często przypłaca swoim zdrowiem, wielkością, rozwojem te słodkie maluchy. Naprawdę lepiej uśpić część (lub jak w wypadku miotu, który zapoczątkował ów temat - jeden nie został jeszcze odkarmiony, a urodził się drugi) lub cały miot. Tak jak Martini pisze - to co pojawia się w postach na forum, to tylko finał dużej pracy i szukania. Poza tym należy też zauważyć, że wielu adoptujących to wciąż te same osoby lub znajomi znajomych.
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
agnieszka123 



Dołączyła: 07 Mar 2012
Posty: 30
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw Mar 22, 2012 00:06   

Martini napisał/a:

Być może w polskiej polityce, której poziom sięga dna. Dyskusja polega na tym, bo swoje myśli odpowiednio ubierać w słowa i popierać argumentami, a nie nazywać osoby o odmiennym zdaniu "pseudo-miłośnikami szczurów", tym bardziej, kiedy kieruje się te słowa w stronę osób, którym jak mało komu na nich zależy. Chyba, że z całego forum czytasz tylko offtopicki i nie zdążyłaś zauważyć.

Nie pisz do mnie proszę jak do 12-latki. W takim razie przepraszam, rzeczywiście nie powinnam była zwracać się w ten sposób. Jestem bezdyskusyjną przeciwniczką aborcji u ludzi, u zwierząt też jej raczej nie popieram. I nie będę popierać jeśli nie będzie ku temu ważnych powodów, a ważnym powodem nie jest dla mnie taki, że nie będzie co zrobić z małymi. Nie chcę już ciągnąć dyskusji - nijak się ma do tematu a poza tym szczurki już się urodziły. :)


Martini napisał/a:
Agnieszko, pomijając kwestie usypiania, nie rozchodzą się jak świeże bułeczki. Dla wielu DT wyadoptowanie szczura, który nie jest dumboszkiem albo nie ma nietypowego umaszczenia to naprawdę wyzwanie. Zapewniam Cię, że nie jest tak, że wkleja się zdjęcia słodkich maluszków i po jednym dniu ma się komplet rezerwacji.
To, co widać na forum, to bardzo często czubek góry lodowej, a całej pracy włożonej w szukanie szczurom domków nie widać. W wątku przy szczurze pojawia się dopisek "zarezerwowany", ale tylko osoba wyadoptowująca często wie, ile wysiłku ją kosztowało znalezienie domu dla zwykłego albinosa.

Może rzeczywiście nie zdawałam sobie z tego sprawy. Dla mnie nie ma aż tak wielkiego znaczenia aby szczur wyglądał w stu procentach tak jak się sobie wymyśli. Nawet nie podobają mi się uszy dumbo, wolę standardowe jak u moich szczurków. No i sama mam albinosa który jest dla mnie najsłodszy na świecie. No cóż, każdy widocznie myśli inaczej..


Oli napisał/a:
piszesz o ludziach i słodkich maluszkach, a nie pomyślałaś o samicy? To ona często przypłaca swoim zdrowiem, wielkością, rozwojem te słodkie maluchy.

To samo powiesz kobiecie w ciąży? Że ma zabić bo po ciąży będzie miała rozstępy albo zachoruje? Ok, ok, przesadziłam - szczur to nie człowiek. Ale takich argumentów jak Twój za bardzo nie lubię. Poza tym, skoro szczur jest tak zbudowany, że może rodzić po paręnaście dzieciaków na raz, to to jest sama natura.


Naprawdę nie chcę się już kłócić i ciągnąć dyskusji. Tym bardziej, że takie jak napisałam jest raczej moje zdanie. Nie ma co się przekonywać o wyższości jednej racji nad drugą. Każdy ma swoje argumenty i każdy ma prawo myśleć inaczej. Ja rozumiem Was, też macie trochę racji, ale ja chyba jednak obstaję przy życiu - jestem pro-life, anty-aborcja. :) I mam do tego prawo. Tyle :)
 
     
Asmena 
alv



Dołączyła: 22 Cze 2010
Posty: 594
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw Mar 22, 2012 06:55   

agnieszka123 napisał/a:
I nie będę popierać jeśli nie będzie ku temu ważnych powodów, a ważnym powodem nie jest dla mnie taki, że nie będzie co zrobić z małymi.

Nie jest dla Ciebie ważny komfort życia, skoro jesteś taka pro-life? Pytam serio. Lepiej uratować istnienie, a że to istnienie będzie miało nędzne życie, to już nieważne?

agnieszka123 napisał/a:

Może rzeczywiście nie zdawałam sobie z tego sprawy. Dla mnie nie ma aż tak wielkiego znaczenia aby szczur wyglądał w stu procentach tak jak się sobie wymyśli. Nawet nie podobają mi się uszy dumbo, wolę standardowe jak u moich szczurków. No i sama mam albinosa który jest dla mnie najsłodszy na świecie. No cóż, każdy widocznie myśli inaczej..

Dla Ciebie, dla mnie i dla wielu osób z forum to nie ma znaczenia. Ale niestety- dla całej reszty już tak.

agnieszka123 napisał/a:

To samo powiesz kobiecie w ciąży? Że ma zabić bo po ciąży będzie miała rozstępy albo zachoruje? Ok, ok, przesadziłam - szczur to nie człowiek. Ale takich argumentów jak Twój za bardzo nie lubię. Poza tym, skoro szczur jest tak zbudowany, że może rodzić po paręnaście dzieciaków na raz, to to jest sama natura.

Powiem to kobiecie w ciąży, której ów stan jest zagrożeniem życia. A jeśli chodzi o naturę, to wiesz- x lat temu mało kobiet przeżywało porody, taka jest cwana ta nasza natura ;)
Wystarczy, że samica jest za młoda, urodzi zbyt dużo dzieci, a jednocześnie będzie miała problem z np. laktacją. Zdarza się tak.
_________________
Ze mną: Chiki, Ama, Yoru, Bambi, Latte
Za TM: Akai, Filip, Aida, Naka, Lucy, Labisia, Kate, Mariusz, Nezumi, Doku, Haya, Chibi, Riku, Shinju, Kambru, Hagu, Sukui, Arai
 
 
     
quagmire 



Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 12121
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Mar 22, 2012 07:01   
   Zwierzątka: Mati, Cielo oraz Finn


Może również umrzeć przy porodzie, a wtedy maluchy umierają z głodu. Naturalnie.
_________________
"I'm not going to ask you if you just said what I think you just said because I know it's what you just said."

Moje Słonka za TM: Syriusz, Lavian, Fado, Miluś, Ayanek, Oliś, Bibuś, Piesio, Ryjek, Zefirek, Nikuś, Deduś, Jumiś, Viguś, Jazzik, Hiruś, Karmelek, Ilduś, Indi, Szuwarek, Zeze, Ledusia, Mauryś, Kleoszek, Naboo, Przemysław, Remus, Marysia, Tosia :serducho:
 
     
Martuha 



Dołączyła: 29 Sty 2009
Posty: 975
Skąd: Legnica/Polkowice
Wysłany: Czw Mar 22, 2012 11:08   
   Zwierzątka: 3 szczurzynki,2 psy,królik,rybki ;)


agnieszka123 napisał/a:
W takim razie przepraszam, rzeczywiście nie powinnam była zwracać się w ten sposób. Jestem bezdyskusyjną przeciwniczką aborcji u ludzi, u zwierząt też jej raczej nie popieram
Ja tak samo tego nie popieram i głównym argumentem nie było to,że nie będzie co zrobić z maluchami,bo jeśli tylko to by było za tym to sama bym nie uśpiła miotu,bo by mi sumienie nie pozwoliło i jeśli bym nie znalazła domków to bym założyła dwa duże stada-no niestety,ale czułabym się za nie odpowiedzialne.Głównie chodzi o to,że samiczka jest już za stara na pierwszą ciążę i mogą wystąpić problemy,komplikacje,a także śmierć jej,jak i maluszków.Nikt nikogo nie namawiał do uśpienia,to po prostu była rada,ale decyzja należy do właściciela,sama nie wiem czy potrafiłabym od tak uśpić miot-chyba,że miałabym ku temu ważne powody zdrowotne matki,jak i młodych
_________________
Za TM : Białeczka,Łysa,Tycia,Iva,Gaja i kilkanaście innych aniołków ;(
Ze mną;Lillka SunRat's,Koffi Abraxas i Fetka :)
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Mar 22, 2012 11:19   

agnieszka123 napisał/a:
To samo powiesz kobiecie w ciąży? Że ma zabić bo po ciąży będzie miała rozstępy albo zachoruje? Ok, ok, przesadziłam - szczur to nie człowiek. Ale takich argumentów jak Twój za bardzo nie lubię. Poza tym, skoro szczur jest tak zbudowany, że może rodzić po paręnaście dzieciaków na raz, to to jest sama natura.
w tej naturze samica z reguły nie żyje dłużej jak 6 miesięcy rodząc non stop. Jak mawiał lis z małego Księcia - jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś. Szczur w klatce nie jest szczurem na wolności i nie należy go odnosić stricte do dzikiego krewnego. No i człowiek akurat jest tak głupim stworzeniem (tak, głupim), że ratuje wszystko co leci - swoje potomstwo, które nie ma szans na normalne niezależne życie także, co dla mnie jest chore.

agnieszka123 napisał/a:
jestem pro-life, anty-aborcja
przy takim podejściu pomijasz właśnie to pro-life osobnika, który jest już na tym świecie jakiś czas, a bardziej bronisz tych, które jeszcze się nie narodziły i nic nie przeżyły.
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
quagmire 



Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 12121
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Mar 22, 2012 11:22   
   Zwierzątka: Mati, Cielo oraz Finn


Oli napisał/a:
przy takim podejściu pomijasz właśnie to pro-life osobnika, który jest już na tym świecie jakiś czas, a bardziej bronisz tych, które jeszcze się nie narodziły i nic nie przeżyły.

Jednocześnie odbierając im szansę na dobre życie, dobry start.
_________________
"I'm not going to ask you if you just said what I think you just said because I know it's what you just said."

Moje Słonka za TM: Syriusz, Lavian, Fado, Miluś, Ayanek, Oliś, Bibuś, Piesio, Ryjek, Zefirek, Nikuś, Deduś, Jumiś, Viguś, Jazzik, Hiruś, Karmelek, Ilduś, Indi, Szuwarek, Zeze, Ledusia, Mauryś, Kleoszek, Naboo, Przemysław, Remus, Marysia, Tosia :serducho:
 
     
Ebia 


Dołączyła: 13 Lut 2012
Posty: 2876
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Mar 22, 2012 15:02   

agnieszka123 napisał/a:
Ratzinger, śliczne maluchy, gratulacje. Zastanawiam się... mogłabym sobie wybrać jedną samiczkę? O ile dałoby się załatwić transport z Warszawy do Wrocławia...


agnieszka123, skoro bez znaczenia dla Ciebie jest wygląd szczurków - jak sama napisałaś, to lepiej przygarnij jakiegoś kapturka, zamiast WYBIERAĆ SOBIE szczurka od Ratzingera, bo o ile dobrze się orientuję, to u niego same rexy, które mają większą szansę na adopcję niż "zwykłe" kapturki czy huskulce i labiki ;)
W ten sposób poprawisz życie chodź jednej "pospolicie" umaszczonej samiczki, bo samiczka rex i tak pewnie znajdzie dom ;) Jeśli jednak wolisz rex samiczkę, to wszystko co napisałaś w tym temacie o byciu pro-live zahacza mi o lekką hipokryzję
Ostatnio zmieniony przez smeg Czw Mar 22, 2012 15:09, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
agnieszka123 



Dołączyła: 07 Mar 2012
Posty: 30
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią Mar 23, 2012 16:53   

Wyłączam się z dyskusji, jestem za stara na to by siedzieć na forum aby podżegać się nawzajem i ścierać o poglądy w dość anonimowej internetowej grupie.
 
     
Cegriiz 
Avaria



Dołączyła: 26 Sie 2011
Posty: 4899
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Mar 23, 2012 16:57   
   Zwierzątka: Kupa szczura i cztery myszy


agnieszka123 napisał/a:
w dość anonimowej internetowej grupie.


Jak ktoś chce być anonimowym to jest. Bardzo często jednak ludziska się spotykają, bo nie ma to jak radość z miętoszenia czyichś szczurów :DD
_________________
Moje ogony
 
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Mar 23, 2012 19:03   

Off-Topic:
:lol: mnie zawsze bawi, że wielu ludzi tu na forum potrafi mi wjeżdżać dość ostro, a jak przychodzi do spotkania w realu to siedzą cicho jak myszy pod miotłą. :P ja nie mam problemu by wyrażać swoje opinie zarówno tutaj, jak i w realu, nie jestem hipokrytką.


agnieszka123 napisał/a:
jestem za stara na to by siedzieć na forum
stara powiadasz? raczej za młoda by mieć dystans :P i umieć dobrze dyskutować
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią Mar 23, 2012 19:08   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


agnieszka123, emocje emocjami, ale na pierwszym miejscu stawia się zdrowie samicy. To o niej trzeba myśleć przede wszystkim. Humanitarne uśpienie nie jest okrucieństwem, czasem jest po prostu jedynym wyjściem.
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
Paul_Julian 



Dołączył: 20 Cze 2010
Posty: 55
Skąd: 3miasto
Wysłany: Pią Paź 12, 2012 22:23   

Wydzielone z wątku: http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=13273

A to nie lepiej uśpić miot ? I tak jest pełno szczurów do oddania ....
_________________
Szczursieny :
Nezumi,Bubuś,Mucha,Fru-Fru,Buła
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir,Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,Trzykropka,Mink,Sowa
Ostatnio zmieniony przez smeg Sob Paź 13, 2012 17:11, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią Paź 12, 2012 22:29   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Paul_Julian, myślę, że smeg rozważyła wszystkie opcję - do niej należy decyzja.
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
noovaa 



Dołączyła: 07 Mar 2011
Posty: 802
Wysłany: Pią Paź 12, 2012 22:38   
   Zwierzątka: Brygada Ryzykownego Ratunku


Myślę że u samiczki która miała już co najmniej trzy mioty, jest niewiadomego wieku i do tego grucha. To by było najrozsądniejsze wyjście ... przynajmniej jeśli brać pod uwagę zdrowie samej mamy.

Szczególnie że smeg sama dość niedawno sugerowała uśpienie miotu innej osobie.
_________________

* Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 1.12 sekundy. Zapytań do SQL: 13