Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Podgryzanie, podszczypywanie - szczur nas testuje
Autor Wiadomość
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Lut 28, 2012 09:25   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


Podgryzaczem stóp był Andaj. Podchodził i skubał. Na tyle słabo, że nic złego się nie działo, na tyle mocno, że ja już się wyprężałam i czułam, bo łaskotki mam potężne. Niestety, Andaj raz się srogo pomylił i postanowił ucapić za piętę Asaurusa. Szybko poszło. Zdominowanie z intensywnym wpatrywaniem się w szczura plus niskie, wymowne: Nieee (nie głośne, warczące), swoje zrobiły. Andaj stóp nie skubie. Ja byłam zbyt sparaliżowana pamiętaniem, żeby szczura nie kopnąć, miałam o wiele za późną reakcję. Michał to zrobił od razu, bardzo szybko i zdecydowanie. Szczur nie uskubał stopy od mniej więcej roku. Nie mówię, że nie złapie już nigdy, ale spokojna "kara" w odpowiednim ułamku sekundy może zadziałać. Teraz pytanie, co jest karą, dla którego szczura. Oto zagadka.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
LuxTorpeda 



Dołączyła: 08 Lut 2012
Posty: 69
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: Śro Lut 29, 2012 04:02   

AngelsDream napisał/a:
Teraz pytanie, co jest karą, dla którego szczura. Oto zagadka.


obawiam się że pod względem wychowawczym jestem raczej kiepska:D moje szczurasy kompletnie nie wiedza co to kara... jedyną formą dawania im do zrozumienia że czegoś nie wolno jest "odstawianie" aż do skutku... Pewnie w porównaniu do innych metod to mało skuteczna i dość czasochłonna :? ale ja nie umiem podnieść na nie głosu (nawet jak próbuję to brzmi to tak nienaturalnie że śmiać mi się chce :D ) ... więc do skutku odstawiam szczura od rzeczy której nie powinien podgryzać i tak ciągle aż załapie:) Jak na razie widzę że pięty podgryzane są z mniejszą częstotliwością i "ostrożniej"... może więc kiedyś uda się pozbyć tego nawyku u szczura całkowicie :wink:
_________________
http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=11624
 
 
     
Kasik 
Firestarter



Dołączyła: 27 Cze 2011
Posty: 1788
Skąd: inąd
Wysłany: Śro Lut 29, 2012 20:09   

To ja chyba jestem mistrzynią w wydawaniu poleceń tonem głosu, bo wystarczy, że syknę na któregoś i od razu jest reakcja jak następuje: "o cholera, zauważyła, no dobra, to teraz udaję, że ja sobie tu tylko stoję i się rozglądam, a to coś w moich zębach, to... To tego nie ma! :saywha: "
 
     
taivas 



Dołączyła: 26 Gru 2011
Posty: 914
Skąd: Gdynia
Wysłany: Śro Lut 29, 2012 21:52   
   Zwierzątka: Obecnie brak :(


Myślałam, że ten nawyk nie dotyczy moich ogoniastych. Do dziś... Nutek wyraźnie przejawia fascynację piętami, oraz stopami jako takimi. Lubi podskubać tu i ówdzie. A ja mam takie straszne gilgotki... :roll:
_________________
MOJE ANCYMONKI - rudy Rudolf, Czosnek syjamek
Na zawsze w serduszku: grubasek Nutek HF [*], braciszek Net HF [*], Niuniek [*], Sznaps [*], król-poeta Julian [*], Ville czarnuszek [*]
 
     
skaktus 


Dołączył: 15 Sty 2011
Posty: 9
  Wysłany: Pon Maj 21, 2012 16:09   Szczur i traktowanie wszystkiego jak jedzenie - jak oduczyć?
   Zwierzątka: Kot i szczur


Witam.

W sumie to nie problem, ale tak z ciekawości.

Posiadam w domu około 2 miesięczną pannę. Już w dużej części oswojona (mam ją około miesiąc) - wchodzi na ręce, je z rąk, czasem lata po człowieku, ale ma swoją dziwną przypadłość - wszystko co spotka na swojej drodze i co jest człowiekiem musi "spróbować zjeść" a wygląda to tak - wejdzie na ręce i zaczyna próbować ugryźć palca (podgryza delikatnie, tak samo jak coś dostaje do jedzenie). Podgryza wszystko co się da - palce, dłonie, łokcie, uszy... Głodna nie chodzi bo ma najróżniejszego jedzenia pod dostatkiem, wody również.

Jakieś rady na podgryzacza ?
_________________
NYSA / OPOLE
ILPT
 
 
     
Karena 
SITH HAPPENS



Dołączyła: 14 Wrz 2010
Posty: 5324
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Pon Maj 21, 2012 21:09   
   Zwierzątka: szczurze damy


skaktus, Taka szczurza natura: sprawdzanie otoczenia za pomocą smaku i zapachu.
Spraw swojej szczurzycy koleżankę koniecznie ;) !
_________________
♥♥♥  Zapraszamy do naszego wątku ♥♥♥ 

🐭 -Hamaki na forum-
▶ -Facebook : Hamaki od 'Wilki Szpilki"-
 
 
     
skaktus 


Dołączył: 15 Sty 2011
Posty: 9
Wysłany: Wto Maj 22, 2012 15:12   
   Zwierzątka: Kot i szczur


Koleżankę to ona posiada, 14 miesięczną laskę ;) Młoda jest moim 3 szczurem, dwa poprzednie w żaden sposób nie wykazywały chęci podgryzania...
_________________
NYSA / OPOLE
ILPT
 
 
     
Karena 
SITH HAPPENS



Dołączyła: 14 Wrz 2010
Posty: 5324
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Wto Maj 22, 2012 17:09   
   Zwierzątka: szczurze damy


skaktus, podpis mnie zmylił 'kot i szczur' ;)
Jeśli nie wolno jej czegoś gryźć, dominuj. Mów, że nie wolno.
_________________
♥♥♥  Zapraszamy do naszego wątku ♥♥♥ 

🐭 -Hamaki na forum-
▶ -Facebook : Hamaki od 'Wilki Szpilki"-
 
 
     
zainteresowana 


Dołączyła: 01 Mar 2012
Posty: 67
Wysłany: Pon Lip 30, 2012 22:55   podszczypywanie
   Zwierzątka: Szczurzyce, bojownik, golden retriever i żółw stepowy :


Hej, nie wiedziałam gdzie to napisać bo w sumie takiego samego tematu nie znalazłam.
Moje dwie szczurki... dwa odmienne charaktery... no i problem z jedną jest taki, że kluska podgryza co się da, stopy, palce, powieki, uszy... a dziś to już nawet łydki i łokcie. Nie wiem co z tym zrobic.... bawiłam się z nią w berka -goniłam ręką ... No ale jak nauczyć ją żeby nie podgryzała? To nie boli, ale juz jest coraz mniej przyjemne. ?! No i w sumie czytam, że wszystkie wasze ciury lgną na ręce do wyjścia, a moje nie... same wychodzą, ale na rękę nie chcą... jak leze na podłodze to lecą i na mnie skaczą, wąchają i czekają na zaczepki. Proszę o pomoc
_________________
Bajeczka, Kluseczka I Lucynka :* :*:*
 
     
unicorn 


Dołączyła: 16 Lis 2011
Posty: 833
Skąd: Katowice
Wysłany: Wto Lip 31, 2012 16:21   

zainteresowana napisał/a:
bawiłam się z nią w berka -goniłam ręką
To chyba jeszcze bardziej nakręca szczura..
 
     
Asica21 
Lekko zaczarowana ;P



Dołączyła: 15 Mar 2010
Posty: 397
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Lip 31, 2012 16:44   
   Zwierzątka: Szczurki


zainteresowana napisał/a:
Proszę o pomoc
jaką pomoc? :wink:
Jeśli są młode to najzwyczajniej w świecie chcą się bawić i myślą sobie, że jesteś spoko skoro cię zaczepiają :] . Albo z czasem im przejdzie, wyrosną z tego albo głupotki będą się ich trzymały i już zawsze będą tak skore do zaczepek. Osobiście mam szczurcie "diabła wcielonego" ( Dori, dziękuję, że mi przywiozłaś tą cholerę ) zaczepia ile wlezie, mało tego jak ją ignoruję tak specjalnie i z premedytacją to dosłownie wchodzi mi na głowę i po niej skacze ale zawsze to poprzedza podgryzaniem i ciągnięciem np. za rękaw :wink: , mówi mi wtedy "ja tu jestem i masz się ze mną bawić a nie z innymi szczurkami" :lol:
_________________
Ze mną: Na zawsze wszystki moje myszki.
Po tamtej stronie: Pchełka [*]- tęsknie i przepraszam. Perełka [*], Zuzia [*], Kluseczka [*], Omisia labisia [*], słodka Beza [*], Fuzia kolanko, Pani gąbka [*], Purchawka [*] Jacuś labik placuszek wielki [*], Jagódka [*], Wiśnióweczka [*], Ełrusia [*], Quleczka [*].
 
 
     
zainteresowana 


Dołączyła: 01 Mar 2012
Posty: 67
Wysłany: Śro Sie 01, 2012 10:33   
   Zwierzątka: Szczurzyce, bojownik, golden retriever i żółw stepowy :


Dziekuje... No ona ma z 5 miesięcy. Kurcze to moje pierwsze szczury, dlatego wole zapytać ekspertów, bo moja bajka podgryza za paluchy tylko obcych, żeby ich poznać, a małej podgryzanie powiek i uszu denerwuje... :) jak można ją oduczyć? Sama zaczepia żeby się bawić w berka... wiec sie bawię zeby sie wylatała bo one zamiast biegać jak je puszcze to lecą do łózka do skrzyni się schować
_________________
Bajeczka, Kluseczka I Lucynka :* :*:*
 
     
unicorn 


Dołączyła: 16 Lis 2011
Posty: 833
Skąd: Katowice
Wysłany: Śro Sie 01, 2012 19:22   

5 miesięcy to już nie taka "mała".
 
     
Kasik 
Firestarter



Dołączyła: 27 Cze 2011
Posty: 1788
Skąd: inąd
Wysłany: Śro Sie 01, 2012 19:27   

zainteresowana napisał/a:
jak można ją oduczyć?
Normalnie, tak jak każde inne zwierzę i tak jak każdej innej rzeczy - głośno powiedzieć "nie", można klasnąć w ręce, na początku odsuwać zwierzaka, żeby zrozumiał o co chodzi.
 
     
PejCz 


Dołączyła: 20 Lip 2012
Posty: 10
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią Paź 12, 2012 14:07   
   Zwierzątka: szczura, kota


No tak, a mój szczur podgryza mi ręce jak próbuję ją pogłaskać.. co mam zrobić? :|
_________________
Mam szczurzycę <:3)~
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.22 sekundy. Zapytań do SQL: 11