Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Devona
Pon Gru 16, 2013 22:32
[Warszawa] Lista wetów dyżurujących w weekendy/noce
Autor Wiadomość
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Lut 19, 2012 23:08   [Warszawa] Lista wetów dyżurujących w weekendy/noce
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Nawiązując do wątku nubijki proponuję zebrać w jednym miejscu informacje o warszawskich weterynarzach choć trochę znających się na ogonach, a będących pod ręką w weekendy i w noce.
W tym poście będę starała się (mam nadzieję z pomocą MT ;) ) utrzymać aktualną listę takich punktów pierwszej pomocy w podziale na tylko weekendowe oraz całodobowe.
Proszę nie zgłaszać lecznic, w których nie ma weterynarzy mających choć podstawową wiedzę o ogonach - takie informacje można łatwo znaleźć w necie. Tu chcę listę weterynarzy "nieco lepszych niż standard".
Lista nie musi być bogato opisana (do tego służą wątki polecanych wetów) - ta lista ma służyć znalezieniu weta w przypadkach PILNYCH.
Najbardziej zależy mi na nocnych dyżurach, bo z wiedzą na ten temat i z dostępnością wetów jest najgorzej.

Proszę o zgłoszenia w postaci:
- nazwa lecznicy, adres, telefon
- imię i nazwisko weterynarza zajmującego się ogonami
- dyżur weekendowy czy nocny, godziny dostępności, ew. zapisy
- ew. dodatkowe informacje o lecznicy - krótko, żeby nie dublować wątków polecanych wetów (wyposażenie np. RTG, szpital, chirurg, tylko dla ogonów, itp).


"Szczurzy" weterynarze dostępni w weekendy
Ogonek, strona www, ul. Krępowieckiego 10, lok. U-14 (róg z ul. Okocimską), tel. 22 664 66 88
- wszyscy weterynarze z lecznicy
- w weekendy 09:00-19:00, przyjmują do ostatniego pacjenta, bez zapisów
- RTG zawsze, EKG i USG w zależności od kompetencji dyżurującego weta, chirurg dochodzący na żądanie (nie wiem czy w weekend również), dostępna narkoza wziewna, lecznica specjalizująca się wyłącznie małych ssakach egzotycznych

Pulsvet, strona www, fanpage, ul. Alternatywy 7 lok. U8, tel. (22) 649 31 17, tel. kom. 793 442 204
- wszyscy weterynarze z lecznicy
- wszystkie weekendy 10:00-22:00, na zapisy
- RTG zawsze, chirurgia i USG w zależności od kompetencji dyżurującego weta, dostępna narkoza wziewna (sevofluran), brak EKG, lecznica specjalizująca się wyłącznie małych ssakach egzotycznych

MedicaVet, strona www, ul. Bohdanowicza 9, tel. 22 403 22 55, tel. dyżurny 531 22 55 33
- lek. wet. Kasia Kacprzak-Kamińska oraz z mniejszym doświadczeniem lek. wet. Damian Deluga, lek. wet. Judyta Garczyńska, lek. wet. Ewelina Rachtan
- tylko w wybrane(!) weekendy, 10-18, na zapisy
- RTG zawsze, USG chyba też (do potwierdzenia), dostępna narkoza wziewna

Lupus, strona www, ul.Gajkowicza 2, tel. 22 424 36 02
- lek. wet. Adrianna Guzińska
- tylko w wybrane(!) weekendy sobota 8-22, niedziela 10-18, grafik dostępny na stronie www
- RTG, dostępna narkoza wziewna, dostępność chirurga, kardiologa, USG, itp. należy potwierdzać telefonicznie, szpital, bez zapisów

Elwet, strona www, al. Niepodległości 24/30, tel. 22 843 23 46
- lek. wet. Dagmara Astachow (uwaga, różne opinie w wątku polecanych wetów)
- tylko w wybrane weekendy oraz noc wtorek/środa 15-8 rano
- RTG, jak jest specjalista to również USG

Oaza, strona www, ul. Potocka 4, tel. 22 406 68 12
- lek. wet. Izabela Kaczmarczyk, lek. wet. Justyna Jabłońska, lek. wet. Aleksandra Maluta (opcjonalnie)
- sobota 11-17.00, niedziela 10-12.00, w piątki i weekendy lekarze pracują wymiennie
- przychodnia zajmuje się leczeniem zwierząt egzotycznych, w tym gryzoni, RTG

Anima, strona www, ul. Podleśna 57, tel. 22 832 27 28; 660 482 660
- lek. wet. Iwona Wójcik (wybrane weekendy)
- niedziele i święta: 9:00 - 13:00

Pogotowie weterynaryjne VETS 24/7, strona www, ul. Książęca 3, tel. 22 622 55 22, 22 622 56 22
- lek. wet. Iwona Szczepaniak
- wybrane dni, noce i weekendy (zmienny grafik)

Salvet, strona www, ul. Ratuszowa 1/3 (obok wejścia do ZOO od Ratuszowej), tel. 22 670 20 42, ul. Hlonda 2 lok. 7 tel. 22 651 89 79
- lek. wet. Marta Marciniak, lek. wet. Łukasz Skomorucha
- wybrane weekendy (grafik dostępny na fb), soboty 11-15 i niedziele 10-12
- lecznica jest głównie nastawiona na zwierzęta egzotyczne, głównie ptaki, gady i płazy, ale leczą też egzotyczne ssaki oraz np. gryzonie, bez zapisów, RTG "ma być" na Hlonda, USG "ma być"

Kajman, strona www, fanpage, al. Prymasa Tysiąclecia 76g, tel. 22 877 75 76, kom. 608 44 77 04
- lek. wet. Monika Toborek
- wybrane weekendy (grafik dostępny na fb), soboty 10-15 i niedziele 11-14
- jest wziewka, do potwierdzenia czy dr zajmuje się chirurgią, brak RTG, brak USG (w weekendy, w tygodniu jest lekarz dochodzący), brak EKG


"Szczurzy" i "trochę szczurzy" weterynarze dostępni nocami
Ogonek, strona www, ul. Krępowieckiego 10, lok. U-14 (róg z ul. Okocimską), tel. 22 664 66 88
- wszyscy weterynarze z lecznicy
- nocne dyżury tylko w tygodniu, bez zapisów
- RTG zawsze, EKG i USG w zależności od kompetencji dyżurującego weta, chirurg dochodzący na żądanie (raczej nie w nocy), dostępna narkoza wziewna, lecznica specjalizująca się wyłącznie małych ssakach egzotycznych

Elwet, strona www, al. Niepodległości 24/30, tel. 22 843 23 46
- lek. wet. Dagmara Astachow (uwaga, różne opinie w wątku polecanych wetów)
- tylko w wybrane weekendy oraz noc wtorek/środa 15-8 rano
- RTG, jak jest specjalista to również USG

Pogotowie weterynaryjne VETS 24/7, strona www, ul. Książęca 3, tel. 22 622 55 22, 22 622 56 22
- lek. wet. Iwona Szczepaniak
- wybrane dni, noce i weekendy (zmienny grafik)
Ostatnio zmieniony przez Senthe Pią Lis 29, 2019 23:14, w całości zmieniany 16 razy  
 
     
Martini 



Dołączyła: 13 Sie 2011
Posty: 2625
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Lut 19, 2012 23:19   
   Zwierzątka: kicha z ogoniastymi zwierzątkami...


Pyl, jesteś wielkim Budowniczym:)

Ja mam tylko pytanie o Ogona - jak to funkcjonuje? Rozumiem, że w podanych godzinach jest czynny na pewno, a "do ostatniego pacjenta" to znaczy, że można przyjechać o 14.00 i zostanie się przyjętym, czy że zapisy zamykają się w recepcji o 12.30 i koniec?
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Lut 19, 2012 23:28   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Martini, jak się przyjdzie o 12:25 to się będzie przyjętym na pewno. A jak się przyjdzie o 14:25 to "być może" jak dr będzie miał dobry humor ;) Z umierającym stworzeniem po godzinach zazwyczaj problemów nie robią, to tez ludzie. Ale z katarkiem bym o 16 nie przychodziła. No i po godzinach pewności nie ma, bo może się zdarzyć, że nie będzie tłumów (ha, ha, ha...) i o 12:30 zamkną lecznicę.
 
     
Martini 



Dołączyła: 13 Sie 2011
Posty: 2625
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Lut 19, 2012 23:32   
   Zwierzątka: kicha z ogoniastymi zwierzątkami...


Pyl napisał/a:
ha, ha, ha...


hahaha :lol:
_________________
think big, start small
 
     
mmarcioszka 



Dołączyła: 24 Cze 2010
Posty: 11559
Skąd: Nieporęt/Warszawa
Wysłany: Nie Lut 19, 2012 23:32   
   Zwierzątka: królinka i szczury


Pyl, jestes mistrzem. A co chciałabys żeby uzupełnić o Lupusie/Guzińskiej?
_________________
:wavexxs:
Paskudy mmarciochy
Hand made by mmarcioszka
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Lut 19, 2012 23:37   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


mmarcioszka, dane o możliwości zrobienia USG, EKG, dostępności chirurga, szpitala dla gryzoni... Wszystko co można zawrzeć "w pigułce", a pomoże wybrać weta na cito.
 
     
Gość

Wysłany: Nie Lut 19, 2012 23:39   

w Medicavecie jest USG
 
     
mmarcioszka 



Dołączyła: 24 Cze 2010
Posty: 11559
Skąd: Nieporęt/Warszawa
Wysłany: Nie Lut 19, 2012 23:42   
   Zwierzątka: królinka i szczury


Chirurg i mozliwosc zrobienia USG jest w zależności od grafiku - trzeba dzwonić i pytać kto ma akurat dyżur i czy może pomoc w danym przypadku. Szczury po zabiegach/przed i w innych nagłych, poważnych wypadkach mogą zostac w lecznicy pod opieką weta. Nie wiem niestety czy jest to dodatkowo płatne - ja nigdy nie płaciłam za to, ale często tam bywam i ogólnie za jakieś kontrolne wizyty rzadko płacę, chyb ze leki/ zabiegi.
_________________
:wavexxs:
Paskudy mmarciochy
Hand made by mmarcioszka
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Lut 20, 2012 00:46   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


rudziak, moje pytanie jest raczej, czy obie wetki będą w stanie w weekend zrobić USG? Bo, że jest to wiem, ale czy "jest w weekend" to nie wiem. Tak samo jest możliwość zrobienia EKG, ale tylko w obecności kardiolog, więc zapewne weekendy odpadają.

mmarcioszka, dzięki. I analogiczne pytanie - czy w weekend dyżuruje chirurg lub można go wezwać na żądanie?
 
     
Gość

Wysłany: Pon Lut 20, 2012 10:02   

Rozumiem, tak myślalam, że to bardziej skompilowane. Nam robiła dr Kasia w tygodniu, nic nie słyszałam, żeby był ktoś jeszcze do tego potrzebny ale nie chce też nikogo wprowadzić w błąd, więc może poczekajmy ma bardziej wiarygodne źródło :)
 
     
babyduck 
Duckling



Dołączyła: 25 Sie 2007
Posty: 7218
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Lut 20, 2012 10:20   

Oaza, strona www, ul. Potocka 4, tel. 22 406 68 12
- dr Izabela Kaczmarczyk, dr Justyna Jabłońska, dr Aleksandra Maluta (opcjonalnie)
- sobota 11-17.00, niedziela 10-12.00, w piątki i weekendy lekarze pracują wymiennie
- przychodnia zajmuje się leczeniem zwierząt egzotycznych, w tym gryzoni

Anima, strona www, ul. Podleśna 57, tel. 22 832 27 28; 660 482 660
- dr Iwona Wójcik (wybrane weekendy)
- niedziele i święta: 9:00 – 13:00
_________________
W :serducho: : Fretka, Borsuk, Shiba, Kreta, Corleone RL, Happy Hour AR, Pavan AR, Ex Aequo SR, Roux, Bonus, Muminek EM, Willy Wonka SR, Amor Vincit SR, Tea
 
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Lut 20, 2012 10:25   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


babyduck, dzięki, dodałam.
 
     
babyduck 
Duckling



Dołączyła: 25 Sie 2007
Posty: 7218
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Lut 20, 2012 10:29   

Niestety nie opiszę usług bo: w Oazie nie byłam ze 3 lata (ale zakładam, że jako szpital specjalizujący się w małej zwierzynie coś tam jednak oferuje), w Animie cuda wianki można było robić, jak była tam dr rzepka, a teraz nie wiem, czy dr Wójcik poradziłaby sobie z tym.
_________________
W :serducho: : Fretka, Borsuk, Shiba, Kreta, Corleone RL, Happy Hour AR, Pavan AR, Ex Aequo SR, Roux, Bonus, Muminek EM, Willy Wonka SR, Amor Vincit SR, Tea
 
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Lut 20, 2012 10:32   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


Pyl napisał/a:
Lupus, strona www, ul.Gajkowicza 2, tel. 22 424 36 02
- dr Adrianna Guzińska
- tylko w wybrane(!) weekendy sobota 8-22, niedziela 18-10,


Literówka.

Świetny temat, podziękować!
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Lut 20, 2012 10:39   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


AngelsDream, dzięki, poprawione :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.58 sekundy. Zapytań do SQL: 13