Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Devona
Pon Gru 16, 2013 22:32
[Warszawa] Lista wetów dyżurujących w weekendy/noce
Autor Wiadomość
wuwuna 



Zaproszone osoby: 4
Dołączyła: 15 Kwi 2008
Posty: 9886
Skąd: warszawa
Wysłany: Pon Lut 20, 2012 11:49   
   Zwierzątka: Koronolo i jego królestwo


Pyl, świetna robota.

Ale jak coś się stanie poważnego to i tak ciężko o lekarza który pomoże.
_________________

Szczurkowe Laleczki

w bajkowej krainie do której i ja zmierzam...Aweszelle, Wowo, Ydżynty, Reggae, Ingraadu, Gunnar, CH.P.Ramudilka, Uoi, Wuneczka, Mastomys, Qremkline Qundelek, Bowdaraża, Xibbula, Kóelkonos, Tepikól, Góró Jokómkel, Gygymeszl, Gymýmmöl, Flip, Umúmrúl, Champion, Raś, Hebreebreel, Werdamerda, Enty Emiśmiś, Diópiószele, Charlie, Gín Géžužůý, Awwu, Bůxůwůxib, Umumul, Uau-uu, Dżyliki, Ju-Wu-Tumpek
 
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Pon Lut 20, 2012 12:14   

Pogotowie weterynaryjne VETS 24/7, strona www, ul. Książęca 3, tel: 622-55-22, 622-56-22
- lek. wet. Iwona Szczepaniak
- wybrane dni i weekendy
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Lut 20, 2012 12:33   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Viss, dawno to sprawdzałaś? Pamiętam, że kiedyś mieli kobitkę od gryzoni, ale wczoraj dzwoniłam i zaznawali, że obecnie nikogo nie mają w weekendy/noce.

/Edit
Nikogo szczurzego oczywiście.
 
     
mmarcioszka 



Dołączyła: 24 Cze 2010
Posty: 11559
Skąd: Nieporęt/Warszawa
Wysłany: Pon Lut 20, 2012 15:20   
   Zwierzątka: królinka i szczury


Pół roku temu była możliwość ściągnięcia chirurga i kardiologa w weekend, czasem nawet dyżurowali, ale nie wiem czy coś się nie zmieniło, bo ostatnio na szczęście nie potrzebowałam. Ogólnie do Lupusa najlepiej zadzwonić bezpośrednio przez planowanym przyjazdem i na bierząco zapytać czy jest Guzińska/chirurg/kardiolog/możliwość zrobiebia USG/uzyskania jakiejkolwiek pomocy od dyżurującego. W weekendy nie ma recepcjonistów, więc odbierają weci i odopwiadają na wszelkie pytania i wątpliwości ;)
_________________
:wavexxs:
Paskudy mmarciochy
Hand made by mmarcioszka
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Pon Lut 20, 2012 19:11   

Zawsze na nią trafiałam jak potrzebowałam. Nie wiem jaki mają grafik.
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Lut 20, 2012 19:42   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Zadzwoniłam przed chwilą, pracuje nadal, również ma nocne dyżury. Dziwne. Wczoraj nie pytałam z nazwiska, tylko o osobę znającą się na ogonach i się nie przyznali... Kie licho?

Dopisałam jako weekendowego i nocnego weta. Grafik zmienny, więc trzeba dzwonić.
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Pon Lut 20, 2012 21:06   

Off-Topic:
Trochę za bardzo przywiązujesz wagę do nazewnictwa. ;) Na Książęcej pomogli wielu moim szczurom, pomagało wielu lekarzy, najpewniej żaden nie był szczurzym specjalistą. Mają po prostu sporo wiedzy i ogromne doświadczenie ze wszelkimi możliwymi gatunkami, jak to pogotowie; wątpię, żeby któremuś z tamtych lekarzy przyszło do głowy nazywać się specjalistą szczurzym/chomiczym/papuzim. Niemniej pomagali zawsze skutecznie, niezależnie od problemu.
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Lut 20, 2012 21:26   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Off-Topic:
Viss, pytałam o lekarza, który będzie umiał pomóc szczurom w trakcie nocnego dyżuru. Nie pytałam o szczurzego specjalistę. Na stronie jest napisane, że dr zajmuje się zwierzętami egzotycznymi, więc nadal mnie dziwi ich odpowiedź. Być może to kwestia nazewnictwa, ale to samo pytanie zadane w Elwecie dało spodziewany rezultat.
Ale w sumie nie istotne, ważne, że namiar jest, oby nikomu się do niczego nie musiał przydać.
 
     
Nisia 
ofiara losu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Posty: 3881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Lut 21, 2012 08:58   
   Zwierzątka: ogony


Salvet, na Ratuszowej 1/3 (tuż obok wejścia do ZOO od strony Ratuszowej). Tel. 670 20 42 http://www.salvet.com.pl/8,Kontakt.html

Z tego, co wiem, gryzoniami zajmują się lek. wet. Marta Marciniak i lek. wet. Łukasz Skomorucha. Przyjmują w wybrane weekendy.

Lecznica jest głównie nastawiona na zwierzęta egzotyczne, głównie ptaki, gady i płazy, ale leczą też egzotyczne ssaki oraz np. gryzonie. Z tym, że w przypadku gryzoni bez szaleństw, ale zwierzak w pilnej potrzebie uzyska pomoc.
Nigdy nie byłam u pana Skomoruchy, ale Marta Marciniak chętnie docieka i dopytuje się osób bardziej obeznanych w szczurach.

Godziny przyjęć: soboty 11-15, niedziele 10-12. Nie ma zapisów, ale też nie ma raczej kolejek.
_________________
Wśród Aniołków: Henia, Fatka, Alif Matsura, Hela, Lola, Beba, Iskierka, Šamsi, Tomiś, Calypso, Tamarka, Morelka, Szpulka, Śliwka, Ahirka i Zdenka :(
 
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Lut 21, 2012 11:55   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Dzięki, uzupełniłam. Przy okazji w ten weekend mają "dni otwarte" z przeglądem zwierzaków i badaniami po niższych cenach.
 
     
nubijka 
miłośniczka brzydoty



Dołączyła: 30 Maj 2011
Posty: 987
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Mar 19, 2012 07:02   

Pyl- dziękuję za ten wątek- POTRZEBNY, JAK NIE WIEM CO...w panice, gdy coś się dzieje właśnie w weekend- dostaję zaćmy i nie wiem co robić, gdzie jechać, gdzie dzwonić i zamiast liczyć się z czasem- obdzwaniam wszystko co znajdę w necie...na próżno :(

A co do dr. Wójcik- zawsze będę stała za nią murem...bo poradziła sobie z różnymi problemami moich króli i szczurów- nie zdzierając przy tym kasy

Przykład? Bławatek Vaco, który był wystawiony na karmę dla węża w sklepie, bo wg weta nieuleczalnie chory, nie pomagały podobno 3 antybiotyki...a po niecałym tygodniu leczenia u dr Wójcik- szczur jak nowo narodzony :)
_________________
moje kochane łapki: pso-lwy
za TM Krówka, Ratatusia, Duża Bliźniaczka, Mała Bliźniaczka, Romuś, Danusia/Danio, Dzikuska, Karolcia, Mysza- AZYLANT, Zuzia, Agatka, Fela, Łapka i Golasek z DT :(
>>nubijkowo<<
 
     
pizmol 



Dołączyła: 19 Cze 2011
Posty: 2136
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Mar 19, 2012 13:25   

w Oazie mają RTG, i na pewno dr Iza jest w stanie je zrobić. Czy inni lekarze to nie wiem. Nie ma kolejek :) wydaje mi się, że kosztuje 50-60 zł
a na Książęcej kiedyś byłam o północy z pociętym Klaksonem - był pan, dość młody, który dobrze się nim zajął. Spytałam wtedy (zanim podał narkozę) czy się zna na szczurach to powiedział, że tylko tyle, ile dowiedział się podczas takich przypadków jak nasz. Diagnostycznie rzadko coś do niego przychodzi, ale interwencyjnie powiedział, że dość często. Zatem na zszycie można spokojnie tam jechać. Klakson zszyty pod narkozą z 2cm raną doszedł do siebie w 2 dni.
_________________
boys boys boys

Moje kolczyki
 
     
nezu 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 12 Lip 2006
Posty: 5870
Wysłany: Pon Lip 30, 2012 00:03   

Z Casem niestety dziś musiałam pojechać na dyżur weterynaryjny, za późno stwierdziłam że coś jest nadal na rzeczy. Wybór padł na Książęcą, bo do rana Cas mógłby nie dotrwać. Mam tam mega łatwy dojazd i opinie były niezłe. Bałam się, przyznaję...

Nie zawiodłam się, doprowadzili mi tam Casa do porządku, mały czuje sie dobrze, nie dyszy już nawet ani ani. Dostałam zapas leków. Zamiast prilium co prawda mam coś innego czego mój mózg zestresowany stanem Casika nie zanotował... Ale działa. Weterynarz dokładnie zbadał Casika, zrobił wywiad, wpisał wszystkie dane do komputera. Zachował się rzeczowo i po ludzku.
Opłata za wyratowanie mi szczura ze stanu zasinienia pyska i pykającego oddechu, to dla mnie bardzo wiele znaczy.
Cena znośna nawet gdyby to był środek tygodnia i normalna lecznica.

Jestem mu wdzięczna i bardzo polecam tę lecznicę na wszelkie nagłe, nocne czy weekendowe przypadki.
 
     
susurrement 
i'm a dreamer.



Dołączyła: 08 Kwi 2009
Posty: 3379
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Lip 30, 2012 00:21   
   Zwierzątka: 2 susły, jeż i piesy dwa a Nela z rodzicami


nezu, a wiesz może kto Was przyjmował? to często istotna informacja, bo mało jest lecznic, które można polecić całościowo.
_________________
dwa susły, jeż Zefir; psy Pikolo i Molly, Nela
za TM Po, Tori, Timon, Pumba, Tosia, Misia, Tina, Mimi, Plamka, Bonifacy, Filemon, Miracle of A, Chandrika of A, Czekoladka of A, Elodie SR, Timba, Groteska of A, Czereśnia of A, Iluzja SR, Magnolia, Destiny of A, Molly, Moduł of A, Konwalia of A, Helenka SR, Pció, Mabelle of A, Kokardka, Koniczynka SR, Gracja SR, Kami of R4U, Pasja, Vivienne of A, Bamse, Vinci of A, Kulka, Kiss of RAT4U, Antonine B, N, B&B, Krunio, Biszkopcik, Bilbo, Fiona, Molly, Całusek, Bójka, Skarpetka, Brawurka, Bajka. Tościk i Huk & Przytulak, Lucek, Puszka, Rich i Stefan
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Lip 30, 2012 09:21   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


Fionę na Książęcej przyjął Sławomir Olszar i nie miałam żadnych zastrzeżeń. Cena także była w granicach normy, bo jeśli się nie mylę, 60 złotych.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.16 sekundy. Zapytań do SQL: 13