Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Terrarium po wężu dla szczura??
Autor Wiadomość
Mangusta 
ICanHasASnake!



Dołączyła: 12 Lip 2006
Posty: 2458
Wysłany: Pon Sty 23, 2012 00:27   

Bel, ja mam dla Garego terra 120x50x50 i zdaje mi się, że mniejsze już się dla szczurów nie nadaje. Myślę, że BunShi musiałaby stosować inny sposób szorowania terrarium - gąbka, szmatka, płyn do okien i jazda raz w tygodniu. Noszenie raczej w ogóle nie wchodzi w grę ;)
_________________
Gadzinowe: Haribo, Gary; Czterokołowe: Hondziaszek, Granatowa Krowa
 
 
     
Niamey 
Zhongguo!



Dołączyła: 09 Sty 2009
Posty: 3537
Skąd: Szanghaj
Wysłany: Pon Sty 23, 2012 01:03   

Mangusta, tylko zastanawiam się na ile takie mycie by się na dłuższą metę sprawdzało przy szczurach :drap: Chyba, że po wycięciu otworów w ściankach i zastąpieniu ich siatką (może zamontować jakieś uchwyty?), ciężar na tyle by zmalał, że dałoby się to choć od czasu do czasu nosić. Ale raczej nieporęczna sprawa.
_________________
moje szczuraki
Pino*Myszka*Diuna*Zefir*Śmietanka*Lotta*,Migotka*Mimbla*Ponyo*Kikimora*Archa*Bucca*Beren*Itka*
 
     
BunShi 


Dołączyła: 13 Sty 2012
Posty: 16
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Sty 23, 2012 08:07   

Uchwyty nie wchodzą w grę bo to duże terra po boa jak je przenoszę to muszą być dwie osoby..Musze iść je zmierzyć do piwnicy ale i tak nie mam jak zdjęć wsadzić na zgubiłam kabe łączący komputer z aparatem... A co do mycia to juz sie przyzwyczaiłam :)
Miałam kiedys domową hodowle Mastomyszy dla węzy i to dopiero jest sprzatanie po nich...
 
 
     
nimka 



Dołączyła: 17 Cze 2011
Posty: 1652
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Sty 23, 2012 09:42   
   Zwierzątka: Pies, 3 Koty + u rodziców: Kot i Pies


Mangusta napisał/a:
gąbka, szmatka, płyn do okien

Off-Topic:
a taki płyn, to przypadkiem trujący nie jest? To chyba podobna chemia jak w płynach do mycia podłóg, a zdarzały się przypadki że pies polizał podłogę umytą takim płynem i się porządnie zatruł... ja bym uważała z wszelką chemią przy szczurach. Ja stosuję do mycia klatki tylko płyn do naczyń, nic więcej nie potrzeba a i zatruć się nie da.
_________________
Nasz wątek: [KLIK]
 
     
BunShi 


Dołączyła: 13 Sty 2012
Posty: 16
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Sty 23, 2012 11:17   

W hurtowniach zoologicznych jest dużo preparatów do czyszczenie nie zagrażających gryzoniom ale ja zawsze stosowałam wodę+kwasek cytrynowy nie można zapomnieć, że kwasek zmienia ph wiec trzeba dobrze wypłukać :) ładnie czyści i usuwa brzydki zapach... A uwierzcie mi, że kupa węża śmierdzi gorzej niż nawet 5ciu szczurków :)
Ostatnio zmieniony przez Karena Pon Sty 23, 2012 11:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Bel 
Rockabilly



Dołączyła: 19 Paź 2009
Posty: 8297
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Sty 23, 2012 11:36   
   Zwierzątka: Szeregowy Pierdolot,Alpha i 3 smoki


mnie nikt na terra by nie namówił. Ani to higieniczne-jeżeli mam tylko spryskać i przetrzeć? ile razy szczur zrobił stres-kupę? to nie suchy bobek. To po prostu sraka. Ile razy kratki są obsikane? przecież jeśli tego się raz w tygodniu nie umyje i nie spłucze porządnie to to żadne mycie. Zamiast przerabiać terra lepiej z kratek samemu zbudować klatkę.
 
     
Mangusta 
ICanHasASnake!



Dołączyła: 12 Lip 2006
Posty: 2458
Wysłany: Pon Sty 23, 2012 12:44   

nimka napisał/a:
a taki płyn, to przypadkiem trujący nie jest?
Nie, płyn do okien to jest stary motyw z zoologa wzięty. Tym się nawet szoruje akwaria dla ryb, także to zwyczajnie nie może być trujące. Woda z cytryną jest dobra, ale raczej na usuwanie osadów z kamienia, a przy szczurach raczej będzie królował amoniak.

Moim zdaniem to może wypalić, z tym że tak jak pisałam wcześniej, szorowanie terra to będzie droga przez mękę ;) klatki są o wiele bardziej poręczne w tym przypadku, szczególnie, że co jak co, ale szczury jednak brudzą wyjątkowo.
_________________
Gadzinowe: Haribo, Gary; Czterokołowe: Hondziaszek, Granatowa Krowa
 
 
     
BunShi 


Dołączyła: 13 Sty 2012
Posty: 16
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Sty 23, 2012 13:52   

Dokładnie !! w klatce spód odepniesz do wanny i jazda z gąbkami wyparzyć porządnie można a w terrarium tylko krew mnie zaleje.. Chyba odpuszczę sobie to terrarium. Sprzedam 3 terra i kupie porządną klatkę..Chyba najlepsze rozwiązanie..
Ostatnio zmieniony przez Karena Pon Sty 23, 2012 13:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Mangusta 
ICanHasASnake!



Dołączyła: 12 Lip 2006
Posty: 2458
Wysłany: Pon Sty 23, 2012 15:06   

no to będzie najprostsze wyjście ;)
_________________
Gadzinowe: Haribo, Gary; Czterokołowe: Hondziaszek, Granatowa Krowa
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.24 sekundy. Zapytań do SQL: 14