Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Karena
Pią Sty 29, 2016 20:48
Miot kontrolny A2 SunRat's - rez. str. 9, 2 lata
Autor Wiadomość
quagmire 



Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 12121
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Gru 05, 2013 21:21   
   Zwierzątka: Mati, Cielo oraz Finn


martens, poczytaj temat o guzie przysadki. Może nabierzesz otuchy. Z tym da się żyć, jeśli tylko guz zareaguje na lek.
_________________
"I'm not going to ask you if you just said what I think you just said because I know it's what you just said."

Moje Słonka za TM: Syriusz, Lavian, Fado, Miluś, Ayanek, Oliś, Bibuś, Piesio, Ryjek, Zefirek, Nikuś, Deduś, Jumiś, Viguś, Jazzik, Hiruś, Karmelek, Ilduś, Indi, Szuwarek, Zeze, Ledusia, Mauryś, Kleoszek, Naboo, Przemysław, Remus, Marysia, Tosia :serducho:
 
     
martens 



Dołączyła: 19 Sty 2012
Posty: 55
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw Gru 05, 2013 21:32   
   Zwierzątka: Ameba, Osiek i Feler


Poczytam, ale dziś nie mam już siły, teraz beczę.

Jest mi tak przykro, bo Amebka zawsze była taka najmniejsza, najstrachliwsza, najostrożniejsza. W zeszły piątek byłam z nią i z Ośkiem u Piaseckiego, bo pierwszy raz odkąd mam szczury zapomniałam zamknąć klatkę, a od miesiąca mam małego kota w domu. Siostra przyszła z pracy przede mną i zadzwoniła spanikowana, że jest krew na podłodze, a szczurów nie ma. Zwolniłam się z pracy, Osiek się znalazł na komodzie, Ameba w torbie, obie na pierwszy rzut oka całe, ale zabrałam je do Piaseckiego. Obejrzał, nic nie znalazł (okazało się, że krew była kota, któraś go udziabała w palec) i powiedział, że jak na dwuletnie szczury, to wyglądają nieźle, zwłaszcza Osiek. I już wtedy mi się przykro zrobiło, bo rzeczywiście po Ośku wieku w ogóle nie widać, a Amebiak się zrobił chudszy, mniej ruchliwy, mniej mięsisty.

Mam nadzieję, że damy sobie radę.
_________________
Roar!
 
     
Kami 



Dołączyła: 19 Maj 2011
Posty: 1446
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw Gru 05, 2013 21:54   
   Zwierzątka: nie ma :(


martens, :glaszcze:

Polecam poczytać temat o przysadce. Jestem na świeżo po takiej sytuacji, u mnie zachorowała samiczka z miotu B2. Bardzo źle wyglądała, ale szybko zareagowała na leki i czuje się już zupełnie dobrze. Trzymam kciuki, żeby z Amebą też tak było. :kciuki:
_________________
Moje słoneczka:
Roxanne Weasley HF (16.08.2011 - 1.06.2013)
Batalia SR (1.03.2012 - 15.12.2013)
Bellatrix Lestrange HF (16.08.2011 - 21.10. 2014)
Bitwa SR - (1.03.2012-13.04.2015)
:serducho: :serducho: :serducho: :serducho:
 
 
     
martens 



Dołączyła: 19 Sty 2012
Posty: 55
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią Gru 06, 2013 12:50   
   Zwierzątka: Ameba, Osiek i Feler


Wczoraj wieczorem Amebiak wyglądała już troszkę lepiej - przestała się puszyć, nie mrużyła oczu, nawet się wspięła na najwyższy hamak. Dziś rano jadła żarełko, wprawdzie wlazła do miski i powolutku sobie gryzła, ale nie brała jedzenia do łapek. Zobaczymy jak będzie wieczorem, jutro kolejna wizyta.
_________________
Roar!
 
     
quagmire 



Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 12121
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Gru 06, 2013 13:13   
   Zwierzątka: Mati, Cielo oraz Finn


martens, myślę o Was ciepło :kciuki:
_________________
"I'm not going to ask you if you just said what I think you just said because I know it's what you just said."

Moje Słonka za TM: Syriusz, Lavian, Fado, Miluś, Ayanek, Oliś, Bibuś, Piesio, Ryjek, Zefirek, Nikuś, Deduś, Jumiś, Viguś, Jazzik, Hiruś, Karmelek, Ilduś, Indi, Szuwarek, Zeze, Ledusia, Mauryś, Kleoszek, Naboo, Przemysław, Remus, Marysia, Tosia :serducho:
 
     
martens 



Dołączyła: 19 Sty 2012
Posty: 55
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią Gru 06, 2013 13:50   
   Zwierzątka: Ameba, Osiek i Feler


Dziękujemy ślicznie!
_________________
Roar!
 
     
martens 



Dołączyła: 19 Sty 2012
Posty: 55
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią Gru 13, 2013 10:58   
   Zwierzątka: Ameba, Osiek i Feler


U Ameby lepiej :)
Dostaje ¼ tabletki Cabaseru co trzy dni (dziś dostanie trzecią dawkę) i widać poprawę. Trzyma jedzenie w łapkach, ładnie się wspina po klatce (gorzej z zejściem), całkiem fajnie śmiga po pokoju. Jest ciekawska i żywa. Dokarmiam ja dwa razy dziennie sinlakiem, ok. 12 ml za każdym razem (ale o takiej bardzo gęstej konsystencji), zjada spokojnie, ale bez szału (za to Osiek i Feler o mało ze skóry nie wyjdą jak czekają na resztki). Troszeczkę przytyła, już nie jest takim szkielecikiem obciągniętym skórą i sierść jej się poprawiła. Ja jestem zadowolona, w poniedziałek idziemy do Piaseckiego na kontrolę.
Osiek ma się super, ale muszę przestać jej oddawać resztki sinlaku, bo się robi coraz bardziej okrągła :?
_________________
Roar!
 
     
quagmire 



Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 12121
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Gru 13, 2013 12:27   
   Zwierzątka: Mati, Cielo oraz Finn


martens, jak miło to przeczytać :)
_________________
"I'm not going to ask you if you just said what I think you just said because I know it's what you just said."

Moje Słonka za TM: Syriusz, Lavian, Fado, Miluś, Ayanek, Oliś, Bibuś, Piesio, Ryjek, Zefirek, Nikuś, Deduś, Jumiś, Viguś, Jazzik, Hiruś, Karmelek, Ilduś, Indi, Szuwarek, Zeze, Ledusia, Mauryś, Kleoszek, Naboo, Przemysław, Remus, Marysia, Tosia :serducho:
 
     
Nietoperrr... 



Dołączyła: 17 Paź 2009
Posty: 430
Skąd: Oleśnica
Wysłany: Pią Gru 13, 2013 22:57   

Kochane dziołchy,męża mi prawie uczuleniowo wykończyły,ale rodzina to rodzina :wink: Akuku pozdrawia,my walczymy z czymś w płuckach,ale jest już o niebo lepiej po antybiotykach i wzmacniaczach :) Drugie urodzinki wypadałoby jakoś huczniej uczcić :wink:
_________________
POLARKOWE MEBELKI http://forum.szczury.biz/...t=10142&start=0
 
     
martens 



Dołączyła: 19 Sty 2012
Posty: 55
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon Gru 16, 2013 20:40   
   Zwierzątka: Ameba, Osiek i Feler


Jesteśmy po kolejnej wizycie u Piaseckiego. Ameba pobiegała i dostała 2 tabletki. Piasecki zaproponował nam badanie na mykoplazmozę w ramach jakiegoś programu, który prowadzi 8)
Ameba zniosła pobranie wymazu z gardła o niebo lepiej niż ja. Dostałam swój patyczek, poszłam do łazienki i o mały włos nie puściłam pawia. Jak wyszłam, to wszyscy na mnie patrzyli, ze łzami w oczach oddałam patyczek i wróciłyśmy do domu.
_________________
Roar!
 
     
heniok 



Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 2569
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Gru 16, 2013 22:37   
   Zwierzątka: 15 samiczek i stado żelek


martens, to musiało strasznie zabawnie wyglądać :lol:

Za Amebę i Akuku trzymam mocno kciuki :kciuki: :kciuki: :kciuki:
_________________
 
 
     
heniok 



Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 2569
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Sty 08, 2014 10:59   
   Zwierzątka: 15 samiczek i stado żelek


Dzisiaj miot kończy 2 lata
Oby zdrowie jak najdłużej dopisywało :urodziny:
_________________
 
 
     
Nietoperrr... 



Dołączyła: 17 Paź 2009
Posty: 430
Skąd: Oleśnica
Wysłany: Śro Sty 08, 2014 19:15   

Akuku pozdrawia,zaraz pysia w torcie umorusamy! :wink:
Tfu-tfu,zdrowiutki i w pełni energii znęca się nad maluchami,czyli po staremu :lol:
_________________
POLARKOWE MEBELKI http://forum.szczury.biz/...t=10142&start=0
 
     
heniok 



Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 2569
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Sty 31, 2014 10:06   
   Zwierzątka: 15 samiczek i stado żelek


Miot A2 urodził się 08.01.2012
Obecnie mają ponad 2 lata

Rodzice:
Matka: OPAL SunRat’s (19.05.2011 – 02.04.2013) – eutanazja, objawy guza przysadki
Ojciec: HJUKI HF (08.05.2010 – 07.07.2012) - wypadek

Samice:

Aurea – ok, wróciła od właścicielki z ropniami w płucach, miała ich odnowienie, obecnie jest wyleczona
Alter Ego – [*] 04.12.2012 - Nie przeżyła kastracji, W badanym materiale widoczne zapalenie śródmiąższowe
płuc, rozrost grudek chłonnych, ogniskowo rozedma i obrzęk podopłucnowy. Obraz histopatologiczny wskazuje na mykoplazmozę.
Ami – ok, leczona na padaczkę.
Adela – ok, matka miotu C2 SR, od sierpnia 2012 żyje z dziurą w brodzie po ropniu.
Amelia – ok
Aris – [*] ??.10.2013 - miała podejrzenie mykoplazmozy, pod koniec życia miała ropomacicze
Aisza – [*] 22.04.2013 – odeszła, prawdopodobnie przez ropnie w płucach, zaniedbanie właściciela, całe stado miało ropnie.
Ameba – ok, podejrzenie guza przysadki, przyjmuje leki
Ausiek – ok

Samce:

Akuku – ok, wcześniej wygryzał sobie futerko.
Amor Vincit – ok
Alfik – [*] 30.07.2013 – niejednoznaczna przyczyna śmierci, wielonarządowe zapalenie, zmiana na wątrobie i w płucach.
Akysz – [*] 18.10.2013 – odszedł nagle, płuca, jelita i jama brzuszna poprzerastane nowotworami.
Amant – [*] 27.04.1013 – leczony na padaczkę, guz w płucach, powiększone serce.

W związku z poważnymi problemami zdrowotnymi w miocie, miot został zawieszony i nie jest dalej rozmnażany.
_________________
 
 
     
Nietoperrr... 



Dołączyła: 17 Paź 2009
Posty: 430
Skąd: Oleśnica
Wysłany: Nie Lut 09, 2014 13:02   

Jest źle z Akuku.Wszystkie objawy wskazują chyba na przysadkę,gubi się strasznie,nie daje się dotykać,jakby go wszystko bolało.Siedzi nastroszony z przymrużonymi oczami,z wybiegu wraca przerażony,nie mogąc znaleźć klatki,ze strasznymi dusznościami,wczoraj aż był cały siny.Spróbujemy z Galastopem.
_________________
POLARKOWE MEBELKI http://forum.szczury.biz/...t=10142&start=0
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.39 sekundy. Zapytań do SQL: 12