Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: mmarcioszka
Czw Paź 10, 2013 17:41
Szczurki - łysolki :) (skin)
Autor Wiadomość
lysolek 


Dołączyła: 02 Sty 2012
Posty: 0
Wysłany: Pon Sty 02, 2012 15:29   Szczurki - łysolki :) (skin)

Witajcie!
sprzedam szczurki rady skin (czy jak to tam leci :) )
Fotka przedstawia łysolka pare tyg temu.
teraz już są troche podrośnięte, same jedzą i wiedzą co to poidełko :)
możliwość odbioru osobistego we Wrocławiu.
pozdrawiam wszystkich zaszczurzonych :)

Ostatnio zmieniony przez EpKee Wto Sty 03, 2012 12:10, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
greenfreak 



Dołączyła: 12 Kwi 2010
Posty: 329
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pon Sty 02, 2012 15:34   
   Zwierzątka: 2 samiczki, 5 samców


lysolek, na najważniejszych forach szczurzych jedynymi osobami upoważnionymi do sprzedaży szczurów są hodowcy zarejestrowani w związku. Możemy natomiast pomóc Ci znaleźć domki do nieodpłatnej adopcji ;)

A Twoje szczurki, jeśli są łyse, nazywają się fuzz ;)
_________________
Razem z nami: Nyu, Reki, Ricky, Pedro, Forfiter, Mohinder, Gaspar
Tęsknimy: Pippin, Merry, Sapek, Chii, Rin, Niki
 
     
lysolek 


Dołączyła: 02 Sty 2012
Posty: 0
Wysłany: Pon Sty 02, 2012 16:02   

kurcze wolałabym je sprzedać, chociaż strasznie mi ich szkoda.. ale niestety już nie mam miejsca na więcej szczurków :(
jeszcze popytam ludzi czy ktoś by chciał kupić a jak sie nie uda to się zgłoszę :)
 
     
magnes 
na lodówkę



Dołączyła: 05 Lut 2008
Posty: 3008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Sty 02, 2012 16:10   

lysolek, jeśli nie jesteś zarejestrowanym hodowcą, nie znasz przodków swoich szczurów i rozmnożyłaś je pomimo tego to nie możesz ich sprzedać na tym forum
_________________
ze mną: :3 ) Bolek, =^..^= Totoro(??.06.2011)
na zawsze w :serducho: Franek (??.06.2008-09.02.2009), Zdzisio (??.11.2007-21.05.2009), Drakuś Ratteria Rataty (28.03.2008-14.02.2010), Dino Happy Feet (18.04.2009-01.04.2010),
Qremkline Qundelek Anahata (03.06.2010- 11.07.2010) Zenek (??.01.2009-17.07.2010), księżniczka Mrimblanka(??.03.2010-25.01.2012), Hěmiómil Beris(23.08.2010-05.02.2013) Qiỹlilóoy Anahata(03.06.2010),
 
 
     
greenfreak 



Dołączyła: 12 Kwi 2010
Posty: 329
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pon Sty 02, 2012 16:20   
   Zwierzątka: 2 samiczki, 5 samców


lysolek napisał/a:
kurcze wolałabym je sprzedać, chociaż strasznie mi ich szkoda.. ale niestety już nie mam miejsca na więcej szczurków :(
jeszcze popytam ludzi czy ktoś by chciał kupić a jak sie nie uda to się zgłoszę :)
Rozumiem Cię, bo ich odchowanie kosztowało, ale pomyśl o tym z innej strony - rozmnożyłaś je, nie wiem, w jakich okolicznościach, lecz jednak zabrakło Ci pewnej podstawowej wiedzy. Choćby tego, że nie wiesz, jak właściwie nazywa się ta odmiana. Nie wątpię, że o nie zadbałaś najlepiej, jak potrafisz, są to jednak "kundelki" (nie mają rodowodu, nie wiemy nic o ich poprzednich kilku pokoleniach, raczej nie posiadasz dostatecznej wiedzy z zakresu genetyki, bo też nie jest tak łatwo o tę wiedzę) i takie właściwie wszyscy oddają za darmo do adopcji (nie tylko łyse fuzzy, ale wszystkie traktowane są na równi), wybierając dla nich jak najlepsze domki na podstawie ankiet, możesz też żądać podpisania umowy adopcyjnej, żeby mieć pewność, że dobrze trafią i nikt ich nie da dalej.
Za to sprzedają tylko hodowcy, którzy mają możliwie najlepszą dostępną wiedzę, szczurom wydawany jest rodowód świadczący o ich przodkach, a co za tym idzie - genetyce i wiedzy o tym, jakie choroby wystąpiły w drzewie genealogicznym szczura. Jest to więc spora różnica ;)
Pamiętaj też o tym, że szczury są stadne. Zadbaj o to, żeby w swoich przyszłych domach nie były samotne, bez względu na to, czy oddasz je za darmo do adopcji na forum, czy jednak koniecznie sprzedasz znajomym.
_________________
Razem z nami: Nyu, Reki, Ricky, Pedro, Forfiter, Mohinder, Gaspar
Tęsknimy: Pippin, Merry, Sapek, Chii, Rin, Niki
 
     
lysolek 


Dołączyła: 02 Sty 2012
Posty: 0
Wysłany: Pon Sty 02, 2012 22:43   

Szczurki nie sa rozmnazane u mnie. Dal mi je znajomy ktory hoduje szczurki, ja do tej pory mialam samczyka i kolega podarowal mi na swieta trzy te 'lysolki' - jednak na nie nie starcza mi juz miejsca a powiedzial ze prezentow sie nie zwraca - i tym sposobem mam mala gromadke :)
Nie pytalam czy to kundelki, czy rodzice z rodowodem itd...
Powiedzial, ze maluchy jak troche podrosna to moge je sprzedac za pare dyszek bo to rasowe...
W takim wypadku pozostaje mi chyba ogloszenie sie w miejscowych zoologikach - zeby znalazly w ten sposob domek - przynajmniej tak mi doradzono...
pozdrawiam i przepraszam za zamieszanie :oops:
 
     
greenfreak 



Dołączyła: 12 Kwi 2010
Posty: 329
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pon Sty 02, 2012 22:55   
   Zwierzątka: 2 samiczki, 5 samców


lysolek, ależ nie! Forum służy właśnie do pomocy. Szczury bez rodowodu nie są rasowe, a Twój znajomy nie jest raczej w związku, bo niewielu jest zrzeszonych hodowców i byśmy na forum o nim wiedzieli ;) Natomiast łyse szczury z pseudohodowli (nierodowodowej, niezrzeszonej) w istocie bywają droższe, ponieważ nie są typową odmianą.
Nie oddawaj proszę do sklepów zoologicznych! Tam nie wiadomo, kto stanie się dla nich domem. Tutaj na forum możesz założyć im wątek adopcyjny, dodać fotki, sprawdzić każdy domek i mieć pewność, że trafią w dobre ręce! :) Możesz skorzystać ze wzoru umowy adopcyjnej, a w razie potrzeby, gdyby szczury miały wyjechać poza Twoje miasto - forumowicze służą transportem oraz pomocą w przeprowadzeniu na miejscu wizyt przedadopcyjnych. Dzięki temu znajdziesz dla nich najlepsze możliwe miejsca, bo wszyscy mamy tu na uwadze dobro szczurów i na bieżąco kształcimy się na podstawie własnych i cudzych doświadczeń :)
_________________
Razem z nami: Nyu, Reki, Ricky, Pedro, Forfiter, Mohinder, Gaspar
Tęsknimy: Pippin, Merry, Sapek, Chii, Rin, Niki
 
     
Niamey 
Zhongguo!



Dołączyła: 09 Sty 2009
Posty: 3537
Skąd: Szanghaj
Wysłany: Pon Sty 02, 2012 22:59   

lysolek, nie szkoda Ci oddawać maluchów do zoologa? Skąd wiesz jaki los tam je spotka, jacy ludzie je kupią i w jakich warunkach będą trzymane? :( Równie dobrze ktoś może je kupić na zamęczenie dla małego dziecka. Jeśli ciężko Ci sprostać finansowo z ich odchowaniem, możesz zrobić na forum bazarek - na pewno masz jakieś niepotrzebne rzeczy, które możesz wystawić za kilka złotych, żeby zebrać potrzebne fundusze.
_________________
moje szczuraki
Pino*Myszka*Diuna*Zefir*Śmietanka*Lotta*,Migotka*Mimbla*Ponyo*Kikimora*Archa*Bucca*Beren*Itka*
 
     
Pućka 



Dołączyła: 02 Kwi 2010
Posty: 397
Skąd: Ostrołęka / Warszawa
Wysłany: Wto Sty 03, 2012 00:33   
   Zwierzątka: pies


Ja na przyklad z checia adoptowalabym samczyka lysolka:)
 
     
mata 
forgana



Dołączyła: 10 Gru 2011
Posty: 175
Wysłany: Wto Sty 03, 2012 09:26   
   Zwierzątka: mąż, 2x córa, sucz, 2x pies, kocur, 2x świnka morska


a moja znajoma niedawno pisała mi, że jest chętna przygarnąć 2 łysolki :) widzisz - raz dwa znalazłyby nowy dom na forum, gdybyś chciała je oddać.
_________________
[one day i'll fly away, there's no time to lose]

z nami: Rozi, Pirat i Korsarz, Salem, Peppa i Suzi
za TM: 37 szczurzych duszyczek, sunie Iskra i Muńka
 
     
Onia 



Dołączyła: 04 Mar 2011
Posty: 2096
Skąd: Kielce
Wysłany: Wto Sty 03, 2012 10:03   

Zgadzam sie z dziewczynami, łysolki rozchodzą się jak ciepłe bułeczki :)
_________________
http://forum.szczury.biz/...der=asc&start=0 - Moje kochane paskudy
16.12.2011 - Czesio :( 27.03.2012 Gutek za TM :(
29.12.2012 - Staś za TM :( 31.01.2013 - Keksiu za TM :(
23.04.2013 - Cymez za TM
03.06.2013- Czesiu za TM
15.11.2013 Rysiu za TM
06.06.2014 Edziu za TM
09.09.2014 Gacek za TM
10.01.2015 Smerf za TM
 
 
     
L. 
wtulony kropek.



Zaproszone osoby: 21
Dołączyła: 09 Gru 2006
Posty: 6251
Wysłany: Wto Sty 03, 2012 12:01   

Cieszę się, że dziewczyny przekonują założyciela tematu do słusznej decyzji adopcji.
Ale temat powinien być z automatu przeniesiony do oddam, bo nawet jeśli ta osoba nie podejmie decyzji o adopcji to według punktu 8 tym bardziej, że jest to osoba
lysolek napisał/a:
kurcze wolałabym je sprzedać, chociaż strasznie mi ich szkoda.. ale niestety już nie mam miejsca na więcej szczurków :(
jeszcze popytam ludzi czy ktoś by chciał kupić a jak sie nie uda to się zgłoszę :)
nie zarejestrowana w żadnym związku.
lysolek napisał/a:
Szczurki nie sa rozmnazane u mnie. Dal mi je znajomy ktory hoduje szczurki, ja do tej pory mialam samczyka i kolega podarowal mi na swieta trzy te 'lysolki' - jednak na nie nie starcza mi juz miejsca a powiedzial ze prezentow sie nie zwraca - i tym sposobem mam mala gromadke :)
Nie pytalam czy to kundelki, czy rodzice z rodowodem itd...
Powiedzial, ze maluchy jak troche podrosna to moge je sprzedac za pare dyszek



lysolek, zwierze rasowe to zwierze posiadające rodowód z zarejestrowanej hodowli w związku/stowarzyszeniu.
_________________

 
     
Cola 
dumny student wet :D



Dołączyła: 07 Lis 2005
Posty: 1730
Skąd: Gdańsk/Olsztyn
Wysłany: Wto Sty 03, 2012 12:04   
   Zwierzątka: kot


lysolek, przekonaj znajomego żeby zajrzał na forum i zapoznał się z nim.
_________________
mam kota.
 
 
     
EpKee 
Forever Alone ...



Dołączył: 15 Kwi 2009
Posty: 1120
Skąd: Gdynia
Wysłany: Wto Sty 03, 2012 12:16   
   Zwierzątka: rodzice, pies


Przeniosłem do działu "Oddam" i zmieniłem nazwę tematu, bo widzę, że dziewczyny Cię przekonują do oddania. Jeśli jednak nie zdecydujesz się ich oddać, temat zostanie zamknięty.
_________________
Duże E i jego mały Elementarz.
 
 
     
spiryt009 



Dołączył: 11 Lip 2011
Posty: 53
Wysłany: Wto Sty 03, 2012 16:36   
   Zwierzątka: szczurek


Chcę jednego samczyka zarezerwować już i proszę o pytania adopcyjne..

Edytowałam post. Nie używaj caps locka pisząc całe zdania - wielkie litery oznaczają krzyk, a krzyk oznacza brak szacunku. - karola
_________________

Ostatnio zmieniony przez karola Wto Sty 03, 2012 19:55, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.17 sekundy. Zapytań do SQL: 15