Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: AngelsDream
Wto Maj 01, 2012 22:10
Interwencja - złe warunki w sklepie zoologicznym
Autor Wiadomość
Cerro 
gdzie nogi poniosą



Dołączyła: 09 Wrz 2009
Posty: 154
Skąd: Kato
Wysłany: Czw Lut 25, 2010 09:57   

Dziwi mnie trochę, że ludzie kupują w zoologach, gdzie aż tak jak w tych opisanych przez Selenę widać zaniedbanie zwierząt. Popyt w zoologach dbających o zwierzaki, takich, gdzie przynajmniej WIDAĆ, że jest czysto, a maluchy są rozdzielone płcią jestem w stanie zrozumieć, a może nawet zaakceptować. Popytu w TAKICH sklepach jak te wyżej - nie pojmuję. Skąd to się bierze :shock: ? Głupota klientów? Nieuświadomienie?

Selena, oczywiście, możesz zgłosić sprawę do TOZ-u. Jeżeli zwierzątka są chore (a myszki z biegunką SĄ), a mimo to wystawione na sprzedaż, to dla TOZ-u to wystarczający powód do interwencji, podobnie jak trzymanie zwierzaków w nieodpowiednich warunkach, a więc brudzie i stanowczo za małych pomieszczeniach.
_________________
Gryfnioki
 
     
olus0312 
DIL GANG



Dołączyła: 11 Sty 2010
Posty: 354
Skąd: Gdynia/Dobre Miasto
Wysłany: Czw Lut 25, 2010 10:38   
   Zwierzątka: 3 smrody i pies Diler


Chodzę po karmę do zoologa Folwark Zwierzęcy w Gdyni i przy okazji Pani zapytała mnie ile mam szczurków. Powiedziała, że jak się rozmnożą mogę je przynieść (mam samiczki, więc ich niedoczekanie :] ), bo oni biorą zwierzaki z domowych hodowli. Myślałam, że wyjdę z siebie :evil: Odpowiedziałam jej bardzo niemiło, chyba mnie już nie lubi :lol: Swoją drogą co za ludzie?! Rozmnażają, żeby oddać do zoologa...masakra.

selena, a próbowałaś porozmawiać z kimś z tego zoologa? Będąc w zoologach zdarza mi się głosno wypowiadać swoje opinie na temat warunków w jakich żyją tam zwierzęta. Zdarzyło się nawet tak, że inni klienci podchwycili temat i zrobiło się nieprzyjemnie :twisted: oczywiście dla pracowników i rozdzielili szczurki płciami. Wiem, że w tym przypadku sprawa jest bardziej poważna, ale może warto zwrócić im uwagę. A do TOZ-u jak najbardziej można zgłosić.
_________________
Ze mną: Lola Abraxas, Bulinka i Quanta SunRat's
Za TM - Staś, Ice of Anahata, Gaja SunRat's, Kichacz
 
     
Marcik 
Apple?



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 15 Maj 2008
Posty: 524
Skąd: Szczecin
Wysłany: Czw Lut 25, 2010 10:48   
   Zwierzątka: Tasiemiec, owsiki, jakieś pchły się znajdą...


Dziewczyny, to że na pierwszy rzut oka jest czysto a zwierzaki porozdzielane są płciami jeszcze o niczym nie świadczy. Osobiście raz miałam do czynienia ze szczurzycą z zoologa. Kupioną w wieku trzech tygodni, zawszoną tak, że całe futerko chodziło. Nie chcę nawet myśleć z jakich warunków ją wzięto do sprzedaży...
_________________
Szatańska szóstka ze mną <3)~

Zawsze w sercu: Runa i Veda
 
 
     
Orszula 


Dołączyła: 12 Wrz 2011
Posty: 22
Wysłany: Nie Wrz 18, 2011 11:39   

Zdarzyło mi się zajrzeć do Kakadu w Galerii Mokotów i apeluję do mieszkających w pobliżu forumowiczów o pomęczenie trochę sprzedawców, co sama uczyniłam.
W niedużym akwarium (!!!), rozmiarowo ledwie na 1-2 ogonki kłębi się tam +/- 10 reksików, większość dumbo, cena 39,99 (jedyny plus). Widać, że wszystkie są spokrewnione, zresztą sprzedawca przyznaje, że rozmnażają je sami, niedawno mieli jeden miot. Nie, nie rozmnażają - pozwalają się rozmnażać wsobnie, bo szczurki nie są rozdzielone, a większość wygląda na dojrzałe. W akwarium jest jeden domek, ale to tyle.
Mam nadzieję, że przynajmniej wymienią ściółkę po mojej wizycie.
Szczurki wyglądają na zdrowe, ale kto to wie...
Na pytanie co robią z nadliczbowymi małymi odpowiedziano mi wymijająco.
Asortyment niezwierzęcy na piątkę.
 
     
klauduska 


Dołączyła: 20 Gru 2010
Posty: 2035
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Wrz 18, 2011 11:44   
   Zwierzątka: hodowla norweskich leśnych


Orszula, weź tam nawet nie chodź. ludzie tam pracujący mają wszystko dosłownie gdzieś. mnerwiają mnie tak po maxie, że mam ochotę im przywalić za każdym razem, kiedy z nimi rozmawiam.
nie obchodzi ich, że są chore i umierające, nie wydają szczurów za darmo, bo "jak zdechnie, to powiemy o tym wetce". nie obchodzi ich los zwierzaków w zupełności, a dodam, że sporo osób tam pracujących jest na weterynarii :/ . nie interesuje ich, że samce są z samicami, bo "nie mają więcej akwarium". ja nie mam słów do Kakadu w GM i po prostu tam przez to w ogóle nie chodzę.

Off-Topic:
asortyment to oni może i mają na 5, ale marżę to ja na -10 im daję.
 
     
Orszula 


Dołączyła: 12 Wrz 2011
Posty: 22
Wysłany: Nie Wrz 18, 2011 12:04   

Obawiam się, że nawet jeśli nie będę tam chodzić, to i tak mnie coś trafi, bo szczurasy są na wystawie, koło której przechodzę po drodze do Carrefoura przynajmniej raz w tygodniu.
To, czego nie rozumiem, to dlaczego sklep nie przejmuje się szczurkami po czterdzieści złotych. Nie żeby to miało jakieś znaczenie - dbać powinno się o każdego, bez względu na cenę, ale coś mi tu nie gra z czysto handlowego punktu widzenia.
 
     
Mangusta 
ICanHasASnake!



Dołączyła: 12 Lip 2006
Posty: 2458
Wysłany: Nie Wrz 18, 2011 12:23   

Orszula, jak ja byłam tam żeby wypatrzeć co jest nie tak to akurat było czysto i mało zwierząt, więc chyba mają spory przepływ.
_________________
Gadzinowe: Haribo, Gary; Czterokołowe: Hondziaszek, Granatowa Krowa
 
 
     
wojsza 



Dołączył: 25 Kwi 2011
Posty: 312
Wysłany: Nie Wrz 18, 2011 14:05   

Hmm tak czytam i od razu zamyślam się czy sklepy nie prowadzą jakiejś odpowiedzialnej rekrutacji pracowników zasad jakiś nie ma albo norm regulujący ten bałagan
_________________
Mea Culpa.

 
     
Asmena 
alv



Dołączyła: 22 Cze 2010
Posty: 594
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie Wrz 18, 2011 20:12   

wojsza, niestety- nie zawsze. Często spotykałam się w sklepach z jakimiś studentami, którzy po prostu dorabiali. To normalne- prawie wszędzie takich znajdziesz.
_________________
Ze mną: Chiki, Ama, Yoru, Bambi, Latte
Za TM: Akai, Filip, Aida, Naka, Lucy, Labisia, Kate, Mariusz, Nezumi, Doku, Haya, Chibi, Riku, Shinju, Kambru, Hagu, Sukui, Arai
 
 
     
Mangusta 
ICanHasASnake!



Dołączyła: 12 Lip 2006
Posty: 2458
Wysłany: Nie Wrz 18, 2011 23:14   

jasne że normalne, nikt normalny po wykształceniu zoologicznym nie będzie robił w zoologu za niecałe 1000zł netto miesięcznie.
_________________
Gadzinowe: Haribo, Gary; Czterokołowe: Hondziaszek, Granatowa Krowa
 
 
     
Asmena 
alv



Dołączyła: 22 Cze 2010
Posty: 594
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie Wrz 18, 2011 23:19   

No właśnie. Można jedynie liczyć, że trafi się na pasjonata.
Szczerze mówiąc- gdybym ja miała do wyboru pracę w Macu, za kasą w jakimś supermarkecie i w zoologu- wybrałabym to ostatnie ;) To dość łatwa i mniej męcząca praca (mniej klientów do obsługi chociażby), więc trudno się dziwić, że pracują tam ludzie nieznający się na rzeczy ;)
_________________
Ze mną: Chiki, Ama, Yoru, Bambi, Latte
Za TM: Akai, Filip, Aida, Naka, Lucy, Labisia, Kate, Mariusz, Nezumi, Doku, Haya, Chibi, Riku, Shinju, Kambru, Hagu, Sukui, Arai
 
 
     
Karena 
SITH HAPPENS



Dołączyła: 14 Wrz 2010
Posty: 5324
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Nie Wrz 18, 2011 23:21   
   Zwierzątka: szczurze damy


Asmena, ja pracowałam żeby sobie dorobić w zoologu po maturze świeżo ^^
i pracodawcy wystarczyło, że mam cv wpisany wolontariat w schronisku lokalnym w zainteresowaniach . A i rozmowy kwalifikacyjnej lepiej żebym nie przytaczała :roll:
Do odzieżówek na stanie na kasie była ostrzejsza rekrutacja :roll:
_________________
♥♥♥  Zapraszamy do naszego wątku ♥♥♥ 

🐭 -Hamaki na forum-
▶ -Facebook : Hamaki od 'Wilki Szpilki"-
 
 
     
Cegriiz 
Avaria



Dołączyła: 26 Sie 2011
Posty: 4899
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Wrz 19, 2011 08:59   
   Zwierzątka: Kupa szczura i cztery myszy


Nawet jeśli są, to raczej pracownicy mają je w poważaniu. Przecież, często się zdarza, że opiekunem zwierząt w sklepie jest weterynarz, a bajzel w akwariach / klatkach jest :shock:
 
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Maj 01, 2012 22:13   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


Temat przeniosłam i przykleiłam. AD
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
Helcia 



Dołączyła: 11 Lis 2011
Posty: 1250
Skąd: Wąbrzeźno
Wysłany: Śro Lip 18, 2012 21:36   
   Zwierzątka: pięciu śmierdzieli, pies, chomik


Dziś byłam w Toruniu w CH Copernicus.
Znajduje się tam malutki zoologiczny, gdzie niestety handlują zwierzętami. W malutkim akwarium siedział samotny, dorosły szczur. Miał bardzo przerzedzoną sierść i pełno ranek. Nie było żadnej ściółki, nawet trocin, a w miseczce miał jedynie pszenicę.
Napis pod akwarium głosił, że jest to szczur dumbo, cena 49zł :shock:
Co ciekawe uszka na 100% miał standardowe.
Poszłam do obsługi z pytaniem czy szczur na pewno jest na sprzedaż i na co jest chory. Usłyszałam, że stan jego skóry i sierści wynika ze złego karmienia i dostaje w tej chwili witaminy. Fakt w miseczce z wodą był rozpuszczony vibovit, ale nie sądzę żeby skutkiem złego odżywiania były krwawe rany :evil:
Zwróciłam też uwagę, że szczur nie jest dumbo, na co sprzedawczyni odpowiedziała, że to dumbo rex. Rex to może był, co ze względu na straszny stan sierści ciężko stwierdzić, ale na pierwszy rzut oka było widać, że nie dumbo.
Pani na to odwróciła się do swojego kolegi sprzedawcy i mówi: widzisz mówiłam Ci, że nie przysłali dumbo tylko coś innego.
Niestety nie udało mi się go wyciągnąć, nie miałam na tyle wytrzymałości psychicznej żeby dalej się kłócić :roll:
W piątek mój chłopak tam jedzie i chce próbować go stamtąd wyciągnąć.
Macie może jakieś pomysły co możemy zrobić?
Naprawdę strasznie mi żal tego szczurka. Siedział kompletnie sam, chory, w gołym akwarium :(
_________________
zapraszamy http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=11941
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.2 sekundy. Zapytań do SQL: 13