Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: AngelsDream
Wto Maj 01, 2012 22:10
Interwencja - złe warunki w sklepie zoologicznym
Autor Wiadomość
Justka1 



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 2512
Skąd: Łódź
Wysłany: Śro Lis 12, 2008 17:03   
   Zwierzątka: małe stadko


Tatyka-no bo przecież jak same się rozmnożą,to nie trzeba będzie jechać na giełde czy do "hurtowni" i kupować :| .
Na giełdzie na ul.Św Teresy w Łodzi na hali,szczury można pooglądać.......przez łzy patrząc.
Jedno na drugim,w ciasnych klatkach zardzewiałych,w sianie zgniłym.Serce się kraje na to wszystko.Jak można być tak podłym,bo przecież to tylko TOWAR...
 
 
     
tamiska
[Usunięty]

Wysłany: Śro Lis 12, 2008 17:06   

nie tylko dzieci nie chca sluchac zapewne. ostatnio we wro zobaczylam klatke w ktorej bylo z 20 mniejszych i wiekszych ogonkow. Klebily sie szalenie. A jeden taki fuzzowaty malusi jak dwa palce pomiedzy nimi chodzil przy ziemi i mial rane na pupce. Taki bidasny byl i za maly jak na zycie bez mamy albo karlowaty. Serce sie krajalo...
 
     
Tatyka 
szczurolubna



Dołączyła: 03 Lis 2008
Posty: 279
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: Śro Lis 12, 2008 17:55   

Justka1, chciałam kupić te dwa szczury, i wziąć do siebie a samice wysterylizować...
ale potem trafią na to miejsce nowe szczury i nie miałoby to sensu..
_________________
Ariel - 8.06.2010.. {*} Nataniel - 9.09.2010.. {*} Arseniusz - 2.04.2011 {*} Capri - 22.12.2012 {*} Cahirek - 14.06.2013r.
GALERIA
 
     
Justka1 



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 2512
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lis 13, 2008 00:02   
   Zwierzątka: małe stadko


Tatyka-wiem ale kupując szczury w sklepie napędzasz podaż,wtedy oni będą kupować nowe.

Off-Topic:
A jeżeli chodzi o sterylizacje,poczytaj sobie na forum,tak na przyszłość,że to lepiej samce kastrować niż samice,żeby połączyć w 1 stado,bo u samców to mniej skomplikowane ;) .
 
 
     
Salcicia 



Dołączyła: 29 Paź 2008
Posty: 47
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Lis 13, 2008 00:30   
   Zwierzątka: pies, lampart, 2 SCZCZURAKI Pinki i Jajfik(mózg prawie)


babyduck napisał/a:
I szlag mnie trafia, że nie znalazłam w sobie odwagi, żeby powiedzieć sprzedawcom przy klientach co o tym myślę. :evil:
A co sprzedawca może? Pracownicy często w tego typu sklepach są traktowani podobnie jak te zwierzęta. Trzeba nagadać kierownikowi i nastraszyć choćby US :P Nie wiem czy to coś daje, ale chociaż troszeczkę zwłaszcza jesli mówimy o małych sklepach a nie gigantach typu kakadu. Ale tam zauważyłam te zwierzaki mają się nieźle. Względnie dużo miejsca, domki i jest tam czysto czysto. Zawsze mają jedzenie i wodę do picia. Nawet na targówku pani poinformowała mnie, że samce są chore (w trakcie leczenia) i na razie nie są na sprzedaż. Szok! :shock:
_________________

 
 
     
Nisia 
ofiara losu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Posty: 3881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Lis 13, 2008 09:56   
   Zwierzątka: ogony


Off-Topic:
Salcicia napisał/a:
gigantach typu kakadu. Ale tam zauważyłam te zwierzaki mają się nieźle. Względnie dużo miejsca, domki i jest tam czysto czysto. Zawsze mają jedzenie i wodę do picia. Nawet na targówku pani poinformowała mnie, że samce są chore (w trakcie leczenia) i na razie nie są na sprzedaż.

Może w takich molochach częściej bywa UKS i TOZ, więc się starają?

Salcicia napisał/a:
i nastraszyć choćby US

Podobno UKS (Urząd Kontroli Skarbowej) lepiej działa... jako straszak choćby.
_________________
Wśród Aniołków: Henia, Fatka, Alif Matsura, Hela, Lola, Beba, Iskierka, Šamsi, Tomiś, Calypso, Tamarka, Morelka, Szpulka, Śliwka, Ahirka i Zdenka :(
 
 
     
tamiska
[Usunięty]

Wysłany: Czw Lis 13, 2008 14:52   

Salcicia napisał/a:
zwłaszcza jesli mówimy o małych sklepach a nie gigantach typu kakadu. Ale tam zauważyłam te zwierzaki mają się nieźle. Względnie dużo miejsca, domki i jest tam czysto czysto.

Moze w Warszawie tak. Ale ostatnio w Kakadu wlasnie zaobserwowalam na kupie mnostwo larzacych po sobie i klebiacych sie maluchow wszelkiej masci i rozmiarow w za malej klatce jak na tyle zwierzakow. Co prawda mialy galaz jakas ale za duzo ich tam bylo. W kakadu ogolnie maja ladne ogonki i o dosc niespotykanym umaszczeniu typu blue husky (czy jakos tak) i ostatnio rexa widzialam, ale przesadzili z iloscia i na bank nie bylo podzialu na plec:/ A obok w klatce spaly tylko 3 mlode dumbo. Czemu kilka maluchow nie moglo mieszkac z nimi to nie wiem...

[ Komentarz dodany przez: wuwuna: Pon Gru 01, 2008 23:53 ]
Poprawiłam link na działający :]
Ostatnio zmieniony przez wuwuna Pon Gru 01, 2008 23:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Tatyka 
szczurolubna



Dołączyła: 03 Lis 2008
Posty: 279
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: Czw Lis 13, 2008 16:49   

Off-Topic:
Justka1, tylko ja będę miała trzech samców + tamten to lepiej samice wysterylizowac i wyluczyc mozliwosc ze jest zapłodniona.
_________________
Ariel - 8.06.2010.. {*} Nataniel - 9.09.2010.. {*} Arseniusz - 2.04.2011 {*} Capri - 22.12.2012 {*} Cahirek - 14.06.2013r.
GALERIA
 
     
Marcik 
Apple?



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 15 Maj 2008
Posty: 524
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pią Lis 28, 2008 14:07   
   Zwierzątka: Tasiemiec, owsiki, jakieś pchły się znajdą...


Bardzo prosze o głos rozsądku, wróciłam do domu całkiem rozbita :(

Poszłam do osiedlowego zoologa po jedzenie dla mojej gromadki, a tam w akwarium 50 cm na 50 cm, dorosły samiec, dwie mamy z dwoma miotami (jedne skaczące pchełki drugie otwierajace oczka). Bez wody, nie widziałam jedzenia...
serce mi się kroi, zabrałabym wszystkie...ludzie są bezmyślni, jedna z samiczek nie wyglądała najlepiej. Siedze teraz cały czas przy komputerze i się łamie, wziąć transporter i zabrać do domu, karmić, oddać czy zostawić... uwierzcie widok maluszka zlizującego z szyby krople zapada w pamięć. Prosze, niech ktoś mnie od tej myśli odwiedzie, lub przekona.

Jestem świadoma, że to napędzi sprzedaż, jestem świadoma, że to może być miot rodzeństwa.
_________________
Szatańska szóstka ze mną <3)~

Zawsze w sercu: Runa i Veda
 
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią Lis 28, 2008 14:09   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Marcik, zamiast płakać, trzeba było zwrócić uwagę, zagrozić strażą dla zwierząt, cokolwiek. Nie brać, tylko ich przestraszyć.
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
Marcik 
Apple?



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 15 Maj 2008
Posty: 524
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pią Lis 28, 2008 14:14   
   Zwierzątka: Tasiemiec, owsiki, jakieś pchły się znajdą...


Layla, u nas straż dla zwierząt nie istnieje. To, że tu się uzewnętrzniam nie oznacza, że nie potrafie reagować i płakałam w zoologu. Zwróciłam uwagę, że mogła by Pani chociaż samca oddzielić, ale niestety w tym mieście ludzie są bezkarni i dobrze o tym wiedzą.
_________________
Szatańska szóstka ze mną <3)~

Zawsze w sercu: Runa i Veda
 
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią Lis 28, 2008 14:16   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Marcik, powiedz pani, że jak ktoś kupi zaciążoną samiczkę to kupi towar niezgodny z życzeniem (chciał 1 a nie 15) i że napiszesz do UOKiK. Trzeba ich straszyć, TOZem, czymkolwiek.
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
Marcik 
Apple?



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 15 Maj 2008
Posty: 524
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pią Lis 28, 2008 14:21   
   Zwierzątka: Tasiemiec, owsiki, jakieś pchły się znajdą...


Dobrze, tak zrobie, NIE BRAĆ, straszyć... wbić do głowy.... ufff... ide... nie brać, nie brać...

Dzięki, postaram się sprostać zadaniu.
_________________
Szatańska szóstka ze mną <3)~

Zawsze w sercu: Runa i Veda
 
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią Lis 28, 2008 14:24   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Marcik, ja wiem, ciężko z tym, sama bym pewnie wymiękła. No a może ci oddadzą za darmo? Sama jestem słaba w takich kwestiach, też nierozsądnie bym wszystko brała :?
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
Marcik 
Apple?



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 15 Maj 2008
Posty: 524
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pią Lis 28, 2008 14:31   
   Zwierzątka: Tasiemiec, owsiki, jakieś pchły się znajdą...


Myślisz, że możliwe, że po cyrku jakim zrobie odda mi za darmo? Nie sądze, szybciej zabierze i gdzieś wyrzuci... Nie ma co gdybać i tracić czasu, jestem tak podenerwowana, że przejde się najpierw w kółko koło sklepu, a potem wejde...

Ps: Layla, nie mów mi tak, bo mi nie pomagasz w postanowieniu, skoro Ty jesteś nierozsądna, to wyobraź sobie taką mnie - mniej rozsądną, mniej obeznaną, mniej doświadczoną i taką sytuację.

Uciekam, jak wróce bogatsza, to ... to jeszcze nie wiem.
_________________
Szatańska szóstka ze mną <3)~

Zawsze w sercu: Runa i Veda
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.14 sekundy. Zapytań do SQL: 13